Fórum fretka.kom.cz

Fórum fretky.cz

Fórum pro chovatele fretek - spuštěno 27.12.2007

Nové české Sdružení chovatelů fretek www.schf.cz.

Právě je 6.Kvě.2024 - 23:26
Registrovat | Pravidla | FAQ


Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 45 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku: Bílý tesák
OdeslatNapsal: 12.Dub.2009 - 16:08 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 17.Bře.2009 - 11:41
Příspěvky: 238
Bydliště: Praha
Ahoj člověci, koukejte pustit k počítači vaše fretky, ať si taky počtou. Ale když už tu jste, tak se můžete podívat taky.

Asi bych se měla představit. Takže: Hryz! (Do palce u nohy, případně do jiné části nohy.)
Tak, už jsme se seznámili. Že vás zajímá jméno? No, panička a její rodina mi říkali Žížala, prý jsem byla hubená, ale oni tomu vůbec nerozumí, já jsem si jen hlídala postavu a byla jsem hezky štíhlá :twisted: A přítel mé paničky mi říkal "Ta bílá bestie" nebo "Bílý tesák," nechápu proč, vždyť já jsem byla úplně vzorná fretka (hryz).

No, možná to už někomu z vás došlo, teď se na vás dívám z fretčího nebíčka a jak tak koukám na to, co se děje u nás doma, tak si o tom musím s někým pokecat. Protože to, co panička přinesla Bobeškovi místo mě, snad ani není fretka. Panička jí říká Lórinka, prý proto, že má v očkovacím průkazu napsáno Lorelai. To o mě se naštěstí nic z minulosti nedozvěděla, he he, já sebou totiž žádný takový hloupý průkaz neměla, když mě nějaké holky našly běhat u popelnic, ale to už je dlouho, a co bylo předtím, to vás vůbec nemusí zajímat. O tom, co bylo potom, se možná časem něco dozvíte.
Ale nějak odbíhám od tématu, chtěla jsem si postěžovat na tu novou "fretku." No, uznejte sami, copak může být fretka něco takového, co paničku ještě ani jednou nekouslo? A dokonce se to nechá hladit, když chce panička, a ne když chce ona. A ještě ke všemu se ráda chová... On Bobešek je taky takový, je to spíš pytel brambor, než pořádný freťák, taky neumí pořádně kousnout, natož se pěkně poprat. Ale o něm vám napíšu víc příště. Tak ta "fretka," co ji panička přinesla, dřív bydlela u nějakých lidí, kteří se prý budou stěhovat, a tak už jí nechtěli. Podle mě je to pitomost, zaprvé, proč by se měli stěhovat? Mě kdyby někdo chtěl stěhovat, tak bych ho kousla a bylo by. A kdyby mě stejně přestěhoval, a dal mi do nového domečku misku se žrádlem a hamaku, tak se klidně přestěhuji, tak nevím, proč oni se nemůžou stěhovat s fretkou. Jsou nějací divní. Zadruhé si stejně myslím, že se jí jen chtěli zbavit, protože něco tak rozmazleného a líného přeci nikdo nemůže chtít mít doma (a to představte, že panička se s tou bílou hromadou chlupů mazlí a vůbec jí nevadí, že si neumí hrát na kousanou. Nebo to paničce asi vadí, ale co má chudák dělat, když já si s ní tak pěkně pohrát nemůžu :( .
Lórince jsou prý dva roky, takové mládě, csss, proto asi nezná správné fretčí způsoby. Je bílá, tak jako jsem byla já, a má taky tak krásně červená očička, akorát já jsem samozřejmě byla mnohem hezčí, a štíhlejší, tahle je nějaká přerostlá, panička jí vážila, a má skoro 850 gramů, to já bych se tedy styděla, za takovou váhu, nejvíc jsem měla o 100 gramů míň, a to ještě když jsem čekala rodinu. A to se paničce zdá, že je ještě hubená a mohla by přibrat, jenže s takovou váhou to bude Mobidik, a ne fretka :twisted:
No, a i když je takhle velká, tak si neporadí s Bobeškem, to já, když mě chtěl tahat a já nechtěla, tak jsem ho pořádně kousla, a bylo, nebo sem ho čapla za ucho a tahala jsem já jeho, jó, to se mi líbilo :mrgreen:
A téhle princezně, prý aby měla klid, když ho bude potřebovat, tak přehradili kus venkovní voliéry tak, aby tam Bobešek nemohl, a mohla tam jen ona, má tam vlastní bedýnku na spaní, hamaku a dokonce i vlastní záchůdek, no, fakt rozmazlený fracek... A ještě prý byla zvyklá bydlet doma. Tedy ne že by mě se doma nelíbilo, hezky u kamen, a seznámila jsem se se spoustou zajímavých věcí :twisted: , ale nebyla jsem žádný zhýčkanec, hezky od jara do podzima venku a domů jen na zimu... Ale ona se to asi taky naučí, když na ní trochu dohlídnu. Má hezkou srst, dokonce delší než já, ale na druhou stranu, ta moje určitě byla praktičtější, kdo se s takovým dlouhým kožichem má čistit :roll:
A ještě k tomu se každou chvíli něčeho lekne, no řekněte, copak se správná fretka něčeho bojí? Tahle dokonce nechtěla chodit ven na procházku, panička jí musela přemlouvat. Ale už to s ní vypadá nadějněji, dneska na procházce i s Bobeškem byli a ona se dokonce chovala i skoro jako fretka.

Tak už víte, o kom vám budu psát, příště napíšu, jestli už se konečně naučila kousat.
Tak zatím pa a hryz! na cestu.

Vaše Žížalka Bílý tesák


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Bílý tesák
OdeslatNapsal: 12.Dub.2009 - 18:00 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Profil

Registrován: 23.Črc.2008 - 16:25
Příspěvky: 359
Bydliště: Veselí nad Moravou
krásné povídáníčko :P . Budeme se s Podzulkou těšit na další tvé povídání :cheesy: ...musím říct že naše Podzule je přesně jak ty..mazlit se nenechá,kouše do palců u noh a je vyloženě nudle :cheesy: .Uvidíš že Lorinka se taky naučí dělat fretkám čest a budeš pišně psát co vše se naučila.A na to se už těšíme :wink:

_________________
Jesinka - ve vzpomínkách


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Bílý tesák
OdeslatNapsal: 12.Dub.2009 - 19:17 
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 12.Úno.2008 - 22:21
Příspěvky: 1801
Bydliště: Česká Lípa
Vítej mezi fretčími spojenci :-) posíláme trojitý kousanec do kožichu 8)
moc pěkné počteníčko :-)

_________________
Dobrá nálada nevyřeší všechny Vaše problémy, ale nasere tolik lidí, že je dobré si ji udržet :-)


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Bílý tesák
OdeslatNapsal: 18.Dub.2009 - 21:18 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 17.Bře.2009 - 11:41
Příspěvky: 238
Bydliště: Praha
Hryz! Tedy vlastně ahoj, nebo jak si to vy lidi říkáte. Ale uznejte, takové pěkné hryznutí do palce u nohy je přeci mnohem zábavnější pozdrav. No ne? :lol:
Tak jsem tady zase. Máte radost? Jestli ne, tak vás kousnu. A jestli jo, tak vás kousnu taky, protože já koušu mooooc ráda.
Chcete vědět, co je u nás nového? Moc toho není, nebo ne moc toho, s čím bych se měla chlubit. Lórinka, ta hromada chlupů, co se snaží tvářit jako fretka, za celý týden ještě nikoho nekousla. :roll: To přeci není normální, ne? Bobešek aspoň paničce dvakrát zakousl ponožku, což sice není nic moc, ale od něj toho nikdy nikdo moc nečekal, je to jenom chlap... Navíc jsem zjistila, že se Lórinka leká, hlavně zvuku auta projíždějícího kolem, co je to za fretku, když se vůbec něčeho bojí? Já se nebála tedy ničeho, nebo teda možná někdy malinko, nooo, ale o tom nikdo neví, takže pššššt. Ona se už dvakrát schovala zpátky do klece, když slyšela projet auto, a podruhé děsně rychle běžela, vypadá to, že na běhání má talent, že by z ní ještě něco mohlo být? Třeba by se hodila na zajíce, když fretka jí moc nejde :twisted:
Taky dvakrát nechtěla jít na procházku, jednou raděj spala a podruhé se tvářila, že zrovna musí jíst, ale podle mě je líná. Panička si myslí, že je chudinka ještě rozhozená ze stěhování, ale podle mě je to tím, že se snaží ze sebe udělat kouli a ne fretku. Už jsem to psala minule, že z ní bude Mobidik, a taky že jo, za tem týden zase přibrala, a panička se chudinka musela přetvařovat, a dělat, že z toho má radost, přitom mě je jasné, že tak tlustou fretku nemůže nikdo chtít. :roll:
Ale párkrát už na procházce byla, takže Bobešek nemusí chodit sám. Panička je jednou vzala ven i po tmě, večer, to se oběma moc líbilo, nechtěli pak chodit domů, hlavně Bobešek chtěl zůstat ve velké boudičce a nechtěl chodit do venkovní voliéry. Jo, kdyby vás to nenapadlo, tak on totiž Bobešek, když si má vybrat, kam půjde na procházku, jestli po zahradě, nebo někam dál, tak si často vybere, že místo toho půjde šmejdit do velké boudičky. Takže pak vždycky proleze všechny boty u botníku, vysmejčí dlouhou vykachlíčkovanou chodbu, kde se moc hezky blbne, a pak už vleze do předsíně, kde jsou ty úúúúžasné kýble s těmi krásně šustivými věcmi (a já už teď vím, že jsou to kýble na tříděný odpad – papír a plasty), které jdou moc pěkně převrhnout, a všechno z nich vyhrabat. Když je to hotovo, tak se ještě musí jít „uklidit“ koupelna, kde je potřeba vyndat zajímavé kousky z koše na prádlo. A pak k paničce do pokoje, kde se musí zkontrolovat zimní klec, jestli z ní někdo neodnesl nějaké důležité věci. A pak samozřejmě ještě zkontrolovat všechno ostatní. Lórinka už taky objevila v předsíni oba úžasné kýble, ale krom nich tam našla ještě velký celer. Hezky se kutálel, což by mě taky bavilo, ale představte si, ona ho chtěla sežrat! A to byl větší než ona... Ještě že jí ho panička sebrala, protože jinak by z ní ten Mobidik byl hned :roll:
Ještě vám musím říct něco... Ale je to úplně hrozné, fakt... Slabší povahy ať si raděj zacpou packami uši. Ona se chtěla KAMARÁDIT :!: s morčetem!!! Stoupla si na zadní k jeho kleci a očuchávala mu čumáček. A morče, které je normálně hloupé, a přede mnou se vždycky schovávalo do domečku, se jí vůbec nebálo a očuchávalo se s ní. Že by ona nebyla fretka, ale nějaké dlouhé morče? To by vysvětlovalo lecos.
To já vím, co se s morčaty má dělat. Je to přeci přerostlá myš, no ne? A myši jsou k jídlu. Takže morče je velký kus jídla. :twisted: Pamatuji si, že když tohle morče bylo malé, tak se mi skoro povedlo ho sežrat. To jsem ještě byla hezky štíhlá, bylo to chvíli potom, co si mě panička přinesla, a procpala jsem se mu skrz šprušle do klece. Jenže ono děsně vřískalo a panička přiběhla moc brzo... A pak mě hlídala a pak pořídila morčeti novou klec, nechápu proč... :shock:
A ještě ke všemu se ta rádobyfretka bojí koček. Já se tedy koček nebojím, když na mě syčely, tak jsem na ně syčela taky, a když ježily ocas a hřbet, tak sem jim ukázala, že to umím líp. A když mě chtěly poškrábat, tak sem je chtěla kousnout (no, někdy jsem takticky ustoupila, ale to jen když přišly obě, potvory jedny chlupaté). Teď mě napadlo, jestli ona přeci jen nebude morče, protože taková přerostlá myš se určitě taky bojí koček. I když teda to naše nevypadá, že by se jich bálo, dokonce ani potkanice se té menší kočky nebojí, dokonce s ní trochu kamarádí. Tak já nevím, příště vám napíšu, jestli na něco přijdu. Tedy jestli je Lórinka sněžný zajíc, morče, nebo nakonec přeci jenom fretka.

A ještě hryz! na cestu. Pa.

Žížalka Bílý tesák


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Bílý tesák
OdeslatNapsal: 19.Dub.2009 - 9:19 
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 12.Úno.2008 - 22:21
Příspěvky: 1801
Bydliště: Česká Lípa
Ahoj žabko,
máš talent :-) Zase sem si s nadšením tvůj příspěvek přečetla :-) Musím pochválit...Jinak k tomu morčeti :-) Naše Kiminka si našeho Unika (bílého morčáka s PP :-) ) taky adoptovala za vlastní mládě, když přišla Megie, tak ta taky:-) Obě ho olizovaly přes klec a chtěly si s ním hrát, ale jsou to světlé výjimky...Horší je to u Bělčy, ta byla na tom špatně, takže sem pak morčáka dala raději kamarádce, která morčata chová už strašně dlouho, tam je v dobrých rukou a já nemusím při každém odběhnutí z pokoje trnout, jestli náhodou Běluš morčáka nezakousla (neměla jsme kam klec s morčetem dát, bohužel, všude ty žížaly lezoucí vlezou :lol: ) Už jednou se mi stalo, že kdysi, když sme měli pískomily, mi Kiminka vlzela do akvária (pomohla jsme jí tím, že jsem jí přistavila k akváriu kbelíček, prostě jsem si neuvědomila, že si tam přeskáče) a jednoho stihla zakousnout, než sem tam doběhla... :cry:
Tak zdar fretkám :-)

_________________
Dobrá nálada nevyřeší všechny Vaše problémy, ale nasere tolik lidí, že je dobré si ji udržet :-)


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Bílý tesák
OdeslatNapsal: 19.Dub.2009 - 9:29 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 17.Bře.2009 - 11:41
Příspěvky: 238
Bydliště: Praha
Petulevrtule: Ahoj. No, moje morče je taky bílé s PP, že by to souviselo s tím, že taková se fretkám líbí? :cheesy: A brzo půjde (zatím na čas, pak se uvidí) ke známé, kde na něj čekají čtyři morčecí slečny, které potřebují zrovna tak barevného a geneticky vybaveného (má geny pro saténovou srst) morčecího kluka. Pískomilové zatím přežívají bez újmy, ale to je asi tím, že jsou všechna tři akvárka protikočkově zabezpečena, tudíž asi i fretkovzdorně :lol:


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Bílý tesák
OdeslatNapsal: 19.Dub.2009 - 13:12 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Profil

Registrován: 23.Črc.2008 - 16:25
Příspěvky: 359
Bydliště: Veselí nad Moravou
Opět krásné počteníčko! :P A byli by i nějaké forečky té nepovedené fretulky lorinky?? Nebo co že to je vlastně za druh toho zvířátka :lol:

_________________
Jesinka - ve vzpomínkách


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Bílý tesák
OdeslatNapsal: 19.Dub.2009 - 16:40 
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 12.Úno.2008 - 22:21
Příspěvky: 1801
Bydliště: Česká Lípa
:lol: :lol: Tak to nevím, jestli je pro fretky bílá uhrančivá, ale asi jo, když přišla Běluš, dá se říct, že jim ani moc nevadila :mrgreen: Někde sem tu měla i fotku, jak Kimi Unička líbá :lol: Jenže něka se tu fotky vymazaly, či co :-( Jinak zabazpečení nebylo třeba, nevyskočily tam, ale díky tomu přišoupnutému kbelíku dnem vzhůru, měla prostě šanci 8) Tak to hnedka využila...Potovra...
Jinak taky jsem zvědavá na nějaké fotečky :-)

_________________
Dobrá nálada nevyřeší všechny Vaše problémy, ale nasere tolik lidí, že je dobré si ji udržet :-)


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Bílý tesák
OdeslatNapsal: 21.Dub.2009 - 16:22 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 17.Bře.2009 - 11:41
Příspěvky: 238
Bydliště: Praha
Tak jsem tady, jen na skok, donutila jsem paničku sehnat foťák a vyfotit Bobeška i Lórinku, sem prý panička dá dvě fotky, zbytek je v galerii. Tak se mějte. Hryz!
Obrázek

Obrázek


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Bílý tesák
OdeslatNapsal: 22.Dub.2009 - 9:36 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Profil

Registrován: 23.Črc.2008 - 16:25
Příspěvky: 359
Bydliště: Veselí nad Moravou
Ti jsou teda úžasní!!! :P Lorinka je krásná dáma a Bobišek je taky krasavec :D

_________________
Jesinka - ve vzpomínkách


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Bílý tesák
OdeslatNapsal: 3.Kvě.2009 - 8:14 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 4.Srp.2008 - 16:22
Příspěvky: 219
moc krásné počteníčko.:)) a fretulky samozřejmě taky:)

_________________
http://wario.rajce.idnes.cz/Fredy/


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Bílý tesák
OdeslatNapsal: 7.Kvě.2009 - 17:44 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 17.Bře.2009 - 11:41
Příspěvky: 238
Bydliště: Praha
Hryz!
Už jsem zase tady, máte radost? Panička teď nemá moc čas a posledních pár dnů se vymlouvá, že prý je nemocná, chápete to? :shock: Že ji to baví, mě by to teda nebavilo. Raděj bych někoho šla kousnout. Jo, Lórinka dneska při čištění klece paničku lehce ňafla do ponožky. Ale teda kousnutí bych tomu neříkala. Ale třeba se to ještě naučí, i když teda vypadá na kousání jako úplné dřevo. A místo aby se učila něco užitečného, tak se mazlí... :shock: K čemu je taková fretka? To by si panička mohla pořídit raděj plyšáka, no ne? A ještě navíc při čištění klece vůbec nevylezla ven. Sice jak je teď vedro, tak je panička s Bobeškem bere na procházky večer, ale stejně, přeci když mám možnost vylézt z klece, a jít někoho kousnout, tak to jdu udělat... :twisted:
Taky se Lórinka pořád cpe, tedy oni se s Bobeškem cpou oba, jenže ona by si trochu měla hlídat figuru, už se sotva protáhne otvorem do své části klece, já to říkám pořád, že z ní bude Mobydick, ale panička ne, ta ji pořád krmí a nosí jí dobrůtky. I když teda třeba tvaroh ten já taky měla ráda, to zas jo... A oni teď mají domácí, kozí, a moc jim chutná. Panička Lórince dneska nějak podezřele dlouho prohlížela bříško, to by mě teda zajímalo, proč. Co je u nás, tak ještě neměla říji, tak přeci nemůže mít miminka, to dá rozum, ne? I když teda vysvětlovalo by to, proč pořád žere a přibírá.
Jo, málem bych zapomněla, vypadá to, že Lórinka přeci jen nakonec bude fretka. Protože někdy minulý týden, když přemluvili paničku, že přeci procházka do baráku a do jejího pokoje je mnohem zábavnější, než pořád chodit venku na kšandičkách, tak kousla do potkanice! :!: Opravdu, nekecám, panička na ni chvíli nedávala pozor, protože vyklepávala Bobeše, který zalezl do povlaku od peřiny a nechtěl vylézt, a nejednou začala potkanice děsně ječet a pískat (jako by nemohla být zticha, takhle panička hned přilítla, a bylo po srandě :evil: ). No, a Lórinka ji držela přes klec v zubech, sice ne za čumák, ale skoro. A panička, místo aby jí pochválila, že už se začíná chovat jako správná fretka, tak jí vyhubovala a šla jí zavřít ven do klece. Divné, co? Ale teda stejně jí to kousání moc nejde, na potkanici nebylo vůbec nic vidět, ani škrábnutí...
Bobeškovi už se zase začíná dělat jeho letní krysí ocásek, ale jinak je to moc velký fešák, je hezky stavěný, krásně zbarvený a má moc hezkou srst, tak fretčí slečny, co to čtete, koukejte říct páníčkům a paničkám, že jiného freťáka nechcete, protože on by si zasloužil nějakou lepší společnost, než je ta rádobyfretka. No jen si představte, jak by to dopadlo, kdyby spolu měli miminka. Oba dva jsou velcí (ona je přerostlá, já to říkám pořád), oba dva nekoušou, a místo toho se rádi mazlí. Z toho by se přeci nemohla narodit žádná fretka, to musíte uznat. A přeci nemůžu dopustit, aby Bobeškovy potomci byly morčata, nebo něco ještě horšího... :evil:
Ale teda musím uznat, že až na to, jak je přerostlá a tlustá, tak je Lórinka docela hezká. Za ten měsíc, co ji má panička, tak se jí ohromě zlepšila srst, pobyt na čerstvém vzduchu jí očividně svědčí. Skoro neměla podsadu, jen dlouhé zimní chlupy (a zdají se mi až moc dlouhé, na fretku, že by přeci jen byla dlouhosrsté morče? I když to má chlupy ještě delší, tak já nevím), a teď se jí kožíšek krásně zahustil a celý se jen leskne. Tedy ne že by ho měla tak hezký jako já, to zase ne!
Ta já jdu. Hryz!
A příště Vám zase povím, co je u nás nového.

Žížalka Bílý tesák


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Bílý tesák
OdeslatNapsal: 7.Kvě.2009 - 18:39 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: 7.Dub.2009 - 13:07
Příspěvky: 320
Bydliště: Slovensko Kopčany ( kúsok od Hodonína)
Žabka super :wink: :lol: Strašne dobre sa tie tvoje príspevky čítajú.....alebo Žížalkine???
Moja fantázia pracuje na plné obrátky a úplne si predstavujem ako vás z fretčieho nebíčka pozoruje a píše a píše :lol: :lol: :lol:
A Lorinka s Bobeškom sú tiež krásne freťule :P :P :P :P

_________________
FERDÍK a KIKINKA & FREDÁNEK a JESSIENKA
http://adrianavalachovicova.rajce.idnes.cz/
http://fretihafi.estranky.cz/
http://www.youtube.com/user/adina936


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Bílý tesák
OdeslatNapsal: 7.Kvě.2009 - 18:45 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 17.Bře.2009 - 11:41
Příspěvky: 238
Bydliště: Praha
Děkuji za pochvalu. :oops:

A hryz!


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Bílý tesák
OdeslatNapsal: 19.Kvě.2009 - 13:18 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 17.Bře.2009 - 11:41
Příspěvky: 238
Bydliště: Praha
Sedíte? Jestli ne, tak si sedněte. A slabší povahy ať to raděj nečtou. Je to hrůza! Jo, málem bych zapomněla: Hryz!
Tak jsem tady a budu vyprávět. Už je to tak. Není to fretka, je to morče. Myslím Lórinku. Příšerné, že? Ale bohužel je to tak. Žere mrkev. Žere jablka. Dokonce žere i okurku. Takže je to jasné... Bobešek bydlí s morčetem. :evil: Na mrkev se ta bílá koule chlupů dokonce vrhá a nosí si ji do pařezu, asi se bojí, že by jí ji někdo sežral. Jakoby Bobešek taky byl morče a chtěl žrát mrkev. Cssss. :roll:
Krom toho je to morče hrozně tlusté a panička si myslí, že bude mít s Bobeškem miminka, ale to je nesmysl, mezidruhové křížení fretek a morčat přece nemůže fungovat. :!: Takže panička má doma místo hezké bílé fretky ošklivé tlusté bílé morče. Ale zdá se, že o tom ještě neví, nebo to možná jen tak dělá, aby Bobešek nebyl frustrovaný, že bydlí s morčetem, těžko říct.

Jo, Bobešek je hrdina. Zahnal kočky. Obě. :!: Panička totiž minulý týden vzala Bobeška a Lórinku na procházku domů (teda Bobešek se tam dral pod tlakem, takže spíš on tam vzal na procházku paničku), a panička si myslela, že pokoj zevnitř zamkla, ale nezamkla, a protože si kočky umějí otevřít dveře, tak do pokoje vlezly. A hned se obě vrhly na Lórinku a ta se bála a pištěla – vidíte, že je to morče, copak fretka piští? A copak se fretka něčeho bojí? – a zalezla před nimi pod postel. A když Bobešek slyšel to pištění, tak běžel rovnou na kočky, a i když na něj prskaly a máchaly tlapami, tak se nedal, a kočky utekly! Jo, Bobešek je moc šikovný freťák a zasloužil by si něco lepšího, než bydlet s morčetem... :(
Panička pak nemohla Lórinku přemluvit, aby vylezla zpod postele, hi hi. Tak jí tam nechala, ale ona pak někam vylezla a panička ji nemohla najít, a nakonec ji našel Bobešek, spala zabalená do paniččina županu.
Lórinka teď už zase občas někdy na procházku jde, ale ne na každou, někdy raděj zůstane v kleci a spí, nebo žere. Jestli bude takhle žrát dál, tak z ní nebude morče, ale králík. Už váží kilo! Celé kilo, chápete to? I když na to, aby byla králík, má malé uši. Teda zatím. Třeba po mrkvi rostou uši, je to možné, já mrkev nikdy nežrala.
Jo, paničce se konečně po dlouhé době ozval někdo ze slovenského klubu chovatelů fretek, panička totiž chce mít fretčí chovnou stanici, aby miminka měla nějaký papír. Zaprvé nechápu, na co je miminům papír, stejně ho akorát roztrhají nebo počůrají, a zadruhé se stejně žádná morčofreťata nemůžou narodit, to už jsem dneska psala, a i kdyby se náhodou něco narodilo, tak to přeci nemůže být fretka, když by to za mámu mělo morče. To dá rozum, ne? I když, vlastně mě napadlo, že panička možná chce papír kvůli tomu, aby jí někdo další věřil, že ta morčata jsou vlastně malé fretky. Lidi totiž často věří tomu, co je napsané na papíru, i když to vůbec není pravda. Takže kdybyste věděli o někom, kdo chce malou fretku, tak je varujte, že tyhle fretky nebudou fretky, ale morčata, i když budou mít papír na to, že jsou fretky. I když zase když to všichni budou vědět, tak by pak paničce na krku zbyla hromada morčat, a co ona s nimi... Možná by je mohla dát ke králíkům, teď jim na zahradě staví velkou ohrádku na léto, tak třeba by se tam vešli i králíci i morčata...
Ale podle mě se stejně nic nenarodí. Křížit morče s fretkou přeci nejde. :!:
Budu vás informovat o další situaci.
Zatím se mějte hezky a hlavně nepořizujte svým fretkám místo druhé fretky morče, pak to dopadá takhle! Já se musím jít trochu prospat, je toho na mě moc...

Hryz!

Žížalka Bílý tesák


Nahoru
 

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 45 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  

Pračky-ledničky.cz | ABC elektro | A-A elektro | Pro fretky

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits & Weto webdesign