Fórum fretka.kom.cz

Fórum fretky.cz

Fórum pro chovatele fretek - spuštěno 27.12.2007

Nové české Sdružení chovatelů fretek www.schf.cz.

Právě je 19.Dub.2024 - 10:51
Registrovat | Pravidla | FAQ


Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 27 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Pan Tchoř a Malá
OdeslatNapsal: 26.Led.2009 - 23:39 
Uživatelský avatar
 Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Led.2008 - 13:50
Příspěvky: 56
Bydliště: Frenštát pod Radhoštěm
Atalanta: to taky, ale příjde nám, že je ještě větší cvok než dříve. A vulvičku má zvětšenou, takže to máme dvě radosti naráz. (už od mala je děsné torpédo, ale od pátku, kdy sledujeme zvětšování, je ještě aktivnější)
Mno, budou to veselé časy :lol:

_________________
Hanys + Sydie + Ema


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Pan Tchoř a Malá
OdeslatNapsal: 26.Led.2009 - 23:44 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 19.Led.2008 - 21:15
Příspěvky: 224
Bydliště: Ostrava nebo Stará ves u Bílovce
Tak to přeju pevné nervy a hodně tpělivosti :lol: Třeba to zklidnění (aspoň chvilkové) ještě příde 8) :lol:


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Pan Tchoř a Malá
OdeslatNapsal: 9.Úno.2009 - 11:54 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Profil

Registrován: 13.Led.2009 - 13:25
Příspěvky: 501
Bydliště: Jihlava, Havířov, Mikulov
Ahoj Hanys.

Tady máš nějáký fotky ze srazu v Ostravě ;-)

Obrázek

Pan Tchoř Sydie v tašce:

Obrázek

Malá Ema v tašce:

Obrázek

Mějte se parádně, doufám, že jsme se neviděly naposled :wink:

_________________
Katka, fretečka Myška, a Opiculka za duhou


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Pan Tchoř a Malá
OdeslatNapsal: 9.Úno.2009 - 14:13 
 E-mail  Profil

Registrován: 7.Led.2009 - 14:27
Příspěvky: 90
Ahoj mám dotaz k té první fotečce není náhodou ta paní nebo slečna s těma fretečkama z Jeseníku nebo okolí strašně mi připomíná jednu holku co se mnou chodila na základku ale do jiné třídy,no a já marně sháním někoho z okolí Jeseníku kdo chová fretku, doufám že neobtěžuju je to sice dotaz mimo mísu ale zkouším co se dá. Rozvěsila jsem inzeráty po zveráčích ve městě dokonce i u veta a i tady na fóru jsem dala toto téma no a pořád nic tak se ještě jednou omlouvám za dotaz mimo mísu.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Pan Tchoř a Malá
OdeslatNapsal: 12.Úno.2009 - 12:15 
Uživatelský avatar
 Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Led.2008 - 13:50
Příspěvky: 56
Bydliště: Frenštát pod Radhoštěm
Rubi6: z Jeseníku nejsem :)

khaki: dík moc za fotky a doufám, že svetr už zase voní jak má :D
Jinak jsem četla v jiném vlákně, jak scháníž bydlení v Brně.. Nejsi v tom sama, i já s kámoškou si hledáme něco nového (zatím jsme ale nic moc nenašly bo jsem asi moc vybírává :lol: )

A CO JE NOVÉHO?
Byli jsme na setkání v Ostravě a tchoříkům se tam móóóc líbilo. Když jsme přijeli domů, tak zalezli do pelechu a ani se nehli až do rána.
Největší překvapení nastalo, když jsem jen tak náhodou zjistila, že freťáček, který se mi moc moc líbil je vlastně Sydův syn. Musím se pochlubit, protože tento nádherný šampaňský medvídek vyhrál soutěž o nejtěžší fretku! (ani jeho taťka nikdy tolik nevážil) Zkrátka se povedl :lol:

Eminka pokračuje v říji, příští týden půjdeme ukončovat. Jak jsem někde psala, že je jak torpédo - tak to se změnilo. Sice pořád lítá jako poděs, ale dost často si zaleze ke mě pod župan nebo košili a nechá se hladit (to vydrží i celých pět minut, dříve nemyslitelné!). Taky má neustálou potřebu čistit Sydovi uši :D Akorát ho to někdy dost obtěžuje..

Jinak se máme všichni fajn, až na svrabík v ouškách.. Tak snad to bude brzy za náma :)

_________________
Hanys + Sydie + Ema


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Pan Tchoř a Malá
OdeslatNapsal: 18.Úno.2009 - 20:14 
 E-mail  Profil

Registrován: 11.Úno.2009 - 14:38
Příspěvky: 5
Tak se znovu ozývám, tentokrát přes naší pečovatelku ( Syd napovídá, že tyranku - neustále mu zakazuje kousat koberec :evil: ), protože náš milý Hanys je už zase ve velikém městě s názvem Brno, kde studuje. Proč ale píšu . Dneska byl prima den. Venku od rána napadalo veliké množství sypké, bílé, studené věci, které se říká sníh. Ne že by už předtím nebyl, ale nyní je ho celá záplava a tak nás pečovatelka vzala ven. Zpočátku se nám nechtělo ( mi méně, Sydovi už vůbec ne - jenom se v hamaku otočil, ať si jdeme samy, že on bude relaxovat v pelíšku ). Nebylo mu to moc platné a už jsme ťapkali před domem. Já jsem si řekla, že když už jsem venku tak si to náramně užiju - hned jsem začala tunelovat ( ne podniky, ale ten sníh :lol: ) a moc se mi to líbilo. Jedinou překážkou byl Sydan, který neustále zdržoval, sunul se nenápadně k domovu a prostě tu zábavu bojkotoval. Pečovatelka ho nakonec vzala pod bundu a šlo se. V jednu chvíli, když se mi podařilo udělat tunel asi 1000 metrů ( možná to bylo míň, ale mi se zdálo že to bylo hóóóódně daleko) se vyškrabal zpod bundy a milostivě to šel zkontrolovat. Tak jsem ho vystrkala ven ať si vytuneluje svoji noru. Pak zjistil, že jdeme k babi, nabral směr a já jsem měla po zábavě, protože se najednou spěchalo ( Sydan je mlsný jazyk a doufal, že dostane kousek banánu, který babi vžycky má ).Na návštěvě jsme prošňupali celou kuchyň, já hlavně koš na odpadky, Syd svůj sáček s vrškami od pet lahví, chvíli se prospali ( pečovatelka dlouho pila kafe - fuj ) a vyrazili zpátky domů. Tentokrát si dal říct i Syd a tak jsme si hráli na schovávanou ( jednu chvíli jsem vyplašila pečovatelku, protože jsem ve sněhu objevila rouru, do které jsem rychle vlezla a pečovatelka mě chvíli nemohla vytáhnout ven - to jsem jí nahnala strach :D ). Snad nás zítra zase vezme ven. Mám jenom malou obavu - dostala jsem krásný červený postrojek, ale ten mi venku trošku zabarvil kožíšek do růžova u předních pacek. Mi se to líbí, ale snad to ocení i v Praze na výstavě. Sydan říká, že určitě ne , ale z něho mluví tichá závist, že já mám něco co on ne :D .
Vaše Ema


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Pan Tchoř a Malá
OdeslatNapsal: 8.Bře.2009 - 13:58 
Uživatelský avatar
 Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Led.2008 - 13:50
Příspěvky: 56
Bydliště: Frenštát pod Radhoštěm
Tak jsme včera byli na výstavě v Praze a hned se musím pochlubit - Sydánek se umístil na 3. místě v tchořovitých kastrovaných samcích! Mám z toho obrovskou radost, protože i když je to jen taková podkategorie, velmi mě to potěšilo. Sydánek to nijak neprožívá, ten byl hlavně rád, že mu někdo pořád dává mlsky. A Eminka má zase radost z nových hraček (jedna koupená a dvě co vyhrál Syd). Takže spokojenost na všech stranách :)

Později napíšu víc, teď jsem na to moc líná :lol:

A ještě "vychloubačná" fotka :wink:

Obrázek

_________________
Hanys + Sydie + Ema


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Pan Tchoř a Malá
OdeslatNapsal: 8.Bře.2009 - 14:24 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 9.Led.2009 - 10:15
Příspěvky: 197
>MOOOOOOOOC gratulujem :P :P :P


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Pan Tchoř a Malá
OdeslatNapsal: 10.Bře.2009 - 12:26 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 23.Bře.2008 - 16:10
Příspěvky: 599
Bydliště: Ostrava
:cheesy: Taky se přidáváme ke gratulaci :) Škoda, že jsme se taky nezůčastnili. Jo a jsme rádi, že se vám na srazu v Ov líbilo :oops: Tak snas se někdy zase potkáme

_________________
http://Fretka-doma.blog.cz/
http://Nonano.mondozoo.com
http://ferretmarafiki.wz.cz/


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Pan Tchoř a Malá
OdeslatNapsal: 31.Bře.2009 - 12:04 
Uživatelský avatar
 Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Led.2008 - 13:50
Příspěvky: 56
Bydliště: Frenštát pod Radhoštěm
Po dlouhé době se zase hlásím :)

Nového u nás není nic a přece všechno.
Eminka se opravdu konečně zklidnila. Musí dávat pozor, aby se moc nenamáhala, protože v bříšku nosí imaginární miminka. Pořád jenom spí. Když ne, tak největší aktivitu vyvíjí při čištění Sydových uších (už je na to skoro "alergický"), když se snaží schovat mlsku, případně když jí sebereme dráčka/kačenku/pana Citróna/kafralku (nejoblíbenější hračky). Je teďka tak pjagavá, že se ani nebrání mučení umazlinkováním. Už mi i trochu chybí ta její ztřeštěnost a raketový pohon..
Sydánek je stále stejný koumes. Kudy chodí, tudy kouká co by sněd či komu co odpadne od pusy :) Chudáček, teď se furt drbe, protože mu roste nová srst..
S příchodem jara a (občas) hezčího počasí jsme prodloužili procházky. Už to není skoro denně hodinka, ale teď už chodíme i na zahradu, kde si můžou pár hodin rýt v kompostu. Taky rádi pomáhají mamce v záhonkách (posledně spolu sázeli jahody).

Jinak stále přemýšlím, jestli nechávat Emindu připouštět, kdyby přišla do druhé říje (jakože si myslím, že se nám to nevyhne) nebo to nechat na příští rok nebo ji nechat vykastrovat... Jakože jednou bych to chtěla zažít, ale...

Mno, já se zase ozvu :)

_________________
Hanys + Sydie + Ema


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Pan Tchoř a Malá
OdeslatNapsal: 11.Kvě.2009 - 19:13 
Uživatelský avatar
 Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Led.2008 - 13:50
Příspěvky: 56
Bydliště: Frenštát pod Radhoštěm
Ahoj, hlásí se vám Ema :)
To by jste nevěřili, jaké věci se dějí. Ale všechno popořádku.

Už jsem zase byla s velkou mamčou a Sydem u tety. To bylo boží.. Mamča nás uvázala pod mirabelku a tam je taková skvělá hlína.. No, hrabe se v ní jedna radost. Hnedka jsem si vyhloubila tunel. Když už jsem byla moc unavená, natáhla jsem se do něj a odpočívala. Nechápu, proč mě ale pořád chodili okukovat.. Měla jsem ho vyhrabat delší. Takhle mi z jedné strany koukal nos a z druhé špička ocásku.. Příště se jim zahrabu celá.
Taky nás zase přišla okouknout psice. Zaslechla jsem, že jí říkají Bela. Moc dobrý pocit z ní ale nemám. To taťka je odvážnější. Vyskakuje na ní, co mu špagát dovolí. Bela moc dobře ví, která vzdálenost je ještě bezpečná. Syd se nezdá, ale odvahy má za pět fretek.
Jsem ráda, že bydlím s taťkou. Kdybych byla sama, možná by se ze mě stal takový rozmazlený jedináček jako z Belči. Představte si, že ona normálně na nás žárlila. Když kolem nás někdo prošel, nedejbože aby se zastavil a trochu nás poňuchňal, ta vyváděla. Takový vzteklý žárlivý štěkot jste teda určitě ještě neslyšeli.

Za druhé: V pátek jsem byla se Sydem, Hančou, mamčou a Zdeňčou na výletě. A víte, kdo s námi taky byl? Moje babička a s ní dvounožec, u kterého jsem se narodila! Bylo to super. Byli jsme na Hukvaldách a pořád jsme jen slyšeli: "Jé, co to je?" "To je fretka?" "Můžu si jí pohladit?" Jasně že jim pod ruku strčili hned mě se slovy, že nekoušu. Asi bych měla začít.. Aspoň bych měla klid, stejně jak Syd.
S Kačkou (tak se jmenuje ta moje babička) jsme si vymyslely bezva hru. Předháněly jsme se, která té druhé lépe vyčistí uši. Když už jsme je měli čisté, společně jsme přepadly Sydieho. To jste měli vidět, jak rychle uháněl od nás pryč! :D
Byl to fajn den. Teď Hanka říká, že až bude doma, stáhne fotky z foťáku a dá je sem.

Tím se dostávám k poslední novince. Jsem v Brně. A sama (jakože bez Syda). Zatím nevím, co si o tom mám myslet. Cesta byla strašná. Nejdříve jsme jeli autem, potom vlakem, potom Hanka nadávala, že je výluka a jeli jsme autobusem, potom zase vlakem, ale úúúplně nejhorší byla cesta tramvají. Tolik neznámých zvuků, pachů, lidí... A navíc to příšerné horko :(
Když jsme dojely do nového "domova", udělala mi Hanka radost tím, že mi přidělila samostatný pokoj (aspoň nebudu celou dobu zavřená v té mrňavé přepravce - stačila mi ta cesta). Není sice velký, spíše maličký, ale mi to stačí.
Jsem zvědavá, jestli se mi bude stýskat po Sydovi a jemu po mě.. Vždyť je to poprvé, co jsme takhle od sebe!
Mno, ale abych se vrátila k důvodu proč tu jsem. Já vlastně nevím. Hanča sice pořád mluví o tom, jak se o mě bojí a tak a že zítra půjdem k panu doktorovi, ale já se cítím naprosto zdravá. Možná to má co dělat s tou bouličkou, co se mi objevila na bříšku, ale když mě nebolí, tak tam vlastně ani není a já jsem zdravá, no ne?

Páni, koukám, kolik jsem toho stihla napsat.. Až mě z toho bolí pacičky. Raději si půjdu na chvíli odpočinout. Stejně už mě odtud Hanča vyhazuje (že prý chce dodělat to video se mnou a se Sydem).
Tak se zatím mějte a já se zase brzo ozvu

Kvok, kvok, vaše Ema

_________________
Hanys + Sydie + Ema


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Pan Tchoř a Malá
OdeslatNapsal: 13.Říj.2009 - 11:54 
Uživatelský avatar
 Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Led.2008 - 13:50
Příspěvky: 56
Bydliště: Frenštát pod Radhoštěm
Jaaaj, to už jsem tu opravdu tak dlouho nepsala? Ale co taky, všechno je u nás stejné..

V létě jsme si užili nejrůznější výlety a hlavně celodenní pobyty na zahradě. To mají rádi. Na hrabání mají jednak kompost a řádky se zeleninou a navíc jsme jim postavili pískoviště. To bylo radosti!

Došla jsem k závěru, že je asi moc nekrmím. Jak si jinak vysvětlit to, že kdykoliv příjdem k babičce a ona jim dá nějakou dobrotku (např. banánek, hrozno..) tak se na to vrhnou, jakoby týden nežrali..
U Emy to došlo až tak daleko, že se dokrmovala špunty do uší (jak jsou pokaždé uklizené, tak zrovna mršky nebyly).
Chuďátko.. Ucpalo se ji střevo a tak se mnou musela opět absolvovat cestu do Brna, kde se jí špuntík vyndal. Už je naprosto v pořádku, jen máme pocit, že jí tam voperovali nějaký motorek, protože je ještě tak 5x aktivnější než před operácí :lol:
Mno, stejnak nechápu co jí to napadlo.. Nikdy nic takhle nežere. Ani nevykusuje díry do hader a hamaků, ve kterých spí jak některé fretky. Těžko říct, co jí na těch špuntech zaujalo..
Takže bacha na špunty!

Mno já se zase někdy ozvu (nebo Sydie nebo Ema), snad to bude dříve jak za půl roku :lol:

_________________
Hanys + Sydie + Ema


Nahoru
 

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 27 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
cron

Pračky-ledničky.cz | ABC elektro | A-A elektro | Pro fretky

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits & Weto webdesign