Fórum fretka.kom.cz

Fórum fretky.cz

Fórum pro chovatele fretek - spuštěno 27.12.2007

Nové české Sdružení chovatelů fretek www.schf.cz.

Právě je 30.Bře.2024 - 6:10
Registrovat | Pravidla | FAQ


Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 641 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 43  Další
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Trpitel, či milovník???
OdeslatNapsal: 10.Bře.2008 - 17:43 
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 12.Úno.2008 - 22:21
Příspěvky: 1801
Bydliště: Česká Lípa
Tak vše je jinak, Megí se k nám ale naštěstí dostala víc než včas. Doktor říkal, že to vypadá nejspíš na zánět v děloze a je v začátku v říji.... Úplně tak hrozný nejní, ale je to začátek, takže jsme jí zachránili...Protože ta slečna neví, co je slovo veterina...Dnes jsem jí už málem napsala, že je úplně blbá....Také má ušní svrab...Takže stronghold, z důvodu zánětu dostala předčasně ukončovačku a ATB...Pokud nezaberou, bude nutná okamžitá kastrace...Je to smutné...Že se o ní tak úžasně "starala"... :evil:


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Trpitel, či milovník???
OdeslatNapsal: 10.Bře.2008 - 19:47 
Site Admin
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 13:58
Příspěvky: 1863
Bydliště: Prostějov
:shock: No hlavně, že je už v dobré péči. Ona by asi pravděpodobně chátrala a chátrala... ani nemyslet... :cry: Alespoň, že v té říji není dlouho. Tak ať je brzo fit bez všech potíží. :wink: :)

_________________
>>> Medový květ <<<


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Trpitel, či milovník???
OdeslatNapsal: 10.Bře.2008 - 20:34 
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 12.Úno.2008 - 22:21
Příspěvky: 1801
Bydliště: Česká Lípa
Jordi napsal:
:shock: No hlavně, že je už v dobré péči. Ona by asi pravděpodobně chátrala a chátrala... ani nemyslet... :cry: Alespoň, že v té říji není dlouho. Tak ať je brzo fit bez všech potíží. :wink: :)


Jordi, prosím tě...O tom není ani pochyb...Dneska, když jsem se s ní o tom všem bavila, tak se začala vztekat, že za to nemůže, že má doma problémy, že se rodiče rozvádějí apod...Tak jsem jí řekla, že jednou si to zvíře přeci pořídila, tak mu musí zajistit nějakou péči, nehledě na to, že mi neustále říkala, jak s fretkou tráví veškerý volný čas, co může...(člověk samozřejmě musí počítat s tím, že když adoptuje zvíře od někoho, že může být nemocné...O to ani tak nejde, ale musela jsem jí vynadat, jelikož kdyby se Megí nedostala teď k nám, tak by u ní ještě bůh ví jak dlouho byla a ten zánět by se rozjel a Megí by mohla umřít...Jak jsem psala, veterina je pro ní absolutně neznámé slovo...) kdyby se přece o ní tak moc zajímala, tak by věděla, že má oteklou buchtu...Já být na jejím místě, hned bych běžela na veterinu...Ona to ani nevěděla...Pořád jsem od ní slyšela jen to, že má problémy, že se rodiče rozvádějí...Já mám problémy taky, nikomu si nestěžuju a nevyprávím to nikde na potkání, ale v mé péči ke zvířátkům, které doma máme se to nijak neodráží...Prostě to je 16 letá nezodpovědná husa!!! Tohle je jeden z případů, který nám potvrzuje, že je třeba informovat lidi, co všechno fretka potřebuje a hlavně omezit odchovy...Pořídit si totiž fretku je jednoduché...Ale postarat se je už težší...


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Trpitel, či milovník???
OdeslatNapsal: 10.Bře.2008 - 20:54 
Uživatelský avatar
  Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 21:03
Příspěvky: 160
Bydliště: Fiľakovo,Slovensko
:(
Megi má vážne štastie, že sa k tebe dostala.

Bohužial odchovy sa obedzit nedajú, lebo fretky začínajú dobre vynášat, tak velkochovy ktoré predávajú fretky do chovproduktov fičia aj na mládatkách 2x do roka ,a ked niekto chce z chovproduktu si fretku kúpi :cry:
Nehladiac na to,či o fretkách niečo vie,či myslí na to,že tá fretka bude aj chorá, a potrebuje aj tú zdravotnú starostlivost :roll:
Naozaj nezotpovedné správanie sa tej baby! :evil:

_________________
Obrázek


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Trpitel, či milovník???
OdeslatNapsal: 10.Bře.2008 - 21:06 
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 12.Úno.2008 - 22:21
Příspěvky: 1801
Bydliště: Česká Lípa
Já jsem to myslela tak, že kdybych byla odchovatelkou fretek, tak bych si hodněkrát rozmyslela, jak často minka budu mít (už jen pro svůj dobrý pocit, když vidím, od té doby, co jsme se začali touhle problematikou zabývat, kolik fretek je v takovém stavu..) Musím říct, že my, kdybychom měli nějaký odchov, tak by nejspíš skoro všechna mimča nakonec zůstala doma...Na naše podmínky by asi lidé stěží přistoupili...Každý týden hlášení, jak se freťule má...jednou za měsíc fotka zvířete...Jednou za čas návštěva :wink: :lol: Teď samozřejmě přeháním, ale my bychom asi moc mimin nakonec neprodali, my bychom tak vybírali, až bychom možná přebrali...Takže my tu jsme pro fretky, pro ty odložené (teď už i pro ty nemocné... :D BOHUŽEL nemocné...) Záleží na člověku, jaký je, já bych na fretkách nedokázala vydělávat, stejně jako jsem to nedělala s morčaty (a i na těch na klubu morčat dost lidí vydělává...)
Plně si uvědomuju, že prostě od 16 letý slečny nemůžu asi chtít, aby se o zvíře řádně postrala...I když já se v jejích letech starala už o malé dítě...Doma prostě byly nějaké problémy (každý je přeci má...nejen ona...) A já se strala o 5 měsíční miminko...A zvládla jsem to...U mě prostě ta holka tímto skončila...Asi s tím nebudete souhlasit, ale já s ní už mluvit nebudu...


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Trpitel, či milovník???
OdeslatNapsal: 10.Bře.2008 - 21:51 
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: 27.Úno.2008 - 16:56
Příspěvky: 79
Bydliště: Česká Kamenice
To je mi moc líto Petule, chjo některý lidi sou fakt nezodpovědný :evil: .. Ještěže už je holčina u vás a už se bude mít jenom líp. Měla fakt štěstí. Takže držíme paciny a posíláme podrbání za ouško :wink:


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Trpitel, či milovník???
OdeslatNapsal: 10.Bře.2008 - 22:02 
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 12.Úno.2008 - 22:21
Příspěvky: 1801
Bydliště: Česká Lípa
Milagros napsal:
To je mi moc líto Petule, chjo některý lidi sou fakt nezodpovědný :evil: .. Ještěže už je holčina u vás a už se bude mít jenom líp. Měla fakt štěstí. Takže držíme paciny a posíláme podrbání za ouško :wink:


Ahoj Mili ;-) Děkujeme za podporu, uděláme vše, co bude v našich silách, aby se rychle vyléčila...A podrbeme, ona je tááááákový mazel :)


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Trpitel, či milovník???
OdeslatNapsal: 10.Bře.2008 - 23:51 
Uživatelský avatar
  Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 21:03
Příspěvky: 160
Bydliště: Fiľakovo,Slovensko
Ja som si moju prvú fretku zaobstarala proti mojej voli v 16 a myslím,si že som výchovu zvládla, ale tak mala som škrečky od mojich 10 a len 2 zomreli predčasnou smrtou (však Fredy a Quinzi :cry: )

Je to vela o výchove ,ale aj o postoji ...

Držím ti palečky, aby sa nakoniec Megi vyliečila, určite sa u vás bude mat super a už sa teším na fotočky,na ktorých bude veselo vyvádzat :wink:

_________________
Obrázek


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Trpitel, či milovník???
OdeslatNapsal: 11.Bře.2008 - 15:30 
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 12.Úno.2008 - 22:21
Příspěvky: 1801
Bydliště: Česká Lípa
Děkujem všem, že na nás myslíte (hlavně na Megušu myslete..), snad to Meguše pomůže a přestane si potvora ještě k tomu všemu tu buchtu lízat :evil:


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Trpitel, či milovník???
OdeslatNapsal: 12.Bře.2008 - 13:30 
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 12.Úno.2008 - 22:21
Příspěvky: 1801
Bydliště: Česká Lípa
Tak Meguše je lépe, začíná ožívat a výtok dnes už nebyl...Dostala zas pigárka a radost z toho žádnou neměla...Ale snad poznala, že to s ní myslíme dobře...V pátek jdeme na SNAD poslední pigárka a tak Vás všechny prosím, držte ještě Meguše všechny palce, ať se vše dál lepší...


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Trpitel, či milovník???
OdeslatNapsal: 12.Bře.2008 - 21:05 
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: 27.Úno.2008 - 16:56
Příspěvky: 79
Bydliště: Česká Kamenice
Petule, tak to sme mooc rádi, že se to tak dobře vyvíjí :D , samozdřejmě držíme dál packy a myslíme na vás.. Držte se ženský.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Trpitel, či milovník???
OdeslatNapsal: 12.Bře.2008 - 21:31 
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 12.Úno.2008 - 22:21
Příspěvky: 1801
Bydliště: Česká Lípa
Tak tady je fotečka, jak se uzdravujeme, myslím, že je to pokrok :?:


Přílohy:
h.JPG
h.JPG [ 40.07 KIB | Zobrazeno 1714 krát ]
megus.JPG
megus.JPG [ 34.79 KIB | Zobrazeno 1720 krát ]
Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Trpitel, či milovník???
OdeslatNapsal: 13.Bře.2008 - 11:48 
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 12.Úno.2008 - 22:21
Příspěvky: 1801
Bydliště: Česká Lípa
Tak aby toho nebylo málo, ráno jsem zjistila, že i Kimi nám pomalu leze do říje...Začíná jí otékat buchtička...Nu což, tak to máme všechno pěkně najednou :lol:


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Trpitel, či milovník???
OdeslatNapsal: 13.Bře.2008 - 11:55 
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 12.Úno.2008 - 22:21
Příspěvky: 1801
Bydliště: Česká Lípa
První lumpárna Megušky...Sedím si tu doma a najdnou rána jako z děla...Bežím nahoru, koukám, přepravka dole - vejpůl a nahoře na kleci u Kimčy je Meguš a štrachá se v sáčcích, ve kterých jsou různé druhy granulí...Kouknu na její klec (je ještě v plato-kovové, jelikož nemáme ještě tu druhou dodělanou, peníze určené na ní se bohužel musely použít na její léčbu...) a tam vše jak má být-zavřené...Ta potvora se prostě protáhla v malé díře, která vznikne, když se převrátí karabinka...Takže pozor...Některé karabinky stejně nepomůžou :lol:


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Trpitel, či milovník???
OdeslatNapsal: 13.Bře.2008 - 21:33 
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: 27.Úno.2008 - 16:56
Příspěvky: 79
Bydliště: Česká Kamenice
:lol: Máš doma holt inteligentku, tu nˇákou karabinkou nepřečůráš :lol:


Nahoru
 

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 641 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 43  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
cron

Pračky-ledničky.cz | ABC elektro | A-A elektro | Pro fretky

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits & Weto webdesign