Fórum fretka.kom.cz

Fórum fretky.cz

Fórum pro chovatele fretek - spuštěno 27.12.2007

Nové české Sdružení chovatelů fretek www.schf.cz.

Právě je 28.Dub.2024 - 23:59
Registrovat | Pravidla | FAQ


Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku: re: zánět středního ucha - ochrnutí
OdeslatNapsal: 25.Dub.2008 - 10:16 
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 12.Úno.2008 - 22:21
Příspěvky: 1801
Bydliště: Česká Lípa
Zdravím všechny, máme tu takovou prekérní situaci...Potřebovala bych názory...Zda s tím máte někdo zkušenosti a nebo víte o někom, kdo by to mohl rozlousknout.
Je to sameček cca 1, 5 roku starý - ze zevrimexu, rodiče neznámí...Sameček byl loni v létě, bohužel neznalým veterinářem naočkován Canvacem.
Před 16 dny byli s Fredem na kastraci - do té doby byl v pořádku. Tři dny po kastraci přestal Fred jíst, tak jeli na veterinu, měl zvýšenou teplotu dostal ATB a za týden se zlepšil, tak se vysadila, ale za dva dny opět zhoršil, začala mu padat hlavička a tak jeli zas na veterinu, tam se zjistilo- po všech vyšetřeních ( krve a RTG) že má "jen" zánět středního ucha. Nasadily se silná ATB, léky proti bolestem a vitamíny. Hlava je v pořádku, ale nyní nemůže na přední nožičky. Před kastrací měl klíště, tak náš ještě napadl zánět mozkových blan. Odběr mozkomíšního moku je možný, ale v tomto případě je prý zbytečný, jelikož dostává silná ATB, která by na to měla zabírat....Včera mu z ucha začal odtékat hnis, což je prý dobré, že odtéká...Ale proč mu putuje to ochrnutí??


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: re: zánět středního ucha - ochrnutí
OdeslatNapsal: 25.Dub.2008 - 18:35 
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 12.Úno.2008 - 22:21
Příspěvky: 1801
Bydliště: Česká Lípa
Žofiro, díky za odkaz, bohužel, měla jsem to sem hodit už dřív, dneska je s Fredem asi už ámen :cry: :cry: :cry: Jelikož se prý už ani nehne a čůrá pod sebe, je totálně apatický...Jsou to přesně příznaky epilepsie, skoro vše, co v tom příspěvku měla Terezka, je stejné...Krom těch častých záchvatů... :cry: :cry: :cry: Dnes nebo zítra jdou na uspání...Chjo, ještě že mají toho Kamila...ÁÁÁÁÁ mě se chce tak brečet, třeba včasné podání léků na tu epilepsii mohlo Freda zachránit...


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: re: zánět středního ucha - ochrnutí
OdeslatNapsal: 26.Dub.2008 - 14:40 
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 12.Úno.2008 - 22:21
Příspěvky: 1801
Bydliště: Česká Lípa
S VELKOU LÍTOSTÍ OZNAUJI, ŽE FREDÍČEK JE UŽ V NEBÍČKU... :(
:cry: :cry: Dnes nebo zítra jedeme na naávštěvu a budeme s Verčou dávat dohromady celý průběh nemoci, tak se o to s Vámi podělí...Snad to pomůže něakým dalším fretečkám... :cry:


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: re: zánět středního ucha - ochrnutí
OdeslatNapsal: 26.Dub.2008 - 21:01 
Uživatelský avatar
  Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 21:03
Příspěvky: 160
Bydliště: Fiľakovo,Slovensko
:cry: to mi je ľuto ,na SK fore je fretiečik,ktorý prekonal zápal stredného ucha, jeho majiteľka je užívateľka sedma ak chcete možete sa na nu nakontaktovať, je študentkou veteriny a niečo dokopy isto dáte, hádam to pomože dalším chovateľom :(

_________________
Obrázek


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: re: zánět středního ucha - ochrnutí
OdeslatNapsal: 27.Dub.2008 - 12:54 
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: 27.Úno.2008 - 16:56
Příspěvky: 79
Bydliště: Česká Kamenice
:cry: Petul je nám to moc líto.. Díky moc za to co děláš.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: re: zánět středního ucha - ochrnutí
OdeslatNapsal: 28.Dub.2008 - 10:47 
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 12.Úno.2008 - 22:21
Příspěvky: 1801
Bydliště: Česká Lípa
Ještě jsem zkontaktovala veterináře, aby nám napsala veškerou léčbu a co všechno to mohlo být - jeho názor na nemoc a příznaky, jakmile vše budu mít, zveřejním to...Doma mám v ruce očkovák Fredíka, přehazuju ho v ruce a přemýšlím, jestli ho použiju...Uvidíme...Je možné, že Canvac neměl s Fredovo nemocí nic společného...
Ivuš, já nic nedělám, za nic mi neděkuj. To co pro fretky s Davidem děláme, děláme z přesvědčení, že to je pro jejich dobro...Zatím je jich ještě spousty co potřebují pomoc a ještě bude s tím neřízeným množením...Není proč děkovat...Navíc pro Freda jsme udělali jen to, že jsme zjišťovali co by to mohlo být a možnou léčbu, o vše ostatní se starala Verča s Milanem a nic pěkného to nebylo. Jsme ráda, že to nevzdali hned, i když to nebylo jednoduché...I to konečné rozhodnutí jednoduché nebylo...


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: re: zánět středního ucha - ochrnutí
OdeslatNapsal: 1.Kvě.2008 - 15:09 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 23.Bře.2008 - 16:10
Příspěvky: 599
Bydliště: Ostrava
Ahojky, to je mi moc líto. Já z tím zkušenosti nemám, ale zase se mě to zdá celkem i na to klíště, pokud měl někde flek, on může i putovat po těle (ten flek), tak to bývá u boreliózy, a klíště může vyvolávat i ochrnutí, taky fenka od bráchy měla prvně záchvaty, mysleli, že je to epilepsie (i vet.),nedal jim na to nic, jsem jím říkala ať jdou jinam, chvilku byla lepší pak horší, nakonec jím skolabovala, tak jeli na pohotovost, kde zjistil doktor, že má něco s játrou (a to dělal stejné testy jako jejich vet.!!!). Pak jím střídavě ochrnula na packy a pak už se nehla, tak jí nechaly uspat :cry: :cry: Ps: ta úžasná veterina je v OV ve Vítkovicích, tam bych už nešla, mám s něma jen negativní zkušenosti !!!!!

_________________
http://Fretka-doma.blog.cz/
http://Nonano.mondozoo.com
http://ferretmarafiki.wz.cz/


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: re: zánět středního ucha - ochrnutí
OdeslatNapsal: 2.Kvě.2008 - 8:06 
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 12.Úno.2008 - 22:21
Příspěvky: 1801
Bydliště: Česká Lípa
No děkuji za příspěvek, vet říkal, že se k epilepsii taky nepřiklání, že to vypadá na příznaky od toho klíštěte, psala jsem mu, ale zatím mi nic nepřišlo, tak nevím, zda dá tu léčbu dohromady nebo ne...chjo...


Nahoru
 

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
cron

Pračky-ledničky.cz | ABC elektro | A-A elektro | Pro fretky

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits & Weto webdesign