Fórum fretka.kom.cz

Fórum fretky.cz

Fórum pro chovatele fretek - spuštěno 27.12.2007

Nové české Sdružení chovatelů fretek www.schf.cz.

Právě je 27.Dub.2024 - 0:51
Registrovat | Pravidla | FAQ


Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 52 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku: ECE
OdeslatNapsal: 19.Čer.2008 - 22:57 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 23.Dub.2008 - 21:03
Příspěvky: 200
Bydliště: Štětí
Zdravím všechny a obvzlášť ty, kteří mají už nějakou zkušenost s ECE.
Mám tu bohužel takové malé dilema, které stejně asi vyřeším zítra, ale i tak se chci zeptat.
V neděli (před 5ti dny) se ke mě dostal nalezeneček Kamílek (viz. foto v galerii) a dneska jsem zjistila, že má žlutozelené hovínko hlenovité konzistence.
Tak a teď to dilema:
Oběma klukům dávám občas (jednou za den nebo ob den) maličičké množství multivitamínové pasty. Kamílkovi jsem navíc včera dala půl kávové lžičky ebi-vet sirupu. Takže si říkám, jestli to hovínko nemají po těch vitamínových bombách... ale bojím se nejhoršího :-(
Zde je fotka (rozmazaná, ale názorná; to hnědé je zřejmě starší z průběhu dne a zelené je nové):
Obrázek

Tak co myslíte? Máte pro mě nějakou radu? :-(

_________________
Chubbík a Kamílek - oba to jsou bílí ďáblíci, které miluju nade vše!!! Jsem do nich bláááázen!


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: ECE
OdeslatNapsal: 20.Čer.2008 - 6:44 
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 12.Úno.2008 - 22:21
Příspěvky: 1801
Bydliště: Česká Lípa
Kamilko, nevím zda máme taky ECE, ale my to máme takové hovínka po multivitamínové pastě taky...A když jím ji nedám, tak mají bobky normální...Stejně jako když dostanou okurek nebo papriku. Mají tam sem tam takový hlen a zelené...(když jedí tu zeleninku...)Mluvila jsem o tom s žofiro, říkala, že to je z papání ...Tak uvidíme, co napíšou...


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: ECE
OdeslatNapsal: 20.Čer.2008 - 7:31 
Uživatelský avatar
 E-mail  Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: 30.Led.2008 - 22:22
Příspěvky: 315
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Jestli se to vyskytne i dnes, tak oba k vetovi. Oba protože ten malý je ještě malý.
Zda je to Ece nebo jen průjem z multiku nebo ze změny stravy nebo i při změně vody může nastat, to ti řekne jen vet po rozborech, a to ještě ne každý.
Já bych nedávala pastu a sirup najednou, jen ten sirup, a hlavně bych ted určitě dávala Probican. ne že by něco vyléčil, ale pomoct může.

Petro jestli se vám občas projevuje průjem, doporučovala bych poslat bobky na rozbor, už jen proto, abys věděla jestli ke svým můžeš pouštět i jiné fretky. Průjem s hlenem jen po pastě by být neměl, ani po okurce. ŘÍdký bobky, jo, ale hlen ne.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: ECE
OdeslatNapsal: 20.Čer.2008 - 7:52 
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 12.Úno.2008 - 22:21
Příspěvky: 1801
Bydliště: Česká Lípa
Dostávají jen granule a mají hovínka normální. Když dostanou okurek nebo papriku, mají takovou zelenou stolici (jakoby kousky té papriky a okurky a je to takové slizké - to jsem myslela, jako ten hlen) Ale na rozbor pošlu, to je jasný. Jinak teda máme hovínka takový, pokud nedávám zeleninu a pastu...


Přílohy:
hovinka.JPG
hovinka.JPG [ 82.02 KIB | Zobrazeno 5315 krát ]
Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: ECE
OdeslatNapsal: 20.Čer.2008 - 7:54 
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 12.Úno.2008 - 22:21
Příspěvky: 1801
Bydliště: Česká Lípa
Což mi teda nepřijde, že by bylo ECE....A Kamilovi jsem multivit. pastu dávala ve velmi malém množství, protože měl po ní to hovínko řidší, takže sem dávala ob den Probican. A to měl hovínka normální...


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: ECE
OdeslatNapsal: 20.Čer.2008 - 9:03 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 23.Dub.2008 - 21:03
Příspěvky: 200
Bydliště: Štětí
Tak tady jsou bobky z noci:
Obrázek

Obrázek

bobky jsou jakoby vsáklý do steliva...
Chubby je má pořád ještě hnědý, ale sliz je uvnitř taky... takový hleníky... :cry:

_________________
Chubbík a Kamílek - oba to jsou bílí ďáblíci, které miluju nade vše!!! Jsem do nich bláááázen!


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: ECE
OdeslatNapsal: 20.Čer.2008 - 9:13 
Uživatelský avatar
 E-mail  Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: 30.Led.2008 - 22:22
Příspěvky: 315
Bydliště: Jablonec nad Nisou
no Kamilko, tak k vetovi, tipla bych to virózu, jestli máš Probican, tak jim ho dej hned.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: ECE
OdeslatNapsal: 20.Čer.2008 - 9:18 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 23.Dub.2008 - 21:03
Příspěvky: 200
Bydliště: Štětí
probican nemám, mám ho v plánu koupit dnes u vetky... ale když mi dá ATB, tak bych musela počkat... ach jo... to je voser s těma kulišákama... chudínci...
dneska dostali to kuřecí, tak uvidíme, jestli se to nezlepší...
třeba je to fakt jen po tom ebivetu nebo tak... ach jo :cry:

_________________
Chubbík a Kamílek - oba to jsou bílí ďáblíci, které miluju nade vše!!! Jsem do nich bláááázen!


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: ECE
OdeslatNapsal: 20.Čer.2008 - 10:19 
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 12.Úno.2008 - 22:21
Příspěvky: 1801
Bydliště: Česká Lípa
Co dělat při podezření na ECE????


Je třeba fretce nasadit dietu (kvůli průjmu) - prý vařené kuřecí maso, rýži nebo mrkev. Pokud vítě někdo víc, doplňte mě prosím...

Dále je třeba poslat trus nanejvýš den starý do Brna na fakultu. Adresa je: VETERINÁRNÍ A FARMACEUTICKÁ UNIVERZITA BRNO, MvDr. Vladimír Jekl ml. , Palackého 1/3, Brno, 61242

Trus poslat co nejčerstvější - poslat obchodním balíkem - doručen do 24 hodin. 1 čerstvý pořádný bobek - zakápnout studenou vodou, aby nevyschl. Pokud je více fretek, skleničky popsat - nalepit na ně štítek. Na papír napsat údaje o fretce - věk, pokud se neví přesný, tak cca přibližný. Dále pohlaví, zda je fretka kastrovaná. A kdy potíže začaly.

Neposílat v pátek!!! Dojde až v pondělí, což není nejvhodnější...

Jinak teda pan doktor Jekl říkal, že samozřejmě to ECE být může, ale že nemáme bláznit. Zatím se má jít s Kamilem na vyšetření, jestli nemá jen nějaký zánět střev a nebo nějaký průjem (může nastat i z toho stresu, co za poslední dobu zažil...) A v pondělí mu máme všichni zůčastnění poslat bobíky na rozbory.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: ECE
OdeslatNapsal: 20.Čer.2008 - 11:32 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  ICQ  Profil

Registrován: 5.Led.2008 - 21:09
Příspěvky: 876
Bydliště: Přerov
Tak ať vám to dobře dopadne a není to to potvorstvo :(

_________________
http://pejan.rajce.idnes.cz/Nasi_fretaci/
http://pejan.rajce.idnes.cz/Nasi_fretaci_2009/
http://pejan.rajce.idnes.cz/Amalka/
http://pejan.rajce.idnes.cz/Mladata_2010/
http://old.stream.cz/?m=video&a=user_vi ... _id=164416


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: ECE
OdeslatNapsal: 20.Čer.2008 - 12:03 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 23.Dub.2008 - 21:03
Příspěvky: 200
Bydliště: Štětí
Tak už jsme po vyšetření.
Paní doktorka změřila oběma teplotku (Kamil je OK, Chubby lehce zvýšená) - oběma dala ATB Betamox L.A. v množství 0,25ml. Také dostali hned v ordinaci Probican v množstv 1ml.
Říkala, abych zatím neplašila, že to opravu může být stresem, nebo mohl někde něco sežrat.
Nasadila nám dietu kuřecí vařené libové masíčko s rozvařenou rýží.
Ptala se na zvracení, jak jedí, pijí a jestli si hrajou, což všechno mají kluci OK.
Také říkala, že můžou mít ve střevech i parazity, takže nám dala na odčervení Caniquantel 1/4 tablety každý, to mám ale dát až zítra. Také mám podávat 2x denně Probican a v neděli jdeme na další ATB.
Ptala jsem se jí na to ECE a říkala, že to není až tak častý a prý pokud to do neděle nebude v pořádku, tak mám vzít čerstvej bobík (pokud možno bez kočkolitu) a jak už bylo zmíněno do skleničky a prý by ho tam poslala i ona...
Byla moc hodná, kluky chválila.
Také koukla Kamílkovi do oušek, parazity tam nejsou, ale pro jistotu říkala, že máme dát ještě jednu dávku Strongholdu - měsíc po poslední dávce, takže od teď za 14dní.
Takže přestávám plašit budu postupovat podle pokynů a snad už to bude lepší.
Držte palce a já je budu držet vám, abysme to všichni měli ok!!!
Kamilka
PS: Postupně dám vědět, jak se to vyvíjí :)

_________________
Chubbík a Kamílek - oba to jsou bílí ďáblíci, které miluju nade vše!!! Jsem do nich bláááázen!


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: ECE
OdeslatNapsal: 20.Čer.2008 - 22:25 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: 16.Dub.2008 - 18:04
Příspěvky: 618
Bydliště: Trutnov
Držíme palce a cítíme s Váma :| Snad to bude všechno Ok

_________________
http://www.tchorenky.websnadno.cz/

http://www.potkanky.websnadno.cz


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: ECE
OdeslatNapsal: 23.Čer.2008 - 9:59 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 23.Dub.2008 - 21:03
Příspěvky: 200
Bydliště: Štětí
Tak zdravím a píšu další infíčko :-)
Včera (tj.neděle 22.6.) jsme byli znova na veterině na kontrole a na dalších ATB. Kamílek měl ještě celý víkend žlutý průjmík, ve kterém byly jen kousky rejže. Chubby to měl už trošku s tvarem, ale stále s hlenama-slizama uvnitř hovínka. Takže stále podáváme probican (Chubby ho miluje a Kamil ho nesnáší) a držíme stále dietu.
Veterinářka jim teda píchla ATB a dala jsem jí na ukázku jejich hovínka - moc se jí nelíbily, ale říkala, že to ještě pořád nemusí nic znamenat. Říkala, že by to opravdu mohlo být parazitama - jejich jméno si přesně nepamatuju, ale něco jako "Džada". Prý na ně ani nefunguje odčervovací tabletka. Nechala si hovínka u sebe s tím, že po pracovní době je hodí na vyšetření a kdyby našla jejich vajíčka, tak by mi dala vědět, ale neozvala se, takže to je asi taky v pořádku.
Doporučila nám ještě přípravek pro děti proti průjmu, ten ale musím dneska koupit v lékárně.
Během večera a noci se to klukum ale už asi zlepšilo v tom, že hovínka už nejsou tekutý, ale začínají mít tvar, z čehož mám radost, horší ale je, že mají pořád ty slizíky uvnitř... pořád to je jako když vykakaj miminka slimáků spojený slizem :( fujky :(
Takže dnes budu volat na tu veterinu do Brna a zkusím se tam poptat co a jak... a uvidím do středy, pokud se to nespraví a slizy tam budou pořád, tak to určo na vyšetření pošlu.
Doufám, že to bude jen a jen lepší...
Papa Kamilka

_________________
Chubbík a Kamílek - oba to jsou bílí ďáblíci, které miluju nade vše!!! Jsem do nich bláááázen!


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: ECE
OdeslatNapsal: 23.Čer.2008 - 19:55 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Profil

Registrován: 27.Dub.2008 - 11:27
Příspěvky: 363
Kamilka, sme s vami... neboj sa, urcite vsetko dobre dopadne.. no ale poviem ti, viem, co to je, strachovat sa o svojho milacika.. doktorka ti asi kazala kupit smectu pre babatka, ze? ta fretulkam pomaha.. ale treba jej len trosicka.. nam odporucali tak tretinku sacku, ked sme ju potrebovali... skoda, ze nam nestihla pomoct :-( myslime na vas a budeme sa tesit na dalsie spravicky! samozrejme pozitivne :-)

_________________
Adelka - navzdy v nasich srdieckach

http://picasaweb.google.sk/malajuha


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: ECE
OdeslatNapsal: 24.Čer.2008 - 9:59 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 23.Dub.2008 - 21:03
Příspěvky: 200
Bydliště: Štětí
Ahoj Adél,
moc děkuju za milou zprávičku a podporu!
Jojo, přesně tak se to jmenuje :-) děkuju :)
No, mě řekla dávkování jako pro miminko, ale zkoušela jsem jim to dát dnes ráno, ale nechtěj to, asi to chutná hnusně... a tak jsem jim to nutila i stříkačkou, ale zase je nechci utopit, tak abych jim to strkala až do krku...
I tak už se ale zlepšujeme - hovínka už maj tvar, ale slizíky tam jsou pořád, takže budu posílat odběr zítra nebo pozítří.
Jinak lumpíci jsou v pořádku, běhaj, hrajou si... občas se někam odtáhnou za ucho :D , normálně papaj i pijou. Pořád mají dietu. Ještě jim nějakou dobu tu dietu nechám - asi do soboty a v sobotu s nima zajedu na veterinu a poradím se co a jak dál - co strava a léky a tak...
Všem děkuju za pomoc a rady a podporu!!!
Kamilka :wink: a lumpíci K&Ch :evil: :evil:

_________________
Chubbík a Kamílek - oba to jsou bílí ďáblíci, které miluju nade vše!!! Jsem do nich bláááázen!


Nahoru
 

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 52 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
cron

Pračky-ledničky.cz | ABC elektro | A-A elektro | Pro fretky

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits & Weto webdesign