Fórum fretka.kom.cz

Fórum fretky.cz

Fórum pro chovatele fretek - spuštěno 27.12.2007

Nové české Sdružení chovatelů fretek www.schf.cz.

Právě je 29.Dub.2024 - 10:57
Registrovat | Pravidla | FAQ


Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 58 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Terezka a Nelinka
OdeslatNapsal: 31.Říj.2008 - 14:23 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 19.Zář.2008 - 14:35
Příspěvky: 137
Bydliště: Praha
Tak tu máme další postřehy.
Nelinka už perfektně šplhá na plošinku, kterou mají v kleci a to i přes to že docela klouže. Taky vychytala skoky (opravdu doslova) z klece a do klece, jelikož jí to s tou pacinkou nejde uplně nejlíp vylejzat.
Terezka nám asi trošku žárlí, ikdyž si myslím, že v nich rozdíly neděláme.
Taky si Terezka našla jaký si způsob hry, říkám tomu, že na mě zkouší jakési kung-fu :lol: . A nejvtipnější je, když si začne takhle hrát a jak ucukávám a nadskakuje tak je většinou dozadu a když je na posteli tak najednou zmizí nebo na zemi se rozplácne o zeď či postel..Je tak zapálená do hry, že občas nevnímá věci kolem. :lol:


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Terezka a Nelinka
OdeslatNapsal: 3.Lis.2008 - 11:29 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 19.Zář.2008 - 14:35
Příspěvky: 137
Bydliště: Praha
Takže máme po víkendu a já jsem zase víc času strávila s mýma holkama..Terezka roste jako z vody a ikdyž jí vidím denně, poznávám to podle toho, když se natáhne podle skřínky a kouká kdy už tam bude moct vyšplhat :oops: . Navíc je stále hyperaktivní a tak jsem ráda, že nezůstala sama a má Nelinku. Terezka se od Nelinky liší hodně, obě jsou úplný protiklady, ale rozumí si. A to i přes to, že Nelinka už si dovolila na Terezku několikrát zasyčet :lol: .
Nelinka je opravdu někdy - mouchy sežerte si mě :lol: , a taky je opravdu typická freťule, narozdíl od Terezky opravdu ráda schovává :twisted: cokoliv co se jí dostane pod tlapku. Terezka ne, ale Nelinka všechnou šoupe pod gauč, ale většinou je to o něco větší takže se tam s tím nedostane :lol: :lol: :lol: .
Taky jsem si všimla u Nelinky další věci. V tuhle dobu Terezka už šplhala ale Nela furt neví jak do toho..kouká nahoru na gauč a na postel ale nic z toho...je mi u toho trochu smutno :( bude to mít opravdu těžší. A naopak, když už jí nahoru vysadím, protože tam řádí i Terka, tak když pak chce dolu (a není to omyl kdy dolu žuchne) tak skočí a jelikož nemá na tu jednu stranu jak dopadnou na tlapku tak se narazí, zakviká a pak chvíli pacičkou klepe..u toho mi je smutno ještě víc :cry: .


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Terezka a Nelinka
OdeslatNapsal: 3.Lis.2008 - 11:36 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Profil

Registrován: 21.Srp.2008 - 21:05
Příspěvky: 569
Bydliště: Bučovice-Jihomoravský kraj
Chuděrka malinkááá! Musíš ji pomáhat. Viíš? Jako by to byla hraběnka-nahoru a pak dolů a pořád dokola! :)

_________________
http://wilt007.rajce.idnes.cz/
http://www.bzooland.webnode.cz/


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Terezka a Nelinka
OdeslatNapsal: 3.Lis.2008 - 11:43 
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 12.Úno.2008 - 22:21
Příspěvky: 1801
Bydliště: Česká Lípa
Ahjojky :-)

no jo, některé věci holt prostě dělat moct nebude :-) Ale jsou horší věci, důležitý je, že si všichni rozumíte a máte se rádi :-)
Jinak teda ještě gratuluju k syslíkovi :-) Aspoň víš, co to je :-) Minule si se smála, když sme vyprávěla, jak se syslí u nás, tak si to aspoň konečně dokážeš představit :mrgreen: Ale vůbec se nesměju...nebooooj :D :lol:


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Terezka a Nelinka
OdeslatNapsal: 3.Lis.2008 - 12:19 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 19.Zář.2008 - 14:35
Příspěvky: 137
Bydliště: Praha
Jj syslíme :-D.
No pomáhat jí budu muset když občas to nestihnu. A taky přemýšlím, že jí tam udělám někde seskočné místo do měkkého :lol: :P


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Terezka a Nelinka
OdeslatNapsal: 5.Lis.2008 - 12:27 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 19.Zář.2008 - 14:35
Příspěvky: 137
Bydliště: Praha
Tak jsem tu zpět s novými zprávami..
Na dnešek jsem měla pernou noc, jelikož jsem holkám vyměnila záchůdek a Terezce se to většinou nelíbí, tak veškeré stelivo lítalo vzduchem. Vždycky když zkončí mám pocit, že mám jiný druh fretky...má bílou hlavu je hrozně vtipná, ikdyž ten půběh se mi ani trochu nelíbí!!! Že takhle hrabe většinou už jsem si zvykla ale dnes hrabala jak po vyměnění tak si kolem půlnoci (kdy už jsme mimořádně tak hodku spaly) usmyslela, že to bylo málo a začalo to znovu. Sice v menší intenzitě ale ráno jsem mohla zase klícku vyklízet!!!Takže jsem jí za to opravdu ráda neměla :evil:
Taky včera měly holky poprvé žloutek. Terezka se do toh vrhla ani neváhala. Nelinka nic moc, tak jsem jí to dávala z prstu a to jí šmakovalo a nakonec si dávaly obě z mističky :) .
Jinak Nelince zatím pomáhám se skákáním z gauče a postele, nemá srdce vidět že jí ta nožička bolí když seskočí a jen jak to půjde, koupím něco do čeho to bude pohodlné a bezbolestné skákat. :P .


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Terezka a Nelinka
OdeslatNapsal: 5.Lis.2008 - 12:47 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 4.Srp.2008 - 16:22
Příspěvky: 219
tak jí dej všude polštářky..at doskočí do měkkého !!

_________________
http://wario.rajce.idnes.cz/Fredy/


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Terezka a Nelinka
OdeslatNapsal: 7.Lis.2008 - 10:24 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 19.Zář.2008 - 14:35
Příspěvky: 137
Bydliště: Praha
Dneska ráno, těšně než jsem odešla do práce, jsem měla velkou radost :!: :!: :!:
Furt se snažím nějak Nelinku podporovat, aby se naučila splhat, ale stále nám to nejde...jak jsem uklízela před odchodem do práce, tak jsem k posteli hodila holek polštářky a najednou vidím jak Nelinka se po nich šplhá nahoru :) Jeden polštář zdolala 8) a navazoval druhý. Ten zdolala taky a najednou byla na posteli :P (udělala si z nich takové schůdky). Ale to byste museli vidět - jen co vyšplhala napostel začala radostně kvokat a skákat z strany na stranu. Měla takovou ohromnou radost a já taky!!! :P Byla jsem z toho tak nadšená jako asi každá mamča co její dítě udělá první krok :wink: :D


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Terezka a Nelinka
OdeslatNapsal: 7.Lis.2008 - 10:26 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: 16.Dub.2008 - 18:04
Příspěvky: 618
Bydliště: Trutnov
Andrej, vždyť ty JSEŠ jejich mamča :wink: moc gratulujem, ať se jí šplhá čím dál tím líp

_________________
http://www.tchorenky.websnadno.cz/

http://www.potkanky.websnadno.cz


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Terezka a Nelinka
OdeslatNapsal: 7.Lis.2008 - 10:29 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 19.Zář.2008 - 14:35
Příspěvky: 137
Bydliště: Praha
Viď, šplhání je opravdu problém, furt nevím jak Nelinku na to navnadit aby se snažila víc šplhat...ale tohle byl taky zážitek vidět jí šťastnou... :oops: :P


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Terezka a Nelinka
OdeslatNapsal: 7.Lis.2008 - 10:48 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: 16.Dub.2008 - 18:04
Příspěvky: 618
Bydliště: Trutnov
třeba to byl takovej ten první krok k tomu, aby si dokázala, že to jde a teď se do toho pustí s plným nasazením :twisted:

_________________
http://www.tchorenky.websnadno.cz/

http://www.potkanky.websnadno.cz


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Terezka a Nelinka
OdeslatNapsal: 7.Lis.2008 - 11:13 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 19.Zář.2008 - 14:35
Příspěvky: 137
Bydliště: Praha
Jj asi teď zjistila, že je to vlastně prima a tak jí tam ty polštáře ještě párkrát nechám nebo zpuštěnou deku, po které se bude dobře šplhat aniž by to bylo srmé a pak třeba už bude zkoušet šplhat i normálně...ikdyž, když jsem měla jednou jídlo tak mi šplhala po tičku docela dobře až k puse :lol:


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Terezka a Nelinka
OdeslatNapsal: 7.Lis.2008 - 11:36 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 4.Srp.2008 - 16:22
Příspěvky: 219
no vidíš jak je šikovná!!:)

_________________
http://wario.rajce.idnes.cz/Fredy/


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Terezka a Nelinka
OdeslatNapsal: 10.Lis.2008 - 12:01 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 19.Zář.2008 - 14:35
Příspěvky: 137
Bydliště: Praha
Pár dalších novinek z našeho společného života.
Krom jiného jsem zapoměla (samou radostí z Nelinčiného šplhání) že jsme se ve čtvrtek poprvé koupali. 8) Tedy Nelinka. Byla už dostatečně dlouho po očkování a taky už to potřebovala, a Terezka taky. Nelince se voda nijak nelíbila a Terezce tedy taky ne a přitom už byla koupaná 2x a jednou se jí libila hra s vodou v lavůrku, tak nevím. Nic méně toh holky přežily, docela i nakonec držely ale nejvíc se jím líbilo sušit se.. lítaly po pokojí, lezly pod gaučem a praly se s ručníkama.
Obrázek
Obrázek
A nejlepší na tom bylo, jak měla Terezka pěkně ocásek naježený jako štětku :lol: :lol: :lol:


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Terezka a Nelinka
OdeslatNapsal: 10.Lis.2008 - 12:14 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 19.Zář.2008 - 14:35
Příspěvky: 137
Bydliště: Praha
Zjistila jsem o víkendu, že holky mají interval tak dvě hodiny..vždycky řádí a tak po těch dvou hodinách usnou kde jim zrovna upadne tělíčko :) . Nelinka má ráda takové utulné koutky ale obě si oblíbily polštářky mezi gaučem a postelí, tam mají klid a jsou zastrčené 8) . Vždycky usne první Nelinka a pak se k ní po pár minutách přidá i Terezka.
A takhle to vypadá:
Obrázek
Obrázek
Obrázek


Nahoru
 

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 58 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  

Pračky-ledničky.cz | ABC elektro | A-A elektro | Pro fretky

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits & Weto webdesign