Fórum fretka.kom.cz

Fórum fretky.cz

Fórum pro chovatele fretek - spuštěno 27.12.2007

Nové české Sdružení chovatelů fretek www.schf.cz.

Právě je 25.Dub.2024 - 17:33
Registrovat | Pravidla | FAQ


Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 38 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku: Zkušenosti s chovateli-množiteli
OdeslatNapsal: 6.Úno.2009 - 13:14 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: 16.Dub.2008 - 18:04
Příspěvky: 618
Bydliště: Trutnov
Zakládám toto vlákno, aby se zde každý mohl podělit o svou konkrétní zkušenost s chovatelem/množitelem se kterým se setkal. Nejde tedy o podezřelé inzeráty (na to už tu vlákno je), ale o přímou, vlastní zkušenost :wink:

_________________
http://www.tchorenky.websnadno.cz/

http://www.potkanky.websnadno.cz


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenosti s chovateli-množiteli
OdeslatNapsal: 6.Úno.2009 - 18:37 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 19.Led.2008 - 21:15
Příspěvky: 224
Bydliště: Ostrava nebo Stará ves u Bílovce
Tak koukám, že jste se založením vlákna nezahálely a když už jsem slíbila, že když ho založíte, tak napíšu, tak teda jo...

Moje špatná osobní zkušenost je s panem Janem Hoppem z Jistebníku.
Poprvé jsem o něm slyšela asi před rokem. To jsme zrovna měli doma asi dva měsíce říjného Kulíška a tento pán mě poprosil o nakrytí jeho stříbrné samičky. Bavili jsme se po mailu a icq, vypadal solidně, příjemné vyjadřování a "správné" odpovědi na mé dotazy. Takže mě ani nenapadlo, že by něco mohlo být špatně. Ve zkratce to, co jsem se od něj dověděla: fretky chová sice venku ve voliéře, ale věnuje se jim a bere je do domu, všechny má očkované, po zdravotní stránce mu je hlídá známý veterinář, fretky má strašně rád a jsou to úžasná zvířata. Fotky neměl.
Pak nastal den D a dorazila k nám Terinka na krytí. Ve stejný den jela i druhá samička, Anetka, k Sidu Ursusovi. Pan Hopp u nás Terinku vysadil, poděkoval za krytí (finanční odměnu jsem nechtěla), konstatoval, že Kulíšek je menší než čekal, ale i tak pěkný a jel k Sidovi s Anetkou.
Terinka byla pěkně vyplašená a čím dýl u nás byla, tím to bylo horší. Do večera jsme měli oba s přítelem rozkousané ruce. Útočila okamžitě a tvrdě, stačilo přiblížit se k ní na 30cm. Zpočátku jsem to přikládala tomu, že není zvyklá na provoz v bytě, ale pak už jsem nevěděla čemu to přikládat...
Po panu Hoppovi jsem chtěla, ať, až si pro ni přijede, vezme s sebou její očkovák, ať mám klid, protože nás ty kousance fest bolely. Když druhý den přijel, najednou z něj vypadlo, že má Terinku krátce od nějaké paní, která mu k ní zapoměla dát očkovák a on s ní ještě nestihl zajít na přeočkování. Dušoval se, že očkovaná je... Tak snad...
Ještě ten den večer začal Kulich naskutečně zvracet (lítalo to z něho min. 20cm daleko co 3-10 minut) a měl průjem. Za dvě hodiny nebyl schopný ani stát. Museli jsme s ním na pohotovost (neděle cca 21:00), dostal několik injekcí, ATB a vyplajzli jsme přibližně litr. Zvracení i průjem se dost zmírnilo, ale bez problémů žrát i pít mohl až za pár dní po několika dalších návštěvách veterináře. Horší to bylo s naší, v té době 4 týdny březí, Bobišou. Chytla to den po Kulichovi ve stejné míře. Kvůli březosti nemohla dostat ty léky co Kulíšek, bohužel méně silné léky nezabíraly a nakonec musela dostat i ona antibiotika (veterinář hledal dost dlouho nějaké, které může dostat aniž by to odskákala mláďata). Nakonec se z toho statečně vylízala. Přikládám té nemoci ale 3 mrtvá mláďata.
Když jsem o tom napsala Hoppovi, tvrdil, že se vyděsil a byl zkontrolovat fretky - prý všechny v pořádku. Rozhodně prý problém nebyl u něj. Pár týdnů poté jsem zjistila, že naprosto stejný problém se zvracením a průjmem a ve stejnou dobu měl i Sid Ursus, který nakrýval Hoppovu Anetku. Sida ale nemoc držela skoro měsíc a neskutečně při ní ztratil na váze. Kulíšek se Sidem se před oním krytím nikdy neviděli. Jediné pojítko mezi nimy byly Hoppovy fretky.
Terince se nakonec narodily 4 freťata a mi se po čase povedlo vyprosit fotky.


Přílohy:
Poznámka: Mláďata Kulíšek x Terinka
T1.jpg
T1.jpg [ 69.19 KIB | Zobrazeno 4077 krát ]
Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenosti s chovateli-množiteli
OdeslatNapsal: 6.Úno.2009 - 18:48 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 19.Led.2008 - 21:15
Příspěvky: 224
Bydliště: Ostrava nebo Stará ves u Bílovce
Sem to nechtěně odeslala před dopsáním...

Na fotce mě šokovalo seno. Hopp seno bránil tím, že prý je to nejlepší izolant, dá se vyhodit když je špinavé. Látkové pelíšky se podle něj do venkovní ubykace absolutně nehodí.

V té době už jsem taky zjistila pár věcí od jiných lidí...
Hopp se snažil vymámit krytí i na majitelce Damiana. U té si ale nedal pozor, co říká a poté, co jí řekl, že je přece super, když se kříží příbuzní jedinci, ho poslala do háje...
Poznala jsem i majitele pár jeho mláďat. Prý všechna kousala a neznala záchod. Často je taky třeba předával na nádraží a podobně.
Dorazilo mě ale, když se mi dostaly do rukou další fotky jeho mláďat... (viz příloha)

Vím, že tady na fórum chodí pár lidí, co na něj slyšeli názory i někoho jiného než jsem já nebo od něj mají mládě. Takže prosím, pokud jsem něco napsala špatně nebo nepřesně, prosím opravte mě.


Přílohy:
mimi1a.jpg
mimi1a.jpg [ 93.26 KIB | Zobrazeno 4062 krát ]
fretka-mimi_005a.jpg
fretka-mimi_005a.jpg [ 92.06 KIB | Zobrazeno 4065 krát ]
Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenosti s chovateli-množiteli
OdeslatNapsal: 6.Úno.2009 - 18:55 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 9.Led.2009 - 10:15
Příspěvky: 197
> Dávám Atalantě za pravdu, ale né z vlastní zkušenosti. Moje kamarádka, si u něj musela pro fretě dojít ve 4 týdnu a doma s ním potom zažívala muka. Donesl jí vybrat mladé v kýblu v mínus 10 stupních a ,že jestli si ho ted neveme, že ho prodá jinde a hned. Měla málem infarkt a tendenci zachránit všechny! Z tohoto mláděte je dneska krásná a milovaná slečna, tak aspon tohle dopadlo ok. :evil:


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenosti s chovateli-množiteli
OdeslatNapsal: 6.Úno.2009 - 18:56 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 19.Led.2008 - 21:15
Příspěvky: 224
Bydliště: Ostrava nebo Stará ves u Bílovce
A ještě mě napadá dodatek...

Loni v létě prodal spolu s mláďaty i 4-letého samce Fredyna (tchořovitý siamák) a pravděpodobně i šampaňskou samičku Zdeničku. Během chvíle mu ale v králíkárně přibyli dva samci (stříbrný a DEW myslím) a dvě samičky (stříbrná a jezevec). Už je samozřejmě nabízí ke krytí a má inzeráty na jejich mláďata.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenosti s chovateli-množiteli
OdeslatNapsal: 6.Úno.2009 - 20:16 
Uživatelský avatar
 E-mail  Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: 1.Led.2008 - 18:18
Příspěvky: 99
Bydliště: Ostrava
Jsem majitelkou Damiána, o jehož krytí mě pan Hopp prosil.. Souhlasila jsem do té doby, než mi známá (náhodou zrovna chovatelka vlastnící maminku Damiána) zjistila, že obě jeho samičky, nad nimiž uvažuje krýt Damiánem, jsou Damiánovi příbuzné. Nebýt jí, netušila bych to a když jsem na něj uhodila, v klidu mi napsal, že genetice rozumí, laskavě ho nemám poučovat, že třeba psi se kryjí mezi sebou v nejbližší příbuzenské linii. S příbuzenským krytím jsem nesouhlasila a s panem Hoppem přerušila kontakty. Byla jsem nazvána "namyšlenou majitelkou která není ochotna poskytnout nabízeného samce ke krytí". Během mailování s Hoppem jsem se dozvěděla mnoho zajímavých novinek.. Například, že se chystá fretkám vystavět voliéru a momentálně jsou přechodně venku. Bohužel skutečnost je jiná, fretky živoří v nezateplené a naprosto nevyhovující "bedně" venku v jakémkoliv počasí již několik let. Mláďata nemají přístup k wc, nemají pelíšky, odchovává je na seně, které je prý super absorbce a hlavně se jednoduše mění. Ohledně možných respiračních potíží s tímto "odchováváním" mě ujistil, že fretkám absolutně vyhovuje. Když jsem chtěla vidět, kde bude miminka odchovávat, nějak mi nebyl schopen poslat ani fotku, ani mě pozvat a ukázat fretčí ubikaci, už proto jsem odmítla krytí, s tím příbuzenstkým krytím už to byla poslední kapka. Že neočkuje, všechny fretky záhadně získává "z druhé ruky a v rychlosti si nestačili předat očkovací průkaz", to snad radši ani nekomentuji. Opravdu milující chovatel.. Já nedám na pomluvy a ani se nyní nesnažím nikoho poškodit, ale zkušenost majitelů Bobišky a Kulíška a taky Sida Ursuse, mluví za vše. Nehledě na to, že byla přímo ohrožena i březost Bobišky. Agrese a přenesená viroza svědčí o jistě dobré péči..

_________________
Damián , Doruška , Draco a Dixie


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenosti s chovateli-množiteli
OdeslatNapsal: 6.Úno.2009 - 21:24 
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 12.Úno.2008 - 22:21
Příspěvky: 1801
Bydliště: Česká Lípa
Takový malý offtopic k tomu...Co kdyby nechal rozmnožovat mezi sebou své děti a prodával je k adopci...(pokud nějaké má) To by bylo podle něj taky "super"??? :oops: :oops: :oops: :mrgreen: :mrgreen:
Nemohla jsem si odpustit tuhle poznámku, přítel mi jí tu našeptával :mrgreen: :mrgreen: :P

_________________
Dobrá nálada nevyřeší všechny Vaše problémy, ale nasere tolik lidí, že je dobré si ji udržet :-)


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenosti s chovateli-množiteli
OdeslatNapsal: 6.Úno.2009 - 23:44 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Profil

Registrován: 13.Led.2009 - 13:25
Příspěvky: 501
Bydliště: Jihlava, Havířov, Mikulov
No, tak to je psycho... Zabavit zvířata a zákaz činnosti na pět let...

_________________
Katka, fretečka Myška, a Opiculka za duhou


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenosti s chovateli-množiteli
OdeslatNapsal: 7.Úno.2009 - 7:46 
 E-mail  Profil

Registrován: 3.Led.2008 - 18:12
Příspěvky: 61
Jen poznámku k agresi v návaznosti na to o čem je tu řeč. Nemusí to tak být, některé fretky jsou agresivní od narození do konce života a při tom mají stejně dobrou péči jako fretky ostatní. Taky v cizím prostředí a s cizím člověkem může být fretka nervoznější.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenosti s chovateli-množiteli
OdeslatNapsal: 7.Úno.2009 - 8:45 
Uživatelský avatar
 E-mail  Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: 1.Led.2008 - 18:18
Příspěvky: 99
Bydliště: Ostrava
Dodi, to máš jistě pravdu, ale fretka, která žije venku (pochybuju že by se jim nějak moc věnoval, možná se mýlím) a stále jen odchovává mladé podle mě nemůže ani mít normální chování.. Moje Dora je taky velice temperamentní, cizí kouše, ale nikdy neútočí bezdůvodně.

_________________
Damián , Doruška , Draco a Dixie


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenosti s chovateli-množiteli
OdeslatNapsal: 7.Úno.2009 - 11:49 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: 20.Črc.2008 - 19:33
Příspěvky: 293
Bydliště: Třebíč,obec Rohy
Hanulka:I fretky chované venku můžou být vymazlené a chované v čistotě! :roll: Samozřejmě je to jen na přístupu majitele a na tom k jakým účelům je má.

_________________
stránky Naší fretčí smečky: http://www.fretecka1.webnode.cz
stránky Našich Teddy králíčků: http://www.nasiteddykralicci.webnode.cz


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenosti s chovateli-množiteli
OdeslatNapsal: 7.Úno.2009 - 12:03 
Uživatelský avatar
 E-mail  Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: 1.Led.2008 - 18:18
Příspěvky: 99
Bydliště: Ostrava
fretecko, to jsi mě špatně pochopila.. Já neútočím proti nikomu, kdo má fretky venku! Pokud ale někdo má fretky na chov, má je v neizolované "voliéře", nezateplené, bez wc, na slámě, připadá ti to v pořádku? Promiň, ale mě ne. A to, že fretka bezdůvodně po někom vyjíždí, taky něco znamená. Neřeknu chytit, při hře, ale ne cíleně útočit.

_________________
Damián , Doruška , Draco a Dixie


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenosti s chovateli-množiteli
OdeslatNapsal: 7.Úno.2009 - 13:01 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: 20.Črc.2008 - 19:33
Příspěvky: 293
Bydliště: Třebíč,obec Rohy
Hanulko,já neobhajovala pana množitele.Já jen napsala že i někteří chovatelé mají své fretky venku a dobře se o ně starají :oops: :wink:

_________________
stránky Naší fretčí smečky: http://www.fretecka1.webnode.cz
stránky Našich Teddy králíčků: http://www.nasiteddykralicci.webnode.cz


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenosti s chovateli-množiteli
OdeslatNapsal: 7.Úno.2009 - 13:07 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: 20.Črc.2008 - 19:33
Příspěvky: 293
Bydliště: Třebíč,obec Rohy
Fretka.cz inzerát ze 17.1. a dnes 7.2.2009
Jméno:Martin
Předmět: Mládata fretek
Prodám mládata fretek,6 týdnů stará,tel.603778430

inzeráty ze dne 4.11.2008,5.1.2009,6.2.2009
http://zvirata.i-bazar.cz/fretky/mladata-fretek-800/

Možná je to jen náhoda,ale nepodává tenhle chovatel nějak často inzeráty na šestitýdenní fret'átka???Těm fretkám by muselo být už několik měsíců,kdyby to byli pořád ty stejné :roll:
No ale možná jeho fret'átkům je stále šest týdnů a vůbec nestárnou :| :!:

_________________
stránky Naší fretčí smečky: http://www.fretecka1.webnode.cz
stránky Našich Teddy králíčků: http://www.nasiteddykralicci.webnode.cz


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenosti s chovateli-množiteli
OdeslatNapsal: 7.Úno.2009 - 13:19 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: 16.Dub.2008 - 18:04
Příspěvky: 618
Bydliště: Trutnov
fretečko, tohle asi patří do jiného vlákna :wink: tohle bylo vytvořeno pro vlastní zkušenosti

_________________
http://www.tchorenky.websnadno.cz/

http://www.potkanky.websnadno.cz


Nahoru
 

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 38 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
cron

Pračky-ledničky.cz | ABC elektro | A-A elektro | Pro fretky

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits & Weto webdesign