Fórum fretka.kom.cz

Fórum fretky.cz

Fórum pro chovatele fretek - spuštěno 27.12.2007

Nové české Sdružení chovatelů fretek www.schf.cz.

Právě je 28.Bře.2024 - 22:11
Registrovat | Pravidla | FAQ


Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 38 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenosti s chovateli-množiteli
OdeslatNapsal: 7.Úno.2009 - 13:37 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 19:38
Příspěvky: 2171
Bydliště: Duchcov
jojo, inzeráty dávat do jinýho vlákna a sem psát jen vlastní zkušenosti s chovateli a asi bych to tu ani moc nerozkecávala zbytečnejma komentářema, aby to zůstalo přehledný pro ty, co si budou chtít chovatele vybrat...

_________________
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
*Na životě nejvíc miluju tu rozmanitost... Každej den mě nasere někdo jinej...*
*Moderní ženy se dnes nevdávají, protože pochopily, že nemá smysl kvůli kousku klobásy tahat domů celé prase...*


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenosti s chovateli-množiteli
OdeslatNapsal: 7.Úno.2009 - 21:00 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: 16.Dub.2008 - 18:04
Příspěvky: 618
Bydliště: Trutnov
Přidávám svou zkušenost s nezodpovědnou chovatelkou, alespoň podle mě. Tato chovatelka se jmenuje Lucie S (ani celé jméno neuvedla) a měla by bydlet někde v okolí Prahy (její fretka je z Plzňského kraje). Jedná se o původní majitelku naší Terezky. Osobně jsem se s paní/slečnou nikdy nesetkala. O předání vím jen to, že fretičky byli dvě, dovezeny na Černý most v Praze, kde si pro ně měli nové majitelky přijet. Udávaný věk fretky byl 9týdnů. Terezka byla předána se slovy, že je trochu divočejší než její sestřička a pytlíkem kočičích, barevných granulí neznámého původu :roll: Po tom, co se dostala Terez k nám jsme navštívili několik veterinářů a Terezku shlédli i další chovatelé a věk byl udán min. o 4týdny více. Po mém e-mailu, který jsem chovatelce napsala mi prozradila, že holky jsou o 2týdny starší než uvedla původně..co říct... Tereza nebyla zvyklá na lidskou ruku, záchůdek a o jídlo a pití se prala, ikdyž nebylo proč.Domnívám se, že pravděpodobně vyrůstala se sourozenci pohromadě a jídla nebylo mnoho a setkání s lidskou rukou také ne... rozhodně bych takovouhle šelmičku nepředala do rukou začátečníka, který s fretkami nemá zkušenost. Další komunikace s chovatelkou je velice obtížná. Vlastním pouze její e-mail a odpověděla mi na každý 3 (zhruba).

_________________
http://www.tchorenky.websnadno.cz/

http://www.potkanky.websnadno.cz


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenosti s chovateli-množiteli
OdeslatNapsal: 26.Úno.2009 - 10:47 
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 14.Srp.2008 - 15:04
Příspěvky: 29
Bydliště: Ostrava
No toto vlákno mě strašně vyděsilo, jelikož Izzuli mám od Hoppa.
Jeho chov bych přirovnala k chovu králíků, no má je venku v kotcích u slepic a králíků na slámě. Nijak pofiderní se mi nezdál jen mě zaskočilo, že když mi vyndával mláďatka z budky aby mi je ukázal tak francouský buldoček ukousl špičku ocásku malému albínkovi. Nic si z toho nedělal byl nějak moc vklidu, jen mu to zastřikl dezinfekcí a dal se nám věnoval.
S Izzuli problémy nemáme až na ukrutné kousání které jsem ji už z části odnaučila, v poslední době začla vyhledávat i mojí pozornost, ale mrzí mě že není větší mazel. Když jsme si ji přivezli, poslušně mi chodila na záchod, v pubertě dost zlobila a chodila se vyprazdňovat kam chtěla, ale už ji to naštěstí přešlo. Jinak si nemůžu stěžovat, ale ohledně socializace fretek u pana Hoppa, bych si od něj už další nekoupila.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenosti s chovateli-množiteli
OdeslatNapsal: 12.Bře.2009 - 20:32 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 23.Bře.2008 - 16:10
Příspěvky: 599
Bydliště: Ostrava
Ahojda. Tak já jsem si dříve tohodle vlákna nevšimla, navíc jsem neměla net. K p.Höppovi. Mám od něj Kačku. Je fakt, že nám jí na požádání u sebe nechal as o dva týdny déle. Kačka měla celkem ošklivého svraba, kterého jsme hned přeléčili. Jinak fotky jsou pravdivé (s mláďaty). Přítel nám byl Kačku vybrat předem. V momentě kdy mezi freťata dal ruku, všechny mu na ní vysely. Nevím jakou směsí krmí(l), ale je to vidět na fotce s mláďaty. Taky jsem si všimla, že se zbavil obou rodiču Kačky a nahradil je "in" vybarvenými fretkami, hold tchoři už nejsou v módě, tak se špatně prodávají. Kačku nám předal na nádraží. Na záchodek kupodivu zamířila hned, ale to nebylo tím, že by se záchodkem zkušenosti měla!!! Prostě je to šikula. V králikarně chodily do rožku. Kousavá byla dlouho, teď už je naštěstí mazel :) A co se týče jeho jiných chovů, tak těch jiným "chovných" zvířat má spousty. Takže toť vše. Tímpádem si na lidi z Jistebníku dávam bacha (i když za to ostatní nemůžou). Navíc mám pocit, že má známeho na fretčí farmě, protože u většiny svých fretek, nemá uveden původ, nebo jen z farmy.

_________________
http://Fretka-doma.blog.cz/
http://Nonano.mondozoo.com
http://ferretmarafiki.wz.cz/


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenosti s chovateli-množiteli
OdeslatNapsal: 13.Bře.2009 - 9:31 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 9.Led.2009 - 10:15
Příspěvky: 197
>Ahoj Noni :) . Na všechny lidi z Jistebníku si nemusíš dávat bacha. Za Petulou jezdím strašně ráda, její frteulky miluji, jsou to největší fretčí mazli, jaké znám. Doma to voní čistotou, i když je tam říjný samec a všichni jsou na volno. Všude mají čisté pelechy, vodu a papání, dokonce 6-leté Terien se konzervičky přihřívají, mají pamlsky a pastičky...atd. Jenom co přijde Petka domů všechny jsou okamžitě vzhůru a vítají jako pejsci a nakonec ji všechny usnou na klíně. Moc ráda tam jezdím, jsou to opravdu bezva fretulky a Petka mi ochotně jezdí kdykoli poradit, nebo jen ostříhat Batuli drápky,(pořád se ještě těch jejích mini nehtíčků bojím :oops: ). Ta ji taky miluje, může se zbláznit, když přijde " ta vonavá teta" :D :D Na Hopa má stejný názor, jako my. Včera se jí narodilo z prvního vrhu 9 miminek a moc bych za to nedala, že si ustlala v kuchyni u porodní voliérky :D . Mám ji moc ráda a v tomhle bych za ni dala ruku do ohně, i když je z Jistebníku :D .


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenosti s chovateli-množiteli
OdeslatNapsal: 3.Čer.2009 - 21:33 
 E-mail  Profil

Registrován: 6.Dub.2009 - 13:56
Příspěvky: 24
Ahojík,
tak i já se jdu pochlubit se špatnou zkušeností s ,,chovatelem" množitelem...jeho jméno a kontakt tady zmínila už fretecka1 na předchozí stránce...tento pán se jmenuje Martin Procházka,bydlí ve Vlašimi v ulici Lidická (na číslo popisné si nevzpomenu) a jeho telefonní číslo je 603778430. To že nabízí šestitýdenní fretky po celý rok je opravdu velmi divné,takže bych se nedivila,když by samičky nakrýval pokaždé když přijdou do říje...a co teprve ty mláďata :roll: mám od něj tchořovitou samičku...když jsme si pro ní s přítelem přijeli probíhalo vše celkem v pohodě...pan P. nás pozval do svého bytu který se nachází v řadové bytovce...freťulka tam byla puštěná bez dozoru...byt absolutně nebyl uzpůsoben na chov takového zvířátka..všude nebezpečné škvíry a zákoutí odkud se taková všudybylka dá opravdu stěží dostat :| .Mimísci od něj jsou krmeni pouze hovězím masem :roll: ,nejsou zvyklá na záchůdek a těžko říct,jestli má vůbec rodiče oočkované :?: ...když jsem chtěla vědět jak se jmenují a kdy se narodili rodiče,tak se na mně utrhl že rodiče pojmenovaný nemá a těžko ze sebe vypotil nějaký data narození...což si myslím,že to ani nebudou pravdivé informace :( .Když jsem chtěla vidět kde malou měl...tak mi řekl,že jí teď přivezl ze statku autem a že je doma nechová.Takže další věc že je prostě chová na statku,jezdí je tam akorát krmit..takže nejsou zvyklá na dotek ruky a už vůbec ne nějaké pohlazení nebo pomuchlání. Další věc je,že když do vyhledávače zadáte nějaký jeho údaj tak vám to vyplivne docela dost inzerátů,jak na fretky (který teda záhadným způsobem mají stále 6 týdnů),tak chová i papouchy - Žako šedý,tak i nějaký psy a ještěrky...ty papouchy jsem viděla na vlastní oči...měl je zrovna v kuchyni..byly to tři mláďata a jeden starší papouch .Tyhle čtyři zvířata byly zavřený ve skříňce o rozměrech v60cm x š50cm x h50cm. Neměli tam absolutně místo se hnout :shock: ...takže jsem fakt nechtěla vědět kde byla zavřená naše freťulka s mámou a sourozencema :cry: .
Paradox byl,že když jsem si volala,že chci freťulku,tak mi řekl,že za týden bych si mohla přijet pro samečka...jenže já jsem chtěla samičku...takže jsem si pro ní jela za tři týdny..to už byly druhý šestitýdenní mimísci...za dalších čtrnáct dní volal jestli nemám ještě zájem o freťuli,že má opět šestitýdenní :frown: ..a po cca měsíci mi poslal smsku,že si přečetl můj inzerát a že má šestitýdenní samičku :evil: ...
Ten pán musí mít velkochov...to ať mi nikdo netvrdí nic jiného...teď když se zabrouzdá po netu tak si myslím,že by se opět našli čerstvý inzeráty...takže na pana P. opravdu pozor.
Tak snad si toto přečtou všichni milovníci fretek a také začátečníci... :wink:

_________________
Nika a freťulky Mia a Cherie


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenosti s chovateli-množiteli
OdeslatNapsal: 4.Čer.2009 - 8:45 
 E-mail  ICQ  Profil

Registrován: 11.Kvě.2008 - 9:07
Příspěvky: 6
Bydliště: Praha
souhlasím.. o panu Procházkovi jsem psala zde: viewtopic.php?f=15&t=402&p=13759#p13759


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenosti s chovateli-množiteli
OdeslatNapsal: 4.Čer.2009 - 9:49 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: 7.Dub.2009 - 13:07
Příspěvky: 320
Bydliště: Slovensko Kopčany ( kúsok od Hodonína)
Ja som si prvého freťáčka tchoríka Ferdíka kupovala tiež od neregistrovanej chovateľky ,ktorá mi neposkytla na seba ani kontaktné informácie.
Keď sme aj s manželom prišli do panelákového bytu a pani otvorila dvere do miestnosti cca 4x 2 m,tak sme zostali šokovaní kolko klietok sme tam videli( asi 10 možno 12 ...to presne neviem) .a druhú stranu nás prekvapilo ,aké má všetky klietky čistučké a freťule sa v nich netlačili ...myslím,že boli všetky po jednom. A na to ,že to bolo všetko v paneláku ,tak to tam ani tak hrozne nesmrdelo.Na chodbe pred tou izbou bolo vidieť,že tam nechávajú freťule ,aby sa poriadne vyjašili . Bolo tam niekolko záchodov.Ale a celý ten priestor bol fretkám prispôsobený. Freťulky boli všetky vymazlené aj tie z ktorých sme si my vyberali. Granulky papali kvalitné aj nám pani do začiatku dala tak na 3 dni.
Jedinú vec ,ktorú musím pani chovateľke vytknúť ,že nás ako úplných laikov pravdepodobne oklamala a predávala nám samčeka 3 mesačného,čo som neskoršie zistila,že bol minimálne o mesiac a pol starší,takže to bola šialene kúsavá potvorka ,ktorá nám veľmi skoro po príchode k nám začala dospievať :twisted: takže nám všetci radili ,aby sme nezvládnuteľného samca vrátili radšej naspäť chovateľke ,alebo ho dali proste niekde :evil: preč.To som samozrejme nedokázala,tak som sa obrnil velikánskou trpezlivosťou a teraz mám doma mazlivého 3ročného macíka.

No a príbeh druhej freťulky:
Albínku Kikinku kúpil manžel na jarmoku v ČR ,kde pani predávala freťátka ,ktoré tam boli síce s maminkou,ale podla toho ,čo hovorila manželovi,ked sa pýtal ,čo papajú ,tak mu na to povedala,že :melón,rajčiny .....tak neviem,či dostávali aj niečo iné okrem zeleniny a ovocia :frown: Kikinka bola narozdiel od Ferdíka malinká ....mala ledva 6 týždňov

_________________
FERDÍK a KIKINKA & FREDÁNEK a JESSIENKA
http://adrianavalachovicova.rajce.idnes.cz/
http://fretihafi.estranky.cz/
http://www.youtube.com/user/adina936


Naposledy upravil adina dne 4.Čer.2009 - 12:57, celkově upraveno 1

Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenosti s chovateli-množiteli
OdeslatNapsal: 4.Čer.2009 - 11:21 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  ICQ  Profil

Registrován: 5.Led.2008 - 21:09
Příspěvky: 876
Bydliště: Přerov
Já vám to řeknu tak. Já jsem viděl fretky poprvé ve zverimexu a moje dcera projevila zájem si nějakou pořídit. Do té doby jsem věděl, že je to zvíře něco jako kuna, myslel jsem, že je divoké a nedá se chovat a taky jsem věděl, že je příbuzné tchoři a hrozně smrdí. Ve jmenovaném zverimexu jsme viděli dvě bílé fretky, prodavačka nám dovolila otevřít klec a hrát si s nimi, byly moc milé a vůbec nás nekously. Nebýt toho, že jsme byli ve městě na druhém konci republiky a měli před sebou ještě týden dovolené, tak jsme si je koupili. Ale vychladnul jsem s tím, že až přijedem domů, podívám se na internetu na všechny dostupné informace, co taková fretka v bytě obnáší a uvidíme. Když jsem toho přečetl docela dost, nabyl jsem přesvědčení, že je dobré mít tedy fretku od chovatele, nebo chovatelské stanice, jak se to tu píše. Tak jsem do jené zavolal. Ozval se docela příjemný ženský hlas a začali jsme hovořit o našem úmyslu si pořídit fretku až došlo na otázku : A už jste někdy nějakou freku měli, máte zkušenosti? Odpověděl jsem samozřejmě popravdě, ne, nemáme...načež se z telefonu ozvalo tónem nevím jestli odpovídajícím a nebo jakýsi hlas podobný "mluvení si pro sebe"...tak to já vám nemůžu fretku dát, když nemáte zkušenosti, to ne, to by.....dál už jsem pochopitelně neslyšel, protože jsem neztrácel provolané minuty.
Tak jsem časem našel inzerát na fretka.cz, že jsou k prodeji fretčí mláďata a nebylo to daleko od našeho města. Emailem jsem se s majitelkou domluvil, na datumu, kdy budou k odběru, taky mi poslala několik fotek milých uzlíčků a odkazy na fretčí registr, kde byla fota matky a otce :wink:
Tady jsou některá z nich
Příloha:
fretata.jpg
fretata.jpg [ 169.66 KIB | Zobrazeno 2524 krát ]

Příloha:
fretata1.jpg
fretata1.jpg [ 191.58 KIB | Zobrazeno 2524 krát ]

Zatím jsem scháněl věci a stavěl voliéru :wink: až přišel ten kýžený den. Přijeli jsme autobusem do vsi, na zastávce nás čekala 17ti letá slečna, a dovedla nás až k nim do hezkého rodiného domu, kde bydlela úplně normální rodina a měli samičku fretky jako miláčka se kterým jsme se hned seznámili. Potom nám přinesli plnou přepravku mláďátek a vyskládali je na trávník do ohrádky. To bylo něco, dlouho jsme se dívali a nevěděli které vybrat :-) Nakonec nám padl do oka jedlík, který byl neustále u misky a jedl a jedl, to byl Šelmák a je takový dodnes :cheesy: Dcera potom vybrala opak, velmi čílé, až hyperaktivní mláďě, které jsme nebylo vteřinu v klidu :lol: Bylo nám víc líto než jim asi, že je bereme od tak šťastné a spokojené rodiny, fretčí i té lidské. Zpět nás vzali dokonce autem na nádraží, protože vlak jel dřív, aby jsme s mrňousy někde nečelali.
Takže ne vždy si myslím, že jsou chovatelské stanice nej, někomu se může zdát příliš, když má někdo místnost v paneláku plnou klecí a hlavně v menším množství jsou myslim vymazlenější. Někdy co tady čtu, jak fretky někoho koušou, až do krve, nechápu, já to totiž nikdy nezažil. Ano nějaký ten šrám, hlavně když byli menší v zápalu hry cvakli někdy více, ale žádné prokousnutém prsty a pod, nic takového. Bloodik, i když je v říji, dokáže velmi něžně! uchopit prst do tlamičky a táhnout vás do pelíšku :lol: a nazlobeně kvoká, když se mu prst vysmekne. Šelmák nekouše vůbec, to je olizovač, neustále mě všude olizuje :cheesy:
No co jsem tím vlastně chtěl říct no :mrgreen: asi že každý považuje za nepřijatelné něco jiného, ale když jsou jasně a viditelně zvířata v pořádku, tak nic proti gustu každého, naopak přehnaná starost přijde někdy k smíchu, zvlášť když vám řeknou, že když nemáte zkušenosti, fretku vám nedají (jak potom někdo může mít svoji první, tu asi musí koupit ve zverimexu? :lol: )

_________________
http://pejan.rajce.idnes.cz/Nasi_fretaci/
http://pejan.rajce.idnes.cz/Nasi_fretaci_2009/
http://pejan.rajce.idnes.cz/Amalka/
http://pejan.rajce.idnes.cz/Mladata_2010/
http://old.stream.cz/?m=video&a=user_vi ... _id=164416


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenosti s chovateli-množiteli
OdeslatNapsal: 4.Čer.2009 - 11:51 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  ICQ  Profil

Registrován: 17.Bře.2008 - 12:38
Příspěvky: 316
Bydliště: Cheb
8) Moc hezky jsi to napsal Pejane: opravdu, ale na konec kde je psáno, že ti chovatelka po telefenu, řekla, že ti fretku nedá pokud s ní nemáš zkušenosti.. :roll: mno víš to je trochu jinak...já osobně co se týká adopcí,,s tím bojuji jak komu, fretku svěřit, mám dobré ale i špatné zkušenosti...poprvé jsem věřila, tomu, že si fretku nechaj a bude mít nový domov. za 2 dny mi volali,,ještě , že TAK :? Ze fretka všude čura a pod, věci,,,,a ted opravdu si dávám majzal komu fretečku dát a komu nééé..myslím, že to chovatelka nemyslela zle, ale nabídnout ti mohla, že ti poradí jak se o fretku starat a pomoci ti překonat obavy, že fretka není zla, nesmrdí a pod, věci který si o nich spoustu lidí myslí :roll: a to i já nabízím lidem,,aby se s fretkou přišli nejdříve seznámit a néé jim fretku strčit mezi dveřma a nazdar :evil:
Ale...je fakt, že člověka neodhadneš,,,a první dojem, může být ten praví a někdy prostě néé mno...asi si to jako majitelka fretek moc beru,,,mám je z celého srdce ráda, a žiji nima celý dny,,,,a představa, že někde některá fretulka stráda,,,jen z lidské hlouposti mě štve :evil:
Tak asi tak mno :mrgreen: Jinak co se týká prodeje fretek jak ze zverimexu, nebo od chovatele nevím,,posoudit nemohu, viděla sem fretku od chovatele, a ještě hezčí ve zverimexu,,tak nevim mno,,,nedokážu posoudit,,, ale jde hlavně o to, že jako fretka, i ze zverimexu, byla od nějakého chovatele množitele mno..s tím rozdílem, že ve zverimexu se původ fretky nedozvíte :| je to prostě v lidech :idea:
:wink: :wink: :wink:


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenosti s chovateli-množiteli
OdeslatNapsal: 5.Čer.2009 - 14:00 
 Profil

Registrován: 5.Čer.2009 - 13:41
Příspěvky: 4
Procitam toto forum jiz delsi dobu a neda mi to, abych zde nenapsala svou zkusenost s "chovatelkou" jmenem Marketa Balla (Marky_Ball) bydlistem Zabrusany u Teplic.
Loni jsme u teto "chovatelky" nechavali kryt nasi samicku, nacez si rovnou pri kryti rekla o 1OOO kc, ktere jsme, ac se nam to moc nelibilo, zaplatili. Bylo nam receno, pokud kryti nevyjde, dohodneme se na prekryti zdarma, kryti se nam opravdu nezdarilo, pokouseli jsme se ji tedy kontaktovat, ale marne, radeji nereaguje. Nemeli jsme tedy miminka, prekryti a uz ani zpet sve penize, presto tato "chovatelka" stale tvrdi, ze ma fretky jako domaci milacky a nikoliv pro chov za ucelem vydelku. V tu dobu tam mela take nekolik vrhu mladat a nektere dospele fretky s viditelnym, neosetrenym, poranenim. Podminky a hygiena chovu dost pochybne, takze pozor na to, at uz jde o kryti a nebo mladata.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenosti s chovateli-množiteli
OdeslatNapsal: 6.Čer.2009 - 15:09 
 E-mail  Profil

Registrován: 21.Čer.2008 - 15:36
Příspěvky: 3
Sybell napsal:
Procitam toto forum jiz delsi dobu a neda mi to, abych zde nenapsala svou zkusenost s "chovatelkou" jmenem Marketa Balla (Marky_Ball) bydlistem Zabrusany u Teplic.
Loni jsme u teto "chovatelky" nechavali kryt nasi samicku, nacez si rovnou pri kryti rekla o 1OOO kc, ktere jsme, ac se nam to moc nelibilo, zaplatili. Bylo nam receno, pokud kryti nevyjde, dohodneme se na prekryti zdarma, kryti se nam opravdu nezdarilo, pokouseli jsme se ji tedy kontaktovat, ale marne, radeji nereaguje. Nemeli jsme tedy miminka, prekryti a uz ani zpet sve penize, presto tato "chovatelka" stale tvrdi, ze ma fretky jako domaci milacky a nikoliv pro chov za ucelem vydelku. V tu dobu tam mela take nekolik vrhu mladat a nektere dospele fretky s viditelnym, neosetrenym, poranenim. Podminky a hygiena chovu dost pochybne, takze pozor na to, at uz jde o kryti a nebo mladata.


Reaguji na tvou recenzi Markéty. U Markéty jsem již párkrát byla. Mám od ní velice zdravou holčička, a má sestra taky. U Marky jsem si připadala jak ve fretčím ráji, všechny fretečky má neuvěřitelně vymazlené, nekousavé zdravé snádhernou srstí a čilé, co jsem koukala krmí je kvalitními krmivy. Má předchozí fretečka, bohužel již zesnulá, byla dcera jednoho s Markétiných nádherných samečků. Marky, jak si sama troufnu soudit, i když jsem se jí na to nikdy neptala, fretkami doslova žije. Dům má fretkám uzpůsobený. A venkovní voliéra je větší než můj byt, proto nevím z jakého důvodu o ní takhle smýšlíš a kazíš jí pověst. Tvůj názor se ti samozřejmě nesnažím brát, jen reaguji na tvůj príspěvěk, který je tedy podle mého názoru zcestný. A co se týče ceny fretek, jejich krytí apodobně. Nevim čim krmíš fretky ty, ale kvalitní krmivo něco stojí, mám jen jednu frektu, a ta žere jak náš vlčák, a co vyterinární péče.... Když máš nějaký koníček a je možno si na něj vydělat, a ještě ke všemu jsi student, tak proč ne? A je logiské, že takhle čilé fretky by měly vydělat i na ty kastrované Co se týče kontaktování Markéty, kdykoli potřebuji poradit, nebo jsem chtěla fotky mrňouse, napsala jsem ji a vždy mi vyhodvěla. I PO ZAPLACENÍ. Tak abych to shrnula... Aź moje malá holčička vyroste, nechám ji krýt u Marky, ano u té ze ZABRUŽAN. A jakmile bude někdo shánět chlupatý mimnko, pošlu ho za ní. Tak Marky všem vřele doporučuji:) Přeji příjemný den


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenosti s chovateli-množiteli
OdeslatNapsal: 6.Čer.2009 - 16:33 
 Profil

Registrován: 5.Čer.2009 - 13:41
Příspěvky: 4
Toto si troufam tvrdit na zaklade svych zkusenosti a toho, co jsem videla. Svou fretku krmim velice kvalitnimi granulemi pro fretky, jestlize mam neco jako konicek, nesnazim se na tom vydelavat a uz vubec ne timhle neferovym zpusobem! Jestlize se s nekym na necem domluvi, dodrzim to, ne abych takhle takhle schrabla penize a jiz nereagovala! Zvire jsem si poridila proto, abych se o nej starala, zajistila mu kvalitni zivot a veterinarni peci, ne aby si na sebe a na ostatni muselo vydelavat!


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenosti s chovateli-množiteli
OdeslatNapsal: 6.Čer.2009 - 18:29 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Profil

Registrován: 13.Led.2009 - 13:25
Příspěvky: 501
Bydliště: Jihlava, Havířov, Mikulov
Já nemůžu soudit jak je to s tím reagováním-nereagováním, to máte mezi sebou... Ale přijde mi normální neposkytovat krytí zdarma. Něco se za to vždycky dává a to něco mívá hodnotu tisícikoruny. Může to být mládě, flaška, nebo třeba bankovka. A pokud si majitel řekne o peníze, tak nevím o důvodu, proč mu je nedát. Inu - jiný kraj, jiný mrav...
Možná se pletu, nakrývači mě kdyžtak opraví :cheesy:

_________________
Katka, fretečka Myška, a Opiculka za duhou


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenosti s chovateli-množiteli
OdeslatNapsal: 6.Čer.2009 - 18:40 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  ICQ  Profil

Registrován: 5.Led.2008 - 21:09
Příspěvky: 876
Bydliště: Přerov
Zvire jsem si poridila proto, abych se o nej starala, zajistila mu kvalitni zivot a veterinarni peci, ne aby si na sebe a na ostatni muselo vydelavat!

V tom je kus pravdy. Já například....teda já, Šelmák dostal za krytí, které se stejně nepovedlo, krabici svých granulí. Říct si po peníze bych se styděl.

Ale přijde mi normální neposkytovat krytí zdarma. Něco se za to vždycky dává a to něco mívá hodnotu tisícikoruny.

Hm mně přijde nenormální chtít peníze. Tisíc korun je docela dost. Nějaký věcný dar, či praktický dar, pro mazlíky, nebo třeba případné mládě z krytí, to beru.

Hlavní důvod, proč jsem nabídl kluky k nakrytí byl, že se "vyskákají" a potom jsou o dost klidnější :lol: Takly jsem rád viděl a poznal jiné fretky, viděl samičky a tak.

_________________
http://pejan.rajce.idnes.cz/Nasi_fretaci/
http://pejan.rajce.idnes.cz/Nasi_fretaci_2009/
http://pejan.rajce.idnes.cz/Amalka/
http://pejan.rajce.idnes.cz/Mladata_2010/
http://old.stream.cz/?m=video&a=user_vi ... _id=164416


Nahoru
 

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 38 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
cron

Pračky-ledničky.cz | ABC elektro | A-A elektro | Pro fretky

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits & Weto webdesign