Fórum fretka.kom.cz

Fórum fretky.cz

Fórum pro chovatele fretek - spuštěno 27.12.2007

Nové české Sdružení chovatelů fretek www.schf.cz.

Právě je 20.Dub.2024 - 8:16
Registrovat | Pravidla | FAQ


Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku: Zdá se mi to??!!!
OdeslatNapsal: 19.Kvě.2010 - 16:43 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 11.Kvě.2010 - 10:02
Příspěvky: 12
http://ifauna.cz/kozesinova-zvirata/inz ... 46/fretka/
Zdá se mi to nebo jsou ty chuděry na seně? :evil: Přijde to absolutně stupidní jenom mně, nebo je to běžné? :?:


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Zdá se mi to??!!!
OdeslatNapsal: 19.Kvě.2010 - 16:44 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 19:38
Příspěvky: 2171
Bydliště: Duchcov
nezdá se ti to, někteří tak fretky chovají, prostě jako králíky..

_________________
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
*Na životě nejvíc miluju tu rozmanitost... Každej den mě nasere někdo jinej...*
*Moderní ženy se dnes nevdávají, protože pochopily, že nemá smysl kvůli kousku klobásy tahat domů celé prase...*


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Zdá se mi to??!!!
OdeslatNapsal: 19.Kvě.2010 - 16:51 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 11.Kvě.2010 - 10:02
Příspěvky: 12
Asi jim nedochází, že fretka není králík, nepotřebuje podestlanou králíkárnu a ani hnízdo pro mimina ze sena... To nepochopím..


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Zdá se mi to??!!!
OdeslatNapsal: 19.Kvě.2010 - 18:10 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 17.Bře.2009 - 11:41
Příspěvky: 238
Bydliště: Praha
Fretka sice není králík, ale je to tchoř. A tchoři si v přírodě své nory vystýlají senem, případně suchým listím. Ale přednost dávají právě suché trávě, tedy senu. A to si dokonce za slunečných dní nosí před noru vyvětrat, a pak ho dají zpátky.
Sice je mi jasné, že mě tady půlka lidí kvůli tomu ukamenuje, ale moje fretky seno mají rády. Sami si na nacpou senem pytel, když jim ho dám do voliéry, aby jim nebylo zima. Tchořice nejraději také spí v pytli nacpeném senem. Samozřejmě mají k dispozici pelíšky, boudičky, hadry, ale přednost dávají senu. Teda jak kdy, když je teplo, tak ne, to se rozplácnou v hamace.
Tchořici, když byla březí, jsem dala do voliéry bedničku, hadry, vykotlaný pařez (s podlahou a stříškou) a seno. Aby si vybrala, co pro svá mláďata chce. Hadrů se ani nedotkla, zato si nanosila seno do pařezu a udělala si z něj hnízdo (se zvýšenými stěnami, má to promyšlené). Sice jsem jí říkala, že spousta chovatelů považuje její přirozenost za týrání zvířat, ale jí to je vcelku jedno.

Samozřejmě je potřeba, aby seno bylo čisté, neprašné, bez bodláků a podobně, ale pokud se vyměňuje, stejně jako se perou hadry či pelíšky, tak mi na něm nepřijde nic špatného.

Samozřejmě když mám na zimu nebo když je to potřeba fretky u sebe v pokoji, tak tam seno nemají, protože by ho vyházeli všude okolo, ale nevidím jediný rozumný důvod, proč by ho nemohli mít ve venkovních voliérách.

Mimochodem na seně spí i náš pes, vybral si to zcela dobrovolně, může spát v garáži, ve své boudě, nebo kde ho napadne, ale spí na seně. A není první, pes, kterého jsme měli předtím, taky spal na seně. Ono i já spím na seně celkem ráda a nevidím na tom nic špatného.

Připadá mi to, jako by někdo choval ptáky, a udělal jim skvělá plastová hnízda vycpaná nejmodernějším měkčeným materálem a pak prohlašoval, že ptáci nesmějí mít hnízda upletená z trávy a klacíků, protože je to nehygienické, může to způsobovat alergie a celkově je to naprosto špatné a odsouzení hodné.

Samozřejmě nepodporuji chov fretek v králíkárnách vystlaných senem, ale na uvedené fotce jsou akorát malá freťata v seně, které může být jen na místě pelechu.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Zdá se mi to??!!!
OdeslatNapsal: 19.Kvě.2010 - 20:29 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: 5.Kvě.2009 - 15:29
Příspěvky: 532
Bydliště: Praha 4 - Modřany
No chov fretek v kleci pro kožešinu nebo na pokusy, krmení 1x denně atd. je horší :(


Nahoru
 

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
cron

Pračky-ledničky.cz | ABC elektro | A-A elektro | Pro fretky

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits & Weto webdesign