Fórum fretka.kom.cz

Fórum fretky.cz

Fórum pro chovatele fretek - spuštěno 27.12.2007

Nové české Sdružení chovatelů fretek www.schf.cz.

Právě je 29.Dub.2024 - 4:23
Registrovat | Pravidla | FAQ


Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 24 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku: zapach u fretek???
OdeslatNapsal: 28.Bře.2008 - 21:29 
 E-mail  Profil

Registrován: 28.Bře.2008 - 21:24
Příspěvky: 1
chtela bych se zeptat.Jsem uplny zacatecnik a zajimalo by me jestli je pravda,co se rika o fretkach,ze smrdi?!nevim jestli je to fama nebo fakt.diky za odpoved


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: zapach u fretek???
OdeslatNapsal: 28.Bře.2008 - 21:33 
Uživatelský avatar
  Moje galerie  Profil

Registrován: 19.Úno.2008 - 17:01
Příspěvky: 62
Bydliště: RuzomberokSR
fretak v ruji smrdy stale ale so fretackoU sa to da vydrzat
ale najhorsia kombinacia su dve fretule-KED SA BIJU SMRDIA NAJVIAC

_________________
ferrets attack more people than grizzly bear


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: zapach u fretek???
OdeslatNapsal: 28.Bře.2008 - 21:42 
Site Admin
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 13:58
Příspěvky: 1863
Bydliště: Prostějov
Na tuto otázku jsem už napsala tady: >>> viewtopic.php?f=2&t=7 <<<

:wink: Jen ve zkratce. Fretka má svůj specifický pach, stejně jako každé jiné zvíře, včetně člověka. A je cítit podle toho, jak se o ní pečuje. :wink:

_________________
>>> Medový květ <<<


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: zapach u fretek???
OdeslatNapsal: 29.Bře.2008 - 15:43 
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 12.Úno.2008 - 22:21
Příspěvky: 1801
Bydliště: Česká Lípa
Ahoj suzan,
fretky mají svůj typický zápach, jako každé jiné zvíře. Nejlíp to zjistíš, jestli ti fretka smrdí, když si k někomu, kdo má fretku, zajdeš a byteček si pěkně očucháš včetně fretky.Každé zvíře nějak "voní" pes, kočka, morče, králík...Všechny, když k tobě domů někdo cizí přijde bude cítit. Stejně tak je cítit i fretka, jen má jiný zápach, než na který jsou lidé zvyklí. Fretka se musí koupat (maximálně jednou za 14 dní), tím se zápach ze srsti odstraní-dočasně...Dále je třeba její bydlení čas od času řádně vydrbat a pelíšky měnit tak často, jak jen se ti bude zdát, že jsou cítit (alespoň my to tak děláme a přijde mi, že tím jsou o hodně míň cítit). To samé platí o záchůdku. Je třeba ho pravidelně měnit a fretčí výkaly z něj odstraňovat...Takže to znamená, čím víc o ní pečuješ, tím méně "smrdí"...
Taky mi přijde, i když se všude píše, že tím fretka smrdět nepřestane, že když je vykastrovaná, že je méně cítit, smrdí, to jo, ale přijde mi, že ne tolik. Každopádně když přijde fretka do říje, tak dočasně je cítit o hodně víc, s tím je třeba taky počítat. Takže asi tak nějak mi to přijde ;-) Já taky, když rno přijdu do pokoje, kde holky máme říkám, no to jste tomu tady zas v noci daly a hnedka se pouštím do ranního úklidu bobečků :lol: Cítím je, ale jakmile si na jejich typický zápach zvykneš, tak ho už potom skoro necítíš...Jen když zapušej :lol:
No tea, sem se nějak rozepsala :lol: snad ti to nějak pomohlo...


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: zapach u fretek???
OdeslatNapsal: 30.Bře.2008 - 13:52 
Uživatelský avatar
 E-mail  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 26.Úno.2008 - 15:30
Příspěvky: 380
Bydliště: Karviná
petulevrtule: jojo můžu se přidat, je to tak. Já s fretkama obývám jeden malinkej pokojík, takže třeba to tak ani nevnímám, i když teď mám jednu v říji, ale to mi přijde že tak ani nesmrdí ona jako spíš ten skeret, který vypouští z vulvičky.
Jinak náš vykastrovanej freťák mi spíš voní.. takovej... sice zvířátkovskej, ale voní mi. Ale to je fakt individuální. Tak jako někomu třeba voní ten a někomu ten parfém, tak tady je to třeba podobný. Ale rozhodně třeba mokrá psí srst mi smrdí, ale takovej smrádek jsem u žádné fretky nezaznamenala. :wink:


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: zapach u fretek???
OdeslatNapsal: 2.Dub.2008 - 20:44 
Uživatelský avatar
  Moje galerie  Profil

Registrován: 19.Úno.2008 - 17:01
Příspěvky: 62
Bydliště: RuzomberokSR
vonia nam preto ze sme si nan zvykli

_________________
ferrets attack more people than grizzly bear


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: zapach u fretek???
OdeslatNapsal: 2.Kvě.2008 - 12:24 
Uživatelský avatar
 E-mail  ICQ  Profil

Registrován: 2.Kvě.2008 - 12:09
Příspěvky: 35
Bydliště: Brno/Děčín
Ahoj,

mám problém, na který jsem nenarazila na žádném fóru.

Mám dvě freťule,přičemž jedna, Terezka (11 měsíců), nám dělá naschvály tím, že vypouští. Přítel si třeba sedí u pc a ona k němu z ničeho nic přijde a vypustí. Nebo jsem jí dnes ráno zavřela do klece, protože zlobila, a ona vypustila.
Ráda bych jí to odnaučila, protože nemine pomalu den, aby nám takový naschvál neudělala. Začala s tím až v posledních 2 měsících a na žádný reálný důvod pro její chování nemůžu přijít... :(


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: zapach u fretek???
OdeslatNapsal: 2.Kvě.2008 - 12:42 
Site Admin
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 13:58
Příspěvky: 1863
Bydliště: Prostějov
říje...? Faleška...? Fretky mívají někdy období, kdy vypouštějí pachové žlázky víc a jindy zase skoro vůbec. Odnaučit to, teda nevím jak, ale bodlo by to :lol: :wink:

_________________
>>> Medový květ <<<


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: zapach u fretek???
OdeslatNapsal: 2.Kvě.2008 - 14:17 
Uživatelský avatar
 E-mail  ICQ  Profil

Registrován: 2.Kvě.2008 - 12:09
Příspěvky: 35
Bydliště: Brno/Děčín
Je vykastrovaná, takže by to tím nemělo být. Prostě mi přijde, že to dělá zcela záměrně a vědomě.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: zapach u fretek???
OdeslatNapsal: 2.Kvě.2008 - 21:24 
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 12.Úno.2008 - 22:21
Příspěvky: 1801
Bydliště: Česká Lípa
for Werenee: to neznamená, že když je vykastrovaná, že nemůže mít falešnou březost, jak dlouho je po kastraci? Naše Kiminka to dělá taky schválně, jakmile se jí něco nelíbí, šup a je to :-) A myslím, že když se otevře okno a udělá se průvan, do deseti minut je to vyvětrané, zas tak srsšný zápach to není...Jinak holt některé fretky mají pubertu i po kastraci, záleží na tom, kdy je to přejde... :lol: Jednou určitě...Ale jináč...řeknu ti to takhle, holt když si potřebuje prdnout, tak si prdne, chtěla bych vidět, jak by to odnaučovali tebe :lol: pokud nebude vypouštět pachovky, mohou se jí dokonce i ucpat a může mít z toho zdravotní potíže, takže BUĎME RÁDI, ŽE NÁM TO PUŠÍ :cheesy: :lol: :cheesy:


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: zapach u fretek???
OdeslatNapsal: 2.Kvě.2008 - 21:27 
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 12.Úno.2008 - 22:21
Příspěvky: 1801
Bydliště: Česká Lípa
ps: vím, že to prdění u nás není stejné jako u fretek, jen jsem to k tomu přirovnala... :mrgreen:


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: zapach u fretek???
OdeslatNapsal: 2.Kvě.2008 - 21:32 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Profil

Registrován: 30.Bře.2008 - 18:37
Příspěvky: 178
Bydliště: Valašské Meziříčí
petulevrtule - mluvíš mi z duše. Když jsem to tady četla - jak by bodlo odnaučit freťule pušit - napadl mě nejdřív nejstarší a nejmladší chlap u mě doma - jak tohle odnaučit je :lol: :lol: :lol:


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: zapach u fretek???
OdeslatNapsal: 2.Kvě.2008 - 22:03 
Uživatelský avatar
 E-mail  ICQ  Profil

Registrován: 2.Kvě.2008 - 12:09
Příspěvky: 35
Bydliště: Brno/Děčín
Chápu váš přístup, ale přeci jen mě štve, že pro ni dělám první poslední a ona mi pak na truc udělá toto.
U druhé s tím žádný problém není.
Nevadí mi ani tak, že vypustí, ale to, z jakého důvodu. Když se lekne, bojí se nebo se jí něco špatného zdá, tak to samozřejmě chápu.
Jinak po kastraci je necelé 4 měsíce. Měla trvající říji, takže to bylo akutní přerušení (hormony jsem na doporučení lékaře nedala - věřím mu, protože je to nejlepší veterinář, kterého jsem kdy poznala, a že jich bylo, a fretkám opravdu rozumí), takže mě napadlo, že by ty žlázky mohla mít i nějaké "citlivější" či špatně ovladatelnější. Stejně jako tomu je v případě uvolnění svěrače či upouštění moči u jiných zvířat po operacích.
Neberte, pls, můj dotaz nějak ofenzivně. Terezku moc miluji a za nic bych jí nedala pryč. Jen mě zajímají všechny alternativy.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: zapach u fretek???
OdeslatNapsal: 2.Kvě.2008 - 22:38 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Profil

Registrován: 30.Bře.2008 - 18:37
Příspěvky: 178
Bydliště: Valašské Meziříčí
WereNee - já to nemyslela nijak zle a chápu Tě. Já mám zatím jen mimi, ale podle toho co jsem na fórech pročetla, tak to skutečně nijak ovlivnit nejde. Jak je Tvá freťule stará? Třeba jde opravdu jen o pubertu, třeba se jí líbí jen vaše reakce a upoutává tím pozornost. A že ta druhá to nedělá - tak jako každý člověk je jiný, tak i fretky, či psi jedné rasy atd. jsou jiní.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: zapach u fretek???
OdeslatNapsal: 2.Kvě.2008 - 22:47 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Profil

Registrován: 30.Bře.2008 - 18:37
Příspěvky: 178
Bydliště: Valašské Meziříčí
áááá, já to přehlídla - 11 měsíců - typovala bych to na pubertu :P


Nahoru
 

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 24 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  

Pračky-ledničky.cz | ABC elektro | A-A elektro | Pro fretky

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits & Weto webdesign