Fórum fretka.kom.cz

Fórum fretky.cz

Fórum pro chovatele fretek - spuštěno 27.12.2007

Nové české Sdružení chovatelů fretek www.schf.cz.

Právě je 28.Bře.2024 - 17:53
Registrovat | Pravidla | FAQ


Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 34 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Daruje
OdeslatNapsal: 5.Led.2011 - 22:53 
 E-mail  Profil

Registrován: 3.Led.2011 - 4:50
Příspěvky: 12
Bydliště: Kroměříž
Elvis napsal:
Míšulky mi je ľúto,Elvisa som musela nechať odísť pre to isté...Pozerala si bazoš?Keď to máš do Ostravy ďaleko v Kromeríži je tiež jedna,ťukni si fretka a nájdeš to.



jj, mrkla a napsala, odpověď ještě nedorazila, do té Ostravy mě snad sveze kámoška, tak uvidíme :wink:


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Daruje
OdeslatNapsal: 5.Led.2011 - 23:01 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 30.Kvě.2010 - 17:05
Příspěvky: 124
Držím ti palce,nech ti to výde,aby si našla presne tú,čo hľadáš... :)


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Daruje
OdeslatNapsal: 5.Led.2011 - 23:14 
Uživatelský avatar
 E-mail  ICQ  Profil

Registrován: 4.Říj.2010 - 21:08
Příspěvky: 130
Bydliště: Tábor
Taky ti přeji aby jsi našla skvělého kamaráda na co pokud možno nejdelší dobu. Ať ti to vyjde.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Daruje
OdeslatNapsal: 7.Led.2011 - 21:47 
Site Admin
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 13:58
Příspěvky: 1863
Bydliště: Prostějov
Já nemám nic proti tomu, že někdo chce fretku z druhé ruky. Jen píši jak takovou větu mohou vnímat chovatelé, když vidí napsáno darujte mě miminko. :wink: Protože spousta lidí si neuvědomuje co všechno mít miminka obnáší a připadá jim, že chovatel je drzý, když chce tu směšnou náhradu za odchov i když často je i přes toto všechno ve ztrátě a riskuje, že přijde o maminku.

seznam útulků pro fretky a azylových míst je například tady: http://www.nepoustej-fretku.cz/informac ... tulky.html

_________________
>>> Medový květ <<<


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Daruje
OdeslatNapsal: 8.Led.2011 - 0:50 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 17:40
Příspěvky: 2517
Bydliště: Praha
Ano presne tak, pokud nekdo napise "kdo daruje mlade fretky a muze byt i odrostle" stejne si pod tim nedokazu predstavit, ze mysli, ze chce i odrostlou fretku z utulku :wink: 8)
Takze proste na takovy typ inzeratu bude takova reakce, protoze valna vetsina lidi zde vi co ten odchov obnasi. A tak je takoveto inzeraty spis poburuji :-) Ale neznamena to, ze by to melo byt nejake napadeni z jejich strany, pisou-li ty komentare 8)

_________________
ObrázekYasmin´s ferrets

Obrázek


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Daruje
OdeslatNapsal: 8.Led.2011 - 20:32 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 30.Kvě.2010 - 17:05
Příspěvky: 124
Viem pochopiť aj chovateľov,keď som si vzala do ruky mimčo,čo sa mi stratilo v dlani,v prvej chvíli ma napadlo čo teraz a vy toho máte podstatne viac,nielen s malými...Možno to nemyslela osobne,pretože čo mňa vytáča sú tie stupídne inzeráty,že predávajú,alebo darujú fretku z dôvodu alergie,sťahovania,nedostatku času a podobných blbostí a väčšinou je to kvôli tomu,že ju nezvládajú,alebo nevedeli čo to obnáša.A keď vás opustí fretka v čase,keď nie sú miminká,uvažujete aj nad takouto možnosťou,aj keď je to podľa mňa trochu zložitejšie ako keď si ju vychováte odmalička,ale stým musí každý počítať.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Daruje
OdeslatNapsal: 8.Led.2011 - 22:34 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 19:38
Příspěvky: 2171
Bydliště: Duchcov
Elvis napsal:
...A keď vás opustí fretka v čase,keď nie sú miminká,uvažujete aj nad takouto možnosťou,aj keď je to podľa mňa trochu zložitejšie ako keď si ju vychováte odmalička,ale stým musí každý počítať.


ano, proto budu v té době shánet MLÁDĚ a ke všemu DAREM.. 8) původní příspěvek totiž zní: "Kdo daruje fretčí miminko může být i starší. Moc prosím.Předem moc děkuji" a pod pojmem "fretčí miminko může být i starší", si představím mládě, který je třeba už pár týdnů po odstavu a přesto ještě nezadané, ne že shání fretku už dospělou :) jinak si nemyslím, že výchova odrostlý, nebo dospělý fretky je těžší než výchova mláděte, většinou je to právě naopak, pokud tedy nejde o fretku od lidí, kteří se jí nijak moc nevěnovali a podobně, ale v takovym případě není snadná ani výchova mláděte...

_________________
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
*Na životě nejvíc miluju tu rozmanitost... Každej den mě nasere někdo jinej...*
*Moderní ženy se dnes nevdávají, protože pochopily, že nemá smysl kvůli kousku klobásy tahat domů celé prase...*


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Daruje
OdeslatNapsal: 9.Led.2011 - 17:58 
Uživatelský avatar
 E-mail  ICQ  Profil

Registrován: 4.Říj.2010 - 21:08
Příspěvky: 130
Bydliště: Tábor
jééééžiš aby ste se taky nezbláznily místo toho aby jste ji pořád dokola poučovaly tak by jste ji někdo mohl spíš poradit!
A já osobně znám spoustu lidí co odchová mláďata (nemyslim teda zrovna fretek nýbrž třeba psů koček ...) a krmí je kvalitním krmením nechá je oočkovat a včecko a dělají to prostě protože chtějí mláďata a udělat někomu radost.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Daruje
OdeslatNapsal: 10.Led.2011 - 9:28 
 E-mail  Profil

Registrován: 3.Led.2011 - 4:50
Příspěvky: 12
Bydliště: Kroměříž
ahojky.Tak jsem si jela pro fretku až do Brna, kde mi paní zdělila ,jestli nechci i její sourozence, takže mám ty špuntíky 4, než aby skončily buhví kde tak jsou u mě. Ale jsou maličky, podle mě tak budou mít 6 týdnů , byla jsem u veterináře jsou zdravé ,ale měli být ještě u mámi.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Daruje
OdeslatNapsal: 10.Led.2011 - 12:47 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 19:38
Příspěvky: 2171
Bydliště: Duchcov
joo, tak se pozná zodpovědnej chovatel, zachvilku má samice další říji a s tím i další fretata, vezmeš si je taky?!

_________________
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
*Na životě nejvíc miluju tu rozmanitost... Každej den mě nasere někdo jinej...*
*Moderní ženy se dnes nevdávají, protože pochopily, že nemá smysl kvůli kousku klobásy tahat domů celé prase...*


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Daruje
OdeslatNapsal: 10.Led.2011 - 13:34 
 E-mail  Profil

Registrován: 3.Led.2011 - 4:50
Příspěvky: 12
Bydliště: Kroměříž
No mysli si co chceš. A pokud vím a ona mi říkala pravdu tak nemá už žádnou. Ne tihle špunti mi stačí.Nevím proč po mě jedete a nevím co jsem Vám udělala.Měla jsem ji je teda nechat ,aby skončily někde v popelnici? Já se o ně postarám a dostanou kvalitní péči.Opravdu nevím proč ,někteří se navážejí do mě. No tak myslím, že raději sem nebudu již chodit pro radu apod. Jsou doufám i jiné čety kam budu moct chodit pro radu a snad mi tam odpoví aniž by mě kritizovali za to, že jsem chtěla fretku zdarma nebo že jsem si vzala malí miminka od paní,která je nechtěla.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Daruje
OdeslatNapsal: 10.Led.2011 - 13:39 
Site Admin
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 13:58
Příspěvky: 1863
Bydliště: Prostějov
Nic proti tobě, jen napíši jak to na mě působí. Takže pokud ti je jen tak dala, neodchovávala je pro potěšení ani své, ani nikoho dalšího. Jen prostě chtěla ukončit samičce říji a proto ji nechala nakrýt. Na freťatech ji nezáleží, když byla ochotna dát ti je všechny...?. a ještě k tomu sotva rozlepila očka? Mohou mít i jen 5 týdnů. Ale opravdu nic proti tobě. Tohle je pravděpodobně pouze holý fakt toho jaký vztah měla ta "chovatelka" k freťatům.

Žádnému člověku, který odchovává miminka skutečně pro potěšení, bez ohledu na to, jestli se nazývá chovatelem, či jen majitelem fretky, není jedno v kolika týdnech a kam odcházejí. A nesnaží se upíchnout celý vrh prvnímu člověku, který si je je ochoten vzít, ať už z jakéhokoliv důvodu či pohnutí citů.

Opravdu si to neber osobně špatně, ale nevěř tomu, že právě tahle osoba ta miminka měla pro potěšení a proto, aby tím potěšila tebe. Koukni jim do tlamičky, jestli mají malé ostré zoubky. Budeš je muset pravděpodobně krmit min. 4x denně měkkou stravou. Mleté hovězí maso, kuřecí maso. Pokud granule, pak máčené, vlhčené, aby byly měkké. Můžeš jim dávat 1x denně buď polevkovou lžíci bílého nesladkého tvarohu, nebo jogurtu.

_________________
>>> Medový květ <<<


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Daruje
OdeslatNapsal: 10.Led.2011 - 13:52 
 E-mail  Profil

Registrován: 3.Led.2011 - 4:50
Příspěvky: 12
Bydliště: Kroměříž
Měla 6 mládat. Dvě i s mámou dala pryč,že je už nechce. A co jsem podle Vás měla udělat. Vzít si jen jednoho a dívat se třeba jak za rohem ostatní háže do popelnice.Vím moc dobře co to obnáší. Nebo je mám závest a dát do útulku? Proč, že Vám to nelíbí.No končím, nechci se rozčilovat .Protože Vy vidíte jen ,že dělám všechno špatně. Ano jsou 4, ale když jsem si to tu pročítala tak Vy tu máte i 8-9 fretek a že bych se nad tím nějak pozastavovala mě ani nenapadlo.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Daruje
OdeslatNapsal: 10.Led.2011 - 14:09 
 E-mail  Profil

Registrován: 3.Led.2011 - 4:50
Příspěvky: 12
Bydliště: Kroměříž
Mají ostrý a malí zoubky, dostavají to co jste napsala. A po 4 hodinách taky, jen ten chlapeček to chce o hodinu dřív.On je znich největší. Ale zatím papají pěkně.Tak doufám, že jim to vydrží a pěkně porostou. Udržujuje v teploučku aby nenachladli.Na záchůdek je nosím. asi budou rozmazlený. A nebo si řeknete,že jsem hloupá, že to přeháním. Ale opravdu jim chci dát to nejlepší.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Daruje
OdeslatNapsal: 10.Led.2011 - 14:17 
 E-mail  Profil

Registrován: 3.Led.2011 - 4:50
Příspěvky: 12
Bydliště: Kroměříž
To vím,že to nebylo aby mi udělala radost.Ale že se jich chtěla jen zbavit.A také vím proč, bydlela v bytě a že byly cítit a také,že nemá na ně čas. Byly to výmluvy. Ale už je jim fajn,mají plná bříška a spinkají. Akorát nevím jaké jména jim dát.


Nahoru
 

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 34 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  

Pračky-ledničky.cz | ABC elektro | A-A elektro | Pro fretky

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits & Weto webdesign