Fórum fretka.kom.cz

Fórum fretky.cz

Fórum pro chovatele fretek - spuštěno 27.12.2007

Nové české Sdružení chovatelů fretek www.schf.cz.

Právě je 19.Dub.2024 - 5:28
Registrovat | Pravidla | FAQ


Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 52 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku: Re: ECE
OdeslatNapsal: 25.Lis.2008 - 16:15 
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 12.Úno.2008 - 22:21
Příspěvky: 1801
Bydliště: Česká Lípa
čiki, zkusila bych spíš fretku cz...Sem chodí míň lidí, jak tam...Bohužel, s tímhle ti nepomůžu :-(


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: ECE
OdeslatNapsal: 25.Lis.2008 - 20:34 
Uživatelský avatar
 E-mail  Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: 30.Led.2008 - 22:22
Příspěvky: 315
Bydliště: Jablonec nad Nisou
čiki , speciální léky na ECE nejsou, léčí se pouze podpůrně proti zánětlivému procesu v trávící soustavě. Je nutné taky posílit imunutu. Takže Noroclav a Prednison jsou antibiotika a kortikoidy na zaléčení a na imunitu si pořiď ještě sirup Plerasan V a později nic nezkazíš sirupem Ebi-vet. To jsou vitamíny pro fretky. To jim dávej nejméně půl roku podle dávkování, jak ten Plerasan tak ten EbiVet sirup. Můžeš i dýl.
V podstatě jde o to vymítit původce tohoto onemocnění z organismu, takže se dělají testy po přeléčení a pak ještě po půl roce.
Co je důležitý : po dobu toho půl roku by tvoje fretky neměly přijít do styku s jinými fretkami, takže žádné společné procházky , žádné hlídání nikomu a žádnou novou fretku.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: ECE
OdeslatNapsal: 28.Pro.2008 - 23:38 
Uživatelský avatar
  Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 21:03
Příspěvky: 160
Bydliště: Fiľakovo,Slovensko
Čiki: Prepáč že som si tvoj príspevok všimla až teraz, ak už tebe nepomože tak aspon niekomu inému.

My sme ECE prekonali u všetkých 3 fretiek ,bohužial :cry: ale len u Quinzi sme musi nasadiť antibiotika, u chlapcov sme vyliečili len posilnovaním imunity, Probicanom a Pro-Kolin+

Práve tento posledný ti odporučam, ide o také doliečenie, pretože hrubé črievko až tak dobre nepracuje a nenastáva vstrebávanie bilekovím. Podávaním tejto pasty sa do týždna stolica upravila na klasicku (žiadne gulocky a krupičkavé hovienka) čo mi s probikanom trvalo veľmi dlho.

Niečo o paste:
Citace:
Pro-Kolin+ - prebiotická pasta
Doplnkové krmivo pre psy a mačky a spoločenské zvieratá
Používa sa pre osídlenie črevného traktu v priebehu tráviacich porúch a po liečbe antibiotikami.Podávajte denne až kým sa nedostavia výsledky ,popípade podla pokynov veterinára


Len tak v skratke.

Takže ked sa aj teraz náhodou stane, že vidim nejaké škarede hovienko, dáme pastičku až kým niesu hovienka v norme a vždy to zabera (klop klop) :wink:

_________________
Obrázek


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: ECE
OdeslatNapsal: 29.Pro.2008 - 0:01 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  ICQ  Profil

Registrován: 10.Črc.2008 - 20:38
Příspěvky: 199
AHOJKY nic se neděje že píšeš až teď.
No a jak jsme na tom holky s necelého 1kg shodily na 400g zatím jsou zdravé my jsme bohužel na lékách ale zabírají.No a od poslední kontroly kdy opět holky shodily jsem nasadila dietu vykrmit fretku.No a podařilo se každém den mají masíčko a dětskou přesnídávku baští všechno i granulky misku na den.No a 5 ledna jdeme na kontrolu takže už se těším jak dostaneme pochvalu jak jsme se spravili už od pohledu jde vidět že zase začaly nabírat.No a koncem ledna nás čekají první kontrolní testy a podle toho budeme zase pokračovat takže u nás budou mít holky vánoce až v lednu.Držte palečky


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: ECE
OdeslatNapsal: 12.Úno.2009 - 11:33 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: 16.Dub.2008 - 18:04
Příspěvky: 618
Bydliště: Trutnov
Tak ikdyž jsme ECE vyloučili, nechci zakládat další téma, přidám to sem.
Jelikož Tonda měl zelenavý průjem s bílýma krupičkama a začal rapidně hubnout, posílali jsme bobky do Brna na rozbor. Písemně výsledky ještě nemám, ale telefonicky mi bylo řečeno, že jsme negativní. Jelikož jsem nemluvila přímo s panem doktorem Jeklem (jako předtím) nedozvěděla jsem se, jestli byli testy dělané jen na ECE nebo i na parazity, atd. jak jsme se o tom s ním bavili.
Tonda už nabral na svou průměrnou váhu, hraje si, baští, průjem nemá, jen ty kuličky (krupičky) nám tam nějak zůstali :( Dokud nemám papír s výsledkem v ruce, nechci někam běhat, když nevím ani hlavu ani patu, ale úplně klidná nejsem. Jelikož by to mohlo souviset s trávením, Tonda má dietní granule Hill´s I/D a dostává dětskou přesnídávku (kuře s rýží).
Chci se zeptat, zda nemáte někdo zkušenost s dlouhodobějším trváním těch kuliček v trusu?
A zda dlouhodobá dieta nemůže Toníkovi ublížit? Dietně se stravuje cca měsíc.

_________________
http://www.tchorenky.websnadno.cz/

http://www.potkanky.websnadno.cz


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: ECE
OdeslatNapsal: 12.Úno.2009 - 22:58 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 17:40
Příspěvky: 2517
Bydliště: Praha
Bohuzel, tohle nedokazu poradit, jen reknu co mi uz nekolikrat zopakovala kamaradka. Pokud se dela vysetreni parazitologie (i ECE), tak pokud vysly vysledky pozitivni, tak clovek vi, ze to to zvire ma, ale pokud vyslo negativni, pak stale ale neni jistota 100%, ze to negativni opravdu je :( jako treba priklad svrabu - udela se vyter a rozbor a nenajde se nic, protoze ty mrsky se z ucha "nevyskrably" - jednou tam byt muzou podruhe ne.

_________________
ObrázekYasmin´s ferrets

Obrázek


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: ECE
OdeslatNapsal: 15.Úno.2009 - 12:07 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  ICQ  Profil

Registrován: 10.Črc.2008 - 20:38
Příspěvky: 199
Testy na ECE se dělají dvakrát po sobě a to v rozmezí 4až 6 tejnů.My měly první negativní což ale neznamená že jsme zdraví teď jdeme na druhé a teprve se uvidí jak dopadneme,může se stát že budou pozitivní a jedeme s léčbou na novo.Takhle my to bylo vysvětleno dr. Hauptmanem a dr. Jeklem


Nahoru
 

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 52 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
cron

Pračky-ledničky.cz | ABC elektro | A-A elektro | Pro fretky

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits & Weto webdesign