Fórum fretka.kom.cz

Fórum fretky.cz

Fórum pro chovatele fretek - spuštěno 27.12.2007

Nové české Sdružení chovatelů fretek www.schf.cz.

Právě je 26.Dub.2024 - 19:58
Registrovat | Pravidla | FAQ


Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 113 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Další
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku: Šmudlinka - malá ďáblice
OdeslatNapsal: 2.Dub.2008 - 15:23 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Profil

Registrován: 1.Dub.2008 - 14:10
Příspěvky: 153
Bydliště: Trutnov
Po velkém shánění jsme si, asi před dvěma měsíci, přivezli domů fretčí miminko, vážilo necelých 300 gramů a vešlo se do dlaně. Na cestu od chovatele nedostala vůbec nic, tak si udělala prozatimní pelíšek v chlupaté mikině své nové paničky.
První noc u nás nespal nikdo (ani fretečka a ani páníček s paničkou) naspali jsme max. tři hodiny. Miminku se moc stejskalo po mamince a brečelo, nechtělo papat a vůbec nevědělo co se děje.
Ale za to ráno jako když utne mimi nám usnulo, tak jsem měla alespoň čásek zajet do města pro nějaké dobrůtky a hračky. Začala papat a zkoumat její nový domov.
Nikdy jsem si nemyslela, že pojmenovat fretku bude tak těžké a tak nakonec dopadlo jméno Šmudlinka.
Za ty dva měsíce přibrala víc jak půl kila, je z ní krásná fretčí slečna (brzy budou fotky), stačila vyhrabat dracenu, totálně rozkousat podprsenku, rozkousat rohy od polštářků a vytahat z nich vatelín a samozřejmě prošmejdit každičký kouteček garsonky ve které bydlíme, schovat každý papírový kapesník a jiné cennosti do její, dnes už netajné, skrýše za postelí. Málem bych zapoměla zmínit Šmudlinčiny horolezecké výkony - vydrápat se na koš se špinavým prádlem, vyhoupnout se do umyvadla a pak už jednoduše přeskočit na pračku. Budit nás ve čtyři hodiny ráno okusováním rukou, uší a jiných částí těla, s tím že si chce hrát s námi a ne s nějakýma plyšovejma nebo gumovejma hračkama.
A každý den chodíme z práce s myšlenkami, copak se doma asi celý den dělo, protože to tam vždycky vypadá jak po nějakým velkým fretčím mejdanu. :mrgreen:
No ale na druhou stranu, když se na mě podívá těma korálkama, přitulí se a hřeje kožíškem, tak na všechno, co provedla zapomenu a je to moje nejmilejší zlatíčko na světě.
Tak zatím


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Šmudlinka - malá ďáblice
OdeslatNapsal: 2.Dub.2008 - 15:38 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 17:40
Příspěvky: 2517
Bydliště: Praha
Koukam dalsi fajnovej "chovatel" - Smudla musela byt pekne maly pide.. :(
Tak at dela jen same "radosti" :twisted: a pokud jeste neni v registru, tak sup tam s ni! 8)
Vitejte.. :wink:

_________________
ObrázekYasmin´s ferrets

Obrázek


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Šmudlinka - malá ďáblice
OdeslatNapsal: 2.Dub.2008 - 15:48 
Site Admin
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 13:58
Příspěvky: 1863
Bydliště: Prostějov
:) Zlatíčko malý. Tak to je pěkné, je vidět, že fretku nezapře :) šikulka, když dokázala už tolik neplech provést své paničce. :cheesy: :wink: Přeji hodně krásných chvilek s malou šibalkou.

_________________
>>> Medový květ <<<


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Šmudlinka - malá ďáblice
OdeslatNapsal: 3.Dub.2008 - 15:53 
Uživatelský avatar
 E-mail  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 26.Úno.2008 - 15:30
Příspěvky: 380
Bydliště: Karviná
Přejeme všechno krásné a více takových "vylomenin" :-)


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Šmudlinka - malá ďáblice
OdeslatNapsal: 4.Dub.2008 - 10:25 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Profil

Registrován: 1.Dub.2008 - 14:10
Příspěvky: 153
Bydliště: Trutnov
Tak ten malej ďáblík :twisted: zase ďáblil a hnedka po ránu, z mý nohy si udělala lovnou zvěř a zrovna v tu chvíli, kdy jsem stála na jedný noze a na druhou si natahovala ponožku. Takže jsem sebou málem švihla. A taky přišla na to, že na noze je jeden velkej prst, ale ostatní jsou malý a přesně se vejdou do tlamičky úplně celý a dá se do nich pěkně kousat.

V něděli jdeme na návštěvu k tetě Ádě - Adélka je skoro 6 letá albínka mých rodičů. Má ráda takovej svůj klídek a Šmudla to je největší provokatérka. Ale Áda si ji umí srovnat.
Tak jsem na holky zvědavá.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Šmudlinka - malá ďáblice
OdeslatNapsal: 4.Dub.2008 - 13:35 
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 12.Úno.2008 - 22:21
Příspěvky: 1801
Bydliště: Česká Lípa
Pěkné pěkné :-) Vítej ve světě fretky a jejího domova...Ne Vašeho, ale jejího...Všechno si rády postupem času přivlastní :mrgreen: Těšíme se na fotky :shock:


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Šmudlinka - malá ďáblice
OdeslatNapsal: 4.Dub.2008 - 14:03 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Profil

Registrován: 1.Dub.2008 - 14:10
Příspěvky: 153
Bydliště: Trutnov
To my moc dobře víme, že teď už je všechno její... :lol:, nejradši krade moje skřipce do vlasů. Za pár měsíců bude ve věku kdy se bude chtít líbit :cheesy: a to se snažím chápat :D


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Šmudlinka - malá ďáblice
OdeslatNapsal: 8.Dub.2008 - 7:23 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Profil

Registrován: 1.Dub.2008 - 14:10
Příspěvky: 153
Bydliště: Trutnov
Tak jsme byli na návštěvě, je vidět, že má z Adélky respekt, ale jen co se k ní Áduš otočí zády, tak se ze Šmudly stane záludná potvůrka a začne dorážet.
Taky si hodila oblíbenýho plyšovýho medvídka do krabičky s hovínkama, pak na něj smutně koukala, tak jsem jí vysvětlila, že se tohle nedělá a že se méďa musí vyprat.
Nafotili jsme pár foteček, ale Šmudla šíleně lítala, takže nejhezčí fotky jsou když spinká. Jen co budou v menším formátu, tak se hned pochlubíme.
Taky jsem poznala, že takovýhle malý třeštidlo naučí člověka nenechávat věci tam, kde nemají co dělat, takže jsem musela přerovnat celou koupelnu. Dokonce šplhá i po opřeným žehlícím prkně, tím mě fakt dostala :shock:


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Šmudlinka - malá ďáblice
OdeslatNapsal: 8.Dub.2008 - 18:34 
Site Admin
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 13:58
Příspěvky: 1863
Bydliště: Prostějov
:) Jestli pak si to malá opravdu vezme k srdci, že se hračky do záchodku neházejí :lol: Znám freťuli, která takhle do záchodku hází nedojezené granule. Něco jako ve smyslu: "Jo, bylo to dobrý, ale už nechci!" :lol: Naštěstí to není moje freťule :) No zkrátka některé jsou gurmáni :)

Jojo, nenechávat věci tam kde nemají být, to je pravda. Fretky mají takovou hezkou vlastnost, že dokážou perfektně odhalit nový předmět, nebo předmět se kterým se hýbalo, najít jej a když je v dosahu, něco s ním provést. :) Takhle nám kradou boty, takže je teď dáváme z dosahu, když běhaj. Není to proto, že by jsme měli každý den nové boty, ale asi je lákají ty pachy a nedají si pokoj, dokud botu neukradou a nezatáhnou za sporák. :twisted: tchoř ví proč, zrovna tam, ale asi to bude proto, že je to pěkně blbé místo, co se dostupnosti týče. :cheesy: Takže pro fretky perfektní... :)

_________________
>>> Medový květ <<<


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Šmudlinka - malá ďáblice
OdeslatNapsal: 9.Dub.2008 - 14:18 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Profil

Registrován: 1.Dub.2008 - 14:10
Příspěvky: 153
Bydliště: Trutnov
Včera nás Šmudla neuvěřitelně vyděsila, jelikož ji asi rušíme když se večer díváme na TV, chodí spát do koše na prádlo do koupelny - pak si zase vleze do postele. No a najednou slyšíme zvuky jako kdyby brečela a kňourala, tak jsme oba vyletěli, co se stalo a ona ležela v koši, otevřený očíčka a nic. Tak jsem ji vzala do ruky a snažila jsem se ji probudit, chvíli nic, ale dýchala a najednou začala zívat a protahovat se. No ulevilo se mi.
Ale netušila jsem, že maj fretky až tak živý sny, teda pořád doufám, že to byly sny. Ona občas ze spaní hejbe pacičkou, ale že by vydávala nějaký zvuky to se ještě nestalo....


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Šmudlinka - malá ďáblice
OdeslatNapsal: 9.Dub.2008 - 14:43 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  ICQ  Profil

Registrován: 5.Led.2008 - 21:09
Příspěvky: 876
Bydliště: Přerov
Jojo běžně sebou ve spánku melou, hrabou do prázdna ťapkou, a nebo kvikají a kvokají, vzdychnou si, asi mají taky sny :)

_________________
http://pejan.rajce.idnes.cz/Nasi_fretaci/
http://pejan.rajce.idnes.cz/Nasi_fretaci_2009/
http://pejan.rajce.idnes.cz/Amalka/
http://pejan.rajce.idnes.cz/Mladata_2010/
http://old.stream.cz/?m=video&a=user_vi ... _id=164416


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Šmudlinka - malá ďáblice
OdeslatNapsal: 9.Dub.2008 - 19:02 
Site Admin
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 13:58
Příspěvky: 1863
Bydliště: Prostějov
Řekla bych, že mají sny určitě. Už malá miminka mají sny, ze spaní mlaskají :) No a když jsou už větší, a mají nějaké zážitky, tak se jim musí někdy promítat. :)

_________________
>>> Medový květ <<<


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Šmudlinka - malá ďáblice
OdeslatNapsal: 10.Dub.2008 - 11:45 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  ICQ  Profil

Registrován: 17.Bře.2008 - 12:38
Příspěvky: 316
Bydliště: Cheb
Ahojky,,joo sny jsou žíví jak pro nas tak i pro ně :lol:
ten náš první mladší zuzík...ten své sny má jen že také plácá o kolo sebe tlapičkami...a občas si knourne, ale nemá to tak intenzívní jako naš druhý fretáček Kubík,,ten tradičně jak usne,,tak kvíká..a knourá, ze začátku jsem myslela zda ho něco nebolí nebo tak něco,,ale časem,,,jsme usoudily že se mu opravdu asi něco jenom zdá......jednou jsme ho pozorovaly a předníma tlapičkama něco chytal jako podobně když chytá malé dítě míč,,,,pak si chytnul tlapkou hlavičku a spal dál,,v tu chvíly jsem litovala, že nemáme kameru..jelikož to stálo za TO:)


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Šmudlinka - malá ďáblice
OdeslatNapsal: 10.Dub.2008 - 15:20 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Profil

Registrován: 1.Dub.2008 - 14:10
Příspěvky: 153
Bydliště: Trutnov
Nevíte náhodou někdo, co znamená, když fretka švihá ocáskem ze strany na stranu? Posledních pár dní u ní pozoruju, že vždycky se na něco, nebo spíš někoho zaměří, vytáhne hlavičku nahoru a švihá ocáskem, vypadá to hrozně legračně... :lol:


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Šmudlinka - malá ďáblice
OdeslatNapsal: 10.Dub.2008 - 15:36 
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 12.Úno.2008 - 22:21
Příspěvky: 1801
Bydliště: Česká Lípa
No naše holky to dělají, když si hrajou a jsou rozdováděné...To jako švihají ze strany na strano o sto šest, takže jesli náhodou si ona nechce hrát...


Nahoru
 

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 113 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
cron

Pračky-ledničky.cz | ABC elektro | A-A elektro | Pro fretky

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits & Weto webdesign