Fórum fretka.kom.cz

Fórum fretky.cz

Fórum pro chovatele fretek - spuštěno 27.12.2007

Nové české Sdružení chovatelů fretek www.schf.cz.

Právě je 28.Bře.2024 - 12:47
Registrovat | Pravidla | FAQ


Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 40 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku: Alternativa chirurgické kastrace - Hormonální implantát
OdeslatNapsal: 8.Čer.2009 - 0:52 
Site Admin
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 13:58
Příspěvky: 1863
Bydliště: Prostějov
Květen/Červen 2009

Je známo, že kastrace samičky s sebou přináší jistá rizika! Ať už jde o prvotní strach z narkózy (jestli se fretka probere), pooperačních komplikací (infekce, krvácení, vykousání stehů...), nebo následným poruchám po čase (hyperadrenokorticismus - zvýšena nadprodukce sexuálních hormonů tvořených kůrou nadledvin "návrat říje"). Nyní je na trhu vcelku nová věc (u nás). A to takzvaná hormonální kastrace. Ve skutečnosti jde o kapsli s hormonem gonadotropinem.

kapsle s postupně uvolňujícím se hormonem gonadotropinem GnRH byla testována na fretkách v Evropě. Slouží k zastavení produkce sexuálních hormonů vytvářených kůrou nadledvin. U kastrovaných zvířat tyto hormony způsobí hyperadrenokorticismus - čili onemocnění kůry nadledvin. U kastrovaných zvířat lze touto cestou léčit hyperadrenokorticismus a u nekastrovaných zvířat se utlumí říje, tak, že se přestanou vytvářet sexuální hormony, které ji vlastně spouští. Tyto kapsle se aplikují podobně jako mikročip. Působí pak 2 roky. Jsou ještě 4 leté, ty však u nás zatím nejsou dostupné. Cena zákroku je podobná ceně kastrace.

_________________
>>> Medový květ <<<


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Alternativa chirurgické sterilizace/kastrace
OdeslatNapsal: 8.Čer.2009 - 12:16 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 17:40
Příspěvky: 2517
Bydliště: Praha
Tohle jsem slysela prave ted o vikendu :) Kamaradka mi rikala, ze mela nejaky seminar a ze ted bude zjistovat vic informaci :) Takze jsem taky celkem zvedava.. :D

Jedine cemu to asi nezabrani jsou cysty :( Coz je u fretuli taky celkem velke riziko.. :(

_________________
ObrázekYasmin´s ferrets

Obrázek


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Alternativa chirurgické sterilizace/kastrace
OdeslatNapsal: 9.Čer.2009 - 11:52 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  ICQ  Profil

Registrován: 10.Črc.2008 - 20:38
Příspěvky: 199
Dneska jsme byly na vet a tato metoda nám byla nabídnuta.Jedná se o vet v Brně


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Alternativa chirurgické sterilizace/kastrace
OdeslatNapsal: 9.Čer.2009 - 15:40 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Profil

Registrován: 13.Led.2009 - 13:25
Příspěvky: 501
Bydliště: Jihlava, Havířov, Mikulov
To je vlastně něco jako hormonální antikoncepce pro lidi :-D Dobrý nápad :arrowu:

_________________
Katka, fretečka Myška, a Opiculka za duhou


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: HORMONALNI IMPLANTAT?!?
OdeslatNapsal: 8.Led.2010 - 0:10 
 E-mail  Profil

Registrován: 3.Dub.2009 - 0:02
Příspěvky: 15
Prosim, poradte!!!
Moje fretecka mela loni riji skoro 5x za rok, jednou jsem ji nechala pripustit, ale zrejme mlade sezrala hned po porodu (i kdyz jsem ji hlidala, tak jsem si niceho nevsimla a pak uz taam nebyly). Je ji ted asi rok a pul a uz ma zase riji (jo, opravdu ji zacala v pulce prosince!).
Chci ji nechat vykastrovat, ale moje vetka mi rekla, ze to neni dobre, ze pak fretky casto trpi nadorama nadledvinek. Snazi se me presvedcit, at ji necham zavest podkozni implantat, pry to vypada trochu jako cip, ale uvolnuje to ze sebe hormony (jako antikoncepce u zen). Stoji to cca 2000 + aplikace a zasoba hormonu vydrzi asi na dva roky, takze kazde 2r. dalsi 2000.
A ted se ptam: uz jste o tom nekdo slysel? Ma to smysl, nebo je to kravina a jen se ze me snazi vytahnout penize? A muzete mi prosim nekdo doporucit sikovneho veta na kastraci, nejlip v okoli pribrami (v cechach). Ale kdyz to bude stat za to, tak i dojedu nekam dal.
Moc diky za brzkou odpoved! :)


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: HORMONALNI IMPLANTAT?!?
OdeslatNapsal: 8.Led.2010 - 1:10 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 17:40
Příspěvky: 2517
Bydliště: Praha
Zadna moje samicka implantat nema. Ale muj nazor na toto je, ze ano proc ne, ale asi bych to delala u starsi samicky - protoze prave to, ze po dvou letech to prestane ucinkovat se me osobne moc nelibi :) Ale tusim, delaji se uz i na dyl.. Ten pripravek se jmenuje Suprelorin, pouziva se na vice veci - u fretek s tim uz maji take dobre zkusenosti..
Jordina samicka ma implantat, takze mozna ti rekne jake maji zatim zkusenosti :)

_________________
ObrázekYasmin´s ferrets

Obrázek


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: HORMONALNI IMPLANTAT?!?
OdeslatNapsal: 8.Led.2010 - 22:57 
Uživatelský avatar
 E-mail  Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: 30.Led.2008 - 22:22
Příspěvky: 315
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Já jsem o něm slyšela jen v souvislosti léčení po operaci nadledvinek, jako prevenci bych to asi nepreferovala,ale možná je to jen neznalostí věci, není to ještě uplně obvyklé. Ani ta vetka nemuže říct, co to s organismem fretky udělá při dlouhodobým užití. Všechny hormonální léky jsou rizikový z dlouhodobýho hlediska.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: HORMONALNI IMPLANTAT?!?
OdeslatNapsal: 9.Led.2010 - 16:17 
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 12.Úno.2008 - 22:21
Příspěvky: 1801
Bydliště: Česká Lípa
Mě v Brně taky nabízeli implantát - Bělče. I když je naprosto zdravá...Prý pro jistotu, když měla tu dlouhou říji díky jejím dřívějším majitelům. Ale zatím jsem nad tím neuvažovala. Možná příští rok. Právě z důvodu nutnosti výměny a dalšího zákroku ve "stáří" se toho bojím, takže uvažuji spíš až ve věku, kdy se dá relativně čekat, že jí implantát poslouží "do konce jejích dní"
Každopádně jsme byla ujištěna, že pokud je zvíře zdravé, není to třeba do těla nutně dávat.

_________________
Dobrá nálada nevyřeší všechny Vaše problémy, ale nasere tolik lidí, že je dobré si ji udržet :-)


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: HORMONALNI IMPLANTAT?!?
OdeslatNapsal: 9.Led.2010 - 16:50 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 23.Bře.2008 - 16:10
Příspěvky: 599
Bydliště: Ostrava
S hodou okolnosti, o tom byla zmíňka pár dní zpět na public tv. Mluvil tam vet o hormonálních implantátech v souvislosti potlačení choutek u psů. Že jsou pak cca rok bez chuti. A že to používají i u fret. Tak jsem na to koukala :cheesy: Teda nevím co by mi dali na Kachňu, protože mi dva dny znásilňuje Kryšpína a ten u toho spí :lol:

_________________
http://Fretka-doma.blog.cz/
http://Nonano.mondozoo.com
http://ferretmarafiki.wz.cz/


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Alternativa chirurgické sterilizace/kastrace
OdeslatNapsal: 9.Led.2010 - 17:52 
Site Admin
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 13:58
Příspěvky: 1863
Bydliště: Prostějov
Sloučila jsem téma "Hormonální implantát" s tímto tématem, protože jde o jednu a tu samou věc. :wink:

_________________
>>> Medový květ <<<


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: PODEZŘENÍ NA SVRAB - STRONGHOLD NEZABRAL
OdeslatNapsal: 7.Kvě.2010 - 14:27 
Uživatelský avatar
 E-mail  ICQ  Profil

Registrován: 28.Dub.2008 - 17:36
Příspěvky: 284
Bydliště: Praha
Tchybo napsal:
Tak, už jsou výsledky ... jedná se o vaječníkovou tkáň ... testy na estrogen byly pozitivní ... takže na výběr byly dvě možnosti, buď operace a nebo implantování speciálního "čipu, válečku" pod kůži, kterej bude pomáhat (asi uvolňovat nějaký hormony) ... ten čip se musí implantovat každých půl roku a stojí 1500 :( - no ale na operaci jsem jí vzhledem k jejímu věku a stavu dát nechtěl a bylo mi to i doporučeno, že čip bude lepší, takže jsem zvolil čip ... peněz je to dost a celkem už to bylo dost, ale nedá se nic dělat, hlavně aby jí to pomohlo ... jinak dále bude mít ledvinnou dietu, která se prý v ČR neprodává, takže asi bude jíst speciální kočičí konzervy ... neznáte nějaké krmivo pro ledvinnou dietu speciálně pro fretky? Objednání ze zahraničí (USA) neni absolutně problém, mám s tím výborné zkušenosti ... takže bych koupil přímo pro fretky, kdybych věděl co ...

Jinak chtěl jsem se zeptat na srovnání cen, předem řikam, že je mi jasný, že VETové jsou drahý všude a chápu to, jenom chci mít nějaký srovnání ...

- První prohlídka a diagnóza, zavedení fretečky do systému: 435 Kč
- RTG, sono, přispání fretečky, odběr srsti, kůže, krve a zjištění výsledků: 1720 Kč
- Výsledky estrogenů: cca 500 Kč
- zavedení "čipu" 1500 Kč + asi něco za práci předpokládam


podle mého je to v celku dobrá cena. držíme palečky ať už je jí lépe..

_________________
Xavík, Žófa, Darah, Angebett, Apík :D


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: PODEZŘENÍ NA SVRAB - STRONGHOLD NEZABRAL
OdeslatNapsal: 7.Kvě.2010 - 14:58 
Site Admin
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 13:58
Příspěvky: 1863
Bydliště: Prostějov
Já teda nevím, o jaký implantát jde? My máme hormonální implantát, ale ten má výdrž 2 roky a stál nás 2100,-

_________________
>>> Medový květ <<<


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: PODEZŘENÍ NA SVRAB - STRONGHOLD NEZABRAL
OdeslatNapsal: 7.Kvě.2010 - 15:05 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 30.Dub.2010 - 15:43
Příspěvky: 21
Bohužel si na název nevzpomenu, zněl trochu latinsky ... původně určen pro psy, ale podle odborné literatury se může aplikovat i kočká, fretkám atd ... už to mají úspěšně vyzkoušené na fretkách ...


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: PODEZŘENÍ NA SVRAB - STRONGHOLD NEZABRAL
OdeslatNapsal: 7.Kvě.2010 - 16:55 
Site Admin
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 13:58
Příspěvky: 1863
Bydliště: Prostějov
pokud je to superlorin tak by to mohlo být ono. Akorát 6 měsíců je pro psy. U fretek to má držet 2 roky. My to máme aplikované loni na jaře a letos zatím do říje nepřišla. Takže by to mělo být ok. Asi bych se o tom zkusila poradit, protože bych ji to nenechala aplikovat každých půlroku zbytečně.

_________________
>>> Medový květ <<<


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: PODEZŘENÍ NA SVRAB - STRONGHOLD NEZABRAL
OdeslatNapsal: 7.Kvě.2010 - 17:18 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 30.Dub.2010 - 15:43
Příspěvky: 21
To je asi ono, tak díky, za tip, zeptám se na to, až půjdeme na první aplikaci ... což by mělo bejt v pondělí :-)


Nahoru
 

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 40 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
cron

Pračky-ledničky.cz | ABC elektro | A-A elektro | Pro fretky

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits & Weto webdesign