Fórum fretka.kom.cz

Fórum fretky.cz

Fórum pro chovatele fretek - spuštěno 27.12.2007

Nové české Sdružení chovatelů fretek www.schf.cz.

Právě je 19.Dub.2024 - 21:55
Registrovat | Pravidla | FAQ


Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 13 ] 
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku: adoptovaná fretečka
OdeslatNapsal: 3.Úno.2011 - 23:00 
 E-mail  Profil

Registrován: 3.Úno.2011 - 22:48
Příspěvky: 6
Ahojte, dnes jsem se ujala fretečky, tmavě tchořovité. Je asi rok stará, šíleně zanedbaná, podvyživená... Byli jsme u veterinářky a první náš úkol je pořádně vykrmit, teprve pak budeme řešit zdraví... Váží 30 dkg... to asi mluví za vše. Bohužel jsem se dnes opět přesvědčila, že jsou stále tací mezi námi, kteří si koupí zvířatko, zavřou ho do klece a tím to končí... Hrůza, snad se nám ji podaří dát do kupy a následně seznámit s naším tříletým Matýskem (světle tchořovitý). Zatím je odděleně, v tvz. karanténě.Tak nám držte palce a pokud by vás napadlo cokoliv, co by nám pomohlo, písněte. Díky a mějte se krásně, Věrka.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: adoptovaná fretečka
OdeslatNapsal: 4.Úno.2011 - 0:09 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 1.Úno.2011 - 16:07
Příspěvky: 46
Ahoja, uplně mi to připomíná naší Chicky, ale ta měla ještě neléčenou dlouhotrvající říji a vypadanou srst na půlce hlavy (třeba teď, po půl roce, jsme zjistili, že je poloangora) když jsme ji přivezli, vážila necelých 45dkg, teď má 80. Měla špatné očkování (jedno z toho, jak veterinář říkal, měla docela štěstí, že ji nezabilo). Veterinář, který se o ni staral do teď slečně majitelce tvrdil, že vypadanou srst má od toho, jak se snaží dostat z klece... Jo a byla krmená ráno troškou granulek a večer půlkou masové kapsičky (obojí značky Whiskas). Myslím, že jsme ji taky docela vysvobodili...
Takže, přeji moc a moc úspěchů... Jo a bylo nám doporučeno, ikdyž byla Chicky už roční, krmit ji granulkami pro freťata (Totally Ferret Baby).


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: adoptovaná fretečka
OdeslatNapsal: 4.Úno.2011 - 13:03 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 17:40
Příspěvky: 2517
Bydliště: Praha
Na vykrmení se mi celkem osvědčily Baby Flocken pro koťátka od gimpetu, Viyo nápoj pro koťátka, Aptus Reconvalescent Cat a konzervy Hill's Canine + Feline A/D :wink: + kvalitní granulky

Fretečky krmené masem také krásně naberou, ale jaké maso, množsvtí vitamínů a pod by ti musel vysvětlit někdo jiný, já masem nekrmím :-)

_________________
ObrázekYasmin´s ferrets

Obrázek


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: adoptovaná fretečka
OdeslatNapsal: 4.Úno.2011 - 13:59 
 E-mail  Profil

Registrován: 3.Úno.2011 - 22:48
Příspěvky: 6
Ahojky, díky za tipy. Krmím ji granulkama pro freťata- totally ferret, chutnají jí.Po těch psích granulích co byly pomalu větší než ona se jí ani nedivím. Zkusím i maso. Po včerejšku vypadá čile, už má ráno řádně pokousala :x , kdoví co si všechno zažila... Hodně spí. Asi aby nabrala sílu, no nebude to jednoduché, je spíš útočná, bojí se...


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: adoptovaná fretečka
OdeslatNapsal: 4.Úno.2011 - 18:25 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 1.Úno.2011 - 16:07
Příspěvky: 46
Ta moje spala prvních 14 dní téměř v kuse... Dokonce ani takovou tu vitaminovou pastu od Gimpetu nechtěla. Trvala na krmení od Whiskasu, nakonec pomohlo, že Fredy měl ve své kleci svoje žrádlo (TF) a ona ze dne na den začala žrát naše granulky.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: adoptovaná fretečka
OdeslatNapsal: 5.Úno.2011 - 4:12 
 E-mail  Profil

Registrován: 3.Úno.2011 - 22:48
Příspěvky: 6
A nemáte někdo zkušenosti s tím, jestli se jí věnovat (hraním si) a nechat ji nás kousat a zvykat si na ruce (zatím útočí na ruce i nohy), hrát si s ní a nebo ji nechat ted v klidu ať přibere, vyspí se na nabere sílu? Dnes je u nás druhý den. Je v koupelne, klec má otevřenou, takže může pobíhat tam, chodím za ní. Doposud byla i v malé kleci pro králíky...zavřená... Děkuji předem za všechny připomínky a za váš čas :D


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: adoptovaná fretečka
OdeslatNapsal: 5.Úno.2011 - 5:23 
Site Admin
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 13:58
Příspěvky: 1863
Bydliště: Prostějov
Nejdříve bych ji dopřála klid a dala ji dokupy. Když sama bude projevovat zvědavost, nechala bych ji zkoumat. Zkoušela bych ji pomalu nabízet různé pamlsky z ruky, aby věděla, že nemá důvod se ruky bát.

Zkusila bych některý z rekonvalescenčních doplňků. Určitě bych se ohledně doplňků zkusila poradit s veterinárním lékařem. Sledovala bych trus, jestli nemá průjem, protože ten je také pro takto vyčerpaný organizmus nebezpečný, protože při něm dochází k dehydrataci.

_________________
>>> Medový květ <<<


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: adoptovaná fretečka
OdeslatNapsal: 7.Úno.2011 - 16:40 
 Profil

Registrován: 26.Led.2011 - 21:56
Příspěvky: 4
Bydliště: Ostravsko
Dobrý den,
předem se omlouvám,že jsem nemohla reagovat,měli jsme technické problémy s připojením k internetu :oops:
Teď nám funguje konečně normálně :wink:
Jestli se s paní přede mnou nedomluvíte,tak jsem k dispozici a konečně i připojená s virtuálním světem :wink:


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: adoptovaná fretečka
OdeslatNapsal: 7.Úno.2011 - 16:41 
 Profil

Registrován: 26.Led.2011 - 21:56
Příspěvky: 4
Bydliště: Ostravsko
Jé,omlouvám se,to patří jinam :oops: :oops: :oops:


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: adoptovaná fretečka
OdeslatNapsal: 7.Úno.2011 - 18:15 
 E-mail  Profil

Registrován: 3.Úno.2011 - 22:48
Příspěvky: 6
Ahojte, hlásím, že Rozárce se daří dobře, papá, pije, kouše... Je aktivní ve všech směrech, takže z toho mám báječný pocit, snad je to na dobré cestě :D Uvidíme kolik přibere, ve čtvretek se budeme vážit. Mějte se krásně :)


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: adoptovaná fretečka
OdeslatNapsal: 15.Úno.2011 - 15:18 
 E-mail  Profil

Registrován: 3.Úno.2011 - 22:48
Příspěvky: 6
Ahojky, Rozárka váží 71 dkg :) a daří se jí dobře, u nás si celkem rychle zvyká, vypadá to, že ani nijak závažné zdravotní problémy nemá... Ještě kouše, ale to bude časem určitě taky dobré. A snad se přijmou i s naším Matýskem, zatím budou ještě odděleně. Zase napíšu novinky, mějte se krásně, Věrka.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: adoptovaná fretečka
OdeslatNapsal: 23.Úno.2011 - 10:27 
 E-mail  Profil

Registrován: 3.Úno.2011 - 22:48
Příspěvky: 6
Tak jsem tady s novými zprávami :) Rozárce se daří výborně, poznala i našeho Matýska, který ji přijal, i když sem tam ji dá jasně najevo, kdo je tady pánem :D takže máme doma co sledovat, úžasně si spolu vyhrají. A Rozárka je tak živá, že ji říkám "tryskomyš" někdy ji ani nestíhám sledovat :roll: Jen na záchodek stále neumí, tak se to snad časem naučí! Jinak je to zlatíčko, dokonce se i ráda mazlí, zvykla si opravdu rychle. Mějte se, papa


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: adoptovaná fretečka
OdeslatNapsal: 24.Bře.2011 - 12:37 
Uživatelský avatar
 E-mail  Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: 17.Úno.2010 - 13:14
Příspěvky: 155
Tak to je dobře, že se Rozárce daří. Držíme pěstičky, ať brzo přestane kousat a je z ní ta nejmazlivější freťulka a taky ať se z ní a Matýska stanou nejlepší kamarádi :). My teď máme do zítřka Aikinku u ženicha, tak je Tedík úplně nesvůj a pořád ji hledá, chudáček :(

_________________
http://ferret.offlajn.net - Stránky našeho Teddyho


Nahoru
 

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 13 ] 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
cron

Pračky-ledničky.cz | ABC elektro | A-A elektro | Pro fretky

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits & Weto webdesign