Fórum fretka.kom.cz

Fórum fretky.cz

Fórum pro chovatele fretek - spuštěno 27.12.2007

Nové české Sdružení chovatelů fretek www.schf.cz.

Právě je 29.Dub.2024 - 16:06
Registrovat | Pravidla | FAQ


Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 58 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Terezka a Nelinka
OdeslatNapsal: 16.Pro.2008 - 14:36 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 19.Zář.2008 - 14:35
Příspěvky: 137
Bydliště: Praha
Delší dobu jsem tu nebyla. Tak přináším další novinky z našeho soužití.
Z toho nejčerstvějšího: sice jsou Terezce jen 4 měsíce, ale vypadá na pubertu...hryže jako divá :twisted: a dokonce zkouší kam by si došla na záchůdek 8) ale na druhou stranu s tím záchůdkem je ještě furt slušná, většinou si na něj dojde.
Segra si pořídila pejska, malého a s Terkou a Nelinkou už jsou po těch 14dnech kamošky. Terka tedy syčí kdy může ale taky doráží. Prdelka Nelinka to vzala s nadšením a je hrozně ráda že má novou hračku :lol: a minimálně kámošku :lol:
Taky jsem dva dny nebyla doma, starala se moje segra s pejskem a když jsem přijela tak jsem nevěřila svým očím, holky mi za ty dva dny povyrostly a já to viděla, nemohla jsem z nich spusti oči :oops: z mých miminek najednou vidím že jsou to zase o kus větší slečny. :D


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Terezka a Nelinka
OdeslatNapsal: 29.Pro.2008 - 11:59 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 19.Zář.2008 - 14:35
Příspěvky: 137
Bydliště: Praha
Ahoj, tak trochu to vemu zkráceně, ono se tolik věcí zase nestalo ale jelikož byli vánoce tak se musíme s holkama apoň malinkato pochlubit, co jsme dostaly! Na paničku se Ježíšek tak trochu vyprdnul, ale měla radost z toho co přinesl Terezce a Neče :P . Kromě kuliček, šustivých mišek a dalších hraček jsme dostaly tři pelíšky!!! :shock: - tunel, pak takový oválný uzavřený (na zavěšení) a pak krásné iglů. Jelikož se mi Terezka poslední dobou rychle unaví a usne kde ji tělíčko upadne, do iglů si začala zalejzat a myslím že se jí to líbí. Taky se holky o to iglů perou, skoro to vypadá že si ho obě přivlastnily ale tu druhou tolerovat nehodlají :lol: .
Do toho Nelča začala přesrsťovat a všude jsou chlupi :lol: , jen chudinka neví jak to už se pořádně podrbat aby to přestalo :cry: .
Terezka je začala být takový mamánek, sice řádí o sto šest ale rozhodně se začíná mazlit a to se mi líbí :D . Jenže každý kdo jí vidí (a já to tedy vidím taky), že vypadá jako kdyby se vyválela v něčem mastném :| ale jelikož jsem jí i koupala tak vůbec nevím co s tím..
A abych nezapoměla, asi před týdnem Terezka absolvovala soukromou necelou hoďku sama doma - po celém bytě. Sice je byt už skoro připravený na jejich bláznoviny tak aby se jim nic (ikdyž to je relativní pojem) nestalo ale přeci jen pod vanu nevidím tak do koupelny nebudou moc a v kuchyni nevím co se škvírou vedle sporáku, je to tam takové blbě vymyšlené :roll: . Nooo a nevím jestli jsem je špatně zavřela nebo Terinka byla tak šikovná prostě se dostala z klece a já si sice jen na necelou hodku odběhla (a poprvé za celou dobu co je mám jsem nezavřela dveře od pokoje :!: ) a Terinka měla možnost zkusit nemožné :lol: .Když jsem přišla domu a zjisitla to tak mě polil pot. Kromě toho jsme měli už postavený stromeček a dárky pod ním :lol: nestalo se nic ani Terezce ani stromečku a Nelča na mě koukala z pelíšku - jakože "já nic, já muzikant " :lol: a Terezka vyběhla z podgauče v pokoji. Zajímalo by mě zda si to tam prošla a co se dělo ale to ví jen ona :wink: :lol: .


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Terezka a Nelinka
OdeslatNapsal: 29.Pro.2008 - 12:08 
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 12.Úno.2008 - 22:21
Příspěvky: 1801
Bydliště: Česká Lípa
Terezka je šikovná holka :-) Tak snad nedělala nic zakázaného :lol: Ono za těmi kamny je docela svinčík, jestli se ti náhodou neotřela o nějaký ten omastek, když prská pánev, je to všude...Ale taky může mít lesklou srst, tobě se zdá, že je mastná?
Ježíšek se u vás povedl :-) U nás se dárky rozdávaly už když přišly :lol: jen dostaly ještě takovou dózičku, do které sem jim vysypala dobrůtky a když je chválím, můžou si tam něco vybrat :-) Doufám, že budou brzy nějaké fotečky s tím iglů :-)


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Terezka a Nelinka
OdeslatNapsal: 6.Led.2009 - 14:18 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 19.Zář.2008 - 14:35
Příspěvky: 137
Bydliště: Praha
Ahoj, tak na přání (ikdyž se s tím počítalo) přihazuju pár nových foteček :) .
Takové dostaly holky iglů na spinkání :wink:
Obrázek
Tady ho hned Terezka brání před naší psí Nelou :twisted:
Obrázek
Ještě kontrola jestli tam nezbyl nějaký dárek pro freťulky 8)
Obrázek
... a takhle si to holky užívají... :P
Obrázek
Obrázek
Nakonec trochu modelingu. Není to dokonalé, ale Nelča jen co vidí foťák tak se k němu hrne. Pózi zatím nic moc ale to prý vypiluje :wink:
Obrázek

Jinak jsme byly díky vaším radám včera poprvé ve sněhu...norování nám stačilo opravdu jen na 3minutky a pak už jsme se šplhaly paničce do kalhot, ale straaaašně se nám to líbilo :cheesy: . Nelinka prvně couvala a nechápala co je to na hmotu a couvala a couvala až nacouvala do kupy sněhu a začala norovat. Terka trochu nevěděla co děje a pak začala norovat taky když viděla Nelču a já viděla jen směry kam putují vodítka :lol: . No myslím že dnes to zkusíme zase :wink: .


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Terezka a Nelinka
OdeslatNapsal: 7.Led.2009 - 10:41 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Profil

Registrován: 23.Črc.2008 - 16:25
Příspěvky: 359
Bydliště: Veselí nad Moravou
fotečky jsou úžasné,a terezka asi ví co je suprovní když si to iglů tak brání.Taky jsem byli poprvé ve sněhu a taky byl u nás poprvé strach co že to je a najednou fretky nebylo :D jen at si holky užijí snížku dokud je a dokud není to fůj počasí kdy bude jen břeča.

_________________
Jesinka - ve vzpomínkách


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Terezka a Nelinka
OdeslatNapsal: 20.Led.2009 - 23:54 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 19.Zář.2008 - 14:35
Příspěvky: 137
Bydliště: Praha
Ahoooj, tak jsme tu s novými informacemi. :P Panička teď měnila práci, sice na nás má díky tomu víc času, ale o to míň má čas na počítač :oops: .
Takžeeee. Po Nelče začala línat Terezka. Naštěstí to línání nebylo nějak moc, ale teď má Nelinka krásnou heboučkou srst a zároveň se nám krásně vybarvuje...jen konečky srsti máme tmavé ale jinak jsou chloupky od tělíčka bílé přes světlonce hnědou až do té tmavé, která je opravdu jen na špičkách chloupků. Kromě jiného, se nám během několika týdnů vybarvila maska ksichtíku 8) . Když už jsme u Nelinky, tak jsem jí začala víc otravovat život. Ona si vždy vyhrála sama a byla hodná, ale tím pádem, jsme neměly mezi sebou jakési hlavní pojivo. Od chvíle, kdy se jí maximálně věnuju je to báječný..krásně slyší na jméno a reaguje, když jí volám, kvůli čemukoliv. Naučily jsme se co jí baví a dokonce se jí líbí když blbnem a já se začnu upřímně smát, tak se jí to líbí a začne ještě víc šaškovat :lol: :lol: :lol: .Mám radost jak se to celé začalo vyvýjet :) .
A Terezka - začala být mamánek...je mazlivá! Začala si dokonce hrát i s plyšákama, ty jí do poslední doby nezajímaly...je teď něco jako Nelinka, když jsem si jí přivezla...plyšáci byly nejlepší kamarádi...když jí hladím tak si mě chytne packama a nechce pustit a lezí na zádech a třeba mě lehce okusuje nebo olizuje :lol: . Ale je to takové stvořeníčko k pomazlení :wink: .
Hlavní rozdíl ale mezi holkama je takovej, že když nemusí být v kleci tak ikdyby měla vydržet celý den, tak si Nelinka lehnout nepůjde, za to Terezka po půl hodině to zabalí na několik hodin.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Terezka a Nelinka
OdeslatNapsal: 21.Led.2009 - 19:25 
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 12.Úno.2008 - 22:21
Příspěvky: 1801
Bydliště: Česká Lípa
Andrej a to je to, co na fretkách miluju...Každá je jiná (když nepočítám barvy...) miluju to jejich chování...Jedna je hravá, druhá mazlivá, třetí se snaží dohonit to, co dřív dělat nemohla...Každá má jinou dušinku a to je na nich to nádherné :-) jINAK FOTEČKY JSOU ÚŽASNÝ, DOUFÁM, ŽE SE BRZY ZASE O NĚJAKÉ PODĚLÍŠ!

_________________
Dobrá nálada nevyřeší všechny Vaše problémy, ale nasere tolik lidí, že je dobré si ji udržet :-)


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Terezka a Nelinka
OdeslatNapsal: 30.Led.2009 - 22:36 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 19.Zář.2008 - 14:35
Příspěvky: 137
Bydliště: Praha
Novinky z našeho života - Peťule má pravdu, je zajímavé a hezké jak jsou naše freťulky jiné. Nelča je mladší než Terezka ale dřív línala a vypadá to že ještě trošku líná ale to je přehlídnutelné oproti tomu jak začala (až teď) línat. Nelča se tím pádem taky dřív zbarvila a má teď krásnou masku. Myslela jsem si že když už se Nelča zbarvila a Terezka ne, tak asi Terezka žádnou masku mít nebude. Jenže jak začala línat tak mi šedivý (vypadá jako stará baba :lol: )a maska se jí rýsuje :wink: .


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Terezka a Nelinka
OdeslatNapsal: 31.Led.2009 - 0:13 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 19.Zář.2008 - 14:35
Příspěvky: 137
Bydliště: Praha
Ještě pár foteček z venku :P

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Terezka a Nelinka
OdeslatNapsal: 31.Led.2009 - 11:18 
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 12.Úno.2008 - 22:21
Příspěvky: 1801
Bydliště: Česká Lípa
očividně se jim tam líbilo :cheesy:

_________________
Dobrá nálada nevyřeší všechny Vaše problémy, ale nasere tolik lidí, že je dobré si ji udržet :-)


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Terezka a Nelinka
OdeslatNapsal: 9.Úno.2009 - 22:03 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 19.Zář.2008 - 14:35
Příspěvky: 137
Bydliště: Praha
Tak další další...
Zjistila jsem, že když se Nelince něco nelíbí, tak pouští smradíky :mrgreen: . Smrdí to jako rybičky, olejovky, ale už asi trošku prošlé :lol: . Opravdu, cokoliv co se jí nelíbí tak si pšoukne!
S Terezkou je to teď všechno mazlivé, pamatuju si jak jsem říkala, že se těším, až se holky budou mazlit a už je to tuuuuu. Tedy u Nelči ještě ne, ale Terinka je mazílek a to je báječný! :wink: .


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Terezka a Nelinka
OdeslatNapsal: 9.Úno.2009 - 22:26 
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 12.Úno.2008 - 22:21
Příspěvky: 1801
Bydliště: Česká Lípa
Andrej, tak si to užívej :-) Přála bych ti, aby jí to zůstalo :D :mrgreen:

_________________
Dobrá nálada nevyřeší všechny Vaše problémy, ale nasere tolik lidí, že je dobré si ji udržet :-)


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Terezka a Nelinka
OdeslatNapsal: 15.Úno.2009 - 0:14 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 19.Zář.2008 - 14:35
Příspěvky: 137
Bydliště: Praha
Ahooooj, máme nové zážitky..tentokrát je podáme díky fotkám, jen ve zkratce tedy... :) :oops:

Obrázek Obrázek Obrázek


Nahoru
 

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 58 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  

Pračky-ledničky.cz | ABC elektro | A-A elektro | Pro fretky

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits & Weto webdesign