Fórum fretka.kom.cz

Fórum fretky.cz

Fórum pro chovatele fretek - spuštěno 27.12.2007

Nové české Sdružení chovatelů fretek www.schf.cz.

Právě je 19.Dub.2024 - 4:59
Registrovat | Pravidla | FAQ


Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 28 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku: Váha fretky
OdeslatNapsal: 1.Črc.2009 - 10:53 
 E-mail  Profil

Registrován: 1.Črc.2009 - 10:30
Příspěvky: 6
Bydliště: Ostrava
Zdravím všechny,
dnes jsem se úspěšně zaregistrovala. A hned bych měla dotázek. Mám doma fretčího miláčka Mickyho :D , kterému budou v srpnu 2 roky. Chuť k jídlu má velkou (když má hlad či chuť tak baští). Má stálý přístup k jídlu. Přesto mi příjde, že málo váží. Např. oproti fretkám, které jsme viděli na srazíku v Ostravě váží málo. Jeho váha se pohybuje asi od 1 kg - 1,4 kg. Chtěla bych se zeptat zda je možnost (něco navíc) udělat proto aby přibral nebo je to normální. Je kastrovaný. Díky za jakoukoli odpověď.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Váha fretky
OdeslatNapsal: 1.Črc.2009 - 11:14 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 17.Bře.2009 - 11:41
Příspěvky: 238
Bydliště: Praha
U kastrovaných samců je to celkem běžné, že mají nižší váhu a vypadají víc jako samice, je to tím markantnější, čím dříve byli kastrovaní (ale samozřejmě to neplatí 100%). Víš, jak velcí byli jeho rodiče? Může být drobnější i díky tomu.

Pokud není jen drobný, ale i hubený, pak by stálo za to nechat udělat rozbor trusu, zda nemá vnitřní parazity. Případně napiš, čím ho krmíš, zda to není něco, co obsahuje velké množství pro fretku málo výživných látek - ta se pak nají, připadá si nažraně, proto víc nesní, a přitom krmení neobsahuje tolik živin, aby po tom přibrala (málo vhodných živin je bohužel i v mnoha průmyslově vyráběných krmivech určených pro fretky).


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Váha fretky
OdeslatNapsal: 1.Črc.2009 - 11:20 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 19:38
Příspěvky: 2171
Bydliště: Duchcov
nezáleží na tom, kolik fretka váží, ale jakou má stavbu těla. menší, jemnej sameček nemůže vážit třeba 2kg, bez toho, aby nebyl obézní, naopak velkej statnej zdravj samec zas nebude vážit 1kg, takže váhou bych se nijak netrápila a s jinýma fretkama až tak nesrovnávala... po kastraci většina samců phubne a už nikdy nemají to, co mívali jako nekastráti, ted nemyslím kulky :lol:

_________________
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
*Na životě nejvíc miluju tu rozmanitost... Každej den mě nasere někdo jinej...*
*Moderní ženy se dnes nevdávají, protože pochopily, že nemá smysl kvůli kousku klobásy tahat domů celé prase...*


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Váha fretky
OdeslatNapsal: 1.Črc.2009 - 12:06 
Site Admin
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 13:58
Příspěvky: 1863
Bydliště: Prostějov
Přesně jak už napsaly holky. Není jednotná odpověď na to, jaká váha je správná, protože správná odpověď vždy bude, že záleží na tom, jak je sameček velký. V případě kastrovaných samců, je jejich váha nižší, a bývají i štíhlejší, než macatí nekastrovaní smečci. Pokud je fretka zdravá, vitální, tak bych se její váhu nesnažila za každou cenu zvyšovat, protože by to mohlo naopak vést ke zdravotním potížím. Fretky obvykle obézní nebývají, pokud jsou, a nejedná se o sezónní výkiv, pak to spíš bude nějaký skrytý zdravotní problém. Pochopitelně, pokud najednou váhu ztrácí a hubne, pak může jít o zdravotní problém, ale pokud si váhu drží a je jinak v pohodě, neřešila bych to. Proto je dobré váhu svých fretek průběžně sledovat a třeba si i zapisovat. Potom, když se něco přihodí a fretka třeba jen onemocní, dá se nahlédnutím zjistit jaká je její váhová ztráta. Případně odhalit, že něco není tak úplně v pořádku. Mám různě velké fretky a mají i různou váhu. mám samičku co měla v zimě kolem 1200g v léte kolem 960g a mám samičku co dosáhla váhy 860g a víc ani ťuk. Ale ona je opravdu malá a tak vzhledem k její tělesné stavbě mě toto vůbec netrápí.

_________________
>>> Medový květ <<<


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Váha fretky
OdeslatNapsal: 1.Črc.2009 - 12:14 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: 7.Dub.2009 - 13:07
Příspěvky: 320
Bydliště: Slovensko Kopčany ( kúsok od Hodonína)
Môj samec ,ktorý bol ako 2 ročný kastrovaný ( teraz má 3 roky) a jeho váha sa väčšinou pohybuje okolo 1150-1350g mi teraz tiež zhodil až na880g . Ako nekastrovaný vážil 1850g.
Včera som s ním šla aj na odber krvi .Robili mu biochémiu aj hematológiu ( bola tam pečeň,obličky,glukóza atd.) .A keď som večer volala ako to dopadlo ,tak všetko bolo v norme . Nič zvýšené ani znížené . Vyzerá ako chorý ,rebrá mu trčia ,aj sa mi zdá ,že viem nahmatať orgány .....ale krv bola v poriadku . Žerie sa mi zdá normálne ...dávam TF active ,takže výživové hodnoty sú myslím v poriadku . Občas odčervujem pastou Vitaminthe ,lebo mám vnútri aj psa (5mesačné šteňa ) ,ktoré bohužial občas zbaští mačacie hov... Takže tiež nechápem ,prečo až tak schudol ,ale ak je krv v poriadku a on normálne behá a jaší sa ,tak to snáď bude len porucha metabolizmu :?

_________________
FERDÍK a KIKINKA & FREDÁNEK a JESSIENKA
http://adrianavalachovicova.rajce.idnes.cz/
http://fretihafi.estranky.cz/
http://www.youtube.com/user/adina936


Naposledy upravil adina dne 1.Črc.2009 - 14:01, celkově upraveno 1

Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Váha fretky
OdeslatNapsal: 1.Črc.2009 - 13:44 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 17:40
Příspěvky: 2517
Bydliště: Praha
Presne tak - hlavne zalezi na tom, zda vyslovene nejde videt na fretce, ze strada.. Pokud mu lezou zebra a kosticky, pak neni neco vporadku. Pokud je ale normalni, vypada zdrave a normalne ji a beha, pak jeho vaha odpovida stavbe tela ;)

_________________
ObrázekYasmin´s ferrets

Obrázek


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Váha fretky
OdeslatNapsal: 1.Črc.2009 - 18:47 
 E-mail  Profil

Registrován: 1.Črc.2009 - 10:30
Příspěvky: 6
Bydliště: Ostrava
Tak moc děkuju všem za info. Asi to moc sleduju. Zdravý je, baští furt, běhá a hraje si. Tak to bude tou stavbou těla nebo menším vzrůstem, protože žebra mu vidět nejsou. Tak ještě jednou děkuji. :D


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Váha fretky
OdeslatNapsal: 2.Črc.2009 - 20:02 
 Profil

Registrován: 4.Úno.2008 - 12:46
Příspěvky: 31
Bydliště: Praha 4
Jo, jo. Můj Ferencíček, ten vždycky na jaro tak vyhubne, že mi je z toho úzko...
Je jak vyžlinka, má třeba jen 800g, je to albín, teď 5 let a vziměm á ví než 1100g.

Jen mám takový postřeh, mám šest kluků 2,3,4,5,6 a 7 let (roky jen cca -jsou to nalezenci, všichni kastrovaní).
Všichni vždycky hubnout na jaro-léto, všichni...
Ale Ferencíček hubnul vždycky úplně nejvírazněji už od dvou let. Toho mámod malinka.
A teď mu diagnostikovali inzulinom. A pak mám ještě Kubu (cca 6let) tan mi posledni dvě jara zhubnul více než předtím (mám ho od cca 2let) a taky má inzulinom.

To je jen takový postřeh, ale určitě to vůbec nic neznamená... na jaro prostě dost hubnou... to je opravdu naprosto fyziologické :-)


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Váha fretky
OdeslatNapsal: 2.Črc.2009 - 21:18 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: 5.Kvě.2009 - 15:29
Příspěvky: 532
Bydliště: Praha 4 - Modřany
Náš Chip marodí a má teď taky 850 g. A žebra mu nelezou :wink: Ale už pomalu přibírá


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Váha fretky
OdeslatNapsal: 2.Črc.2009 - 21:38 
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 12.Úno.2008 - 22:21
Příspěvky: 1801
Bydliště: Česká Lípa
Tak naše Kimča mí mírnou dilatační kardiomyopatii a váží 760 g :-) je to náš pindík :cheesy:

_________________
Dobrá nálada nevyřeší všechny Vaše problémy, ale nasere tolik lidí, že je dobré si ji udržet :-)


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Váha fretky
OdeslatNapsal: 2.Črc.2009 - 22:27 
 Profil

Registrován: 4.Úno.2008 - 12:46
Příspěvky: 31
Bydliště: Praha 4
Jo a vidíš Peťul a to mi vůbec nedošlo! Moji oba dva mrňousci (5 a 6 let - 950 a 800g) mají kyrdiomyopatii... souvislost tam nebude s tím sezóním hubnutím. Oni hubli postupně v podstatě leta, tahle sezónní hubenost je jasně jarní typická. Ale souvislost s kardiomyopatií a inzulinomem v podobě progresivnějšího dlouhodobého hubnutí prokázána byla.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Váha fretky
OdeslatNapsal: 2.Črc.2009 - 22:36 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: 7.Dub.2009 - 13:07
Příspěvky: 320
Bydliště: Slovensko Kopčany ( kúsok od Hodonína)
Normálne ma desíte :shock: Môj Ferdík váži teraz 880g a to na jar už zhodil a teraz znovu. Šla som s ním na odber krvi a robili mu biochémiu aj hematológiu ,ale vraj je to všetko v norme . Má 3 roky a je asi rok kastrovaný :

_________________
FERDÍK a KIKINKA & FREDÁNEK a JESSIENKA
http://adrianavalachovicova.rajce.idnes.cz/
http://fretihafi.estranky.cz/
http://www.youtube.com/user/adina936


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Váha fretky
OdeslatNapsal: 2.Črc.2009 - 22:36 
Uživatelský avatar
 E-mail  Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: 30.Led.2008 - 22:22
Příspěvky: 315
Bydliště: Jablonec nad Nisou
u toho inzulinomu je nutný je nutit do baštění, aby nezhubli moc, pak jim klesne cukr pod unossnou míru a kolabují a záchvatují. Osvědčilo se mi je nutit chvíli přežírat, roztáhne se jim žaludek a pak už zas baští dost sami, takže nezhubnou tolik, aby je to ohrožovalo. taky je poteřba hlídat,aby neměli velký časový mezery mezi jednotlivými dávkami jídla. Fredánka cpu něčím kdykoli je vzhůru, a ani moc nezhubnul na jaro, je pěknej.
A s tou kardyomiopatií je to skoro podobný, Bedřicha jsem taky vycpávala,a ted už baští sám dobře a nezhubnul jako třeba vloni v létě.
Jen ten Pídanek, je jak žížalka, ale s lymfosarkomem nic nevycpu.
Zrovna dnes jsme koukali na kluky, Ruda je zase jako dlouhej jezevčík, jak zhubne na jaře, tak vypadá jak salámová fretka, kdežto Adolf nikdy tak výrazně nehubne, ten je medvídkovitej furt.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Váha fretky
OdeslatNapsal: 2.Črc.2009 - 22:38 
Uživatelský avatar
 E-mail  Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: 30.Led.2008 - 22:22
Příspěvky: 315
Bydliště: Jablonec nad Nisou
adino,to je normální že na jaře kastráti hodně zhubnou, jestli má výsledky dobrý,tak se neděs. Hlavne že baští a lítá tak jak má.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Váha fretky
OdeslatNapsal: 2.Črc.2009 - 22:47 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: 7.Dub.2009 - 13:07
Příspěvky: 320
Bydliště: Slovensko Kopčany ( kúsok od Hodonína)
Hned je mi lepšie ...baští sa mi zdá normálne aj sa jaší ....Uf ! Odlahlo mi ! Dík ! Kúpila som mu aj Calopetku a tiež rozmýšlam nad tými baby vločkami . Len tá váha ma dosť vydesila ,ešte som nepočula ,žeby samec vážil pod kilo ...až teraz tu

_________________
FERDÍK a KIKINKA & FREDÁNEK a JESSIENKA
http://adrianavalachovicova.rajce.idnes.cz/
http://fretihafi.estranky.cz/
http://www.youtube.com/user/adina936


Nahoru
 

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 28 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
cron

Pračky-ledničky.cz | ABC elektro | A-A elektro | Pro fretky

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits & Weto webdesign