Fórum fretka.kom.cz

Fórum fretky.cz

Fórum pro chovatele fretek - spuštěno 27.12.2007

Nové české Sdružení chovatelů fretek www.schf.cz.

Právě je 16.Zář.2024 - 21:37
Registrovat | Pravidla | FAQ


Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku: S freťulí do obchodu
OdeslatNapsal: 1.Lis.2011 - 20:34 
 E-mail  Profil

Registrován: 26.Led.2011 - 20:36
Příspěvky: 244
Ahoj, omlouvám se, jestli tady někde je podobné vlákno.
Chtěla jsem se zeptat, jak to máte vy, zda chodíte s freťulema do obchodu (konkrétně třeba do supermarketu), zda vás pustí s freťulí bez problému dovnitř, či ne.
Nám se nedávno stalo, že nás nechtěli pustit do supermarketu a to byl Ferda v přepravce, jinak třeba v jiných potravinách nemáme problém.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: S freťulí do obchodu
OdeslatNapsal: 1.Lis.2011 - 21:12 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: 5.Kvě.2009 - 15:29
Příspěvky: 532
Bydliště: Praha 4 - Modřany
S žádným zvířetem do obchodu nechodím a nechápu proč bych měla. Zvíře z toho nic nemá, já z toho nic nemám a proč bych se někde dohadovala? Chodím s nima jedině občas do zverimexu, cestou na chatu kde by jinak museli zůstat v autě kde bych je nenechala (nákup nanejvýš na 5 minut)


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: S freťulí do obchodu
OdeslatNapsal: 1.Lis.2011 - 21:23 
 E-mail  Profil

Registrován: 26.Led.2011 - 20:36
Příspěvky: 244
Thais_ napsal:
S žádným zvířetem do obchodu nechodím a nechápu proč bych měla. Zvíře z toho nic nemá, já z toho nic nemám a proč bych se někde dohadovala? Chodím s nima jedině občas do zverimexu, cestou na chatu kde by jinak museli zůstat v autě kde bych je nenechala (nákup nanejvýš na 5 minut)


Schválně je do obchodu netahám, ale když je potřeba tam zajít, tak ho v autě nechávat nechci (většinou jezdím sama, takže mi ho v autě nemá kdo pohlídat). Na jednu stranu to chápu, kvůli hygieně, ale na druhou stranu (myslím to ve srandě) v dnešní době hlodavci v obchodech - žádná novinka.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: S freťulí do obchodu
OdeslatNapsal: 2.Lis.2011 - 11:51 
 E-mail  Profil

Registrován: 17.Črc.2011 - 15:00
Příspěvky: 6
Ahoj, já jsem s tím nikdy problém neměla, v přepravce tě nemohou vůbec vyhodit, fretka tak nikoho neohrožuje, jediným problémem by mohlo být, kdyby vypouštěl pachy, ale pokud je nevypouští, tak v přepravce nikoho neohrožuje a pokud to není obchod s nějakým luxusním zbožím nebo prostě něčím takovým "snobským", tak tam jim to asi vadit bude, ale nemají na to právo, jedině, že by měli na dveřích, že je pro fretky vstup zakázán, což určitě mít nebudou, navíc sem viděla, jak si třeba slečny, jak je dnes módní, nosí čivavy a podobné prcky v otevřené kabelce a také je nikdo nevyhodí.
Samozřejmě s tím někdo může mít problém, ale jak říkám.. nemá na to právo, pak se můžeš jedině hádat nebo začít nakupovat někde jinde ;)
Ale pokud jezdíš autem, ona to tam chvíli vydrží ;)
Já jen, že jsem asi rok cestovala veřejnou dopravou a fretku jsem musela tahat všude s sebou, nikde s ní nikdo problém neměl, naopak se o ní zajímali a chtěli si jí hladit :)


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: S freťulí do obchodu
OdeslatNapsal: 2.Lis.2011 - 16:21 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 19:38
Příspěvky: 2171
Bydliště: Duchcov
ano, ona to v autě chvilku vydrží, ale než se majitel za těch pár minut vrátí, může fretka pojít na přehřátí, zvlášt v létě k tomu nestačí moc..
jinak zrovna třeba u těch potravin by se měly udržovat nějaký hygiencký normy, takže procházet se ze zvířetem v supermarketu asi nic moc..

_________________
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
*Na životě nejvíc miluju tu rozmanitost... Každej den mě nasere někdo jinej...*
*Moderní ženy se dnes nevdávají, protože pochopily, že nemá smysl kvůli kousku klobásy tahat domů celé prase...*


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: S freťulí do obchodu
OdeslatNapsal: 3.Lis.2011 - 0:09 
 E-mail  Profil

Registrován: 26.Led.2011 - 20:36
Příspěvky: 244
ŽoFiRo napsal:
ano, ona to v autě chvilku vydrží, ale než se majitel za těch pár minut vrátí, může fretka pojít na přehřátí, zvlášt v létě k tomu nestačí moc..
jinak zrovna třeba u těch potravin by se měly udržovat nějaký hygiencký normy, takže procházet se ze zvířetem v supermarketu asi nic moc..


No ono bylo zrovna léto, když jsem chtěla vzít freťáka s sebou do obchodu, protože jak už píšeš hrozí přehřátí malého tělíčka. Navíc v supermarketech nikdy nejsem venku do pár minut, jelikož z té hromady pokladen co tam mají, fungujou tak 2-3 a fronta u pokladen je už celkem běžná věc, takže proto jsem fretku chtěla vzít radši s sebou.


Nahoru
 

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  

Pračky-ledničky.cz | ABC elektro | A-A elektro | Pro fretky

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits & Weto webdesign