Fórum fretka.kom.cz

Fórum fretky.cz

Fórum pro chovatele fretek - spuštěno 27.12.2007

Nové české Sdružení chovatelů fretek www.schf.cz.

Právě je 28.Bře.2024 - 17:06
Registrovat | Pravidla | FAQ


Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 40 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Alternativa chirurgické kastrace - Hormonální implantát
OdeslatNapsal: 22.Led.2011 - 13:39 
 E-mail  Profil

Registrován: 10.Led.2011 - 17:54
Příspěvky: 37
Bydliště: Bratislava
tak som bol u veterinára, niečo už o tom počul a čítal, ale na SK sa zatial skúsenosti s hormonálnym implantátom neobjavili. Dohodli sme sa, že sa pokúsi nájsť nejaké info on a že ja skúsim nájsť nejaký odbornejší materiál aj ja prostredníctvom Vás - skúsenejších chovatelov a ako tak čítam príspevky napr. od Cipíska, tak asi aj veterinára. Preto ak Vás možem velmi pekne požiadať, ak sa Vám objavil materiál na túto tému, nejaká štúdia, testy, informácie (kludne aj v angličtine, nemčine ...) posuniete ich sem? Ak sú výsledky a skúsenosti s týmto produktom dobré, je škoda nedať chovatelom na výber aj túto možnosť, navyše ak by toto nezaťažovalo organizmus našich miláškov :)
zatial moja Daisy nedostala ukončovačku, čaká sa ešte týždeň (bude to potom mesiac). a dalej sa potom uvidí podla informácií, ktoré sa zozbierajú. Dosť ho zaujalo, že sa jedná o produkt, ktorý sa používa u psov, ale samozrejme si takto bez dalších informácií nedovolil dať zamietavú, ani kladnú odpoved.
Možno by bol dobrý aj kontakt na veterinu, kde už toto používajú - napr. to Brno, ktoré sa tu spomínalo. Alebo na veterinára, ktorý sa venuje fretkám a ich chorobám. Skúsil by som týchto ludí aspoň skontaktovať.
U nás som bol u MVDr. Nemca z kliniky Bennett, ktorý je u nás dosť známy ako odborník na fretky.
Ďakujem


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Alternativa chirurgické kastrace - Hormonální implantát
OdeslatNapsal: 22.Led.2011 - 16:57 
Site Admin
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 13:58
Příspěvky: 1863
Bydliště: Prostějov
Tady na tomhle webu to vypadá, že to je vysvětlené. http://www.peptech.com/HTML/Animal_Heal ... hatis.html Je to anglicky. O fretkách se konkrétně píše v "Trial data" úplně dole.

_________________
>>> Medový květ <<<


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Alternativa chirurgické kastrace - Hormonální implantát
OdeslatNapsal: 22.Led.2011 - 19:38 
 E-mail  Profil

Registrován: 10.Led.2011 - 17:54
Příspěvky: 37
Bydliště: Bratislava
ďakujem.
ja som zatial našiel info, že sa tejto problematike venuje Dr. Nico Schoemaker z University Ultrecht. Spomínajú sa na webe jeho práce, štúdie a prednášky. Na googli je ich vcelku dosť ... Ale väčšinou je to len liečba, alebo riešenie problému hyperadrenocorticismu.
Pekný sumár info je napr. tu http://www.tco.asn.au/oac/community_gro ... 3&oacID=35


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Alternativa chirurgické kastrace - Hormonální implantát
OdeslatNapsal: 2.Bře.2011 - 2:34 
 E-mail  Profil

Registrován: 10.Led.2011 - 17:54
Příspěvky: 37
Bydliště: Bratislava
zisťoval som veci okolo horm. implantátu. moj veterinár sa zatial vyjadril, že pokial zisťoval (asi aj v Brne, dohodli sme sa, že sa pokúsi o kontakt s klinikou v Brne), nie sú zatial známe nejaké komplikácie s touto metodou.
Rodina vo francii mi zisťovala info u nich - klinika kam chodí zo psami už vyše roka robí len chemickú sterilizáciu (u fretiek teda). Chiriugickú cestu už opustili pre komplikácie vo vyššom veku fretiek. Vet v Pezinku (sk) takisto robil s touto metodou u fretiek svojej dcéry, pretože chcel pre ne to najlepšie (tak sa vyjadril). A další vet z Bratislavy sa mi vyjadril, že z týchto dvoch metod by si vybral hormonálny implantát, hoci je samozrejme najlepšie pre zvieratko nerobiť žiadne zásahy a nechať ho žiť tak ako to zariadila príroda. Ale tento posledný veterinár sa fretkám moc nevenuje, má o nich len základný prehľad. Oslovil som aj dalších, ale bud nevedeli, alebo ešte na dotaz neodpovedali. Odporučenie výlučne na chirurgickú sterilizáciu nedal ani jeden z oslovených. Žial ale ani jeden nemá dlhodobé skúsenosti, najlepšie spísané v nejakej práci či štúdii (i ked sa možno z tej francie niečoho podobného dočkám, ale určite nie v blízkom čase).
To len na oživenie tejto témy a zároveň som si zosumarizoval informácie. :)


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Alternativa chirurgické kastrace - Hormonální implantát
OdeslatNapsal: 10.Bře.2011 - 13:57 
 E-mail  Profil

Registrován: 10.Led.2011 - 17:54
Příspěvky: 37
Bydliště: Bratislava
tak implantát vpichnutý, je veselá a hravá, tak uvidíme čo dalej ...


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Alternativa chirurgické kastrace - Hormonální implantát
OdeslatNapsal: 27.Úno.2012 - 15:56 
 E-mail  Profil

Registrován: 8.Srp.2011 - 22:22
Příspěvky: 14
Ahoj,
v současné době se rozhoduju mezi kastrací a implantátem, pro samičku je jí necelý rok(cca 11 měsíců), před pár dny jsme ukončovaly říji injekcí.

Měl bych pár dotazů:

1. někde jsem četl že implantát jde rozpůlit a podat 1 kapsle (půlená) 2 fretkám
2. v případě normální kastrace neví někdo o nějakém zkušeném vetovi nejlépe v královehradeckém kraji?

Původně jsem chtěl mít jeden vrh mladých, ale bohužel sameček má kryptochorismus takže jeho kastrace nemine a u samice se bez kastrace nebo implantátu taky neobejdu protože se v říji projevila jako neskutečné čuně(podestýlak do záchodu rozházená po celé kleci, na záchod se nechodí v záchodě se spí atd)...


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Alternativa chirurgické kastrace - Hormonální implantát
OdeslatNapsal: 27.Úno.2012 - 16:30 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 19:38
Příspěvky: 2171
Bydliště: Duchcov
implantát se sice rozdělit dá, ale... balení je po dvou implantátech a když už ho veterinář objedná, málo kdy je ochotný z toho odprodat pouze jeden kus, natož ho ještě půlit. samotný jeden implantát snad jedině v nějakých větších ordinacích nebo klinikách, kde mají větší šanci, že udají potom i druhý.
jinak osobně bych v tomto věku určitě volila kastraci klasickou - chirurgickou. není totiž jistý, že jsou tyto implantáty tak "bezpečné" jak se zdají a u nekastrovaných samic prý mohou vyvolávat záněty dělohy, při dlouhodobém používání by údajně mohl být i problém s vaječníky - cysty, nádory a pod (tedy to je častý problém starších samic i bez implantátu), podle některých veterinářů je to pro organizmus dokonce i horší než klasická kastrace. takže já bych tento způsob asi volila pouze u starších fretek, kde už by byla narkoza velký riziko a nebo jen jako dočasný řešení, ale určitě ne na celý život..

_________________
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
*Na životě nejvíc miluju tu rozmanitost... Každej den mě nasere někdo jinej...*
*Moderní ženy se dnes nevdávají, protože pochopily, že nemá smysl kvůli kousku klobásy tahat domů celé prase...*


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Alternativa chirurgické kastrace - Hormonální implantát
OdeslatNapsal: 27.Úno.2012 - 16:36 
 E-mail  Profil

Registrován: 8.Srp.2011 - 22:22
Příspěvky: 14
ŽoFiRo napsal:
implantát se sice rozdělit dá, ale... balení je po dvou implantátech a když už ho veterinář objedná, málo kdy je ochotný z toho odprodat pouze jeden kus, natož ho ještě půlit. samotný jeden implantát snad jedině v nějakých větších ordinacích nebo klinikách, kde mají větší šanci, že udají potom i druhý.
jinak osobně bych v tomto věku určitě volila kastraci klasickou - chirurgickou. není totiž jistý, že jsou tyto implantáty tak "bezpečné" jak se zdají a u nekastrovaných samic prý mohou vyvolávat záněty dělohy, při dlouhodobém používání by údajně mohl být i problém s vaječníky - cysty, nádory a pod (tedy to je častý problém starších samic i bez implantátu), podle některých veterinářů je to pro organizmus dokonce i horší než klasická kastrace. takže já bych tento způsob asi volila pouze u starších fretek, kde už by byla narkoza velký riziko a nebo jen jako dočasný řešení, ale určitě ne na celý život..


ok díky mě to taky přišlo jako nejrozumější i po přečtení pár článků kde se zmiňovali o podobném, na druhou stranu mne zaráží, že v tom není jednotná informace protože je to na "trhu" od 2004...

teď jen najít tady někde u nás veta kterej to umí....


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Alternativa chirurgické kastrace - Hormonální implantát
OdeslatNapsal: 27.Úno.2012 - 17:10 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 19:38
Příspěvky: 2171
Bydliště: Duchcov
"jednotnou informaci" žel nenajdeš k ničemu a i když je implantát na trhu už roky, tak je vyráběn pro psy - samce a u fretek se v ČR používá pouze krátkou dobu, nicméně jistá rizika s sebou nese i klasická kastrace a ačkoliv se provádí podstatně delší dobu než ta hormonální, tak ani tam není info nijak sjednocené a najdou se její zastánci i odpůrci.

_________________
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
*Na životě nejvíc miluju tu rozmanitost... Každej den mě nasere někdo jinej...*
*Moderní ženy se dnes nevdávají, protože pochopily, že nemá smysl kvůli kousku klobásy tahat domů celé prase...*


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Alternativa chirurgické kastrace - Hormonální implantát
OdeslatNapsal: 3.Úno.2013 - 1:51 
Site Admin
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 13:58
Příspěvky: 1863
Bydliště: Prostějov
Takže abych to shrnula:
Superlorin jsme aplikovali Medulce na jaře v roce 2009 - to měla 5 let. Implantát by měl držet u fretek 2 roky. Medulka nás opustila na konci ledna 2013 a tedy do její smrti se ji říje už nedostavila. Zemřela ve věku 8 let a 8 měsíců. Implantát tedy mohl působit i 3 roky. Jestli měl takovou účinnost sice nemůžeme potvrdit, ale při aplikaci v 5-ti letech, nebylo nutné další aplikace.

_________________
>>> Medový květ <<<


Nahoru
 

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 40 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
cron

Pračky-ledničky.cz | ABC elektro | A-A elektro | Pro fretky

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits & Weto webdesign