Fórum fretka.kom.cz

Fórum fretky.cz

Fórum pro chovatele fretek - spuštěno 27.12.2007

Nové české Sdružení chovatelů fretek www.schf.cz.

Právě je 29.Dub.2024 - 17:31
Registrovat | Pravidla | FAQ


Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 149 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Další
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku: Rocky, Meggie, Tobík a Romeo ve vzpomínkách
OdeslatNapsal: 28.Pro.2007 - 13:15 
Uživatelský avatar
 Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 9:01
Příspěvky: 194
Bydliště: Praha
Tak my taky :)
Doma máme tři fretky. Rockyho, Meggie a Romea.
Rocky je moje první fretka, vzala jsem si ho od jednoho chovatele z Prahy, na kterého jsem přišla na inzerci na fretce. Rocky je tchořovitý, narodil se 12.6.2007 a domu jsem si ho přinesla začátkem srpna 2006. Rocky neni žádnej mazel, sem tam si rád kousne jak do cizích lidí, tak někdy i do členů rodiny, rád se pokouší dělat piercing na obličeji a je celkově docela "samostatný". Mazel nikdy nebyl, i když je fakt, že se mu poslední dobou někdy stane, že se zapomene a usne na klíně, nebo se i mazlí. Moc často ale bohužel nezapomíná a mazlení se brání :) 23.1.2007 šel na kastraci, takže už to neni vlastně ani chlap :) před kastrací to byl méďa, kterej vážil 1,8 kg, ale po kastraci zhubnul a teď se drží na sotva 1,3 kg. Takže je to taková žížalka. A tim, že byl první, je nejvíc rozmazlovanej a rozmazlenej.
Meggie jsem si přinesla domu 1. září 2006 jako kamarádku pro Rockyho. Původně jsem chtěla šampaň holčičku, jednu jsem si i našla přes Annonci. Holčička měla být od nějakých chovatelů z Kladna. Když jsem se ale dozvěděla, že je krmena Whiskasem a Pribiňáčkama, chtějí mi ji dát přesně v jejích 6 týdnech, byla odčervená ale nenaočkovaná a když jsem chtěla, aby mi přivezli očkovací průkazy její mámy tak z nich vylezlo, že očkovaný fretky nemaj vůbec, protože jsou doma ve voliéře, kam se nedostane ani moucha, tak proč by je očkovali? A chtěli za prcka 1200,-. Samičku jsem odvolala, ne kvůli penězům, ale kvůli podmínkám, ve kterých asi byla. A nakonec jsem si vzala údajně 3 měsíční tchořovitou Meggie od slečny, co na ní už neměla čas. Meggie byla kousavka, což jí tak trošku zůstalo, miluje kousání do nohou a lidi kouše celkem dost i do rukou. Včetně rodiny. Mám štěstí, že mě nekouše, protože je celkem surová :) po kastraci se trochu zlepšila, ale dokonalý to pořád neni :) mazlí se ještě míň než Rocky, ale když jí to chytne, tak spí na klíně jak mimčo. Původně jsem od ní chtěla v roce 2008 mláďata, ale jelikož na jaře měla hned dvě říje za sebou, nechala jsem ji radši vykastrovat, protože při druhé říji dos zhubla. Před kastrací měla krásných 1100 gramů, po kastraci jenom 800g a teď na zimu se zase dostala na 950g a vypadá jako těhotná :) s Rockym jsou nerozlučná dvojka, když je musim rozdělit, například kvůli nemoci, tak téměř nežerou a truchlí po sobě...
Posledním přírůstkem je Romeo. Je to stříbrný sameček od Yasmin. Narodil se 4.5.2007. Už říjí, takže taky správně smrdí, ale protože chceme, aby měl potomky, tak to přežíváme :) je to mazel, něco jako pubertu jsme u něj ani nezaznamenali a říje neříje, pořád by se mazlil. Vlastně skoro nic jinýho nedělá- buď znásilňuje Meggie, nebo žere, nebo se mazlí. Kvůli říji dostal k Vánocům vlastní klec, tak je smutnej, že nemá Meggie po ruce. Nemá co ojíždět :)) ve svých ani ne 8 měsících váží 2,3 kila, takže pořád jenom funí.... ale je pravda, že je poměrně velkej a mohutnej. Tak snad se po něm mláďátka povedou a budou aspoň trochu po něm :)

Jejich fotky jsou na mých stránkách http://www.fretici.websnadno.cz a taky u Jordi v registru:
Rocky: http://fretka.kom.cz/main/registr.php?fretka=551
Meggie: http://fretka.kom.cz/main/registr.php?fretka=681
Romeo: http://fretka.kom.cz/main/registr.php?fretka=1057


Naposledy upravil Rynn dne 18.Úno.2008 - 23:13, celkově upraveno 2

Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 30.Pro.2007 - 21:23 
Uživatelský avatar
 Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 9:01
Příspěvky: 194
Bydliště: Praha
A ještě sem zkusim dát fotky každýho :)

Rocky:
(ta šlehačka je fakt výjimečná :))

Obrázek
Obrázek
Obrázek

Meggie:
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Romeo:
Obrázek
Obrázek
Obrázek


Naposledy upravil Rynn dne 2.Led.2008 - 10:36, celkově upraveno 1

Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 31.Pro.2007 - 0:07 
Site Admin
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 13:58
Příspěvky: 1863
Bydliště: Prostějov
:) Tak ty fotky jsou úžasný :lol: hlavně ty chlemtací :wink: :lol:


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 31.Pro.2007 - 8:55 
Uživatelský avatar
 Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 9:01
Příspěvky: 194
Bydliště: Praha
Díky :)) to bylo na Šumavě u Markéty, byli tam jak v ráji :D


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 2.Led.2008 - 21:53 
Uživatelský avatar
 Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 9:01
Příspěvky: 194
Bydliště: Praha
Tááák, doplnila jsem nějaký nový fotky do Fotech na mejch stránkách :))

http://www.fretici.websnadno.cz/Fotky.html


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 2.Led.2008 - 23:20 
Site Admin
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 13:58
Příspěvky: 1863
Bydliště: Prostějov
:) Roztomilí jsou :lol: A Romeo je teda už pořádný medvěd :wink:


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 3.Led.2008 - 10:31 
Uživatelský avatar
 Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 9:01
Příspěvky: 194
Bydliště: Praha
No ale teď nechce žrát :( takže zhubnul na 2,2 kg :( zejtra jedem k Hnízdovi, tak jsem zvědavá... jestli je to jenom říjí, nebo i jinak.... začíná bejt hubenej...


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 3.Led.2008 - 16:38 
Uživatelský avatar
  Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 22:31
Příspěvky: 73
Bydliště: Teplice-ČR
Rynn: to bude říje já taky rychle pelášila za svým vetem,že Falko zhubl a říkal že to nic není.Je zdravej jako řípa :lol:
Falko měl 2.55kg ted už 2.45kg už to jde dolu ta vaha.Taky hezky peláší za holkama :lol: :wink:

_________________
Fretčí klubíčko
http://www.fretciklubicko.estranky.cz

Connie,Dejna,Mondí,Anat,Kettý,Leslie,Amálka,Kloe,Tosca,Vanity a Devil a kluci Oskar,Čárlí,Filípek,Falko,Scoth,Stuart a Elroy:-) ve vzpomínkách Sindy,Cassie,Andy,Osky a Caisey


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 3.Led.2008 - 19:02 
Uživatelský avatar
 Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 9:01
Příspěvky: 194
Bydliště: Praha
No, já radši budu plašit. Sice ho krmíme z ruky, ale to je jednou denně. A pak celou dobu nic nejí a nechci z něj mít žížalku.... A preventivka se nikdy neztratí :)


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 3.Led.2008 - 20:56 
Uživatelský avatar
 Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 9:01
Příspěvky: 194
Bydliště: Praha
Ach jo, Romeo mě už se*e. Ještě včera si vzal aspoň granule omatlný Maltsoftkou, dneska ani to ne, je spíš apatickej, konzervu taky nechce. Nechce nic. To fakt nejsou ani 3 měsíce, kdy bych se o svý fretky kvůli něčemu nebála a netahala je k veterináři. nevim, jestli tohle může bejt jetě říjí, ale jsem ráda, že zejtra jedem k tomu vetovi. Jediný, co je ochotnej trochu sníst je I/D- konzerva proti průjmu. Což je trošku blbý, když průjem nemá, ale když se z toho udělá kaše, aspoň trochu si vezme. Tak nám držte zejtra palce :(


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 3.Led.2008 - 21:22 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 19:38
Příspěvky: 2171
Bydliště: Duchcov
Rynn, Filip mi během první říje zhubnul celkem brutálně. Měl 2,3 kg a v říji sotva 1,4 kg, apatickej nebyl, žral o něco míň, ale pořád s chutí, nutit jsme ho nemuseli... Celou dobou byl dost aktivní, chodil s náma na dlouhý procházky, hrál si... Žádný známky únay, nebo toho, že by něco nebylo v pořádku, i když byl fakt hubenej. :roll:

_________________
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
*Na životě nejvíc miluju tu rozmanitost... Každej den mě nasere někdo jinej...*
*Moderní ženy se dnes nevdávají, protože pochopily, že nemá smysl kvůli kousku klobásy tahat domů celé prase...*


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 3.Led.2008 - 21:30 
Uživatelský avatar
 Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 9:01
Příspěvky: 194
Bydliště: Praha
Kdyby jenom žral míň a hejbal se.... jenže on fakt nežere vůbec. A už ho ani nezajímá znásilňování Meggie. :( Akorát dobrůtku si dá, ale jinak nic, no :( takže zejtra beru vzorek bobku a Romea a uvidíme, co s nim udělaj/neudělaj...


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 3.Led.2008 - 22:41 
Site Admin
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 13:58
Příspěvky: 1863
Bydliště: Prostějov
A měl nějaký změny v poslední době? třeba nebyli jste venku, kde by mohl chytit nějaký bacil?


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 3.Led.2008 - 22:54 
Uživatelský avatar
 Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 9:01
Příspěvky: 194
Bydliště: Praha
Byl akorát na zahradě.... nevim, jestli tam mohl něco chytit :( a nevim, co :( a změny? Jo, dali jsme ho do samostatný klece, aby neznásilňoval Meggie. Tak nevim, jestli to může bejt i tim. Klec má asi půl metru od tchořů, ani to ne....


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 4.Led.2008 - 19:02 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 17:40
Příspěvky: 2517
Bydliště: Praha
Tohle ma Romeo asi opravdu z rije. Silver kdyz riji, tak ho nic nebavi a jen lezi, nebo chce rijnou samici, pripadne zabit rijneho samce.. Tak hlavne at je to jen "banalita" rije :wink:

_________________
ObrázekYasmin´s ferrets

Obrázek


Nahoru
 

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 149 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  

Pračky-ledničky.cz | ABC elektro | A-A elektro | Pro fretky

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits & Weto webdesign