Fórum fretka.kom.cz

Fórum fretky.cz

Fórum pro chovatele fretek - spuštěno 27.12.2007

Nové české Sdružení chovatelů fretek www.schf.cz.

Právě je 28.Bře.2024 - 10:36
Registrovat | Pravidla | FAQ


Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 17 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku: Stale kuse ...
OdeslatNapsal: 28.Pro.2007 - 10:44 
 Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 16:11
Příspěvky: 11
Moj Fredy je strasne agresivny, v kuse by len kusal a ja neviem ako ho mam okupat, dokonca ho musim dat aj zaockovat, ale ako, ked kuse, musim mu ostrihat pazure, ale ani to najde, ja sa ho bojim chytit, viem ze to chce trpezlivost, ale tekuto fretku som este nevidela, podla mna je dost zanedbana a vraj mala byt aj ochocena, ale mne sa ani moc nezda! Co mam robit, aby ma tolko nekusala?


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 28.Pro.2007 - 13:12 
Site Admin
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 13:58
Příspěvky: 1863
Bydliště: Prostějov
Myslím si, že si na tebe musí zvyknout. Pokud je starší a byla v podmínkách, kde se ji moc nevěnovali, tak nemusí být příliš zvyklá na lidské ruce. Chce to nedělat prudké pohyby, pokud si vyloženě nechce hrát. Měla by mít prostor, kde se bude cítit v bezpečí. Nabízet ji dobroty z rukou. Nenutit ji násilně ke kontaktu, pokud teda starší. Pokud je to mládě pak platí trošku jiné zásady. Nejdříve nakrmit a potom se ji věnovat.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 8.Úno.2008 - 13:58 
 Profil

Registrován: 8.Úno.2008 - 13:53
Příspěvky: 1
Barco, u mých dvou fretčích holek (dnes už dospělých) se mi osvědčilo, že ruka, která tě krmí, do té se zkrátka nekouše. Zkus začít třeba tím, že vitamínovou pastičku nebo maltsoft nebudeš dávat přímo z tuby, ale mázneš si na prst a necháš freťuli tu pochoutku olízat, neboj, nekousne tě.....


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 8.Úno.2008 - 14:49 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  ICQ  Profil

Registrován: 5.Led.2008 - 21:09
Příspěvky: 876
Bydliště: Přerov
No já nevím, já takhle dal freťákům Calopetku na prst, když byli malí, tak lízali, lízali, že se mohli strhnout a potom se jim asi zdálo, že už to není ono, tak chtěli ukousnout celý prstík i s pastou pro sebe :D
Tenkrát jsem jim musel opravdu rozevřít papulky :-)
Ale máš pravdu, dávám jim i z dlaně granulky a pamlsky a teď mě jen olizují, akorát když mají po ránu divokou a skáčou a chtějí si hrát a bojovat, tak občas víc chytnou, ale je jim půl roku a moje ruka, co vypadala od lokte až po prsty jako ruka feťáka se už pomalu hojí a šrámů ubývá :-)

_________________
http://pejan.rajce.idnes.cz/Nasi_fretaci/
http://pejan.rajce.idnes.cz/Nasi_fretaci_2009/
http://pejan.rajce.idnes.cz/Amalka/
http://pejan.rajce.idnes.cz/Mladata_2010/
http://old.stream.cz/?m=video&a=user_vi ... _id=164416


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 17.Úno.2008 - 21:14 
 E-mail   Moje galerie  Profil

Registrován: 13.Úno.2008 - 22:25
Příspěvky: 13
Ahoj, prosím o radu. Toužila jsem po fretce, chtěla jsem třeba i pomoci nějaké nechtěné, tak jsem si sehnala na inzerát roční fretku. Alespoň její majitelka tvrdí, že je roční. Přivezli jsme ji teprve včera. strašně nás kouše, já teda tajně doufám, že až si na nas zvykne, tak to bude lepší, ale za ten den máme tak rozkousané ruce, že bych tomu ani nevěřila. Když jí dáváme krmení z ruky, tak si to bere, to nekousne, ale pak stejně lítá po pokoji a kde může, tam nás ťafne. Snad přijdou i dny, kdy si ji budeme moci pohladit bez úrazu, popřípadě pochovat v náručí.
Když jsem pročítala příspěvky, dočetla jsem se, že Jordi je odborník na kousavé fretky, Jordi, prosím, poraď. Jsem začátečník, tak dělám to, co kde přečtu.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 17.Úno.2008 - 22:25 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 17:40
Příspěvky: 2517
Bydliště: Praha
Lena: urcite to chce dost trpelivosti. Ale taky zalezi na fretce, zalezi jak se o ni starala ta majitelka pred tim :( Me dve holcicky taky prisly z chovu, kde je meli venku v nejakych kotcich a tim to haslo.. Fretky brali v rukavicich. Trvalo to dlouho nez si zvykly :( ale slo to, zjistili ze jim lidksa ruka nic neudela..
Chce to aby ti nekdo ukazal jak fretku chytit, aby te nepokousala. Vy musite te fretecce ukazat, ze se vas nemusi bat. A taky zalezi jestli ji berete do ruky "razantne" nebo se bojite a cukate - v te chvili si fretka kousne a ukaze vam, ze ona je ten kdo tu vladne, ale to prave musite ukazat vy ji - nebat se ji a brat ji s klidem. Postupem casu to prejde..
Davejte ji odmeny, mlsky (pastu, melouna) a treba ji berte ven - me to u meho jednoho pubertaka, ktereho jsem vysvobodila ze zverace, pomahalo. Nasadila jsem mu ksirky a vzala ho ven - on tam nejakym zpusobem zkrotnul a nechal se i pochovat..
Jinak kdyz fretecky lizou pastu, tak se sebou nechaji taky udelat cokoli :) takze i tak to muzete zkouset :)
P.S: jen ne rukavice - pak ztratite kontakt..

_________________
ObrázekYasmin´s ferrets

Obrázek


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 17.Úno.2008 - 23:23 
Site Admin
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 13:58
Příspěvky: 1863
Bydliště: Prostějov
Jak píše Yasmin :wink: Ale hlavně bych ji nechala zpočátku klid, ať si běhá a zkoumá nové prostředí. Pak pokud Vás vyzívá ke hře a snaží se lovit, nabídnout ji nějakou hračku, kterou by mohla pronásledovat a kousat do ni, aby věděla, že si s ní můžete hrát. nabízení mlsotek z ruky je také velmi dobré. A pokud nestojí o mlsky tak třeba zkusit jídlo. :wink:

_________________
>>> Medový květ <<<


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 18.Úno.2008 - 20:03 
 E-mail   Moje galerie  Profil

Registrován: 13.Úno.2008 - 22:25
Příspěvky: 13
Děkuji za rady, snažíme se, zatím ji necháváme prozkoumávat dva pokoje, je s ní legrace, hračky jsme také nějaké poskytly, loví, poskakuje, myslím, že určitě neteskní, podle toho, co jsme vyčetly, nás vyzývá ke hře, ale dost brutálním způsobem. Její majitelka ji brala v rukavicích, to mě zarazilo. Na nějaké mlsky zatím nereaguje, tedy- my také ještě nevíme, co by ji rozmazlovalo. Dnes jsme zkusily banán, tak si vzala 3 malinkaté kousíčky, jinak mám pocit, že vůbec nemá čas na nějaké jídlo a další pochoutky. Pořád kmitá a kmitá a kmitá.... budu dbát Vašich rad, snad nás úplně nesežere:-)


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 19.Úno.2008 - 15:55 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 17:40
Příspěvky: 2517
Bydliště: Praha
Tak to je videt, ze se neboji, ale chuderka neni naucena na to co si muze dovolit.. S trochou casu ji to naucite taky :) proste az se necha vzit do ruky, tak ji pomalu ucit na to, ze pokud hryzne silne nebude zadna hra (rict razantne fuj, nebo au a nejlip ji na par minut zavrit do klece (pripadne ji taky kousnout, ale bacha at neprijdete o nos, nebo jinou cast hlavy :lol: ) postupem casu by mela prijit na to, ze tvrde kousat neni sranda.

_________________
ObrázekYasmin´s ferrets

Obrázek


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 19.Úno.2008 - 21:31 
 E-mail   Moje galerie  Profil

Registrován: 13.Úno.2008 - 22:25
Příspěvky: 13
Tak dnes jsme udělali zase malinký pokrok, teda nevím, jestli se to tak dá nazvat. Ráno jsem naší Adélce ukazovala"kdo je tady pánem",chytla jsem ji, ona se zahryzla a držela, tak jsem si vyprostila prst, ale stále jsem ji držela a snažila se ji trochu hladit a klidně na ni mluvit. Odpoledne řádila,až jsem měla obavy, jestli to přežije, ale potom :lol: usnula, znavená tím řáděním a my jsme ji hladily a chovaly na klíně. Pro nás to byla nádhera, ale nevím, jestli o tom freťule věděla, ale spinkala tak spokojeně. Věřím tomu, že si na nás zvykne a bude v pohodě. Už se na to těšíme. Tu fretku jsem totiž pořídila 13leté dceři a ona je tak trochu zklamaná. Ale my to nevzdáme. Tak to je malý přídavek za dnešek. Děkujeme všem, kteří si to tu přečtou a poradí :)


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 19.Úno.2008 - 21:35 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 17:40
Příspěvky: 2517
Bydliště: Praha
Super! tak to gratuluji!! Jinak teda v tom pripade by mela trenovat i dcera, protoze pozor aby se fretka neskamaradila jen s tim kdo mazli a dcera nebyla "na hrani" ono totiz tak si to fretky rozdeluji - ti co krmi, mazli a staraji se a ti co "rvou a utikaji a boji se" = skvela hracka 8)
Ale jde vam to dobre a brzo z ni bude urco kamos 8)

_________________
ObrázekYasmin´s ferrets

Obrázek


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 20.Úno.2008 - 0:48 
Site Admin
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 13:58
Příspěvky: 1863
Bydliště: Prostějov
Tak to jsou dobré zprávy. Ony většinou když přijdou na to, že to kousání nemá smysl a nedosáhnou svého, tak toho pak nechají. :wink: Taky si myslím, že si brzo zvykne a bude to ten pravý kamarád. :) :wink: Jen tak dál :wink:

_________________
>>> Medový květ <<<


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 20.Úno.2008 - 12:53 
 E-mail   Moje galerie  Profil

Registrován: 19.Led.2008 - 20:22
Příspěvky: 36
Naše Lara mne a starší dceru nekouše,občas v zápalu boje štípne,ale manžela hryzne při každé příležitosti,což jeho mužné ego špatně nese,když jsem byla dva dny pryč a nechala jsem mu ji na starost,tak mi hned po příjezdu ukazoval obě ruce ovázané(a to jí chtěl jen nasypat granule a měl tu drzost strčit jí ruce do klece) a musela jsem ho litovat :lol: :D :lol: :D ,prostě jí vůbec nesedí , je toTRPITEL


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 20.Úno.2008 - 15:38 
Uživatelský avatar
 E-mail  ICQ  Profil

Registrován: 10.Led.2008 - 15:42
Příspěvky: 92
Jako u nás... :) My s přítelem jsme páníčci do kterých se nekouše...ale ostatní návštěvy aby chodily ve skafandru! :twisted: :lol:


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 20.Úno.2008 - 18:32 
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 12.Úno.2008 - 22:21
Příspěvky: 1801
Bydliště: Česká Lípa
Lena napsal:
Tak dnes jsme udělali zase malinký pokrok, teda nevím, jestli se to tak dá nazvat. Ráno jsem naší Adélce ukazovala"kdo je tady pánem",chytla jsem ji, ona se zahryzla a držela, tak jsem si vyprostila prst, ale stále jsem ji držela a snažila se ji trochu hladit a klidně na ni mluvit. Odpoledne řádila,až jsem měla obavy, jestli to přežije, ale potom :lol: usnula, znavená tím řáděním a my jsme ji hladily a chovaly na klíně. Pro nás to byla nádhera, ale nevím, jestli o tom freťule věděla, ale spinkala tak spokojeně. Věřím tomu, že si na nás zvykne a bude v pohodě. Už se na to těšíme. Tu fretku jsem totiž pořídila 13leté dceři a ona je tak trochu zklamaná. Ale my to nevzdáme. Tak to je malý přídavek za dnešek. Děkujeme všem, kteří si to tu přečtou a poradí :)


Ahoj Leno, my jsme si před pěti měsíci přivezli naší Kimi, ketrá byla taky kousavec...Teda ze začátku to bylo hotvé zlatíčko...Jak putovala od ruky k ruce...Protože nám jí vyzvedávala kamarádka...Za pár dní, když se zabydlela a zjistila, že jí nic nehrozí a přestala se bát...Tak to začalo...Kakání a kousání...Takže jsme začali důraně Kimi ukazovat, kdo je doma páníčkem...
Každopádně Kimi byla u původních majitelů nepouštěná a nikdo si s ní skoro nehrál...
Že to jsme my a ne ona...Když moc kousla, tak jí kousnem do ucha...Samozřejmě ne tak, aby jí to ucho krvácelo...To časem poznáš, co jí bolí a co ne...Navíc my jsme taky ze začátku kouslai málo...Měla z toho totiž děsnou švandu...Občas dostala holt malého políčka, aby pustila...Twď už stačí většinou jen zvýšit hlas a ona už ví, že má přestat...Teda pokavaď není absolutně rozdováděná...To na ní platí jen se schovat a chvilku si s ní nehrát...To se uklidní a potom to s ní zase jde...Prostě musíš zkoušet, každá fretka je jiná, stejně jako člověk..Na každého platí něco jiného...A když bude hodná, tak my to děláme tak(stejně bychom jí to dávali, ale takhle je to pro ní jakoby za odměnu...)že jí dáváme multivitamínovou pastu...Olízat trošku víčko :) A nebo hrozinky...Ty má ráda...


Nahoru
 

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 17 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
cron

Pračky-ledničky.cz | ABC elektro | A-A elektro | Pro fretky

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits & Weto webdesign