Fórum fretka.kom.cz

Fórum fretky.cz

Fórum pro chovatele fretek - spuštěno 27.12.2007

Nové české Sdružení chovatelů fretek www.schf.cz.

Právě je 19.Dub.2024 - 6:29
Registrovat | Pravidla | FAQ


Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 28 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Zuzák a Kubíček
OdeslatNapsal: 15.Říj.2008 - 12:10 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  ICQ  Profil

Registrován: 17.Bře.2008 - 12:38
Příspěvky: 316
Bydliště: Cheb
:P takže jsme tu zas :)
....čtyří oči v tý velký věci na Pipina zírali jak na zjevení..první kdo zareagoval na pohyb vetřelce,,,byl Zuzík....zapoměll i jak se leze z houpačky , tak se dolů na spod klece přímo zřítil...strčil čumák do mřížky ...a netrpělivě čekal co bude dál,,,Mno náš kubíček ten než se vzbudil z komatu,,,tak ani nového vetřelce v bytě nepostřech,,,:)
Je fakt, že jsme byla upozorněná co vše se může stát , když seznamujete smace se samcem...u nás se to stalo už asi ,jak pravidlo..v..seznamování jsem Pipina moc nešetřila....klec jsem otevřel,,,a zuzík se na něj vyřítil tak rychle , že Pipin zůstal stát jak opařený ani nemrk...Zuzík byl ale hodný nijak mu neublížil,, jen si ho očuchal,,a běhal za ním kam se pipin hnul....Kubíček to samý,,, ten si Pipina všim, když se omylem o Kubíčka otřel když prchal před Zuzíkem....a jak se do něj pustil přerkvapivě Kubíček tak začal i Zuzík,,,trochu pipinovi vysvětlovali pravidla co se smí a nesmí.... :twisted: :)
Ze začátku jsem měla trochu obavi,,,aby mu klucí opravdu neublížili, ale obavy byli zbytečné,,,ona po hodince Pipina byla plná míst¨nost,,,karta se obrátila,,,Kubíček už před Pipinem utíkal,,,a Zuzík se sním porád neustále válel,,,Pipin ječel jak veverka, ale zjistila jsem že je herečka,,porád provokuje Zuzíka,,,mnoo a je jasný že Zuzík si to líbit nedal a tak porád lítalo z rohu do rohu jedno velký černý pištící klubko :lol:
Takle to trvalo asi 4 hodiny...neunavný Pipin lítal jak pometlo..Kubíček před ním utek do peřin a Zuzík ho za nedlouho následoval...mnoo a že Pipin je prcek a nikam nevylez..tak hudík se držel stále při zemi :wink: ...
Mno netrvalo to dlouho a Pipin se naučil lézt na postel...raz.dva. ale problém na tom jediný byl, že začal pronásledovat i zbytek rodiny....mého přítele si moc nevšímal, jelikož jak ho jednou htěl ochutnat a zakous se mu do palce u nohy,,,tak spolu nemluvili,,jen vždy proběch , nufnul mu k noze a pelášil pryč...mou dceru nijak zvlášt neobtěžoval, ta se ho bála,,,Pipin byl opravdu první týde¨n děsnej tyran :evil: Co se týká mě,, tak já jsme snad asi byla jediná,,co jsme ho brala takového jaký byl...pokousane ruce a prsty nevyjímaje,,,kousal dos do krve,, trhal pri každém kousnutí,,mnoo děs, zavírání do kelce nepomáhalo,,,,jediný co se dalo mu pochválit, že se od kluků naučil chodit na záchůdek poslušně a to pouze do klece...málo kdy chodil do venkovního,,,klec bere jako svůj domov...když jim jdu klec vyčistit tak běhá kolem ní a nechce mě tam oubec pustit syčí a kvoká..a na vysavač kdyby moch tak i štěká :lol: ......mno moc to rozepisuji tak to zjkkrátim...Klucí se seznámili skvěle....Pipina čeká říje,, tak snad se jejich chování nezmění....o všem bude informovati jak v deníčku tak na chatu....zatím všem páček azas někdy :mrgreen:


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Zuzák a Kubíček
OdeslatNapsal: 15.Říj.2008 - 15:56 
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 12.Úno.2008 - 22:21
Příspěvky: 1801
Bydliště: Česká Lípa
Zuzankooo a co to kousání? Jak to nakonec polevilo? Samo?? řekla bych, že se chuděrovi moc nevěnovali, ti předchozí, proto tak moc hryzal... :roll:


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Zuzák a Kubíček
OdeslatNapsal: 16.Říj.2008 - 9:19 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  ICQ  Profil

Registrován: 17.Bře.2008 - 12:38
Příspěvky: 316
Bydliště: Cheb
:) Já myslím, že to kousání se odrazí samo...má u nás veškerou péči a když se nece mazlit, nikdo ho do ničeho nenutí....ale jak říkám kousání už není tak hrozný,,když si ho chceš vzít do ruky,,,tak se ožene, ale né už tak často, a kousanec už tak moc nebolí....já si myslím, že se hodně bál, jelikož slečna říkala, že jim terorizoval psa :lol: a tak už si to umím představit jak ho porád odháněli a plašili,,,a bůch ví co ,a pak ho nakonec zavřeli a on neměl možnost tu svou energii vybít mno :roll: :|
Ted už je Pipin v takovém stádiu kousání, jako ulovit kousnout si, rychle pustit a zdrhat :lol: ....příjde i na zavolání....ví že ho čeká naminka, ale něco za něco,,,chvilku ho zlobim a snažim se aby se neoháněl, když ho člověk chce pohladit čelem přez hlavičku..to je neštěstí, začne couvat a občas si zasyčel, to syčení už také omezil, ale není snadné si ho pohladit, když si hraje tak v zápalu boje si ani nevšimne, že na něj člověk sahá...po chvilce si sice všimne, oženese a pádí dál...možná je to i tím, že s klukama blbne porád a je neustále rozdováděný, takže jediná možnost kdy ho má člověk sám pro sebe je, když Kubíček a Zuzík někde upadnou a chrní a on je sám na pospas mě :twisted: ....chce to čas,,uvidíme,,,příjde do říje, tak to si asi také užijem,,,snad se jeho chování nezmění na tolik, abych ho musel oddělit od kluků :roll: ....uvidíme mno...budem se průběžně hlásit :mrgreen:


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Zuzák a Kubíček
OdeslatNapsal: 16.Říj.2008 - 15:37 
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 12.Úno.2008 - 22:21
Příspěvky: 1801
Bydliště: Česká Lípa
No já si myslím, že dovádí tolik, protože je mladej a nevyřáděnej :-) Určo se pak trošlilinku uklidní a když né, tak aspoň budete mít namísto tý holky, cos chtěla jednoho ztřeštěnýho kluka :lol: nééé??? 8)


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Zuzák a Kubíček
OdeslatNapsal: 17.Říj.2008 - 9:15 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  ICQ  Profil

Registrován: 17.Bře.2008 - 12:38
Příspěvky: 316
Bydliště: Cheb
:lol: MNo to určo..je sním zábava...každý den,,a hlavně ho štve, že když si hrajem, tak se nenechám kousnout,,to ho štve nejvíc, a na konec vyhraju stejně já jelikož jsme větší :mrgreen:


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Zuzák a Kubíček
OdeslatNapsal: 20.Říj.2008 - 9:33 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  ICQ  Profil

Registrován: 17.Bře.2008 - 12:38
Příspěvky: 316
Bydliště: Cheb
:P Ahojky, tak náše nová volierá bude :mrgreen:
Přítel dovez v Sobotu dvě první strany voliery maj dva metry :lol: ,,ty budou mit větší papác jak já skřín na věci,,,mno budemem zatim fotit přez telefen,,jelikož foták máme kaput :roll: ...
Jinak víken proběch celkem v poklidu...klucí měli masoví víkend..kuřecí..naminky a vývárek :)...Pipin už je jak mílijus,,,,včera jsme si ho vzala když spinkal...tlustýn jeden , říkáme mu doma velkej zadek :wink: jelikož už se skoro ano nevejde do te naší drenážní roury :lol:


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Zuzák a Kubíček
OdeslatNapsal: 20.Říj.2008 - 10:35 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Profil

Registrován: 21.Srp.2008 - 21:05
Příspěvky: 569
Bydliště: Bučovice-Jihomoravský kraj
Tak u nás je to to samé. Krmím Ku-kiny granulema, masem a hroznama a už narůstají enormních rozměrů. :D

_________________
http://wilt007.rajce.idnes.cz/
http://www.bzooland.webnode.cz/


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Zuzák a Kubíček
OdeslatNapsal: 27.Lis.2008 - 12:12 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  ICQ  Profil

Registrován: 17.Bře.2008 - 12:38
Příspěvky: 316
Bydliště: Cheb
8) ahojky deníčku,,jojojo já vím zas zaostáváme :)
Tak co je u nás nového..mno nová fota najdete v naší galerii :mrgreen:

Co se týká začátku zimi, tak klucí všicí vyměnili kožíšky,papkaj o sto šet, přešli jsme na Acanu a zbaštili jsme už 4 pytel:), přišli jsme i na nové ovoce a to na Kaki, pometlo..jujdáá teda Pomelo :lol: , a na liči bychom také chtěli jednou narazit,ale u nás prostě není k sehnání :)

Kubíček: náš milovaný flegmatický, spící medvídek,, je hodnoučký jak vždy...na něj je vidět jak se má dobře a jak je spokojený, nabaští se , řekne si o pamlsku i na pomazlení si najde čas...a pak zas zalehne a chrní:)..je to spící medvěd asi bude po mě já bych také prospala celou zimu,dostal i nový pelíšek na spaní i nový ukryt před zlobivím Pipinem:)....takže většinou času tráví zahrabaný v pelechu, z deky...a má svatý klid :)

Zuzík: je náš lumpík, co chvilku nepostojí, žárlí na pipina to je děs,,,plete se pod nohy a lítá za mnou jak ocásek,,hrozně rád se mazlí,,,a největší zábava je, když může pomáhat naší dceří uklízet v pokoji :)..to je ve svém živlu, stěhuje jak se mu zlíbí, hračky věcí a na konec tahá i Pipina pod gauč :)....Zuzík je ovocný typ...během zimi se mi zdá že moc granulí nebaští asi jen z donucní přez den co jsme v práci...a co jsem doma nevidím hože by do sebe dostal jedinou granulku,,,čeká prostě až na to, že mu dáme něco jiného,,,masko, jablíčko, banán,,a pod. pasta je jeho joo naminka...tý by se utlouk.

Pipin: mnoo nazdáárr Pipin :twisted: :lol: je to dáblík,, malej uličník co si chce porád hrát..nenechá nikoho v klidu,porád šmejdí de se dá...kouše mě porád do palce a trhá mi ponožky :twisted: dceří porád krade bačkory a leze ji do peřin a nejlépe až do povlaku..dceru si mooocc oblíbil.. je jak její pejsek, co přiběhne na zavolání..ale néé že přiběhnej jako třeba když ho volám já na baštu..on k ní letí jak tank už z náznakem hry...kvoká o sto šets bagr jeden :) Miluje vše co je k jídlu,,oblíbené ovoce naše noové Kaki,,,toho zbaštil skoro sám celou půlku...ganulky mu jedou o 106, maso, tvaroch a občas pribináček jen na lžičku,,to by mě pak samou láskou SEŽRAL!!!... :lol: ..

A jinak klucí budou mít do vánoc novou volieru...která má 2 metry na výšku, 84 na šířku a hloubku 64..takže až bude hotou uděláme určitě nové fotečky :mrgreen: ....Jinak už se mooocc těšíme na vánoce na vylízávání krému z talíře a na vořechy a hlavně na bezva stromeček z bonbonama :twisted: :mrgreen:
Takže kdybychom se tu Mi klucí už neukázali,, tak všem přejeme Hezké Vánoce a Štastný Nový Rok :P :mrgreen: :cheesy:


gallery/viewpic.php?pic_id=1589 Kubíček


gallery/viewpic.php?pic_id=1592 Zuzík


gallery/viewpic.php?pic_id=1591 Pipin


gallery/viewpic.php?pic_id=1585 my všichni :)


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Zuzák a Kubíček
OdeslatNapsal: 25.Bře.2009 - 12:36 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  ICQ  Profil

Registrován: 17.Bře.2008 - 12:38
Příspěvky: 316
Bydliště: Cheb
8) TĚPIC FRETKAŘÍÍÍ :)

Tak už ¨jsem tu dlouho nebyli..nové informace v celku také nemáme. trochu se nám povedla 2 adopce....byli dosti rychlé,,,byl to taková dost bleskadopce :)...
JInam naší klucí se mají fajn...prodrbu postupně :mrgreen:

Zuzík: jako náš první novorozenec do naší rodinky...se má moc moc dobře, bez nemoci a uhony,,porád lumpačí a mazlinku je se se svou milovanou dvounohou paničkou, :wink: ...
Trochu je terorizován naším přírůstkem posledním Pipinem...vysvětlím pozdějc :oops: ..porád za ním lítá.kvoká jak slepice.Zuzík neví kam by se schoval chudáček malej :wink:

Kubíček: náš druhorozený fretčí kluk,,je náš flegmouš lenoch první třídy, ten se nabaští,pomazlinkuje a porád chrní :)
Tahá paníčce bačkory a drbe koberec,,dělá si z nich pelíšek,,vlastně ze všeho co najde na zemi :)

Pipin: náš třetí a poslední přírůstej je lump první třídy..je ted v říji, tak asi každej ví, jak to u nás asi vypadá, krade paničce utěrky a rukavice z trouby:)...kvoká lítá porád za Zuzíkem,,jsou taková nerozlučná dvojka a příští měsíc půjde na kuličky :wink: ..

Tak jak říkám, u nás vše v poho klid,,klucí se maj unás jak v ráji, hold je rozmazluji jak to jde, dostali ted novou hračku ..drenážní rouru modrou 2 metry dlouhou,,je to mazec,,nahání se v ní každý den jak pomatení,,,, :lol:

Fota najdete u nás v galerii...nová přidáme v nejbližší době..tak se zatím mějte mi se zas ozvem,,,kvo kvo kvo...pozdrav všem fretákům a fretečkám :cheesy:


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Zuzák a Kubíček
OdeslatNapsal: 25.Bře.2009 - 21:05 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Profil

Registrován: 23.Črc.2008 - 16:25
Příspěvky: 359
Bydliště: Veselí nad Moravou
Tak koukám že se pěkně rozrůstáte :D . Teda je to šikovný klučina..mě odnáší vše možné ale utěrky a chnapky né..to si asi říká..jen at si to nádobí utře :D máte pěknou bytovní voliérku..úplně tam zapadá.Přemlouvám manžu aby něco udělal ale zatím nic :( prý to zatím Podzili ta kles stačí a beztak je celí den puštěná a leží v pelechu v peřinách :wink:

_________________
Jesinka - ve vzpomínkách


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Zuzák a Kubíček
OdeslatNapsal: 26.Bře.2009 - 11:30 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  ICQ  Profil

Registrován: 17.Bře.2008 - 12:38
Příspěvky: 316
Bydliště: Cheb
To moc krát děkujeme za pochvalu...patří mému šikovnému příteli :)....zapadá tam skvěle,ale za nedlouho nebude, jelikož děláme novou kuhynsko linku a ta bude z tmavého dřeva :lol: jinak jsme si také říkali, že klec postačí,ale jak jsme vzali k nám Pipina, tak rozhodnutí bylo jasné,,,musíme postavit něco většího....a musím říct, že na obou stranách je spokojenost :)
Ps: ted nás čeká postavit pro kluky i něco na balkoně :),ale to bude překvápko :wink: :mrgreen:


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Zuzák a Kubíček
OdeslatNapsal: 14.Črc.2009 - 12:57 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  ICQ  Profil

Registrován: 17.Bře.2008 - 12:38
Příspěvky: 316
Bydliště: Cheb
:) Ahojky zdraví naše smečka Zuzík,Kubíček a Pipin :D
Tak co je u nás nového??
Zuzík a Kubíček porád stejně, Kubíček flegmouš, Zuzík pošuk,,,,Ale Pipinek byl dnes u pana doktora na kastraci, byli jsem tam v 8 hod ráno...za 15 min bylo hotovo,,domů jsme přišli o kolo 9 hod..a pipinek se už vzbouzel :) hodně se napil a chrní, už běhá, sice pomalu,,ale stačil po cestě z voliéry do pokoje zatahnout svého madvídka pod postel... :wink:
Už zbaštil i pár granulek a trochu kuřecího masíka...a zase chrní :)..Zuzík jak kdyby věděl..co se dělo,,hned Pipinkovi umyl ouška a leží s ním v chobotnance :wink:
Ve Čtvrtek jdeme k panu doktoru na kontrolu,,a příští měsíc nás čeká očkování zuzík a Pipin ...tak nám držte palce Pipin je kus fretáka,,vážili jsme ho a měl 1,3 :wink:
kvo kvo vko všem a zas někdy na písanou 8) :)


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Zuzák a Kubíček
OdeslatNapsal: 12.Bře.2010 - 14:22 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  ICQ  Profil

Registrován: 17.Bře.2008 - 12:38
Příspěvky: 316
Bydliště: Cheb
:) Ahojky zdravíme z Chebu,,omlouváme se , že jme se tak dlouho neozvaly naší klucí se mají dobře..plný život, jen Pipin trochu nastyt, ale snad to bude dobrý,..zítra jdem k doktoru na kontrolu,,,zuzík je oka a Kubíček ještě ve větší pohodě než byl:),,všechny moc zdravíme a přejeme hodně lumpáren a hlavně to zdraví :)


Nahoru
 

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 28 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
cron

Pračky-ledničky.cz | ABC elektro | A-A elektro | Pro fretky

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits & Weto webdesign