Fórum fretka.kom.cz

Fórum fretky.cz

Fórum pro chovatele fretek - spuštěno 27.12.2007

Nové české Sdružení chovatelů fretek www.schf.cz.

Právě je 20.Dub.2024 - 18:00
Registrovat | Pravidla | FAQ


Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 40 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Seznamování fretek
OdeslatNapsal: 7.Srp.2009 - 16:01 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 23.Bře.2008 - 16:10
Příspěvky: 599
Bydliště: Ostrava
Ahojda. Tak to tady pročítám a prosila bych taky radu. Ono oddělit dvě fretky od sebe by ještě šlo, ale jak mám seznám dvě a dvě? 4tyři to už je pěkné maso a pokud by došlo k pranici, což by asi došlo tak nevím nevím :roll: . Ze strany Kryšpína a Kačky problém nevidím, protože ty se ani na srazech neperou, teda krom Kryšpína, když byl v říjí,ale už je kastrovaný. Kača by se s každým kamarádila. Problém jsou holky, kterým je 5 a jsou obě kastrované, sestry, a jen Bára viděla jednou řijného samce, když se pářili. Na srazu kde jsme je vzali, Bára napadala každou fretku, samce, samice, mláďata a řvala jak tur. Zkoušeli jsme i ať na sebe nevidí, aby v sobě neměly oporu, ale nic. Sára naproti tomu se mi zdá, že řve ze strachu. Nenapadá hned, jako Bára. Ale ječí, už když vidí blížící se fretku. Jinak doma jsou pouštění na střídačku, tedy Bára a Sára, pak Kača a Kryšpín. Sára s Kačou na sebe semtam kvoknou, to samé Kryšpín a Bára. Bára Kaču chtěla přetáhnout i přes mříže, a pořád se přes ně snaží kousat, to už i Kača na ní přestala kvokat.A Bára ke Kryšpínovi je taková neutrální, takže nevím. Zatím ne´mám odvahu je pustit k sobě. Protože jsme zkoušely pustit holky všechny tři (Kryšpín byl v říji a ještě nekastrovaný) a Bára hned napadla Kaču a byla mela!
Zkusím vyměnit ty pelíšky jak se tady píše. Taky mě napadlo chodit venčit Sáru a Báru zvlášť. Tj . Kača, Kryšpín a Sára, nebo Kača, Kryšpín a Bára. Tak díky předem za rady :|

_________________
http://Fretka-doma.blog.cz/
http://Nonano.mondozoo.com
http://ferretmarafiki.wz.cz/


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Seznamování fretek
OdeslatNapsal: 7.Srp.2009 - 20:50 
Site Admin
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 13:58
Příspěvky: 1863
Bydliště: Prostějov
No nevím, no,ony fretky mají k některé fretce vyloženě nesympatie. U Nás třeba Elvina nesnáší Ajmi a jede po ní, zatímco na Lunu je ok, i když Luna je cítit po Ajmi, protože spolu bydlí. A Luna nesnáší Julii a honí ji. A starší fretky nesnášejí ty mladé. Prostě jsou fretky, které se jiným nelíbí. Konkrétní nesympatie je Luna-Julie a Elvina-Ajmi u starší je to podle mě hlavně o tom, že tu prostě byli dřív a ty mladší nemusej. U nich to už není o sympatiích, protože je bijou všechny stejně.

_________________
>>> Medový květ <<<


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Seznamování fretek
OdeslatNapsal: 11.Srp.2009 - 22:57 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  ICQ  Profil

Registrován: 6.Led.2009 - 22:30
Příspěvky: 45
je to asi 14 dní co jsem tu psala naposled jak se máme atd..jsme asi v začarovaném kruhu :| ,,prcek" dnes 1600kg - neustále tu moji holku nenechá na pokoji ,furt ji deptá ,tahá , chytá za krk a neustále na ni syčí a syčí ta je na nervy a hysterčí ale nijak mu nevyčiní a když přeci málo jo- tak si z toho on nic nedělá , jsou chvíle kdy je klid a každý si de po svém nebo si chvíli dokáží hrát i normálně i když jen na chvíli a to je v poho ale když ho to chytne tak je k nezastavení :twisted: , taky jsem psala před 14dny že sem tam utrousí i kapky moči,teď jen konstatuju že těch kapek moči je čím dál tím víc, nějak to nechápu, ted 3.8. mu byly 4.měsíce :!: že jde do puberty je mi naprosto jasné ale co ty kapky moči,tuhle 3kapky,tuhle 4kapky :shock: co jsem si jen dnes všimla,ve vytřený kleci co mi tam hned vlez tak hned 3 kapky, nebo jen kapka sem tam, chjo to musíme mít zase něco abnormal :| a je to normal :?: od soboty se i začal prapodivně hrbit a dělá to dodnes sice né pořád ale i se mu udělá taková bulka na pindíku,která zase zmizí,fakt jsem ztoho :shock: všichni jsem se svýma zkušenostma ať jsem zas o něco chytřejší :wink: díky,díky M.

_________________
Můj manžel mi dal na vybranou - buďto on nebo fretka. Občas se mi po něm stýská....


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Seznamování fretek
OdeslatNapsal: 12.Srp.2009 - 13:43 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  ICQ  Profil

Registrován: 6.Led.2009 - 22:30
Příspěvky: 45
myslíte že říje :?: nebo jen puberťačí :oops: viz. dotaz zhora,chjo

_________________
Můj manžel mi dal na vybranou - buďto on nebo fretka. Občas se mi po něm stýská....


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Seznamování fretek
OdeslatNapsal: 12.Srp.2009 - 18:55 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 17:40
Příspěvky: 2517
Bydliště: Praha
Rije bych nerekla, ale proste je to chlap a choutky zacinaji.. Sice jeste nechape presne k cemu to ma, ale uz to na nej nejak leze 8) Jsou samci, kterym je to jedno a jsou i taci, kteri ve 4 mesicich nakryli samici ;)
Obavam se, ze ted do te kastrace si ho holcika chudera uzije.

Udelej ji doma nejakou krabici, nebo rouru, kam za ni nemuze, aby se mu mohla schovat..

_________________
ObrázekYasmin´s ferrets

Obrázek


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Seznamování fretek
OdeslatNapsal: 12.Srp.2009 - 19:44 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  ICQ  Profil

Registrován: 6.Led.2009 - 22:30
Příspěvky: 45
a sakra :wink: ve 4.měsících nakrýt samičku ty .... , ještě že je moje rebeka kastrovaná :oops:
jo schovává se mi mezi nohy nebo si na mě vyleze princezna- ví ,že jsem její spolehlivá záchrana :mrgreen: vyloženě se mu vzdává a pláče :( aby ji nechal zmetek jeden :evil: vůbec mu za to nevyčiní ,nechá si toho hodně líbit -vůbec nechápu to její chování :!: asi vycítila že má navrch on , no asi si užijeme do sytosti - to abych se nenudila :roll: nemůžu mít doma nic co by mělo normal průběh a to mám vlastně takhle pořád, takže vlastně nevybočuju :cheesy: tak zatím a díky za odpověď.M

_________________
Můj manžel mi dal na vybranou - buďto on nebo fretka. Občas se mi po něm stýská....


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Seznamování fretek
OdeslatNapsal: 12.Srp.2009 - 19:47 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 17:40
Příspěvky: 2517
Bydliště: Praha
jenze tohle je normalni prubeh :))))) normalni pubertalni samecek ;) A navic, ono branit se necemu co je jednou tak velky, je docela tezke ;) 8)


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Seznamování fretek
OdeslatNapsal: 14.Srp.2009 - 22:29 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 23.Bře.2008 - 16:10
Příspěvky: 599
Bydliště: Ostrava
Tak hlásím, že Kryšpínek a Sára jsou ok. Zrovna jsem je zkusila pustit spolu a šlo to bez rvačky :cheesy: Zítra je na řadě Bára. Pak zkusím 2 na jednoho. A pak to samé s Kačkou :roll:
Tak držte prosím tlapky

_________________
http://Fretka-doma.blog.cz/
http://Nonano.mondozoo.com
http://ferretmarafiki.wz.cz/


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Seznamování fretek
OdeslatNapsal: 15.Srp.2009 - 0:18 
Site Admin
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 13:58
Příspěvky: 1863
Bydliště: Prostějov
Tak to jsem zvědavá. Budem držet palce. Já jsem teď dala mladý dohromady ať si to vyříkají a celkem to jde. Občas zaskřípe rivalita, ale jinak to je v pohodě. Asi taky díky tomu, že běhávali společně, akorát byli rozděleni na 3 klece. Takže teď pouštím 2 tlupy a mám v podstatě 1 klec. A starousedlíci mají svoji jednu. :wink:

_________________
>>> Medový květ <<<


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Seznamování fretek
OdeslatNapsal: 9.Kvě.2014 - 21:02 
 E-mail   Moje galerie  Profil

Registrován: 30.Led.2010 - 15:22
Příspěvky: 2
Bydliště: obránců Míru 313,Žatec
ahoj,jak to tak čtu všechno,tak si myslím že ty moje dvě bojovnice se asi kamarádit nebudou nikdy,Amálku mám 4 roky a Jess o 3 roky dýl a ta kamaráda měla ale přišli jsme o ně,tak jsem myslela že když si nechám nalezenou Amálku tak se třeba skamarádí.Je to velice brutální,při jejich boji lítaj chlupy a teče i krev.Nejprve Amálka bydlela v kleci na králíka ale to se ukázalo jako velice nebezpečné,jess se do ní zakousla a tahala jí přez klec ven. Nesmí se vůbec k sobě dostat,už mě napadlo i dát je do vody spolu,obě nemají rády koupelnu protože se tam koupou ale mám strach.Už to zkoušíme čtyři roky ale marně,možná je to tím že už jsou obě dospšlé :(


Nahoru
 

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 40 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  

Pračky-ledničky.cz | ABC elektro | A-A elektro | Pro fretky

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits & Weto webdesign