Fórum fretka.kom.cz

Fórum fretky.cz

Fórum pro chovatele fretek - spuštěno 27.12.2007

Nové české Sdružení chovatelů fretek www.schf.cz.

Právě je 28.Bře.2024 - 12:48
Registrovat | Pravidla | FAQ


Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 97 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Další
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku: kouše do krve
OdeslatNapsal: 17.Črc.2008 - 21:02 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  ICQ  Profil

Registrován: 10.Črc.2008 - 20:38
Příspěvky: 199
Ahojky
Tak na začátek jsem začátečník.Chtěla bych jen radu.Fretku mám jetden ale už stihla mít žaludeční obtíže takže ted je na dietě.A na co se ptám,než měla tyto pozíže byla v pohodě kousla jen občas a jen tak jako aby ukázala já mám zoubky.Včera večer to vypadalo že se rána nedožije,celou noc jsem u ní proseděla a snažila se aby se alespon po chvilkách napila.Občas si cucla vyvaru z kuřecích prsíček.Tuto radu jsem zjískala tady a musím poděkovat.Dík nad ránem se to už zlepšilo a dostala konzervu co jí naordinoval vet.jenže já si to myslím ale nejsem skušená tak nevím.Dostáává strašně maličko a to bude mít i zítra.pro představu je to malá majka rozdělená na 4 dílky a jeden ten dílek má ne celej den je to asi 35g což si myslím že je málo.No a já se ptám celej den utočí na ruce musím podotknout že už je celkem v pohodě dokonce si už i hraje.No a může to její děsné kousání až do krve bejt s toho že je hladová.Před tím nekousala a moje ruce dneska vypadají jako po utoku dravé šelmy a dost to bolí.Přemíšlím že na zejtřek vytáhnu rukavice a doufám že to bude v pohodě.Může tedy z ničeho nic tak kousat hlady.A kolik gramu by měla asi mít za celí den nebo jak velká dávka by měla bít na jedno krmení podotíkám je jí 9 tejdnu.Moc děkuji za vaše odpovědi a pokud by se tu našel Brnák kterej by byl ochotnej k nám zajít aa dát pár rad budu moc a moc ráda.Ještě jednou dík Lucie a hladová čiki


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: kouše do krve
OdeslatNapsal: 17.Črc.2008 - 21:40 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: 1.Črc.2008 - 22:06
Příspěvky: 154
Bydliště: Nýřany
Ahoj, tak jestli měla žaludeční potíže tak to dietu určitě chce, ale pokud už si začíná hrát tak bych jí k té konzervě od veta ještě něco přidala(dietního) dokud se jí nedá žaludek pořádně dohromady.Ale 35g není zas zak málo na to jak je malinká.Náš malej(2měsíce přesně dnes) nemám představu kolik toho sní, dáváme mu granule a mají je dohromady s tou velkou,ale mam teď pocit, že žere víc než ona, no je ve vívinu :cheesy: A co se týče toho kousání, když jsme si loni přivezli Alex, rozhodně neměla hlad a já chodila 2 týdny jako rozervaná od pirani, tak jsme ji za to zavírali a přestala. A ten mrňous(máme ho 3 týdny) teď mu lezou druhý zoubky tak začíná taky zkoušet co dokáže, na začátku to bylo takový neviňoučký, ale dneska se taky pěkně zakous a ještě se rozčiloval že mu beru hračku(ruku) :evil: Tak hlady to asi nebude, chce to zvyk, trpělivost a naučit ovládat stisk zoubků. Jen pro tvůj klid jestli máš pocit že má hlad tak zkus dát do misky víc, ale dietku a sám si vezme až bude chtít.Fretky se nepřejídaj, tak nemusíš mít strach, že když dáš do misky granule bude u ní dokud je všechny nezblajzne.Bude chodit a průběženě zobat když dostane hlad.Hlavně ať se uzdraví :!:


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: kouše do krve
OdeslatNapsal: 17.Črc.2008 - 21:51 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  ICQ  Profil

Registrován: 10.Črc.2008 - 20:38
Příspěvky: 199
Dík za radu pro upřesnění mež onemocněla smědla na dvakrát takovej ten pytlík od viskasu je to ta kapsička a jednu hrst granulí.Za tejdem my třibrala 5Og mě to jen připadá že kouše hlady co má ted to měla tak ma jeno krmení a ted to má na celej den ale musím počkat.zítra jdem na kontrolu tak uvidíme.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: kouše do krve
OdeslatNapsal: 17.Črc.2008 - 22:05 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: 1.Črc.2008 - 22:06
Příspěvky: 154
Bydliště: Nýřany
Tak uvidíš co řekne vet,ale jestli máš kvalitní granule tak jí je zkus dát trošku namočený ve vodě aby to nebylo tak tvrdý a nemusel to žaludek tak moc zpracovávat.Jinak taky záleží na tom na co byla zvyklá před tím k jídlu, freťule jsou "potvory" a jak jim náhle změníš úplně jídelníče dost špatně to zpracovávají,proto je dobrý i když se mění granule napřed je míchat a pak přejít postupně na ty druhý.My tedy krmíme pořád stejnejma, je to od vitakraftu premium menu přímo pro fretky,jednou nebyli tak jsme míchali s jinýma a nechtěla je vůbec. A ty kapsičky od viskas, no nevim, lepší asi gimpet pro koťata nebo klasika kuřecí maso, jeden kuřecí řízek ti vydží když si ho nakrájíš do mrazáku na několik porcí.Ale co se týče toho kousání, oni zkouší, co vydržíš :cheesy: a berou to jako hru jesli nevěříš odfotim ti mojí ruku a male rozhodně hlady netrpí :evil:


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: kouše do krve
OdeslatNapsal: 17.Črc.2008 - 22:11 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  ICQ  Profil

Registrován: 10.Črc.2008 - 20:38
Příspěvky: 199
Předchozí majitel jí krmil tvarohem a piškotama.Když jsem to vyděla chtěla jsem odejít byl to děs ale jí sem tam nechat nemohla.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: kouše do krve
OdeslatNapsal: 17.Črc.2008 - 22:13 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: 1.Črc.2008 - 22:06
Příspěvky: 154
Bydliště: Nýřany
Tak tvaroh by ještě šel,ale ty piškoty, proboha co to je za člověka ty by vůbec neměli papkat.Zkus ty granule trošičku zvlhlý vodou.....


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: kouše do krve
OdeslatNapsal: 18.Črc.2008 - 7:59 
Uživatelský avatar
 E-mail  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 26.Úno.2008 - 15:30
Příspěvky: 380
Bydliště: Karviná
Mno holky nevim nevim ale paštika májka?? Vždyť ta je, pokud vím, z vepřového masa a vepřové fretky nesmějí!! A jako dietní mi teda ta paštika taky nepřijde...spíše byh se zeptala veta na konzervičky a paštiky od HILL´s dělají i dietní, po rekonvalescenci atp.
A Vitakraft... Martin a Janina - pochopila jsem že máte doma mládě, ale Vitakraft není pro mláďata moc vhodný, mají malý obsah tuků pro správný vývoj, Vitakraft je pro starší fretky. A máš pravdu, whiskas a podobné kapsičky nejsou vhodné už vůbec, opravdu lepší jsou od gimpetu, shiny cat, hills, purina,...

Martin a Janina - píšete ještě že máte prcka, kterého máte 3 týdny a přezubuje, tzn. že mu je mezi 7-8 týdny... to jste ho, chuďátko, brali jako 4-5 týdenního? Bobeček, to měl být ještě s mámou :cry:


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: kouše do krve
OdeslatNapsal: 18.Črc.2008 - 8:20 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  ICQ  Profil

Registrován: 5.Led.2008 - 21:09
Příspěvky: 876
Bydliště: Přerov
Pane bože, z paštiky Májka mám i já žaludeční problémy a něco takového se mi hnusí, ne tak fretce, chudinka :roll:
Na těchto stránkách člověk najde odpovědi snad na všechno i o kousání je tu psáno, to chce trpělivost a přesvědčit je, že ruka není nic zlého a nebezpečného, ale naopak něco, co hradí a dává papání :wink:

_________________
http://pejan.rajce.idnes.cz/Nasi_fretaci/
http://pejan.rajce.idnes.cz/Nasi_fretaci_2009/
http://pejan.rajce.idnes.cz/Amalka/
http://pejan.rajce.idnes.cz/Mladata_2010/
http://old.stream.cz/?m=video&a=user_vi ... _id=164416


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: kouše do krve
OdeslatNapsal: 18.Črc.2008 - 8:42 
Uživatelský avatar
  Moje galerie  Profil

Registrován: 16.Led.2008 - 0:50
Příspěvky: 43
Bydliště: Nitra
no čiki píše, že dostáva konzervu čo jej vet naordinoval a nemyslím, že by jej dal májku paštéku. to asi nezrozumiteľne napísala a vy ste to neprečítali poriadne no neviem. :?
moja šery máva často žalúdočné problémy /odkedy zjedla tlačítko z dialkového/ od doktora dostáva paštéku royal canin recovery a dávala som jej ju zo striekačky bola dosť riedka a freťuli sa žalúdok popravil, tiež nebola veľká a vydržala nám tri dni síce ona mohla aj granulky potroške.
(tu je odfotená etiketa je celkom dobre čitateľné zloženie)
http://forum.fretka.sk/album_page.php?pic_id=3702
ešte dostávala aj granule veterinary diet od royal canin intestinal. síce sú dosť drahé, ale 2,5kg balenie jednej fretke vydrží dlho. skús sa doktora na ne opýtať, či by aj jej nepomohli pri tom podráždenom žalúdočku
naposledy čo mala s tým problémy som jej dávala aj repíkový čajík, bola ho ochotná cuckať len zo striekačky také 3-4mll som do nej každé dve hodiny dostala.

_________________
http://picasaweb.google.cz/amberanr


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: kouše do krve
OdeslatNapsal: 18.Črc.2008 - 9:19 
Uživatelský avatar
 E-mail  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 26.Úno.2008 - 15:30
Příspěvky: 380
Bydliště: Karviná
ambera: mno máš pravdu asi jsem to fakt trošku přečetla blbě, protože to je "pro představu malá májka" poprvé jsem to četla jako že to JE májka... děkuju za upozornění :-)

čiki: tak co to je za konzervičkuu??


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: kouše do krve
OdeslatNapsal: 18.Črc.2008 - 9:50 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 23.Dub.2008 - 21:03
Příspěvky: 200
Bydliště: Štětí
Ahojky,
tak to tu čtu a ježej se mi tu vlasy na hlavě :-(
Co to je za konzervu?
Jinak teda co znamená, že má žaludeční potíže? Blinká, má průjem?
O blinkání nic nevím, ale průjmem jsme si prošli... takže být tebou, nasadím dietu typu vařené kuřecí masíčko nakrájené na pidi kousíčky a k tomu orpavdu rozvařená rýže. Určitě by freťulka neměla hladovět a mít jen čtvrt paštiky na celý den... do misky jí nandej to kuřátko s rýží a jen to vyměňuj tak, aby to neměla zkažené (třeba ráno a večer).
Jinak pokud to nepůjde, tak jdi k veterináři - k jinému, než kterého máš!
Jinak levné kapsičky pro kočky také vynech, možná by jí chutnaly, ale rozhodně dobře jí neudělaj!
A souhlasím s tím čajíkem... zkus si v tom třeba jen namáčet prst a ať ti to líže z prstu... to celkem jde.
Držím palce, aby to vše bylo v pořádku a prcinda byla zdravá jako rybka!

_________________
Chubbík a Kamílek - oba to jsou bílí ďáblíci, které miluju nade vše!!! Jsem do nich bláááázen!


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: kouše do krve
OdeslatNapsal: 18.Črc.2008 - 10:56 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  ICQ  Profil

Registrován: 10.Črc.2008 - 20:38
Příspěvky: 199
kačulenko.Asi jsi mě nepochopila ale bylo to přirovnání jakou to má asi velikost to víš že bych jí ju nedala.Podle takzvaného chovatele jsme si jí odvážely když jí bylo 8 tejdnů.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: kouše do krve
OdeslatNapsal: 18.Črc.2008 - 11:04 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  ICQ  Profil

Registrován: 10.Črc.2008 - 20:38
Příspěvky: 199
kamilko chodíme na veterinu b Brně určitě budeš vědět že tam jsou na fretky kapacity.Takže opravdu nehodlám měnit vet.Jinak jetě jednou bylo to jen přirovnání velikostně aby jste si udělaly představu jak velkou porci dostává na den.Jinak dneska kontrola dopadla dobře a už po malích dávkách můžeme přejít na granulky.Máme přímo pro fretky.Jelikož když jsme si jí dovezly nic my dva dny nežrala skoušely jsme všechno a ted už baští to správné co má.No ted ne ale než měla podrážděnej žaludek bez prujmu tak jsme přešly na fretčí stravu,dietka nám to pokazila ale zase v ní budeme pokračovat.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: kouše do krve
OdeslatNapsal: 18.Črc.2008 - 11:17 
Uživatelský avatar
 E-mail  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 26.Úno.2008 - 15:30
Příspěvky: 380
Bydliště: Karviná
čiki:jo já jsem potom psala že jsem si všimla...ale i tak toho papání bylo strašně málo..já když si vezmu naši zuzanku tak jako mládě jedla právě hodně...to co jsi popisovala je pěkně málo...
No ono to že jsi z Brna neznamená, že ti veti jsou kapacity. Můžou bejt super pro psy a kočky, ale fretku by ti mohl v pohodě zabít, když ji bude porovnávat s kočkou...
Tady máš z jiného fora nějaké ozkoušené veterináře, třeba se ti to bude hodit...a pokud už k někomu z nich chodíš, aspoń budeš vědět, kam můžeš,kdyby coby.. :o)

Klinika Gabrid, ul. Rumiště, MVDr. Šimeková - klasická dobře vybavená klinika. Chodíme tam ve vážnějších případech. Paní doktorka Šimeková je velmi milá, působí klidným dojmem, zvířátka ji docela milují, jenom jsem u ní byla za zloducha, když jsem odstavovala první freťata v šesti týdnech. Prý by je nechala doma ještě tak 2 týdny. Ordinační hodiny taky fajn: po-pá 9:00 - 19:00, so,ne 9:00-14:00 Vídkendy bez pohotovostních příplatků.
tel. 543 255 740

MVDr. Jedličková, Slatina, ul. Lučiny 1:
Velmi skromně vybavená ordinace, nicméně paní doktorka milá, šikovná, velmi levná, ale nemůžu proti ní říct jediného křivého slova. Už léta léčí naši zvěř s úspěchem. Jedná-li se o něco náročnějšího, odkáže raději na vybavenější kliniku. U nás prováděla bez problémů kastrace koček, fretek, očkování, vyšetření trusu, oušek, hormonální ukončení říje, vše OK! Ordinační hodiny pouze všední dny:
po,st,pá 9-12 13:30-18
út,čt 16:30-19
tel. 548 217 603

Rozhodně jděte k Dr.Fialovi z Brna-Bystrce.Skvělý odborník i člověk,který poradí,pomůže a netahá z chovatelů peníze.

ABClinic. http://www.veterinabrno.cz

na VFU Brno jsou na fretky výborní MVDr, Jelkl ml. a MVDr. Hauptman

- jsou to vetové ozkoušeni samotnými chovateli, snad už bude fretičce dobře a držím jí palečky...


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: kouše do krve
OdeslatNapsal: 18.Črc.2008 - 11:22 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  ICQ  Profil

Registrován: 10.Črc.2008 - 20:38
Příspěvky: 199
http://www.pro-fretky.cz/krmiva-granule ... t-baby.php
tyto granulky máme
http://www.pro-fretky.cz/krmiva-konzerv ... fretky.php tuto konzervu
http://www.pro-fretky.cz/vitaminy-pamls ... fretky.php
tento pamlsek
http://www.pro-fretky.cz/vitaminy-pamls ... ti-vitamin
tuto pastu
http://www.pro-fretky.cz/pece-o-telo/ma ... fretky.php
tento šampon
http://www.pro-fretky.cz/hracky/micek-marybel-a.php
to dostala k objednávce
http://www.pro-fretky.cz/pece-o-telo/kl ... p-trim.php
a tyto kleštičky na klec se mužete podívat do mého aleba tak snad už si o mě nenylíte že jsem idiot ale ma muj dotaz nikdo neodpověděl.Muže se její chování změnit tím že je hladová a proto tak kouše na rovinu píšu že to jen tak nevzdám nejsem ten typ.Pak bych to musela vzdát i s těma mojíma dvěma tiranama a ti jsou s rozumen na višší urovní myslím tím moje dve děti.Tak co je na tom měco špatně co by jste zmenily vy.


Nahoru
 

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 97 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
cron

Pračky-ledničky.cz | ABC elektro | A-A elektro | Pro fretky

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits & Weto webdesign