Fórum fretka.kom.cz

Fórum fretky.cz

Fórum pro chovatele fretek - spuštěno 27.12.2007

Nové české Sdružení chovatelů fretek www.schf.cz.

Právě je 24.Dub.2024 - 13:50
Registrovat | Pravidla | FAQ


Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 48 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku: Hledám nový domov pro Igorka - 4letého freťáka
OdeslatNapsal: 25.Čer.2009 - 13:38 
 E-mail  Profil

Registrován: 25.Čer.2009 - 12:32
Příspěvky: 14
Dobrý den,

chtěla bych se zeptat zda nemáte někdo zájem, popř. neznáte někoho kdo by se ujal 4 letého kastrovaného tchořovitého samečka fretky - Igorka. Bohužel už s námi bydlet nemůže, protože našemu miminku byla zjištěna alergie.
Igorka bych dala samozřejmě zadarmo a se vším co je jeho ( klec na spaní, pelíšek, fretčí Iglu, vodítko, kšírky, hračky, misky atd). Očkovací průkaz je samozřejmostí. Igorek je zvyklý pohybovat se volně po bytě a na občasné procházky na kšírkách. Pokud by ho měl nový páníček volně alespoň v jednom pokoji - myslím, že by to stačilo.
Pomozte mi prosím najít pro něho nový a spokojený domov!
Pokud máte zájem kontaktujte mě prosím na můj email: prazakova.k@email.cz.
mobil : 732 95 22 60
Praha 7


Naposledy upravil Igorek dne 25.Čer.2009 - 15:04, celkově upraveno 1

Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Hledám nový domov pro Igorka - 4letého freťáka
OdeslatNapsal: 25.Čer.2009 - 13:51 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  ICQ  Profil

Registrován: 17.Bře.2008 - 12:38
Příspěvky: 316
Bydliště: Cheb
od kud jste??? :|
Hudák, ten si bude už těžko někde zvykat.... :(


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Hledám nový domov pro Igorka - 4letého freťáka
OdeslatNapsal: 25.Čer.2009 - 14:59 
 E-mail  Profil

Registrován: 25.Čer.2009 - 12:32
Příspěvky: 14
Pardon - sme z Prahy 7 - Holešovice . Mobil na mě je : 732 95 22 60 ( už sem to doplnila do inzerátu). To, že si bude těžko zvykat je mi jasné :((( Ale nevím co mám dělat. Prostě ve svém okolí nemám nikoho kdo by si ho mohl vzít a koho by Igráček znal :((( Jenže sem zoufalá.
Strašně bych si přála, aby se našel někdo kdo se k němu bude chovat hezky až do konce ! Doufám, že takový lidi ještě mezi náma sou ....


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Hledám nový domov pro Igorka - 4letého freťáka
OdeslatNapsal: 25.Čer.2009 - 21:52 
Uživatelský avatar
 E-mail  Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: 30.Led.2008 - 22:22
Příspěvky: 315
Bydliště: Jablonec nad Nisou
a mohu se zeptat, jak je miminko alergické? Jak dr.zjistil, že zrovna na fretku, když neexistuje test na fretky a alergie je velmi málo pravděpodobná právě na kunovité šelmy? Já mám děti tři,alergické jsou všechny, ten nejmladší je astmatik. Mám spoustu zkušeností s alergology a mužu zodpovědně říct, že říkají: všechny zvířata pryč z domu,jen jako alibismus. Jestliže nemáte opravdový důkaz, že dítě se zhoršuje právě ve společnosti fretky, tak to ještě zvažte.Nebojte, svému dítěti tím neublížíte, adopci fretce mužete sehnat vždy.Ale ublížíte nejen jemu, ale i sobě.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Hledám nový domov pro Igorka - 4letého freťáka
OdeslatNapsal: 26.Čer.2009 - 0:38 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Profil

Registrován: 23.Črc.2008 - 16:25
Příspěvky: 359
Bydliště: Veselí nad Moravou
Bohuřel souhlasím s Božou :) .Miminkům se netestuje alergie a to minimálně do 4 let! Moje dcera starší je alergička na roztoče(nemám nikde koberce,nemůže spát ani s plyšákem měla 4 pluska) a taky na jiné věci-zdědila po manželovi.Manžel je alergik snád na vše,dojde tam kde je kočka a tečou mu oči a začne doslova řvát na okolí jak kýchá.a Podzulka mu nic nedělá.Ace taky a naší malé která ještě není otestovaná taky né a to už jsou jí 4 roky.Sůsedka má malého prcůška,oslavil 1 rok a několik měsíců měl doslova bělmo očí růdé jako krév.Vyšetření mudělali všelijaké ale alergické hned zamítli,dělá se v pozdějším věku,né u tak malích dětí! :!: . Já jsem dokonce astmatička jako hrom a podzule a ted i míma mě nic nedělají.A to je muchlám na sobě a pusinkuji.Nechvi nikoho odsuzovat,napsala jste to krásně a je snaha ale je mu už dost.Ono hodně lidí řekne že fretka a takové malé miminko nemají spolu co dělat atd.tak jako kočka v bytě)domě) že zalehne mímo atd..houby.Náš kocour je super hovádko a vedle malé mě ležíval.
A jak psala Boža argumenty lékařů! : naše malá měla letos v dubnu šílený záchvat v noci,nemohla dýchat ani plakat byla úplně hotová,že ji bolí moc na hrudníčku,valili jsme do nemocnice.Tam nás hned hospitalizovali a první otázka se týkala alergií v rodině a zvířat.jak jsem řekla fretka..Boože to bylo hned všechno na ni a že musí z bytu ven atd( je pravda že v tom stavu jak malá vypadala jsem o tom i zauvažovala,ale potom jsem se usmála a řekla že jsou to jen keci) doktorka na mě hleděla..hned malé dali léky a brali krév a dali inhalátory atd...Nakonec z toho byl akutní záněk hrtanu( natekl jí a kdyby se neprobudila v noci a divně nesýpala tak do rána by se udusila).Tak že fretka v tom byla zcela nevinně.tento zánět vznikne velice rychle..je to hukot a můžu říct že už to zažít nechci...Lucinka+Andrejka+Podzimka jsou spolu stále a lékaři už nic neříkají!zatím za nic nemohla fretka ale jen virozy,chřipajzny atd :P Tak pokud vás do toho někdo nutí,zkuste si to sama rozmyslet... :oops:

_________________
Jesinka - ve vzpomínkách


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Hledám nový domov pro Igorka - 4letého freťáka
OdeslatNapsal: 26.Čer.2009 - 8:19 
 E-mail  Profil

Registrován: 25.Čer.2009 - 12:32
Příspěvky: 14
Ano - dcerka je půl roční. Já i manžel sme alergici a ona bohužel taky. Vždycky sem si říkala, že kdyby tenhle problém nastal nechám vyrobit nějakou vakcínu kterou by nám aplikovali. Dříve se takto vyráběly vakcíny běžně....ale malému mimi nic takového dělat nehodlám. Jistě, že nikdo neřekl, že je alergická přímo na fretku, ale doktoři tvrdí, že je to potencionální alergen - a bohužel mají pravdu. Vůbec mi neříkejte, že si mám něco rozmyslet - od včerejšího dne kdy jsem se k tomoto strašnému kroku rozhodla jsem jedno veliké slzavé údolí. Igorka sem brala jako vlastní díťě. A podle toho je taky rozmazlenej až hrůza ...
Je mi z toho zle, ale pokud by potom někdy dcerce diagnostikovali astma nebo něco takového - budu si to vnitře vyčítat!
Ať si o mě myslíte cokoli sem opravdu zoufalá a ublížit Igorkovi je to poslední co by mě napadlo, ale ublížit dcerce taky :(

Pokud mi tedy můžete někoho doporučit budu ráda pokud ne tak
Vám děkuji a nashledanou.
Kristýna


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Hledám nový domov pro Igorka - 4letého freťáka
OdeslatNapsal: 26.Čer.2009 - 9:47 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Profil

Registrován: 23.Črc.2008 - 16:25
Příspěvky: 359
Bydliště: Veselí nad Moravou
jsou to doktorské bláboly.Nicméně přeji vám i Igorkovi aby jste našli někoho hodného kdo si ho veme a dá mu svou lásku aby v klidu dožil a byl štastný.Vaší malé přeji at se její alergie nijak nehorší aby mohla až bude větší mít nějaké zvířátko sama doma :wink: .Osobně si myslím že děti by měli mít mazlíka-naučí se tak lépe chovat k zvířátkům. Zkusila jste si dát i inzerát?? A co nějakou fotečku igorka?? :P

_________________
Jesinka - ve vzpomínkách


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Hledám nový domov pro Igorka - 4letého freťáka
OdeslatNapsal: 26.Čer.2009 - 9:58 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  ICQ  Profil

Registrován: 17.Bře.2008 - 12:38
Příspěvky: 316
Bydliště: Cheb
Ahoj :|
Mno já mám zas jednu zkušenost, také k nám přijela paní, a mi jsme od ní adoptovali fretáčka Fredyho, najdeš ho v naší galerii, paní byla z toho, že se ho má vzdát velice neštastná, ale její manžel byl pevně rozhodnut, že fretka musí pryč z domu, měli také dcerku cca 5 let a pry je také alergická.
Zkoušela jsem ji přemlouvat at si to rozmyslí, ale opravdu tam bylo vidět, i když ona řekla ,ano necháme si ho, tak manžel se na ní podíval a já věděla, že manžel neustopí ,paní prostě podlehla manželovo rozhodnutí, ale co k tomu říct, je to prostě její manžel mno :? ...Fredyho měli cca 2 roky myslím, a najednou po 2 letech přišli na to, že jsou alergický. :roll: ..mno nevim těžko jsme to chápali :|
Když budete myslet do budoucna, dcera jednou vyroste a bude toužit po nějaké zvířátku, proč jí ho brát ted, když jednou budete litovat :?: :idea: a Chuděrka Igorek skonči někde u nějaké rodiny, kde bude zavřený v kleci, bez pohlazení ,,mno hrůza na to pomyslet, říkáte, že je to jako druhé Vaše dítě,,,prosím nedávejte ho pryč.... :(
A co se týká alergie,,opravdu doktoři to přehánějí já vím, že Vám jde o dceru na první místě já osobně mám také dceru a vždycky bych se rozhodovala pro ni, ale alrgie způsobují spousta věcí,,,může to být i blbej prac, prášek, šampon,mýdlo...cokoli :| a zvíře v tom nemusí oubec hrát roli :roll:
Každopádně at Vám namluvíme co chceme i zkušenosti ze života,,,bude to jen Vaše rozhodnutí,,,,ale prosím myslete na následky...Vyberte mu fajn rodinu a po týdnu ho běžte jen navštívit jak se u nich má..at máte jistotu, že jste ho dali do dobrých rukou, Mějte se krásně,,,,a hodně štěstí 8)


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Hledám nový domov pro Igorka - 4letého freťáka
OdeslatNapsal: 26.Čer.2009 - 10:52 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Profil

Registrován: 13.Led.2009 - 13:25
Příspěvky: 501
Bydliště: Jihlava, Havířov, Mikulov
Ježíši, úplně mě to rozplakalo... Igorka je mi hrozně moc líto... Taky mě hrozně moc mrzí, že už se nám sem druhá fretečka nevejde... Mám tisíc chutí si ho vzít a žádnou možnost... Kde je nějáká spravedlnost? Proč se miminko narodí alergické???? Na fretečku?????????????????

_________________
Katka, fretečka Myška, a Opiculka za duhou


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Hledám nový domov pro Igorka - 4letého freťáka
OdeslatNapsal: 26.Čer.2009 - 11:35 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: 7.Dub.2009 - 13:07
Příspěvky: 320
Bydliště: Slovensko Kopčany ( kúsok od Hodonína)
:cry: :cry: Hrozný príbeh freťáčka ,ktorý za nič nemôže a možno ani nikdy za nič nebude môcť . :cry: Alergia na fretku sa pokial viem zatiaľ otestovať nedá ,takže nikdy nebudete vedieť ,či ste ho nedali preč úplne zbytočne . Neviem si predstaviť dať preč zvieratko ,ktoré mám tak dlho kvôli domnelej alergii. Neviem ako to konkrétne u vás vyzerá,či sa dcérke pohorší ,keď je v blízkosti fretka . Ja sama som od detstva alergička a môj 13 ročný syn je od malička alergik -astmatik ,ktorý má alergiu snáď na všetko ,čo vás napadne ( mačka-česky kočka ,vŕba ,breza ,palina ,trávy, roztoče ,prach, nikotín ,pel,perie, z jedla je to čočka ,hrach .....už ma ani nenapadá ,čo to tam mal všetko z pozitívnym výsledkom ) . Záchvaty mával také ,že skončil v nemocnici na kyslíku ,ale keď sa mazlí s freťulkami nemá vôbec žiadny problém . Tiež nám samozrejme alergologička nezabudne pripomenúť ,že by sme nemali mať žiadne zviera ,ale vždycky sa pri tom pousmeje ,lebo nás už pozná :wink: Robila mu aj test ,v ktorom bolo morča ,králik ,škrečok ...a ten mu vyšiel pozitívny ,ale povedala ,že nemusí byť zákonite alergický aj na fretku .
No nič nebudem to tu už rozpisovať asi ste sa už definitívne rozhodli ,tak prajem freťáčkovi ,nech si nájde ešte dobrý domov na zbytok života ,lebo preňho to bude teraz veľmi ťažké :cry: Škoda ,že si ho nemôžem zobrať ja :roll: :(
A ešte prajem ,aby ste nikdy s dcérkou nemuseli prežívať to čo my so synom .

_________________
FERDÍK a KIKINKA & FREDÁNEK a JESSIENKA
http://adrianavalachovicova.rajce.idnes.cz/
http://fretihafi.estranky.cz/
http://www.youtube.com/user/adina936


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Hledám nový domov pro Igorka - 4letého freťáka
OdeslatNapsal: 26.Čer.2009 - 11:38 
Uživatelský avatar
 E-mail  Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: 30.Led.2008 - 22:22
Příspěvky: 315
Bydliště: Jablonec nad Nisou
litovat tohot rozhodnutí budete ,at už si dnes namlouváte cokoli.

jestli potřebujete pomoc, potřebujete fretáka dát co nejrychleji z domova, mohu ho vzít k sobě a najít mu někoho, kdo už tak neudělá a bude ho mít rád. Jsme schopná to pro Igorka udělat dobře.

A ještě poznámku, je dokázané, i medicínsky, že děti, které žijí ve společné domácnosti se zvířaty, jsou mnohem zdravější, než ty ze "sterilního" prostředí.
Já podle svých zkušeností vám garantuju,že když budete mít doma zvěř, tak dítě astmatik nebude.astma se vyvíjí, je to dlouhodobá záležitost. Ale pokud budete mít dítě ve sterilním prostředí, bez roztočů, prachu,v čistěném vzduchu, tak to astma mít bude. Udělala jsem totiž uplně stejnou chybu, měla jsem ty děti v takové čistotě, že bych si dneska urvala hlavu, jak jsem byla blbá. Od té doby, co tu pro zvěř není kam šlápnout, tak dcery obě jsou bez potíží a synovi se záchvaty objevují jen při nervové zátěži a ne obden jako dřív. A je už bez stálých léků, jen má u sebe sprej na upravu dechu,kdyby něco.

Ale to jen na okraj, jestli chcete přijmout nabízenou pomoc, ráda to udělám a nebojte už ode mne žádné přesvědčování neuslyšíte.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Hledám nový domov pro Igorka - 4letého freťáka
OdeslatNapsal: 26.Čer.2009 - 14:13 
 E-mail  Profil

Registrován: 25.Čer.2009 - 12:32
Příspěvky: 14
Dobrý den Bóžo,

Spíš bych Vás chtěla poprosit zda byste mu nemohla najít nového páníčka, který ho bude milovat. Do té doby zůstane Igorek doma. Já ho nechci vystavovat dalším tlakům, které nejsou nezbytně nutné. O víkendu se ještě pokusím domluvit s mojí maminkou - zda by to u ní opravdu nešlo. Jsem úplně zničená - věřte mi :(
Ozvu se a dám vědět jak jsme dopadli. Mockrát děkuji za Vaší pomoc!
Kristýna


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Hledám nový domov pro Igorka - 4letého freťáka
OdeslatNapsal: 26.Čer.2009 - 16:30 
 E-mail  Profil

Registrován: 2.Úno.2009 - 11:45
Příspěvky: 67
Dáte nám sem aspoň odkaz na Igorkovu fotografii?? Abychom se nad ním mohli aspoň rozplývat my co si ho zrovna nemůžeme přivést domů... :wink:


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Hledám nový domov pro Igorka - 4letého freťáka
OdeslatNapsal: 26.Čer.2009 - 19:19 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: 5.Kvě.2009 - 15:29
Příspěvky: 532
Bydliště: Praha 4 - Modřany
Já to na jednu stranu chápu, je vidět že ho dát nechce, tak bych jí to rozhodnutí ještě neztěžovala ale snažila se pomoct. Ale zas vím že doktoři někdy dost přehánějí. Já bych podle svýho alergologa neměla mít doma záclony, koberce, gauče - zkrátka žádný látky, půl roku bych nesměla větrat kvůli pylům ani chodit ven a tak dvakrát týdně prát povlečení. A nemít zvířata (vždycky máme doma aspoň 4 :) ) Jsem totiž kromě peří alergická snad na všechno co jde - kočky, psi, roztoče, prach, všechny druhy pylů...


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Hledám nový domov pro Igorka - 4letého freťáka
OdeslatNapsal: 26.Čer.2009 - 19:56 
Uživatelský avatar
 E-mail  Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: 30.Led.2008 - 22:22
Příspěvky: 315
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kristynko, tak dobře, ja se poohlídnu po nějakém vhodném kandidátovi na nového majitele pro Igorka. Ještě potřebuju vědět, odkud jste?


Nahoru
 

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 48 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
cron

Pračky-ledničky.cz | ABC elektro | A-A elektro | Pro fretky

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits & Weto webdesign