Fórum fretka.kom.cz

Fórum fretky.cz

Fórum pro chovatele fretek - spuštěno 27.12.2007

Nové české Sdružení chovatelů fretek www.schf.cz.

Právě je 4.Kvě.2024 - 5:45
Registrovat | Pravidla | FAQ


Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku: První fretka :)) -zabezpečení atd.
OdeslatNapsal: 9.Srp.2011 - 13:46 
 E-mail  Profil

Registrován: 9.Srp.2011 - 13:30
Příspěvky: 16
Ahojky :) Příští týden si jedu pro fretku a mam spoustu otázek :D doufam,že mi pomůžete :)).
Takže 1. a nejhlavnější je jestli musím před fretkou nějak zabezpečit kabely,protože se bojim,že by do nich kousala.Někteří lidé nemají vůbec zabezpečené kabely a fretka se tam může bez problémů dostat takže ho to mohu případně i odnaučit? :)
Dále by mě zajímalo jestli mohu naučit fretku při procházkách mít na volno?Párkrát sem viděla,že nemají postroj a ani nic podobného a jsou většinou u pánička,ale není to pes a tak mám docela strach,že by se pak už nevrátila kdyby mi někam zaběhla? :( Jedu si pro něj přes celou republiku,protože jedu za přítelem a tak se mi to i hodí.. no každopádně cesta zpět už v smím freťáčkem bude trvat 8 hodin,jedeme vlakem a i autobusy.Určitě mu budu muset dát pít a najíst,ale jak to udělat?Přepravka je tak akorát pro něj a žádný luxus to určitě není :( ? Děkuji za odpovědi,budu moc ráda za pomoc! =)
PS: Abych nezapomněla..kamarád mi řikal,že se musí fretka vykastrovat když je ji tak půl roku jinak umře je to pravda?


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: První fretka :)) -zabezpečení atd.
OdeslatNapsal: 9.Srp.2011 - 16:57 
Uživatelský avatar
 E-mail  Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: 17.Úno.2010 - 13:14
Příspěvky: 155
Martulinka napsal:
Ahojky :) Příští týden si jedu pro fretku a mam spoustu otázek :D doufam,že mi pomůžete :)).
Takže 1. a nejhlavnější je jestli musím před fretkou nějak zabezpečit kabely,protože se bojim,že by do nich kousala.Někteří lidé nemají vůbec zabezpečené kabely a fretka se tam může bez problémů dostat takže ho to mohu případně i odnaučit? :)
Dále by mě zajímalo jestli mohu naučit fretku při procházkách mít na volno?Párkrát sem viděla,že nemají postroj a ani nic podobného a jsou většinou u pánička,ale není to pes a tak mám docela strach,že by se pak už nevrátila kdyby mi někam zaběhla? :( Jedu si pro něj přes celou republiku,protože jedu za přítelem a tak se mi to i hodí.. no každopádně cesta zpět už v smím freťáčkem bude trvat 8 hodin,jedeme vlakem a i autobusy.Určitě mu budu muset dát pít a najíst,ale jak to udělat?Přepravka je tak akorát pro něj a žádný luxus to určitě není :( ? Děkuji za odpovědi,budu moc ráda za pomoc! =)
PS: Abych nezapomněla..kamarád mi řikal,že se musí fretka vykastrovat když je ji tak půl roku jinak umře je to pravda?



Ahoj, tak k prvnímu bodu: u fretek je to s kabelama dost individuální. Já mám fretky 3 a kabely nijak zabezpečené nemám a nikdy s tím nijak extra problém nebyl. Nejstarší freťák měl jako malý období, kdy se o kabely zajímal, ale pokud ho budeš hlídat, lze to brzo odnaučit. Ale dej na to opravdu pozor, kabely pro něj můžou být dost nebezpečné. Vetšinou se fretě do kabelů pustí, pokud se mu delší dobu nevěnuješ a začne se nudit, chce to si s ním hodně hrát a hlídat a určitě to bude OK. Jinak
K těm procházkám: fretku je potřeba mít vždycky v postrojku a na vodítku. Fretky jsou zvědavé a lehce se můžou zaběhnout a pak už se nemusí dokázat vrátit, takže bez vodítka určitě ne.
Cestování: Pokud pojedeš takovou dobu, je potřeba dát freťátku k dispozici jídlo a pití (prodávají se misky, které připevníš na mřížku přepravky), dál pelíšek(nejlépe nahoru do přepravky, jakoby do patra připevnit závěsnou hamaku) a taky určitě záchod (fretky mají rychlé trávení, na záchod za těch 8 hodin bude potřebovat 100%)
A teď ta kastrace: Fretku v půl roce kastrovat rozhodně NE. Nejlepší je kastrovat až PO první říji, u samců lze i během říje, ale tam zas hrozí nebezpečí, aby ho člověk nevykastroval příliš brzo. Takže nejlepší až po první říji. U samiček během říje ne, má prokrvené orgány a hrozí vykrvácení.
Držím pěsti, ať všechno zvládneš a prcek ti dělá jen a jen samou radost. Pak nám sem dej fotky, až ho budeš mít doma :)

_________________
http://ferret.offlajn.net - Stránky našeho Teddyho


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: První fretka :)) -zabezpečení atd.
OdeslatNapsal: 9.Srp.2011 - 18:04 
 E-mail  Profil

Registrován: 9.Srp.2011 - 13:30
Příspěvky: 16
pavka2407 napsal:
Ahoj, tak k prvnímu bodu: u fretek je to s kabelama dost individuální. Já mám fretky 3 a kabely nijak zabezpečené nemám a nikdy s tím nijak extra problém nebyl. Nejstarší freťák měl jako malý období, kdy se o kabely zajímal, ale pokud ho budeš hlídat, lze to brzo odnaučit. Ale dej na to opravdu pozor, kabely pro něj můžou být dost nebezpečné. Vetšinou se fretě do kabelů pustí, pokud se mu delší dobu nevěnuješ a začne se nudit, chce to si s ním hodně hrát a hlídat a určitě to bude OK. Jinak
K těm procházkám: fretku je potřeba mít vždycky v postrojku a na vodítku. Fretky jsou zvědavé a lehce se můžou zaběhnout a pak už se nemusí dokázat vrátit, takže bez vodítka určitě ne.
Cestování: Pokud pojedeš takovou dobu, je potřeba dát freťátku k dispozici jídlo a pití (prodávají se misky, které připevníš na mřížku přepravky), dál pelíšek(nejlépe nahoru do přepravky, jakoby do patra připevnit závěsnou hamaku) a taky určitě záchod (fretky mají rychlé trávení, na záchod za těch 8 hodin bude potřebovat 100%)
A teď ta kastrace: Fretku v půl roce kastrovat rozhodně NE. Nejlepší je kastrovat až PO první říji, u samců lze i během říje, ale tam zas hrozí nebezpečí, aby ho člověk nevykastroval příliš brzo. Takže nejlepší až po první říji. U samiček během říje ne, má prokrvené orgány a hrozí vykrvácení.
Držím pěsti, ať všechno zvládneš a prcek ti dělá jen a jen samou radost. Pak nám sem dej fotky, až ho budeš mít doma :)


Supr :) Děkuju za všechny odpovědi,moc mi to pomohlo :wink: a určitě až bude malej lumpík doma sem hodim nějaký fotky : ) už se na něj strašně těšim :cheesy:


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: První fretka :)) -zabezpečení atd.
OdeslatNapsal: 9.Srp.2011 - 19:35 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 11.Srp.2010 - 18:09
Příspěvky: 152
Na co ses ptala už bylo zodpovězeno :) možná jen k té přepravce, píšeš že je sotva pro něj...velká přepravka pro kočky, plastová s mřížkovými dvířky stojí kolem 500, což není moc a určitě jí pro fretáčka budeš v průběhu života potřebovat..na cestování apod jsou celkem dobré, dá se tam dát jídlo pití, závěsný hamak a na zem nasypat trochu písku pro kočky aby si mohl dojít na záchod během cesty...8 hodin je vážně dost, takže hlavně dostatek vody!! na to je nejlepší napaječka která nezabere místo v přepravce a dá se přiipevnit na dvířka z venku...
krmení dostaneš od chovatele? nebo povezeš vlastní? je dobré vědět co papal u chovatele aby ti po cestě vůbec jedl to co mu dáš ty.. myslím si že masem nepohrdne at už mu původní majitel dával cokoliv ;-) ale v granulkách jsou kolikrát dost vybíraví a hlavně změnou granulí bys po cestě taky mohla přivolat průjem, což možná bude mít i tak..miminka to při převozech mívají, ze stresu, neznámého prostředí, člověka apod...Mí freťáčci cestu vždycky prospali.. :) prvního samečka mám přes rok a přivezla jsem si ho z příbora což je tak hodinku a něco ode mě..pak jsem měla na chvilku doma holčičku z prahy (já jsem z ostravy) a cestu taky prospala akorát se zašla napít a napapat sem tam..:) no a můj druhý sameček ten je z ostravy ale zmiňuji ho spíš proto, že jsem ho první měsíc od kabelů často odháněla..překousnul mi nabíječku na notebook..:) ale ne tak jako hlodavci že vyloženě jdou kousat kable..on si hrál a pod stolem od pc se do nich zamotával a jak se na ně vždycky naštval tak je chytal do tlamičky a skákal až se mu to povedlo jednou překousnout...naštěstí nebyl v elektrice, na to jsem dávala pozor..takže určitě zabezpečit byt před případným nebezpečím že si fretátko muže ublížit..jsou dost zvědaví a neohrabaní, všechno schazují, převrhují, přesazují kytky..snad jsi na všechno připravená :D


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: První fretka :)) -zabezpečení atd.
OdeslatNapsal: 10.Srp.2011 - 12:49 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  ICQ  Profil

Registrován: 5.Led.2008 - 21:09
Příspěvky: 876
Bydliště: Přerov
moje fretky si taky kabelů vůbec nevšímají a nehryžou do nich, ani nic podobného.
Jediné co byl problém, když mi freťák označkovával druhý konec prodlužovačky, povedlo se mu to tak, že dostal ránu, zaječel, ale nic se mu nestalo, od té doby už si jí nevšímá :lol:
Mám fretky dost ochočené a chodí za mnou na zavolání, ale na volno bych si je netroufl mít, hlavně z toho důvodu, že milují zalézat do stísněných prostor a kdyby se někde vyskytla nějaká díra, nora, určitě by jí vyzkoušely a nevím, jak bych je dostával ven. Jako novinku jsem otestoval dva freťáky spojené spojkou vodítka, jdoucí na volno, tedy bez spojení se mnou, jen mezi nimi, což se osvědčilo.
8hodin je dost cesty, ale většinou ji prospí. Nicméně určitě bude kadit a čůrat, dělají to obvykle jako první činnost, když spí a vzbudí se. Já jsem do přepravky žádný písek nedával, měl jsem pipravený po ruce wc papír a když se freťák ve vlaku vykadil a vyčural do přepravky, utřel jsem to papírem a šel vynést na wc. Určitě bude potřebovat na cestu jídlo, tedy granule asi v misce, tu jsem mu tam vždycky dal, když se vzbudil a dostatek pití - napáječku. Taky jsem měl v přepravce zavěšenou hamaku, ve které spinkal.
Fretka se kastrovat nemusí, samec klidně celý život, ale obvykle když říjí, je víc cítit a značkuje si teritorium, to je nejčastější důvod kastrace u samců.
Samičky, když zase říjí dlouho, tak je to vysiluje a můžou na dlouhotrvající říji i zemřít. Pokud nepočítáš s tím, že by tvá samička měla mít někdy v budoucnu mláďata, je lepší ji po první říji nechat vykastrovat, jinak bys musela říje pořád ukončovat hormonální injekcí.

_________________
http://pejan.rajce.idnes.cz/Nasi_fretaci/
http://pejan.rajce.idnes.cz/Nasi_fretaci_2009/
http://pejan.rajce.idnes.cz/Amalka/
http://pejan.rajce.idnes.cz/Mladata_2010/
http://old.stream.cz/?m=video&a=user_vi ... _id=164416


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: První fretka :)) -zabezpečení atd.
OdeslatNapsal: 10.Srp.2011 - 21:02 
 E-mail  Profil

Registrován: 9.Srp.2011 - 13:30
Příspěvky: 16
Dobře :) všem děkuju za pomoc a samozdřejmě počítam s tim,že to nebude žádná hračka se o něj starat ; ) a majitele se též zeptam co papali : )


Nahoru
 

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  

Pračky-ledničky.cz | ABC elektro | A-A elektro | Pro fretky

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits & Weto webdesign