S tím samozřejmě souhlasím. Podporuju Greenpeace a sama si vybírám potraviny bez chemie. Nezastávám se chemického průmyslu a netvrdím, že je to dobře, že se to dává do granulí. Ale zajímal mě objektivní názor na to, že jsou to opravdu karcinogeny... Můžeme se tu dohadovat o tom, že všechny látky jsou jedy a záleží jen na dávce, na což už ve středověku přišel Paracelsus. Takže jestli existuje nějaká studie, že se při běžném (nebo povoleném) dávkování zvyšuje riziko vzniku nádorového bujení, sem s ní. Velmi ráda si o tom přečtu. DDT je vcelku nešťastný příklad, neboť se objevilo v době, kdy se všichni zabývali akutní toxicitou a testy chronické toxicity nebo dokonce testy působení na životní prostředí a biocenózy byly na houbách. DDT má velmi nízkou akutní toxicitu, ale velmi dlouho zůstává v prostředí a kumuluje se v potravních řetězcích. O DDT a Stockholmské úmluvě něco vím a koho zajímají tyhle věci, může se mnou rozvinout debatu na jiném místě.
boža napsal:
.....Jestliže někdo z vědců, kteří se zabývají "tím zeleným" tvrdí, že tyhle látky nejsou košer, má k tomu důvod. A čas to prověří...
Tyhle látky nejsou košer prostě proto, že je nevytvořila příroda a nedala je do zeleniny. Bohužel, chemické látky jsou všude kolem nás a jsou i v nás. Je to určitě špatně. Ale jaké je tedy to riziko plynoucí z příjmu BHA a BHT? Je skutečně tak velké..?
Ten princip je prostě od základů špatný. Místo toho, aby se lidi drželi přírody a toho, co je pro ně dobré, tak vymýšlejí neustále nějáké zlepšováky a pak se baví pozorováním, jak jim ty zlepšováky škodí a zase je nahrazují jinými.