Fórum fretka.kom.cz

Fórum fretky.cz

Fórum pro chovatele fretek - spuštěno 27.12.2007

Nové české Sdružení chovatelů fretek www.schf.cz.

Právě je 28.Bře.2024 - 11:43
Registrovat | Pravidla | FAQ


Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 90 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Poznatky ze země za oceánem aneb Fretky a majitelé v USA
OdeslatNapsal: 4.Lis.2010 - 22:38 
Uživatelský avatar
 E-mail  ICQ  Profil

Registrován: 4.Říj.2010 - 21:08
Příspěvky: 130
Bydliště: Tábor
aha tak to by me zajimalo jakej je rozdil mezy tim kdyz tu mys sezere malej had kterej ji dusi byh vy jak dlouho. Popripade je klydne az 5min otravovana jedem oproti tomu kdyz ji ten potkan nebo fretka zlomi vas popripade ji prokousne hrdlo a za okamzik to ma za sebou.
Zakony prasteny. Ale dekuji za info.
No a mate s tim lovenim nekdo nejakou zkusenost?
Treba na youtube.com je par videi kde fretkazakoune potkana a jsou tam i nejaky mladata jak lovi ve vane mysi.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Poznatky ze země za oceánem aneb Fretky a majitelé v USA
OdeslatNapsal: 5.Lis.2010 - 1:26 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 17:40
Příspěvky: 2517
Bydliště: Praha
khaki napsal:
Já bych třeba začala s holátky, ty by měly být bez problémů a spolu s dospíváním fretky bych stupňovala i věk myší. Jinak mně na tom taky nepřijde nic špatného, ALE... § 4, odst. 1., písm. r) zákona 246/1992 na ochranu zvířat proti týrání říká, že za týrání se považuje používat živá zvířata ke krmení těch druhů zvířat, u nichž z biologických důvodů není takový způsob výživy nutný. A fretka nevyžaduje být krmena živými zvířaty, takže tím, že ji necháte doma lovit myš se dopouštíte týrání zvířete (myši), obzvláště, pokud nebude mít myš možnost útěku nebo úkrytu. Čerstvou zabitou myš ale získáte poměrně snadno tak, že s ní velkou rychlostí praštíte o zem (to už týrání není, smrt nastane okamžitě) a tuto ještě teplou předložíte fretce k jídlu. Nic proti tomuto způsobu krmení, ale granule jsou granule...


Nechci se toho zastavat, je kazdeho vec, cim a jak krmi :) Ale trocha mi prijde postavene na hlavu to, ze s mysi muzu trisknout o zem, ale fretka si ji zabit nemuze.. Me to prijde tak jako tak zbytecna smrt a opravdu postavene na hlavu... A kdyz uz bych premyslela o mysi pro fretku, pak bud by si ji teda zabila sama a nebo bych radeji koupila uz zabite.. Ale abych s ni doma jeste mlatila o zem?!? :|

_________________
ObrázekYasmin´s ferrets

Obrázek


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Poznatky ze země za oceánem aneb Fretky a majitelé v USA
OdeslatNapsal: 5.Lis.2010 - 9:49 
Uživatelský avatar
 E-mail  ICQ  Profil

Registrován: 4.Říj.2010 - 21:08
Příspěvky: 130
Bydliště: Tábor
tak ona to pro tu fretku bude urcinym zpusobem hra jako treba pro kocku proto mi zase neprijde moc logicky ji tu mys nejdriv omlatit o zem.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Poznatky ze země za oceánem aneb Fretky a majitelé v USA
OdeslatNapsal: 5.Lis.2010 - 11:46 
Site Admin
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 13:58
Příspěvky: 1863
Bydliště: Prostějov
Když fretka uloví myš venku v přírodě, ve stodole a pod. v pořádku, je to šelma. Lov myši v omezeném prostoru bez úkrytu, jako je třeba malá bytová toaleta, nebo dokonce vana, neuznávám, to není lov, to je vražda. Úplně stejné, jako by strčil někdo člověka do klece ke lvovi, nebo je spolu pustil do vypuštěného bazénu. V podstatě to je totéž. Lovec - kořist v nepřirozeném terénu, kde cíl a výsledek jen jediné jsou. Smrt kořisti ve stresu.

_________________
>>> Medový květ <<<


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Poznatky ze země za oceánem aneb Fretky a majitelé v USA
OdeslatNapsal: 5.Lis.2010 - 16:12 
Uživatelský avatar
 E-mail  ICQ  Profil

Registrován: 4.Říj.2010 - 21:08
Příspěvky: 130
Bydliště: Tábor
což to ano ato já jsem sem psal jen jako že je to asi realný aby tu myš ulovila.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Poznatky ze země za oceánem aneb Fretky a majitelé v USA
OdeslatNapsal: 5.Lis.2010 - 17:15 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 17:40
Příspěvky: 2517
Bydliště: Praha
Jordi napsal:
Když fretka uloví myš venku v přírodě, ve stodole a pod. v pořádku, je to šelma. Lov myši v omezeném prostoru bez úkrytu, jako je třeba malá bytová toaleta, nebo dokonce vana, neuznávám, to není lov, to je vražda. Úplně stejné, jako by strčil někdo člověka do klece ke lvovi, nebo je spolu pustil do vypuštěného bazénu. V podstatě to je totéž. Lovec - kořist v nepřirozeném terénu, kde cíl a výsledek jen jediné jsou. Smrt kořisti ve stresu.


Pokud ti ta mys beha v kuchyni po lince a nebo v loznici po posteli, ver mi, fretku na ni pustis :lol: :lol: :lol: Pokud me v baraku takto mys trapila, pustila jsem na ni Silvera, ten ji vetsinou ulovil, ale zrat sem mu ji nenechala..
Osobne bych ale fretce mys nekoupila, tohohle zastance nejsem..

_________________
ObrázekYasmin´s ferrets

Obrázek


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Poznatky ze země za oceánem aneb Fretky a majitelé v USA
OdeslatNapsal: 5.Lis.2010 - 19:34 
Uživatelský avatar
 E-mail  Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: 12.Zář.2008 - 22:18
Příspěvky: 99
Bydliště: Krenovice u Slavkova
Kdyz jsem pred rokem zacinala krmit fretky barfem taky jsem jim na prilepsenou jednou tydne dala mrtvou mys a dokonce me ji lepe jedli nez maso. Me to ale prislo dost lito a tak krmim jen hovezim nebo kurecim masem a masitymi kostmi. Tedka jim davam nekolikrat do tydne jako pamlsek cervy Zophobus morio. Docetla jsem se, ze obsahuji vetsi mnozstvi taurinu nez kureci srdce.

_________________
Albannach ferrets


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Poznatky ze země za oceánem aneb Fretky a majitelé v USA
OdeslatNapsal: 5.Lis.2010 - 21:37 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Profil

Registrován: 13.Led.2009 - 13:25
Příspěvky: 501
Bydliště: Jihlava, Havířov, Mikulov
Postavené na hlavu to určitě není. Hadi totiž mrtvou myš nepozřou, tj, jsou všichni hadi bez vyjímky právě oním druhem, jež vyžaduje být krmen živými zvířaty. Viděla jsem hady lovící kořist. Smrt krmných zvířat je velmi rychlá a navíc do poslední sekundy nemá oběť o hadovi ponětí. Takže bez problémů. Jestli necháte fretku lovit a konzumovat volně se vyskytující šedé myši domácí, pak je to vaše věc, ale v tom případě velmi doporučuji vakcinaci fretek proti leptospiróze. Co se týče kupovaných bílých myšek, ty jsou z tohoto pohledu poměrně bezpečné, ale musí být předem zabité (pochybuju, že je někdo vypustí na volno v bytě, kde se mají kam schovat a nechají fretku "přirozeně" lovit). Příměr Jordi se lvem a člověkem je velmi výstižný. Na praxi v zoo jsem denně zabíjela desítky krmných zvířat tím způsobem, že jsem s nimi mlátila o zem. Jak jinak chcete tu myš zabít? Injekcí těžko (nebyla by k jídlu), hlavu jí neuseknete (se netrefíte), manipulace šíje (zlomení vazu) nepřichází v úvahu, takže jak jinak? Omráčit elektrodami? Nejrychlejší, nejsnazší a nejhumánnější je prásknutí s myší o dlaždice. Jestli se to někomu nezdá, nemusí přece krmit myšmi. Jak píše Andrea.S, BARF nejsou jen myši.

Pro Dom999: Je takový problém si příspěvek po sobě napřed přečíst, opravit chyby a teprve pak odeslat? Vždyť se to nedá číst... Děkuju za pochopení.

_________________
Katka, fretečka Myška, a Opiculka za duhou


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Poznatky ze země za oceánem aneb Fretky a majitelé v USA
OdeslatNapsal: 5.Lis.2010 - 21:38 
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: 27.Úno.2008 - 16:56
Příspěvky: 79
Bydliště: Česká Kamenice
Atˇ se na mě nikdo nezlobí, ale je to fakt nechutný, chudák myš. Poprava ve stresu, nekonečný vteřiny.. Ty bláho, na to fakt musí mít člověk žaludek. V přírodě maj oba stejný šance a vyhraje ten lepší, ale todle.. Ještě to dávat na You Tube, lidstvo je fakt zvrácenej živočišnej druh. Jestli sem se někoho dotkla tak pardon, ale zvedá se mi z toho kufr.
Jo u hadů to chápu, ten se na granule vyprdne :wink: a proto taky hady nechovám, ač sou nádherný.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Poznatky ze země za oceánem aneb Fretky a majitelé v USA
OdeslatNapsal: 5.Lis.2010 - 23:03 
Site Admin
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 13:58
Příspěvky: 1863
Bydliště: Prostějov
Samozřejmě, had je něco jiného, had a šelma se nedá rovnat. Ale třeba právě z tohoto důvodu já hada nechovám. Nevadí mě, ale netoužím, mít ho doma.

_________________
>>> Medový květ <<<


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Poznatky ze země za oceánem aneb Fretky a majitelé v USA
OdeslatNapsal: 5.Lis.2010 - 23:38 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  ICQ  Profil

Registrován: 5.Led.2008 - 21:09
Příspěvky: 876
Bydliště: Přerov
Had se asi bez živé kořisti neobejde, protože nebude mít o nějaký mrtvoly zájem. Takže krmit ho živýma myškama je nutnost, kdežte fretka nepohrdne ani "mrtvýma" granulema a masem, takže krmit ji živou není tak nějak třeba v tom bych viděl rozdíl.
Mít doma hada taky netoužím, takové zvíře se nedá mazlit, nepřijde na zavolání atp.

_________________
http://pejan.rajce.idnes.cz/Nasi_fretaci/
http://pejan.rajce.idnes.cz/Nasi_fretaci_2009/
http://pejan.rajce.idnes.cz/Amalka/
http://pejan.rajce.idnes.cz/Mladata_2010/
http://old.stream.cz/?m=video&a=user_vi ... _id=164416


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Poznatky ze země za oceánem aneb Fretky a majitelé v USA
OdeslatNapsal: 5.Lis.2010 - 23:53 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Profil

Registrován: 13.Led.2009 - 13:25
Příspěvky: 501
Bydliště: Jihlava, Havířov, Mikulov
Hadi jsou velmi specifická zvířata. Já je mám ráda, vzory jejich kůže mě fascinují. Jejich pohyb je dokonalý, dovedou plachtit, plavat a dokonce skákat... Nakolik toho o hadech moc nevím, jsou to zvířata, kterých si vážím a právě pro jejich potravní specializaci chápu nezbytnost jejich existence. Nebojím se ani jedovatých, před zmijemi v přírodě neutíkám, ale fascinovaně je pozoruju. Těžké škrtiče jsem jako třináctileté dítě chovala za krkem (třímetrový hroznýš by mi jistě mohl ublížit, kdyby chtěl). Na setkání s černými zmijemi pářícími se v podzimním listí nikdy nezapomenu. Hady můžu, ale doma je radši netrápím. Na to si jich moc vážím.

_________________
Katka, fretečka Myška, a Opiculka za duhou


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Poznatky ze země za oceánem aneb Fretky a majitelé v USA
OdeslatNapsal: 7.Lis.2010 - 23:40 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 18.Srp.2010 - 0:13
Příspěvky: 23
pejan napsal:
Had se asi bez živé kořisti neobejde, protože nebude mít o nějaký mrtvoly zájem. Takže krmit ho živýma myškama je nutnost, kdežte fretka nepohrdne ani "mrtvýma" granulema a masem, takže krmit ji živou není tak nějak třeba v tom bych viděl rozdíl.
Mít doma hada taky netoužím, takové zvíře se nedá mazlit, nepřijde na zavolání atp.

Mám doma hada i fretku, a opravdu musím říct, že fretka je 100x lepší.
Ale myšku bych fretíkovy nedal, už jen ztoho důvodu, že mi dává pusinky a vadilo by mně to.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Poznatky ze země za oceánem aneb Fretky a majitelé v USA
OdeslatNapsal: 9.Lis.2010 - 21:08 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Profil

Registrován: 1.Dub.2008 - 14:10
Příspěvky: 153
Bydliště: Trutnov
Jen takový malý poznatek o myších a fretkách. Ve starým bytě, kde jsme bydleli se nám zabydlela malá šedá myška, říkala jsem jí "nadmyš", protože pastičky nezabíraly a veškerou návnadu sežrala - nechápala jsem.... Párkrát když škrabala za nábytkem a přeběhla na druhej konec místnosti, tak ji Šmudla zaregistrovala, ale než se ta naše chlupatice rozhejbala, byla myš pryč. Stejně si myslím, že i kdyby ji náhodou chytila, tak by ji brala jako hračku a ne jako kořist.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Poznatky ze země za oceánem aneb Fretky a majitelé v USA
OdeslatNapsal: 9.Lis.2010 - 23:45 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 17:40
Příspěvky: 2517
Bydliště: Praha
pokud je na pasticce neco co mys muze lehce capnout a odnest, pak to nepomuze :-) Proto jsem tam spis patlala nejakou pastu a pod :-)
Kazdopadne ja mela mysi vic nez dost a nejak jsem ty pasticky rozdychat nemohla, ale mysi taky ne, takze spis je ulovily fretky. Rejsky jsem chytla a odnesla do pole. Ti klidne bydleli i fretkam pod kleci.. ..no to je tak, kdyz clovek bydli na mlejne :lol:

_________________
ObrázekYasmin´s ferrets

Obrázek


Nahoru
 

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 90 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
cron

Pračky-ledničky.cz | ABC elektro | A-A elektro | Pro fretky

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits & Weto webdesign