Fórum fretka.kom.cz

Fórum fretky.cz

Fórum pro chovatele fretek - spuštěno 27.12.2007

Nové české Sdružení chovatelů fretek www.schf.cz.

Právě je 19.Zář.2024 - 4:02
Registrovat | Pravidla | FAQ


Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 26 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Jaký byl průměrný věk, kterého se dožily vaše fretky?
méně než 5 let 29%  29%  [ 4 ]
5 let 14%  14%  [ 2 ]
6 let 14%  14%  [ 2 ]
7 let 21%  21%  [ 3 ]
8 let 21%  21%  [ 3 ]
9 let 0%  0%  [ 0 ]
více jak 9 let 0%  0%  [ 0 ]
Celkem hlasů : 14
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku: Věk fretky
OdeslatNapsal: 9.Zář.2008 - 12:21 
Site Admin
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 13:58
Příspěvky: 1863
Bydliště: Prostějov
Jelikož spíš kolem sebe vidím že se fretky dožívají zhruba 5-8 let, zajímalo by mě jaké máte zkušenosti. Někde jsem tu četla že se někomu fretka dožila údajně 11,5 let. :shock: Zajímalo by mě jestli je to údaj podložený a dá se prokázat. Vím o fretce která měla 9 let. Zajímalo by mě jestli fretky, které měly víc jak 9, byly u toho jednoho majitele od malička nebo jestli to byli nalezenci. Jaký měly původ (například od hajného, z farmy,...? Čím byly krmeny (I když to není jednoznačný původce této dlouhověkosti). Jestli bývaly očkované a proti čemu a čím? Protože je to jistě rarita-úctyhodná. :) Také by se dalo díky těmto informacím zjistit jak docílit toho, aby neumíraly v 5 letech, když by mohly žít i 10 let.

_________________
>>> Medový květ <<<


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Věk fretky
OdeslatNapsal: 9.Zář.2008 - 13:15 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 23.Bře.2008 - 16:10
Příspěvky: 599
Bydliště: Ostrava
Tak to je báječné téma, už teď se těším na přízpěvky, doufám, že se někdo najde :wink:

_________________
http://Fretka-doma.blog.cz/
http://Nonano.mondozoo.com
http://ferretmarafiki.wz.cz/


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Věk fretky
OdeslatNapsal: 9.Říj.2008 - 21:50 
 E-mail  ICQ  Profil

Registrován: 31.Srp.2008 - 22:34
Příspěvky: 22
Bydliště: Brno
Vím, že je to z jiného soudku, ale máme doma 19 letou kočku a většina lidí tomu nechce věřit.

Takže kdybych se měla řídit jí, vzhledem k tomu, že většina našich ostatních koček pomřela na raka ve 12-15 letech... Dobře krmit, dost vody, česat, nenechat prochladnout, udržovat v čistotě, jednou za čas zajít k veterináři. Ale fretku mít teprve budu, takže doufám, že mě tu nikdo neukamenuje.

Můži se zeptat jak se u fretky určuje věk? Např u nalezenců.

Díky!


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Věk fretky
OdeslatNapsal: 9.Říj.2008 - 22:23 
Site Admin
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 13:58
Příspěvky: 1863
Bydliště: Prostějov
U nalezenců dost težko. Většinou dle vzhledu, zubů, jenže každá fretka může mít zuby jinak kvalitní takže některé se můžou opotřebovat dřív, jiné později. Většinou se dají rozpoznat celkem dobře fretky do jednoho roku.

_________________
>>> Medový květ <<<


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Věk fretky
OdeslatNapsal: 10.Říj.2008 - 15:40 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 19:38
Příspěvky: 2171
Bydliště: Duchcov
já jsem čtla, že se dá věk určit i podle srůstu temenních kotí a jejich délky, což by mohlo být o něco přesnější než podle zubů.

_________________
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
*Na životě nejvíc miluju tu rozmanitost... Každej den mě nasere někdo jinej...*
*Moderní ženy se dnes nevdávají, protože pochopily, že nemá smysl kvůli kousku klobásy tahat domů celé prase...*


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Věk fretky
OdeslatNapsal: 31.Říj.2008 - 20:23 
 E-mail   Moje galerie  Profil

Registrován: 10.Říj.2008 - 10:29
Příspěvky: 10
Elsa napsal:
Vím, že je to z jiného soudku, ale máme doma 19 letou kočku a většina lidí tomu nechce věřit.

Takže kdybych se měla řídit jí, vzhledem k tomu, že většina našich ostatních koček pomřela na raka ve 12-15 letech... Dobře krmit, dost vody, česat, nenechat prochladnout, udržovat v čistotě, jednou za čas zajít k veterináři. Ale fretku mít teprve budu, takže doufám, že mě tu nikdo neukamenuje.

Můži se zeptat jak se u fretky určuje věk? Např u nalezenců.

Díky!

dojdi si do zoo tam ti poradej :lol:


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Věk fretky
OdeslatNapsal: 3.Lis.2008 - 23:49 
Site Admin
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 13:58
Příspěvky: 1863
Bydliště: Prostějov
Jelikož se tady zatím nediskutuje (což je taky dobře, protože to znamená že spousta mazlíků jestále s námi a to je to nejlepší), přidala jsem alespoň hlasování. Měla by fungovat i úprava hlasu.

_________________
>>> Medový květ <<<


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Věk fretky
OdeslatNapsal: 4.Lis.2008 - 9:33 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Profil

Registrován: 1.Dub.2008 - 14:10
Příspěvky: 153
Bydliště: Trutnov
Naše první fretka v rodině byla Meggie, naši si ji přivezli od kohosi, kdo ji choval v kotci vedle králíků a s ostatníma fretkama se musela "porvat" o jídlo. Byla šílená, kousala jenom do krve a našich fenka před ní utíkala a strašně se jí bála, v podstatě my taky (babička měla strach, že nás v noci zakousne a vysaje krev :lol: :lol: :lol: - do tý doby totiž takovýhle zvíře neviděla). Táta měl sice někdy metody výchovy trošku tvrdší, ale nakonec se z ní vychoval neuvěřitelnej mazlík. Pak měla mimča a doma nám zbyly dvě Aduška a Gino. Meggie umřela, když ji bylo sedum, Gino pět a půl a Aduš šest a půl.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Věk fretky
OdeslatNapsal: 4.Lis.2008 - 18:52 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 17:40
Příspěvky: 2517
Bydliště: Praha
Tezko muzu rikat prumerny vek mych fretek, kdyz je nechovam stale dost dlouhou dobu..
Ale i za tu kratkou dobu jsem se musela rozloucit se trema fretulkama :cry: (teda nejen trema, ale tyhle byly v me peci)
Piskvorka: ta ke me dostala z farmy na mladata, ktera se rusila. Melo ji byt cca kolem tri let - coz by podle jejiho vzhledu odpovidalo. Bohuzel se ji udelala boule na krku (skyty abces) a ja ji nestihla pomoct - byla u me necely mesic :cry: umrela ve veku tri let :(
Sisticka: cetla jsem inzerat o nejakem fretakovi, ktery zustal nejakemu chlapovi po odchodu ex a ze pry nejak zacina odzadu plesatet - okamzite jsem volala a teda zjistila, ze je to samicka a ma hola zada. Takze bylo jasne, ze je urijena a tak jsem volala tehdy Mariovi a hned jsme pro ni jeli. Pan nam ji predla a k ni knizku o fretkach :( Beze - Sisa byla v hroznem stavu - po lopatky byla hola. Okamzite jsme jeli na veterinu - rije vypadala ze prechazi, tak ji zkontrolovali, dali injekci a jeli jsme domu. Bohuzel Sisticka zacala po nejake dobe dostavat zachvaty - i kdyz uz byla zarostla. Zjistili podle sona cysty na jatrech. Ty se odstrnily a cekalo se zda se zase zaplni. Sisticka pozdeji zacala nabouravat do veci - oslepla :( Jednou jsem jela ke kamaradce na svatbu a tak jsem ji dala k Chylde na vikend do nemocnice - ona sama videla, jak se zachvaty zhorsily a nakonec, kdyz jsem si pro ni prijela - byla slepa, hlucha, bala se a tak ji drzeli pod sedativy. Prijela jsem "vcas" na to abych se s ni rozloucila a nechala ji chuderku odejit :( :cry: :cry: :cry:
Sisticce odhaduju cca, zeji byly tak 4 roky.
Yume: mela zivot velmi kratoucky :( dozila se pouze jednoho roka a doplatila na svou zvydavost. Sla jsem fretulkam dolit vodu a pote co jsem se vratila jsem ji nasla lezet pod dverma - Yuminka se chtela dostat ven, takze se prorvala pod dvere, kde se zaklinila a udusila behem par minut :cry: :cry:


....tak a ja to jdu rozdychat... :cry:

_________________
ObrázekYasmin´s ferrets

Obrázek


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Věk fretky
OdeslatNapsal: 4.Lis.2008 - 21:24 
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 12.Úno.2008 - 22:21
Příspěvky: 1801
Bydliště: Česká Lípa
My jsme přišli zatím jen o jednu freťulku - bylo jí bez pár měsíců 7 let. Taky moc dlouho nechováme :P


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Věk fretky
OdeslatNapsal: 7.Lis.2008 - 15:38 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  ICQ  Profil

Registrován: 30.Čer.2008 - 11:17
Příspěvky: 286
Bydliště: Prachatice
Tak moje první freťulka se dožila asi 4 let. Měli jsme ji ze zverimexu. Bohužel mamina čekala dvojčátka tak sme ji museli dát pryč. Ujala se ji naše známá a on ji jeden pán otrávil :cry: Byla to albínka a byla slepá na jedno očíčko. Hrozně hodná. Nepotřebovali sme ani vodítko, když sme si ní chodili ven. Do teď litujeme, že jsme ji dali pryč. I když už je to skoro 8 let.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Věk fretky
OdeslatNapsal: 16.Lis.2008 - 12:56 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  ICQ  Profil

Registrován: 13.Kvě.2008 - 18:16
Příspěvky: 56
Bydliště: Prostějov
Ahojky, není to z mé zkušenosti, ale mluvila sem s paní co má freťule a ta mi říkala, že nejdýl se jí dožila 12ti let, že prý to má i doložený očkovákem. Myslím, že to je nádhernej věk :) A moje známá z práce má freťulu, které je 7 let a pořád rošťaří :)

_________________
http://rozarie.rajce.idnes.cz


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Věk fretky
OdeslatNapsal: 2.Bře.2009 - 11:42 
 Profil

Registrován: 9.Led.2008 - 14:46
Příspěvky: 6
Bydliště: Vysoká pri Morave
Moja prvá freťulka Doris sa dožila 8 rokov aj kúsok. Po siedmych rokoch začala mať zdravotné problémy a zistil sa u nej inzulinom :( . Bolo to na jej vek neoperovateľné. Často mávala krče, záchvaty, bola dezorientovaná, apatická, z papulky jej tiekli sliny. Mala úplne vypadanú srť na chrbte aj chvostíku. Dorča mala svoju voliérku vnútri a ostatné fretky chovám vonku. Mala som ju stále pod dohľadom a musela som dávať pozor aby pravidelne jedla. Keď nemala hypoglykemický šok tak človek ani nevedel, že je chorá. V tej dobe sme sa veľmi zblížili. Už keď bola dosť slabučká aj tak vekmi milovala pochodiť si po dome. Keď už bola veľmi unavená tak spinkala na gauči. Bola veľmi poslušná a chodila za mnou ako psíček. Keď mala preč osem rokov a jej zdravie sa veľmi zhoršilo tak som sa rozhodla ukončiť jej trápenie. Teraz je za dúhovým mostom a je mi za ňou moc moc smutno :cry: :cry:

_________________
CHS Čierna perla
Doris, Kira, Pongo a Speedy


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Věk fretky
OdeslatNapsal: 14.Bře.2009 - 20:43 
 E-mail  ICQ  Profil

Registrován: 9.Srp.2008 - 11:47
Příspěvky: 21
Otec našeho Oskara prý pořád žije a je mu přes 12 let.

_________________
http://zdula.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Věk fretky
OdeslatNapsal: 14.Bře.2009 - 20:51 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 19:38
Příspěvky: 2171
Bydliště: Duchcov
mají ho od mala? a opravdu 12 let? někdo má totiž zvíře 3 roky a příjde mu, jako by ho měli třeba 10 let...

_________________
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
*Na životě nejvíc miluju tu rozmanitost... Každej den mě nasere někdo jinej...*
*Moderní ženy se dnes nevdávají, protože pochopily, že nemá smysl kvůli kousku klobásy tahat domů celé prase...*


Nahoru
 

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 26 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
cron

Pračky-ledničky.cz | ABC elektro | A-A elektro | Pro fretky

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits & Weto webdesign