Fórum fretka.kom.cz

Fórum fretky.cz

Fórum pro chovatele fretek - spuštěno 27.12.2007

Nové české Sdružení chovatelů fretek www.schf.cz.

Právě je 29.Dub.2024 - 5:48
Registrovat | Pravidla | FAQ


Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku: PRECHADZKY A OPATRENIE PROTI KLIESTOM
OdeslatNapsal: 1.Kvě.2008 - 12:32 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Profil

Registrován: 27.Dub.2008 - 11:27
Příspěvky: 363
Ahojte, chceli by sme sa spytat, ako chranite svoje fretky proti kliestom pocas vychadzky. Docitali sme sa, ze je mozne pouzit sprej FRONTLINE - ten sa strieka pred kazdou prechadzkou? Nemoze sa fretka priotravit? Kolko ho treba nastriekat? Dalsia alternativa je MACACI OBOJOK. Ako dlho ale vydrzi? Ako zistim, ze potrebuje novy? Dakujeme za rady :-)

_________________
Adelka - navzdy v nasich srdieckach

http://picasaweb.google.sk/malajuha


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: PRECHADZKY A OPATRENIE PROTI KLIESTOM
OdeslatNapsal: 1.Kvě.2008 - 13:39 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 23.Bře.2008 - 16:10
Příspěvky: 599
Bydliště: Ostrava
Ahojky, no já nevím, máme fréťu chvilku,ale obojek bych asi nedávala, fronline je dobrý,ale lepší ,než sprej (který pokud já vím, se stříka na celé tělo,což si myslím je pro fretky nebezpečné), jsou spot-ony, ty se dávají mezi lopatky, s Fronline mám dobré zkušenosti u psů, ale bohužel nemá moc velkou trvanlivost, tj. mě největší účinnost vydržela cca 1měsíc, pro kočky nevím jestli se vyrábí. Navíc oproti obojkům má výhodu, že nesmrdí :D . Funguje na tom, že se skrz kůži dostane do těla a tím pak nějak ty breberky odpuzuje, oproti tomu obojek, já třeba (opět u psů) úžívám Killtex, ten je super má vysokou účinnost cca 5měsíců, klíště se sice přisaje, ale ihned umírá, takže vlastně se nanapije a tím přes své sliny neinfikuje zvíře. Naproti tomu u spot-onu se mi stávalo,právě po tom cca měsíci, že bylo i napité, ale u fretek to asi jinač než spo-onem nepůjde (si myslím teda já). Spot-on stojí cca ná mé 40kg psi 200,-. Takže pokud je i na kočky, tak bude levnější asi :D , jinak otrávit se může pukud to olíže (po pár hodinách už né), takže i při aplikaci pozor, jinak u Fronlinu je návod, konkrétně u toho spreje je to jeden střík na jedno kg, takže opět nepraktické páč tím celou fréťu pořádně nerozetřete, takže můj názor jednoznačně vede Spot-on :cheesy: . pa
PS: Já ještě po každé procházce vyčesávám kožíšek, zatím totiž nepoužíváme žádný přípravek

_________________
http://Fretka-doma.blog.cz/
http://Nonano.mondozoo.com
http://ferretmarafiki.wz.cz/


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: PRECHADZKY A OPATRENIE PROTI KLIESTOM
OdeslatNapsal: 1.Kvě.2008 - 19:50 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 17:40
Příspěvky: 2517
Bydliště: Praha
Frontline je i v "kapkach" - jedna kapka mezi lopatky.
Ale uprimne - ja osobne jsem nezazila, ze by se na mou fretku prisalo kliste. Videla jsem nekolik po nich lezt, ale nikdy ne prisate..
Ale jsou tu i takove pripady..
Pokud se nemylim, tohle by melo byt i ve strongholdu a advocate a ty jsou i proti svrabu a stronghold i na odcerveni, pokud se nemylim, tak bych radeji pouzila to, ze frontline, ktery neni na svrab.
Jinak co se tyce spreje, tak jak se uziva je samozdrejme v navodu na obalu, tak bych byt vama zacala tim ;)

_________________
ObrázekYasmin´s ferrets

Obrázek


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: PRECHADZKY A OPATRENIE PROTI KLIESTOM
OdeslatNapsal: 1.Kvě.2008 - 22:45 
Site Admin
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 13:58
Příspěvky: 1863
Bydliště: Prostějov
Obojek bych asi také nedávala. Já mám Frontline sprej. Ale myslím si že ten spot je asi nejlepší řešení. A pravda, je i Stronghold i něco jiného. Mám za to, že tyto přípravky se nerozlišují složením na kočku od psa, ale spíš je to podle váhy. Ale to vše by měli vědět buď u veta, nebo v lékárně. :wink:

_________________
>>> Medový květ <<<


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: PRECHADZKY A OPATRENIE PROTI KLIESTOM
OdeslatNapsal: 2.Kvě.2008 - 8:00 
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 12.Úno.2008 - 22:21
Příspěvky: 1801
Bydliště: Česká Lípa
Tak o klíšťatech může nejlíp asi mezi námi povyprávět Pejan, jelikož nedávno mi říkal, že zrovna jeho freťák měl...Jinak z Frontline údajně otrava nehrozí, jelikož tento přípravek se doporučuje i pro morčata - z důvodu, že by jim to nemělo nic udělat, která si srst olizují ještě ve větší míře než fretky. Každopádně sprey se nanáší po celém těle proti srsti aby se dostal na kůži. Samozřejmě je lepší vynechat hlavu, aby se nedostal sprey do očí. Frontline používám už nějaký ten pátek (asi 3 roky) a ani jedno klíště na nikoho ze zvířat nevlezlo...Jinak tedy přepisuji z etikety Frontline...
Aplikace: ze vzdálenosti 10 - 20 cm proti srsti za použití kartáče nebo hřebene - veškerá srst by měla být rovnoměrně zvlhčená, aby přípravek prostoupil až na kůži, k ošetření hlavy nastříkejte na rukavici a jemně vtírejte do srsti. Nekoupat 48 hod. před a po aplikaci. Obecná dávka je 3 ml přípravku (2 stisky pumpy) na 1 kg hmotnosti zvířete, ale v závislosti na délce srsti může být dávka zvýšena o dvojnásobek - tzn. 4 stisky/1 kg.

Dále se tu píše, že nezabrání uchycení všech klíšťat, ale těm, co se už podaří uchytit do 48 h (dříve, než dojde k plnému nasátí a případnému přenosu lymské boreliozy) jsou do té doby usmrcena a většina sama odpadne nebo je manuelně odstrante...
UPOZORNĚNÍ: nestříkat do očí, použijte ochranné rukavice, během aplikace nekuřte, nepijte a nejezte. Větrejte při aplikaci. Zabraňte vzájemnému olizování zvířat (na to jsem se ptala a to znamená, že přípravek musí úplně zaschnout a vstřebat se), po té již zvířeti nemá hrozit žádné riziko.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: PRECHADZKY A OPATRENIE PROTI KLIESTOM
OdeslatNapsal: 2.Kvě.2008 - 13:43 
Uživatelský avatar
 E-mail  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 26.Úno.2008 - 15:30
Příspěvky: 380
Bydliště: Karviná
Jo ještě doplnění jelikož fretky mají delší srst, stříkla jsem jim 4 stisky a na kočičím foru bylo psáno, že stačí 5 minut je udržet, aby se neolízali.. a toxický není.. takže během pěti minut jim třeba pomalinku dávejte cumlat pastu nebo něco a máte po klidu. Našim fretkám se ještě nic nestalo po Frontlinu...


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: PRECHADZKY A OPATRENIE PROTI KLIESTOM
OdeslatNapsal: 3.Kvě.2008 - 14:40 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  ICQ  Profil

Registrován: 5.Led.2008 - 21:09
Příspěvky: 876
Bydliště: Přerov
Ale uprimne - ja osobne jsem nezazila, ze by se na mou fretku prisalo kliste

Šelmákovi už jsem letos vytahoval dvě :roll:

_________________
http://pejan.rajce.idnes.cz/Nasi_fretaci/
http://pejan.rajce.idnes.cz/Nasi_fretaci_2009/
http://pejan.rajce.idnes.cz/Amalka/
http://pejan.rajce.idnes.cz/Mladata_2010/
http://old.stream.cz/?m=video&a=user_vi ... _id=164416


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: PRECHADZKY A OPATRENIE PROTI KLIESTOM
OdeslatNapsal: 3.Kvě.2008 - 23:41 
Site Admin
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 13:58
Příspěvky: 1863
Bydliště: Prostějov
Ono také záleží v jaké lokalitě se fretka pohybuje. Pokud je někde klíšťat přemnoženo je ta pravděpodobnost, že se nějaké přisaje určitě větší. Ale i přes to, mám i já zkušenost, že třeba na psy se přisají víc, než na fretku. Byli jsme na procházce v lese zároveň s fretkou i psem a fretka klíště neměla ani jedno, zatímco pes měl několik. Takže obecně asi platí, že na fretce se zřejmě tak dobře nechytí. Ale také to neznamená, že klíště mít nemůže. Může. :wink:

_________________
>>> Medový květ <<<


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: PRECHADZKY A OPATRENIE PROTI KLIESTOM
OdeslatNapsal: 11.Kvě.2008 - 8:21 
Uživatelský avatar
 Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Led.2008 - 13:50
Příspěvky: 56
Bydliště: Frenštát pod Radhoštěm
Vcera jsem zažila něco nevídaného. S freťákem chodíme ven (hlavně na naši zahradu) téměř každý den. Klíšťáka do této doby neměl. Včera s ním naši šli na výlet a když po celodenním šmejděním přišel, nestačila jsem se divit. Tolik klíšťáků na jednom místě jsem ještě neviděla. Na tělíčku měl tušímže "jen" jednoho ale na obličeji (na čele) jich měl snad deset.. :(

Po tomhle už nákup protiklíštěcích prostředků vůbec nebudu odkládat. Hned v pondělí pro ně mažu.

Jinak se s touto procházkou váže ještě jeden nepříjemný zážitek. Spinkal mi v náruči, ale najednou začal sebou šít. Tak jsem ho dala na zem, protože jsem myslela, že chce na záchod. Jenže na zemi zůstal zkroucený a nemohl se narovnat. Myslela jsem, že má nějakou křeč nebo co, ale nakonec jsem zjistila, že si nějakým způsobem přilepil (asi smůlou) nebo přiskřípl pindíka k spodnímu popruhu postrojku (máme nylonový postrojek - do této doby s ním nebyl problém). Nevím jestli ho to bolelo, protože neječel, ale určitě to bylo krajně nepříjemné. Nákup koženého postrojku to jistí.

Myslím, že celá naše rodina na tuto procházku nezapomene...

_________________
Hanys + Sydie + Ema


Nahoru
 

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Majestic-12 [Bot] a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  

Pračky-ledničky.cz | ABC elektro | A-A elektro | Pro fretky

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits & Weto webdesign