Fórum fretka.kom.cz

Fórum fretky.cz

Fórum pro chovatele fretek - spuštěno 27.12.2007

Nové české Sdružení chovatelů fretek www.schf.cz.

Právě je 26.Dub.2024 - 19:39
Registrovat | Pravidla | FAQ


Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 31 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku: Pomoc - Utekla mi fretka
OdeslatNapsal: 16.Úno.2008 - 20:01 
 Profil

Registrován: 16.Úno.2008 - 19:54
Příspěvky: 9
Bydliště: Dolní Kralovice
Dobrý den.Utekla mi fretka.Je to sameček.Utekl mi v noci a nikdo neví kam.Chci ho zpátky jenže už nevím jak protože nevím co mám dělat.Pověsila jsme letáčky s jeho fotkou a tel. číslem na muj mobil ale nido ho neviděl.Bydlíme totiž na vesnici.Rodina mí říká že už se nikdy nevrátí.Nebo že už umřel hlady a tím že je tu zima a chlad.Je tu možnost že se vrátí??Moc bych si to přála .Děkuji za pomoc


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 16.Úno.2008 - 20:22 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 19:38
Příspěvky: 2171
Bydliště: Duchcov
že se vrátí sám je jen malá naděje. jestliže utekl na vesnici, asi bych obešla domy a ptala se lidí jestli ho neviděli, popřípadě kdyby ho viděli aby ho odchytli, ne každý si letáčku všimne. Obvolej veteriny, záchrané stanice, útulky v okolí.Taky by mohl pomoci pes cvičený na stopy. držím palce.

_________________
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
*Na životě nejvíc miluju tu rozmanitost... Každej den mě nasere někdo jinej...*
*Moderní ženy se dnes nevdávají, protože pochopily, že nemá smysl kvůli kousku klobásy tahat domů celé prase...*


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 16.Úno.2008 - 21:35 
Site Admin
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 13:58
Příspěvky: 1863
Bydliště: Prostějov
Na svých stránkách doporučuji:

Co ale dělat, když už se ztratila?
Asi jako každý se nejdříve vydáte do terénu hledat ji a volat. Nezapomeňte to ohlásit na policii, veterinární ošetřovny, a pokud máte možnost nechat tuto zprávu vyhlásit rozhlasem, udělejte to. Vyvěste letáčky a pojistěte je nějakou finanční odměnou. Pokud má fretka čip, je zřejmě na místě tuto informaci sdělit jak policii, tak u zvěrolékařů, aby v případě, že jim někdo donese fretku, si to uvědomili. Nezapomínejte, že jak se fretka může zdržovat na místech, které zná, může se také stejně tak vydat na cestu a dostat se pěkně daleko od místa ztráty. Přesto, že je malá, dokáže urazit docela slušnou vzdálenost, proto se zaměřte i na větší okruh, než jen na místo ztráty.

Bohužel i já jsem pomáhala hledat freťáčka mojí kamarádky na vesnici a vím jak je to se sousedy těžké. Ale nabídnout slušnou odměnu, by mohla být cesta k úspěchu. Vím jak se k tomu stavěli, jak je to vpodstatě ani nezajímalo, nebo nám říkali, že ji sice viděli, ale nic pro to neudělali. :roll:

_________________
>>> Medový květ <<<


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 18.Úno.2008 - 15:25 
 Profil

Registrován: 7.Úno.2008 - 16:49
Příspěvky: 7
Dobrý den, s hledáním fretky zkušenosti nemám, takže v tomhle vám nepomůžu. Slyšela jsem, že pokud fretka uteče, je s jejím nalezením problém. Ale nakonec ohledně toho hledání už tu máte vyčerpávající informace. Jen jsem vám chtěla napsat, není pravda, že fretkám vadí chladno. Můj freťák má byt na půdě, kde se nijak netopí a rozhodně nestrádá. Má tam svůj pelíšek, do kterého se může schovat. Uprchlík sice pelech nemá, ale instinktivně si poradí, někam si zaleze. Co se krmení týká, jke to podobné, když nenajde plnou misku, dokáže si chytit myšku a nebo se bude vyskytovat poblíž kurníků a chlívků, kde něco k snědku objeví. A nakonec i to teplo. Přeju vám hodně štěstí.

_________________
Zuzka


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 18.Úno.2008 - 16:46 
Site Admin
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 13:58
Příspěvky: 1863
Bydliště: Prostějov
Pravda to není pouze za předpokladu, že na chlad byla postupně navykána, čili jednoduše, otužována. Pokud ne, tak může klidně onemocnět.

Jestli si myš uloví nebo ne, také záleží od toho jestli k tomu byla vedena, ať už maminkou, nebo chovatelem. Pokud ne, tak prostě umře hlady. To je zákon přírody, každá šelma se učí od rodičů, pokud tomu tak není, lovit s největší pravděpodobností nebude. Max. má štěstí, pokud třeba uloví křečka doma tak jen proto, že neměl kam utéci a schovat se.

Bohužel na fretku číhá ve volné přírodě mnoho nástrah se kterými se neumí vyrovnat, protože ji nebyly vštěpovány od malička. Ať už jsou to, psi, hloupí lidé, kteří musí umlátit lopatou vše, co se kolem nich mihne, auta, díry, sklepy a jiné... až po nepřízeň počasí na které nebyla zvyklá, hlad, vyčerpání.

Zkrátka fretka je tvor domestifikovaný, ve volné přírodě žije tchoř, a to je kapánek rozdíl jak ve stavbě těla, síle čelistí, tak kvalitě a struktuře srsti.

Erin by mohla vyprávět :wink: ...

_________________
>>> Medový květ <<<


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 18.Úno.2008 - 16:46 
Uživatelský avatar
 Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 9:01
Příspěvky: 194
Bydliště: Praha
Něco jinýho ale je, když je fretka celoročně v teplym bytě a pak se dostane ven....
Jinak bych určitě vypsala odměnu na ten letáček, třeba 2000,-, lidi když pak fretku uviděj, se jí budou snažit spíš chytit, když je za to budou případně čekat peníze....
Přeju hodně štěstí!

_________________
http://www.fretici.websnadno.cz


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 19.Úno.2008 - 8:47 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  ICQ  Profil

Registrován: 5.Led.2008 - 21:09
Příspěvky: 876
Bydliště: Přerov
lidi když pak fretku uviděj, se jí budou snažit spíš chytit,

U nás běhá od léta bílá fretečka a absolutně se chytit nedá, čas od času se někde objeví a než stačím cokoli udělat hned zase zmizí. Jsem si říkal, jestli přežije zimu, ale asi je někde dobře schovaná a tak jednou za týden, obyčejně k večeru se podaří ji vidět.

_________________
http://pejan.rajce.idnes.cz/Nasi_fretaci/
http://pejan.rajce.idnes.cz/Nasi_fretaci_2009/
http://pejan.rajce.idnes.cz/Amalka/
http://pejan.rajce.idnes.cz/Mladata_2010/
http://old.stream.cz/?m=video&a=user_vi ... _id=164416


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 19.Úno.2008 - 9:31 
Uživatelský avatar
 Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 9:01
Příspěvky: 194
Bydliště: Praha
Pejan: Jasně, ale pokud je fretka fakt zvyklá na lidi a je venku chvíli, je šance, že ji chytíš.... vždyť kolik je nalezenců, co jsou odchytnutý na ulici nebo tak... ale je fakt, že na vesnici je to horší....

_________________
http://www.fretici.websnadno.cz


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 19.Úno.2008 - 15:53 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 17:40
Příspěvky: 2517
Bydliště: Praha
obavam se ze na vesnici je spis moznost ze ji nekdo pretahne lopatou :( protoze vetsina nevi co to je, proto bych vsem dala letaky do schranky, aby fretulku poznali!
Jinak odmena opravdu pusobi na lidi, budou se snazit ji kvuli tomu chytit.
A co se tyce zimy - fretky si musi zvyknout! Me si zvykaly od leta, ale ted kdyz jsem s nima jela na vystavu byly v teple, tak doma meli "zvykaci kuru" aby nenastydly - proste jsem je nesoupla ven, ale postupne jim doma snizovala teplotu..
Drzime tlapky aby se prcek nasel..

_________________
ObrázekYasmin´s ferrets

Obrázek


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Pomoc a rada
OdeslatNapsal: 23.Úno.2008 - 22:24 
 Profil

Registrován: 16.Úno.2008 - 19:54
Příspěvky: 9
Bydliště: Dolní Kralovice
Dobrý den moc děkuji za rady.Náš Ferda je sice zvyklí na studene podmínky protože jsme ho na to učili a taky ho viděli lidé ve vesnici a pokoušeli se ho chitit :!: Jenže se nepodařilo a krmení má všude protože ho mají lidé na dvoře kam si Ferdík muže vlézt.Aspoň vím že žije děkuji za rady!!


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 23.Úno.2008 - 22:39 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 19:38
Příspěvky: 2171
Bydliště: Duchcov
HanciBoci, co zkusit dát někam na dvůr ke krmení třeba i přepravku s jeho hadrem na spaní?jestli by si tam neustlal?držím palce.

_________________
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
*Na životě nejvíc miluju tu rozmanitost... Každej den mě nasere někdo jinej...*
*Moderní ženy se dnes nevdávají, protože pochopily, že nemá smysl kvůli kousku klobásy tahat domů celé prase...*


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Pomoc a rada
OdeslatNapsal: 28.Úno.2008 - 23:06 
 Profil

Registrován: 16.Úno.2008 - 19:54
Příspěvky: 9
Bydliště: Dolní Kralovice
Dobrý den.Už vím asi kde můj Ferda je to asi tak 10m. od domova.Vím že tam někde žije a asi dobře protože se muže hned vrátit.Viděli ho tam hodně lidé v noci nebo hodně brzy ráno.Asi žije ve starém lihovaru.Nikdo tam nebydlí ale bojím se tam jít.Chodím večer na něj volat ale nejde.Už nevím co mám dělat.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 28.Úno.2008 - 23:26 
Site Admin
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 13:58
Příspěvky: 1863
Bydliště: Prostějov
Nešlo by třeba požádat polici, o povolení? Snad by to mohlo nějak jít. Přece ti nemůžou bránit odchytit tvoje zvířátko. :roll:

_________________
>>> Medový květ <<<


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 29.Úno.2008 - 10:47 
Uživatelský avatar
 ICQ  Profil

Registrován: 9.Led.2008 - 16:49
Příspěvky: 40
Bydliště: Prha 10
Možná Ferda nemůže najít cestu zpět nebo se bojí. A proč se tam bojíš jít? Nemůže jít někdo s tebou? Podle mě fretky moc na to volání nedají. Já bych tam šla za každou cenu a hledala ho :?

_________________
Dáda, Fitch, Šefi a Hagi


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 29.Úno.2008 - 16:00 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 17:40
Příspěvky: 2517
Bydliště: Praha
Taky bych pozadala policii, to je dobry napad..

_________________
ObrázekYasmin´s ferrets

Obrázek


Nahoru
 

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 31 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  

Pračky-ledničky.cz | ABC elektro | A-A elektro | Pro fretky

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits & Weto webdesign