Fórum fretka.kom.cz

Fórum fretky.cz

Fórum pro chovatele fretek - spuštěno 27.12.2007

Nové české Sdružení chovatelů fretek www.schf.cz.

Právě je 29.Dub.2024 - 8:36
Registrovat | Pravidla | FAQ


Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 16 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku: Vypustil smrádek?
OdeslatNapsal: 30.Čer.2008 - 13:52 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 16.Kvě.2008 - 12:50
Příspěvky: 50
Bydliště: Most
:?: Ahojky všem, chtěla jsem se zeptat na pár maličkostí. Mám doma (snad) 13 týdenního samečka. Už 2krát se nám stalo, že vypustil jakýsi smrádek - bezdůvodně. Můžete mi, prosím, někdo popsat jak zapáchá ten jejich obranný "smrádek"? My jsme to cítili jako hodně zkaženou rybinu. Taky by mě zajímalo, proč to na nás vypouští bezdůvodně.
No a ještě mám problém s tím, že všechno a všechny kouše (ne agresivně - spíš formou hraní - ale bolí to). Mám obavy, aby nebyl v dospělosti nějak agresivní - je hodně hravý, ale neví, kde končí sranda. Je možné určit nějakým způsobem fretce meze - co si může dovolit?
Čusík

_________________
Kami :o))


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Vypustil smrádek?
OdeslatNapsal: 30.Čer.2008 - 15:08 
Uživatelský avatar
 E-mail  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 26.Úno.2008 - 15:30
Příspěvky: 380
Bydliště: Karviná
čiko. jo zapušil....rybina a nebo nám to přijde jako vyzvracená játrovka....
No samozřejmě naučíš..vše se dá naučit....hra na kousanou je důležitá, ale jakmile to překročí, napomenout (Fuj, au) rozhodně nedělat povyk a neskákat, oni se tím baví a teď třeba zkusit, co na něj platí. Buď třeba zavřít na 10 minut do klece, nebo cvrnknout do čumáku, cvrnknout po zadku, ale na naši Zuzanu zabíralu kousnout ji taky...
Pochopila že to bolí a dala pokoj. Ale chce to fakt trpělivost, nepůjde to za den, za týden a ani za měsíc. Nejhorší (ovšem i nejkrásnější) období je s fretkou do 1 roku.... jak přijde puberta....wau ... :D :oops:


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Vypustil smrádek?
OdeslatNapsal: 30.Čer.2008 - 16:26 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 16.Kvě.2008 - 12:50
Příspěvky: 50
Bydliště: Most
Díky ti moc za odpověď. Zkusím vše co jsi poradil(a). Nemám s chovem fretek vůbec žádné zkušenosti. Mám doma psa a 2 kočky a chovala jsem už všechno možný, ale fretka je prostě unikát.58888888 Takhle hravý zvířátko - to je prostě neskutečný. I když je Čiko "zlobivý", je s ním taková sranda a je tak roztomilý, že se na něj ani nemůžu zlobit ... ale výchovu to chce, to je jasný. Dokonce mám takový pocit, že jsme ho ze zverimexu dostali mladšího, než nám řekli. Údajně mu mělo být 6 týdnů, ale mě se to nějak nezdá. Měl ještě jedno očíčko zalepené a vůbec neuměl chodit - jen se plazil. Kdo ví - věk se těžko odhaduje. Tak ještě jednou moc díky za reakci na můj dotázek a čusík. :lol: Jo a ještě jsem si vzpomněla na jedno "ouvej" - pořád mi vylévá misku s vodou co mám pro psa. Pes je pak pořád na suchu a ten malý vyčůránek se jde napít do klece z napáječky. Koupat ve vaně se nechce, ale misce nebo kbelíku prostě neodolá. :D :lol: :P


Přílohy:
Čiko.jpg
Čiko.jpg [ 66.53 KIB | Zobrazeno 3274 krát ]

_________________
Kami :o))
Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Vypustil smrádek?
OdeslatNapsal: 30.Čer.2008 - 16:46 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 19:38
Příspěvky: 2171
Bydliště: Duchcov
věk nejlíp odhadneš podle zubů, mezi 7-8 týdnem totiž začína přezubovat, takže když se podíváš do tlamičky, můžeš si tak všimnout, že má dvě řady zubů...

_________________
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
*Na životě nejvíc miluju tu rozmanitost... Každej den mě nasere někdo jinej...*
*Moderní ženy se dnes nevdávají, protože pochopily, že nemá smysl kvůli kousku klobásy tahat domů celé prase...*


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Vypustil smrádek?
OdeslatNapsal: 30.Čer.2008 - 18:30 
Uživatelský avatar
 E-mail  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 26.Úno.2008 - 15:30
Příspěvky: 380
Bydliště: Karviná
čiko: to mi dělali opičáci taky... v kleci... takže máš dvě možnosti...
a) zakup závěsnou misku pro pejska
b) zakup fontánku na pití pro pejska.... pokud to teda není hovádko které vypije 2 l denně... ;-)


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Vypustil smrádek?
OdeslatNapsal: 30.Čer.2008 - 18:37 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 17:40
Příspěvky: 2517
Bydliště: Praha
to jak ses ptala proc pousti zlazky - tak to u mladatek byva - neumi to dobre ovladat.. Nekdy proste fretka nemusi mit duvod :) ja kdyz jsem mazlila malickou Flo, tak se stavalo, ze pritom vypustila smrad - a to proste jen lezela a uzivala si drbani :)

_________________
ObrázekYasmin´s ferrets

Obrázek


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Vypustil smrádek?
OdeslatNapsal: 1.Črc.2008 - 0:39 
Site Admin
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 13:58
Příspěvky: 1863
Bydliště: Prostějov
jojo tak tak a pokud měl zalepené oko tak rozhodně 6 týdnů neměl, to byl opravdu malinkatej :!: to se ani nesmí, prodávat takhle malý miminko, to nemohl být v žádným případě odstavený. :| ach ty zverimexy :( Mě otevřela Elvina oči ve 32 dnech to je 4 a 1/2 týdne.

_________________
>>> Medový květ <<<


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Vypustil smrádek?
OdeslatNapsal: 1.Črc.2008 - 9:31 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 16.Kvě.2008 - 12:50
Příspěvky: 50
Bydliště: Most
Tak jak to bylo u Čika se zoubkama už si přesně nevzpomínám, ale mám takový pocit že mu začaly lézt nové tak 3 až 4 týdny po tom, co jsme si ho vzali. Oni je do zverimexů asi dávají schválně tak malinkatý, protože když si to mláďátko rychle nikdo nekoupí, tak by jim tam vyrostlo - a co pak s ním .... :cry: :shock:
Nemáte někdo zkušenosti s touto klecí pro fretky? http://www.obchudekumajdy.cz/?p=product ... rretnation
Potřebovala bych vědět, jestli se dá horní patro sundat a užívat zvlášť a jestli je možné klec složit "na placku". Zatím mám doma prima voliérku, ale ta klec mi přijde lepší - hlavně na chajdu - tu voliérku tam vézt nemůžu.
S pitím musím ještě popřemýšlet, protože máme doma pudlíka a když mu zavěsím misku příliš vysoko, aby se do ní Čiko nedostal - nedostane se tam ani pes. Fontánka je prima, ale to už jsem vyzkoušela s klasickou květinovou fontánkou. Čiko tu vodu prostě vycákává ven (hrabe a přitom cáká) a já mám doma pořád potopu a pes je na suchu. :D :lol:

_________________
Kami :o))


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Vypustil smrádek?
OdeslatNapsal: 1.Črc.2008 - 9:53 
Uživatelský avatar
 E-mail  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 26.Úno.2008 - 15:30
Příspěvky: 380
Bydliště: Karviná
Čiko obávám se že z t fontánky nemá jak tu vodu packama vycachtat ;-)
A tu klec mám doma, je super, už bych ji neměnila. Ne, horní patro se nedá sundat a složit, klec si zkompletuješ a sestavíš, je poevná, bytelná a fretky ti z ní neutečou. Pokud potřebuješ něco na skládání a převoz, tak si kup ještě menší klec.
My máme tuhle na doma a když se někam jede, tak máme tuhle : http://shop.miga.cz/product_info.php?path=199_200&product=73354 - samozřejmě bez té výbavy uvnitř.. a sehnala jsem ji na tom eshopu miga za 750,- když byla v akci, mají tam akce často ;-).

Ta klec co jsi posílal(a) link je super, variabilní, jednoduše omyvatelná, nezničitelná...super... :)


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Vypustil smrádek?
OdeslatNapsal: 1.Črc.2008 - 22:43 
Uživatelský avatar
 E-mail  Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: 1.Led.2008 - 18:18
Příspěvky: 99
Bydliště: Ostrava
Souhlasím s Kamčul, ta klec je bezvadná, fakt nejlepší. Hlavně oceňuji to, že se dá udržet v čistotě bez toho abych přenášela těžký spodek klece, jelikož ty nástavce na patra i ty "pekáče" co jsou na mřížích na jednotlivých patrech jsou lehce omyvatelné, lehké a nemusím nic složitě rozdělávat. Během 10 minut mám vymytou i vysušenou celou klec.

_________________
Damián , Doruška , Draco a Dixie


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Vypustil smrádek?
OdeslatNapsal: 2.Črc.2008 - 8:37 
Uživatelský avatar
 E-mail  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 26.Úno.2008 - 15:30
Příspěvky: 380
Bydliště: Karviná
hanulka: Jj, dycky kybl s vodou, desinfekci, rychle raz dva.. mezitím se tchořiska vylítaj... a pokud už jdou ty plastové spodky přenést dovany a osprchovat...ale většinou stačí jen vytřít, vysušit, navěšet pelechy a jupííííííí na týden vystaráno :D jo ještě vysát.... porotože pod ty plasty jsme dali koberec, ať nás to v noci nebudí, máme klec 1,5 m od hlavy..


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Vypustil smrádek?
OdeslatNapsal: 2.Črc.2008 - 20:17 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: 1.Črc.2008 - 22:06
Příspěvky: 154
Bydliště: Nýřany
Ahoj, tak našemu Luky teď bude 7 týdnů a je taky pěkně dravej,naštěstí už máme výchovu Alex za sebou, té bude v srpnu rok, tak víme jak na to.Nejvíc na kousání zabíralo na chvíli zavřít a nemluvit s ní, i když já jsem cíťa,ale Martin mi vždy okřikl když jsem jí chtěla pustit. Jinak co se týče klecí, máme přesně to co Kačmulenka, doma tu velkou dvoupatrovou(úžesná věc) a na cesty tu samou menší.Stačí jim to a jsou spokojený, navíc se snažíme hodně běhat, aby nemuseli být bobečci zavřený. A ten smrádek, to je dokonalý, nejlepší když se válíme v posteli, my usínáme a Alex nám to pustí přímo pod nos.Jednou za čas prostě musí a nemusí mít vůbec důvod :mrgreen:


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Vypustil smrádek?
OdeslatNapsal: 2.Črc.2008 - 20:42 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 16.Kvě.2008 - 12:50
Příspěvky: 50
Bydliště: Most
Ahojky lidičky, nevíte, jestli se tedy ta klec prodává jako jen to spodní patro + 1 krát ten odnímatelný nástavec? ... nebo je jen ta varianta 2 patra a k tomu pak dokoupit ten odnímatelný nástavec? Já se pořád nemůžu nějak rozhodnout. Moc bych pro Čika tu klec chtěla, ale zároveň bych chtěla zabít 2 mouchy jednou ranou ... mám náročný požadavky, co? :oops:

_________________
Kami :o))


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Vypustil smrádek?
OdeslatNapsal: 2.Črc.2008 - 20:43 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 16.Kvě.2008 - 12:50
Příspěvky: 50
Bydliště: Most
Hele, jak dáváte ten obrázek do rohu? ... na to nějak nemůžu přijít :oops: :P

_________________
Kami :o))


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Vypustil smrádek?
OdeslatNapsal: 2.Črc.2008 - 21:49 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: 1.Črc.2008 - 22:06
Příspěvky: 154
Bydliště: Nýřany
Tak já co jsem viděla tu klec,tak byla vždycky ve dvou patrech a pak zvlášť další odnímatalný nástavec,asi to jinak neprodávaj,ale je fakt super :P No je to těžká věc,asi to bude chtít koupit ještě jednu menší na to cestování.Je pravda, že to není nejlevnější záležitost, tyhle klece,ale co by jsme pro miláčky nekoupili :roll: Já jsem tedy úplně nemocná, místo abych kupovala něco pro nás přinesu vždycky něco pro bobánky,aby se měli dobře,nejlíp, výborně :cheesy:


Nahoru
 

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 16 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  

Pračky-ledničky.cz | ABC elektro | A-A elektro | Pro fretky

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits & Weto webdesign