Fórum fretka.kom.cz

Fórum fretky.cz

Fórum pro chovatele fretek - spuštěno 27.12.2007

Nové české Sdružení chovatelů fretek www.schf.cz.

Právě je 26.Dub.2024 - 18:57
Registrovat | Pravidla | FAQ


Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 91 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Další
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku: Útulek pro fretky v Ostravě: Fretky na půdě - Ostrava.o.s.
OdeslatNapsal: 29.Čer.2009 - 21:33 
Uživatelský avatar
 E-mail  Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: 30.Led.2008 - 22:22
Příspěvky: 315
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Obracím se tímto na všechny dobré lidi, nastala akutní situace v Ostravě , rozhodli jsme se řešit tímto zpusobem :
http://www.pudicka.estranky.cz/stranka/nove-projekty-zs
o fretkách bude dále psáno, momentálně má adelaida další ubožátko, samičku patrně přeříjenou, takže mj. budou potřeba finance na řešení ted akutně...


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Útulek pro fretky v Ostravě: Fretky na půdě - Ostrava.o.s.
OdeslatNapsal: 29.Čer.2009 - 23:00 
 E-mail  ICQ  Profil

Registrován: 29.Srp.2008 - 12:32
Příspěvky: 139
Bydliště: Ostrava
Jen doplním informace. Samička nalezena v Ostravě - Klimkovicích. Je to malá drobná tchořenka. Celá naježená, špinavá. Trochu sípe, pčiká. Má nafouklé břicho a ulepený zadeček - asi průjem. Vypelichaný ocas. Nejeví zájem o jídlo, ale aspoň se napila. Zítra musíme na veterinu. Držte nám palce.

Další info - samička má 400 gramů. Při dobré vůli možná i 450. Vejde se do dlaně. Od rána je na veterině. Napíchaná na glukoze a na fízáku. Čekáme na výsledky z krve a já se modlím, aby šlo ještě kastrovat. Podle mně je čerstvě nakrytá - vulvička se začíná krabatit. Kouše jako pitbul. Museli jsme ji přitlumit. Dala jsem jí jméno Casiopea. Držte nám prosím všichni palce ať to dobře dopadne!!!

Další info Casii je doma už konečně papá i když jen maso a konzervy. Granule nechce. Už vypadá malinko čileji, ale do normální fretky má daleko!!


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Útulek pro fretky v Ostravě: Fretky na půdě - Ostrava.o.s.
OdeslatNapsal: 2.Črc.2009 - 11:21 
 E-mail  ICQ  Profil

Registrován: 29.Srp.2008 - 12:32
Příspěvky: 139
Bydliště: Ostrava
Abych ucelila informace tak v útulku mám ještě tchořího samečka. Nádherného asi pětiměsíčního medvěda. Tlusťoučkej mazlivej, ale nečistotný!!! Kadí všude kde se mu zrovna zachce.

A ode dneška máme šampaň samečka. Nalezen v Ostravě - Porubě. Mladý asi čtyřměsíční, pěkně velký. V dobrém stavu - nebyl venku dlouho!


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Útulek pro fretky v Ostravě: Fretky na půdě - Ostrava.o.s.
OdeslatNapsal: 9.Črc.2009 - 21:16 
 E-mail  ICQ  Profil

Registrován: 29.Srp.2008 - 12:32
Příspěvky: 139
Bydliště: Ostrava
Informace o Casince - váží 650 gramů, dost se zakulatila, dle veterináře ztučněla - po výživě od Hillsu. Dneska jsme píchli první injekci na ukončení říje a ihned po skončení půjde na kastraci. Casinka je už vcelku hodná, kouše jen když jí sahám do klece, nebo se bojí. U veterináře jsme to zvládali bez rukavice až do chvíle kdy jsme jí chtěli změřit teplotu a píchnout injekci. Veterinářka nás chválila jaký jsme udělali obrovský pokrok. Tak jsem na sebe pyšná.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Útulek pro fretky v Ostravě: Fretky na půdě - Ostrava.o.s.
OdeslatNapsal: 19.Črc.2009 - 12:59 
 E-mail  ICQ  Profil

Registrován: 29.Srp.2008 - 12:32
Příspěvky: 139
Bydliště: Ostrava
Dartaňan už je v novém domově. Strašně se mi po něm stýská. Byl to můj oblíbený mazlíček.

Casince nejde ukončit říje, je objednána kastrace. Doufám, že nebude mít nějaké komplikace. Už se nechá krásně hladit a dneska se dala chytit i holou rukou. Je to strašně šikovná princezna. Ale začíná mít averzi vůči fretkám, nesnese se už ani s klukama. Nevím jestli je to kvůli říji, nebo prostě jen tak. Čas to ukáže.

V útulku je ještě šampaň sameček Quido. Asi čtyřměsíční, hodný, čistotný, je rád s ostatními fretkami, nepere se.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Útulek pro fretky v Ostravě: Fretky na půdě - Ostrava.o.s.
OdeslatNapsal: 21.Črc.2009 - 12:41 
 E-mail  ICQ  Profil

Registrován: 29.Srp.2008 - 12:32
Příspěvky: 139
Bydliště: Ostrava
V útulku jedenáctitýdenní sameček s deformací zadní nožičky. Nenabízím ho k adopci. Pokud si o něj neřekne vyloženě někdo známý zůstane doma.

A dovezli mi dalšího samečka tchoříka v plné říji. Chlapeček byl uvázán lanem kolem krku u sloupu a nechán napospas osudu. Lidi jsou hnusné sv..ě! Je volný k okamžité adopci, ale je to řádný smraďoch :D


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Útulek pro fretky v Ostravě: Fretky na půdě - Ostrava.o.s.
OdeslatNapsal: 21.Črc.2009 - 19:08 
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 12.Úno.2008 - 22:21
Příspěvky: 1801
Bydliště: Česká Lípa
Adelaido, držím pěsti, achjo, to to zase pěkně začíná...

_________________
Dobrá nálada nevyřeší všechny Vaše problémy, ale nasere tolik lidí, že je dobré si ji udržet :-)


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Útulek pro fretky v Ostravě: Fretky na půdě - Ostrava.o.s.
OdeslatNapsal: 22.Črc.2009 - 18:16 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 17:40
Příspěvky: 2517
Bydliště: Praha
adelaida napsal:
V útulku jedenáctitýdenní sameček s deformací zadní nožičky. Nenabízím ho k adopci. Pokud si o něj neřekne vyloženě někdo známý zůstane doma.

A dovezli mi dalšího samečka tchoříka v plné říji. Chlapeček byl uvázán lanem kolem krku u sloupu a nechán napospas osudu. Lidi jsou hnusné sv..ě! Je volný k okamžité adopci, ale je to řádný smraďoch :D



Adelaida jak vypada ten samecek? Jak se k Vam dostal? Ja jen jestli to nemuze byt Furrypoint mlade - hnedy samecek s bilymi znaky (?)

_________________
ObrázekYasmin´s ferrets

Obrázek


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Útulek pro fretky v Ostravě: Fretky na půdě - Ostrava.o.s.
OdeslatNapsal: 23.Črc.2009 - 11:15 
 E-mail  ICQ  Profil

Registrován: 29.Srp.2008 - 12:32
Příspěvky: 139
Bydliště: Ostrava
Yasmin samečka jsem si osobně odvezla od chovatele. Víme i jeho původ. Je to klasický tchoř.

Dneska mi přišel email od nějaké paní, že jí dovezli samičku - nalezenou. Samička je v říji, vyhublá a prý bez srsti. Nechce papat. Bohužel nenapsali na sebe telefonní kontakt tak musím čekat až mi odpoví na můj email. Je to strašné! Úplně se bojím jak bude vypadat až mi ji dovezou. Za chvilku budeme vyrážet s Casinkou na veterinu, prosím myslete na nás!!!


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Útulek pro fretky v Ostravě: Fretky na půdě - Ostrava.o.s.
OdeslatNapsal: 23.Črc.2009 - 15:40 
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 12.Úno.2008 - 22:21
Příspěvky: 1801
Bydliště: Česká Lípa
Adelaido, držíme tlapky, ať to není tak hrozné...i když člověk si myslí, že je připravený na nejhorší a ono prdlajs... :roll: Držíme tlapky...

_________________
Dobrá nálada nevyřeší všechny Vaše problémy, ale nasere tolik lidí, že je dobré si ji udržet :-)


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Útulek pro fretky v Ostravě: Fretky na půdě - Ostrava.o.s.
OdeslatNapsal: 23.Črc.2009 - 18:00 
 E-mail  ICQ  Profil

Registrován: 29.Srp.2008 - 12:32
Příspěvky: 139
Bydliště: Ostrava
Tak paní s tou nalezenou fretečkou ještě neodepsala, to mi trochu drásá nervy, ale Casinka je po kastraci, zvládla to bravurně. Už mněla v děloze zánět, bereme ATB. Zítra pokračujeme kastrací |Wiliema a ještě Casince píchnou další injekci ATB.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Útulek pro fretky v Ostravě: Fretky na půdě - Ostrava.o.s.
OdeslatNapsal: 27.Črc.2009 - 9:17 
 E-mail  ICQ  Profil

Registrován: 29.Srp.2008 - 12:32
Příspěvky: 139
Bydliště: Ostrava
Casinka se zhoršila, z nosu jí teče voda, strašlivě to v ní hrčí. Dostala včera injekčně ATB. Dneska se uspí a udělám RTG a snad něco zjistíme. Ještě budeme mít dneska výsledky z krve. Casinka má rozpíchané zadní nohy chuděra.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Útulek pro fretky v Ostravě: Fretky na půdě - Ostrava.o.s.
OdeslatNapsal: 30.Črc.2009 - 14:28 
 E-mail  ICQ  Profil

Registrován: 29.Srp.2008 - 12:32
Příspěvky: 139
Bydliště: Ostrava
PROSÍM VŠECHNY O FINANČNÍ POMOC. KESINKA PRODĚLALA VYŠETŘENÍ SRDCE, PLIC A SNAD VŠECH DALŠÍCH ORGÁNŮ. NAŠTĚSTÍ SE NEPROJEVILA ŽÁDNÁ ZÁVAŽNÁ CHOROBA, ALE MUSÍME ZAPLATIT ÚČET A TAK PROSÍM. kDYŽ POŠLETE NA ÚČET KAŽDÝ STOKORUNU TAK SE TO NASBÍRÁ HNED A STOKORUNA SNAD NENÍ TAK MOC.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Útulek pro fretky v Ostravě: Fretky na půdě - Ostrava.o.s.
OdeslatNapsal: 30.Črc.2009 - 18:48 
Uživatelský avatar
 E-mail  Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: 30.Led.2008 - 22:22
Příspěvky: 315
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Ja to doplním se vším vysvětlením :

je pravda,jak píše adelaida ,že se jaksi nedostává peněz v současné chvíli do Ostravy. Proto, prosíme... tudíž pokračuje sbírka na pobočku Fretek na půdě - Ostrava.Moxc se přimlouvám za každou korunu, info zde: http://www.pudicka.estranky.cz/stranka/nove-projekty-zs

Fretka šla na vyšetření, protože po kastraci špatně dýchala, tekla ji z nosu voda. Podezření na srdce. Patrně se po narkoze to srdíčko projevilo, páč ho má zvětšené, ale jelikož je mladá, zatím to není na medikaci. Budeme ji muset hlídat. Každopádně má budto v močových cestách nebo střevech nějaký zánět, který nevyřešila ATb po kastraci. Dostala tedy namíchaná ATB a pak bude v pořádku.snad.

dr.Hauptman mi pošle zprávu domů do 14 dnů, to už budou i výsledky na test ece apod.


A ted obecně: až se doberu nějakého skeneru,( zatím nemám a ani přístup, pracuju na tom) budu skenovat všechny účty, které jsou z útulkových peněz hrazeny , bude to v sekci správa utulku - financování, a na konci roku samozřejmě vypracuju závěrečnou zprávu, kde to bude vše vyčísleno a vysvětleno znovu. To musím tak jako tak, patří to do účta neziskových organizací. Tudíž nikdo nemusí mít strach, že by snad peníze na fretky vybrané nebyly použity správně. Proto je také učet Půdy transparentní. Stačí takto, nebo je potřeba něco ještě dovysvětlit?

V tuto chvíli je celkově účetnictví útulku asi tak -10.tis., to je hrazeno ze soukromých zdrojů, jmenovat nebudu, je nás víc.


Ovšem všechny zroje mají nějaké hranice, nejde to takto dělat donekonečna. Momentálně např.Pavla poslala ze svých peníze dr.Novotné, , ta je nechtěla (nakonec to celé udělala zdarma), ale budeme ještě hradit kastraci té druhé samičky u Tomáše.

Ke mě míří samec,nalezený u Semil + pět mladých, nalezených v Třebíči + ti tři kluci z Chomutova.


V sobotu vezu Freda s Jesii na Slovensko celk.cca 850km tam a z5, benzin platim já, nemužu po někom, kdo si bere párek starých fretek na dožití a s inzulínomem chtít peníze.

Je mizerná doba, takto to zatím nikdy nedřelo, problémy nastaly až letos, za prvé řešíme čím dál nemocnější fretky a za druhé, je jich opravdu víc a víc. A situace celkově je blbá, jak mají lidi vysoko do žlabu, první koho se zbaví, jsou zvířata. Tak to prostě je. A ze stejného důvodu se peníze na útulky obecně letos shánějí špatně, potíže má každý utulek. Takže tak...


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Útulek pro fretky v Ostravě: Fretky na půdě - Ostrava.o.s.
OdeslatNapsal: 30.Črc.2009 - 21:13 
 E-mail  ICQ  Profil

Registrován: 29.Srp.2008 - 12:32
Příspěvky: 139
Bydliště: Ostrava
Boži děkuju za to, že jsi napsala vysvětlení. Já na to tak nějak nemám sílu :|


Nahoru
 

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 91 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  

Pračky-ledničky.cz | ABC elektro | A-A elektro | Pro fretky

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits & Weto webdesign