Fórum fretka.kom.cz

Fórum fretky.cz

Fórum pro chovatele fretek - spuštěno 27.12.2007

Nové české Sdružení chovatelů fretek www.schf.cz.

Právě je 19.Zář.2024 - 23:39
Registrovat | Pravidla | FAQ


Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 22 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku: Řeč našich miláčků
OdeslatNapsal: 6.Úno.2009 - 13:05 
Uživatelský avatar
 E-mail  ICQ  Profil

Registrován: 6.Úno.2009 - 12:35
Příspěvky: 18
Bydliště: Chomutov, Kamenná 5113
Taky máte někdy dojem, že vůbec nevíte, co Vám chce vaše fretečka říci? Nevíte zda má radost nebo ji něco trápí? U mýho Mikýska jednoznačně poznam, když má něco zalubem. Chodí si jako by nic a když se na něj podívám, tak si nenápadně lehne a jako by nic :lol: a pak v nestřeženou chvíli zautočí a když se mu to povedet, tak zečna skákat a lomcovat hlavou. Člověk se na něj nemuže ani zlobit :oops: Zajímalo by mě jaké máte vy zkušenosti s řečí vačeno miláčka :wink:


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Řeč našich miláčků
OdeslatNapsal: 6.Úno.2009 - 14:13 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Profil

Registrován: 1.Dub.2008 - 14:10
Příspěvky: 153
Bydliště: Trutnov
Většinou tak nějak poznávám, co ta naše Šmudlice chce, ale když už mě opět týden budí v 5 ráno plus mínus způsobem, že nejdřív mi do hlavy začne dloubat čumákem a když dělám jakoby nic, tak mi začne hrabat do hlavy a to už je hodně nepříjemný, tak si sednu a ona si lehne hned za záda, abych si nemohla znovu lehnout a kouká. Ale proč to dělá to fakt nechápu - nehledě na to, že vedle mě spí přítel a toho si ani nevšimne, maximálně mu olíže nos nebo čelo a zavrtá se k němu pod deku a spí....


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Řeč našich miláčků
OdeslatNapsal: 6.Úno.2009 - 15:07 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Profil

Registrován: 23.Črc.2008 - 16:25
Příspěvky: 359
Bydliště: Veselí nad Moravou
Tak já poznám podle chování podzulky jen pár věcí: Když začne pobíhat nervozně po celém bytě a kolem mě a utěká do nějakého rožku a potom zase ke mě tak mě naznačuje že se jí chce na záchod a nemůže se dostat do své klece protože je určo zavřená a nebo zavřali holky dveře od pokoje)na jiný záchod po bytě nechce chodit).Když ji mám na rukách a mazlím se sní a ona mě začne olizovat ruku znamená to"už dost,už nechci,dej mě dolů".A samozdřejmě to její nenápadné lehnutí když ji při něčem načapám :D (většinou stěhuje nějaké hračky).taky když se dá do postele tak nás budí následovně,napřed dojde k hlavě a začne dobat čumákem,potom olizovat a hrabat když to nepomůže následuje horší varianta,vleze pod peřinu a hryže a hryže dokud nevylezu z postele.potom je ráda a už an mě prdí :cheesy: Když si chce hrát tak dojde a skáše kolem nás jak na pérách,mlátí hlavou a je prostě šílené torpédo(to je vetšinou upozornění hry na honěnou a schovku-její nejoblíbenější)Tod zatím vše.My se sní dorozumíme vcelku dobře :D

_________________
Jesinka - ve vzpomínkách


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Řeč našich miláčků
OdeslatNapsal: 6.Úno.2009 - 22:34 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Profil

Registrován: 13.Led.2009 - 13:25
Příspěvky: 501
Bydliště: Jihlava, Havířov, Mikulov
Moja Opica už toho moc nenakecá :? . Maximálně o sobě dá vědět, když si přeje být vypuštěna z klece, že si chce hrát, nebo že se jí něco nelíbí.
Zrovinka před chviličkou byla úplně úžasná 8) . Vytáhla jsem ji spící z klece a vlezla s ní pod peřinu. Usnula mi na hrudníku. Byl to úžasný pocit, ze spaní ji slyšet jak mlaská, "mluví", cuká jí packa a koulí očima. Vím, že se jí něco zdá, a i když nevím co přesně, tak poznám, jestli to je hezký nebo ošklivý sen. Teď se jí zdály čtyři a jeden byl slabší, ty další prý ušly. Když se vzbudila, dala mi vždycky pusinku, já ji podrbala a ona zase usnula. Prostě úžasné malé tělíčko, které mi dává najevo, že u mě se cítí v bezpečí, že je jí se mnou dobře. Až tu nebude, bude mi moc smutno :( . Určitě si na ni mockrát vzpomenu, jak byla ve "zralém věku" klidná a vyrovnaná, smířená se vším, až budu začínat znovu s nějákým pubertálním třeštiprdlem :roll: .

Jednou jsem viděla, jak se jí musela zdát úplná noční můra :shock: . Spala na křesle, najednou zničeho nic vyskočila jako když střelí a šup pod postel. Odtamtud na mě s vytřeštěnýma očima hleděla a za žádnou cenu nechtěla vylézt ven. To jsem se tenkrát nasmála, ale zároveň jsem si říkala, co ji asi mohlo tolik vyděsit. U takových zverimexových tvorů člověk nikdy neví, co předtím zažili, jestli je třeba někdo netýral :cry: apod.

_________________
Katka, fretečka Myška, a Opiculka za duhou


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Řeč našich miláčků
OdeslatNapsal: 6.Úno.2009 - 22:44 
Uživatelský avatar
 E-mail  ICQ  Profil

Registrován: 6.Úno.2009 - 12:35
Příspěvky: 18
Bydliště: Chomutov, Kamenná 5113
Je krásné pozorovat je jak spinkají, to máte pravdu. Já musím bohužel se svým Mikýskem začínat od začátku, jelikož se nám na chvilku ztratil a to ho pozmanenalo a dost změnilo:( Ale pevně věřim, že se z toho dostane a bude zase tak škodolibej a svým vítězným tancem jako by mi zase říkal "dostal sem tě, dostal" :D...Jsou to potvůrky, ale už bych si to bez nich nedovedla představit:)


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Řeč našich miláčků
OdeslatNapsal: 9.Kvě.2009 - 9:44 
Uživatelský avatar
  Moje galerie  Profil

Registrován: 19.Úno.2008 - 17:01
Příspěvky: 62
Bydliště: RuzomberokSR
vrtia vase fretky chvostom? ( myslim tak ako pes) Co tim chcu povedat? mne to robia vzdy ked ich na prechadzku nezoberiem spolu. Neviem ci sa o seba navzajom boja, ale je to zvlasne pred tim to vobec nerobili.

_________________
ferrets attack more people than grizzly bear


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Řeč našich miláčků
OdeslatNapsal: 9.Kvě.2009 - 9:45 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 19:38
Příspěvky: 2171
Bydliště: Duchcov
vrtění ocasem je u fretek vzrušení, rozrušní, bo nějaké očekávání... u nás to dělají nejčastěji při hrách...

_________________
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
*Na životě nejvíc miluju tu rozmanitost... Každej den mě nasere někdo jinej...*
*Moderní ženy se dnes nevdávají, protože pochopily, že nemá smysl kvůli kousku klobásy tahat domů celé prase...*


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Řeč našich miláčků
OdeslatNapsal: 9.Kvě.2009 - 10:24 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 17.Bře.2009 - 11:41
Příspěvky: 238
Bydliště: Praha
Já už viděla několikero vrtění ocasem, zatím rozpoznám dva druhy, jedno je výzva ke hře, očekávání, jak už je zmíněno výše, a druhé je spíš rozčilení, nelibost, ale každé vypadá jinak, akorát to neumím popsat, chce to brát v potaz i zbytek těla, a to, jak se u toho fretka tváří (tedy já vím, že se údajně nemá tvářit nijak, ale podle mě se tváří :)


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Řeč našich miláčků
OdeslatNapsal: 27.Črc.2009 - 12:13 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  ICQ  Profil

Registrován: 8.Črc.2009 - 14:10
Příspěvky: 10
Bydliště: Ostrava
Právě jsem hledal, jestli se tady mluví i o vrtění ocasem! :D No, podle mě to u nás znamená VELKÉ očekávání při hrách! 8) Hlavně, když ji naznačíme, že najde něco v rouře. To pak čeká na kraji roury s hlavou uvnitř, vrtí ocasem o sto šest a čeká, co se ji z druhé strany přikutálí, aby to hned mohla ulovit :cheesy:
No a když si ji vezmeme ospalou nebo třeba po koupání k sobě na spaní, tak to je úžasné! Většinou olíže nejdříve nás, pak sebe a pak si najde nějakou fajnou polohu a usne :oops:

_________________
Herbie jede rally! :D


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Řeč našich miláčků
OdeslatNapsal: 27.Črc.2009 - 16:56 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 7.Črc.2009 - 8:45
Příspěvky: 19
Bydliště: Ostrava - fifejdy
Tak naše Sisinka taky vrtí ocaskem :D posledně to udělala když byla zalezlá za polštářem a číhala na psa který se k ní nemohl dostat, tak z toho měla teda radost, no je to malej lump :cheesy: :twisted:


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Řeč našich miláčků
OdeslatNapsal: 28.Črc.2009 - 20:58 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 22.Kvě.2008 - 17:55
Příspěvky: 139
No ano,my sme si k nasej slecne doniesli starsieho frajera a jak zacala nasa mila Dany rozpravat telom.A my sme si mysleli,ze ona nekeca a ten kvoka,vrti chvostom a keca.Ten starsi fretak na ni vzdy vrti chvostom,ale je v riji,chce ju dostat.... :D


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Řeč našich miláčků
OdeslatNapsal: 3.Zář.2009 - 14:37 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: 3.Zář.2009 - 14:14
Příspěvky: 56
Bydliště: SR,Kopčany,okr. Skalica
Ahoj,práve som sa prihlásila.Fretku mám 3 týždne,tak som ešte začiatočník v jej chovu.Je to samček Freďa a má 3,5 masiaca.
Mám taký dotaz k reči tela:Niekedy ma olyzuje a potom cvakne zúbkama.Robí to lebo mu chutí pot na tele,alebo tým vyjadruje,ža ma má rád?


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Řeč našich miláčků
OdeslatNapsal: 4.Zář.2009 - 14:22 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 17:40
Příspěvky: 2517
Bydliště: Praha
Kazda fretka ma jiny zpusob vyjadreni se - takze nektere to opravdu olizuji kvuli potu, ale neni duvod aby kousaly. Hodne fretek ale dela to, ze si misto kde okusuje napred olizne a pak teprve kousne, ale to proc to delaji ja osobne nevim :o) U me Tappi a Flo vim, ze me takto cisti (okusovanim probira asi blechy) vim, ze cely oblicej mi jsou schopne olizat a oboci a nebo do vlasu vykusuji :o) obcas zkousi mi kousat i nos :o)

takze na to proc to dela ta tva musis prijit sama tim, ze ji pozorujes a porozumis :o)

_________________
ObrázekYasmin´s ferrets

Obrázek


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Řeč našich miláčků
OdeslatNapsal: 4.Zář.2009 - 19:11 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: 5.Kvě.2009 - 15:29
Příspěvky: 532
Bydliště: Praha 4 - Modřany
Tak u nás Chip dělal že dlouze olizoval loketní jamku a když to člověk nečekal tak se zakousnul a nechtěl pustit! Naštěstí už ho to skoro přešlo (až na výjimky-semtam to schytá nějaká návštěva :oops: ). Bylo to dost bolestivý!


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Řeč našich miláčků
OdeslatNapsal: 4.Zář.2009 - 23:05 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 23.Bře.2008 - 16:10
Příspěvky: 599
Bydliště: Ostrava
U nás je Kača doslova posedlá lízáním, ale jen u mě, nejraději má nos a bradu :cheesy: Jinak všichni čtyři olizujou, když je drbu na zádech, tak to musí něco olizovat a je jim celkem jedno co to je :) Kryšpín si někdy kousne,ale jen z lehka, né silně. Ale oni nekoušou ani při hraní (teda mě né, přítele jak kdy)

_________________
http://Fretka-doma.blog.cz/
http://Nonano.mondozoo.com
http://ferretmarafiki.wz.cz/


Nahoru
 

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 22 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
cron

Pračky-ledničky.cz | ABC elektro | A-A elektro | Pro fretky

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits & Weto webdesign