Fórum fretka.kom.cz

Fórum fretky.cz

Fórum pro chovatele fretek - spuštěno 27.12.2007

Nové české Sdružení chovatelů fretek www.schf.cz.

Právě je 20.Zář.2024 - 6:06
Registrovat | Pravidla | FAQ


Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 30 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku: Re: ako sa zoznamuju fretky???
OdeslatNapsal: 2.Črc.2008 - 16:39 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Profil

Registrován: 27.Dub.2008 - 11:27
Příspěvky: 363
No tak to som zvedava.. I ked.. taka trhla otazka.. Kedy sa dostavaju fretky prvykrat do ruje??? Chcela som napisat, ze Moody bude v puberte.. Ale do ruje pojde az neskor, nie? Cela som domotana posledne dni :oops:

_________________
Adelka - navzdy v nasich srdieckach

http://picasaweb.google.sk/malajuha


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: ako sa zoznamuju fretky???
OdeslatNapsal: 2.Črc.2008 - 19:13 
Uživatelský avatar
 E-mail  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 26.Úno.2008 - 15:30
Příspěvky: 380
Bydliště: Karviná
Ano, bývá a je to většinou tak že nejprve příjde puberta a až to s ním trochu doliská, tak by měla přijít říje... a tu bezepečně nosem poznáš :D


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: ako sa zoznamuju fretky???
OdeslatNapsal: 2.Črc.2008 - 20:12 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Profil

Registrován: 27.Dub.2008 - 11:27
Příspěvky: 363
hehe, to mi je jasne :-) dufam, ze to tak skoro potom nevzdaju a nenechaju ho hned vykastrovat... Rada by som z nich dvoch urobila parik :-) No musim uznat, ze uz teraz je ho dost citit.. Mne osobne to nevadi.. Mne fretulky vonaju, ale su ludia, ktorym smrdia... No dobre, ale spat k veci, no tak dufam, ze pubertak nebude az taky besny ako by bol samcek v ruji :-)

_________________
Adelka - navzdy v nasich srdieckach

http://picasaweb.google.sk/malajuha


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: ako sa zoznamuju fretky???
OdeslatNapsal: 2.Črc.2008 - 21:05 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: 1.Črc.2008 - 22:06
Příspěvky: 154
Bydliště: Nýřany
Tak my se taky přidáme k otázce seznamování :cheesy: Naše Alex(fracek rozmazlenej), co ji máme neviděla ješte nedávno žádnou fretku,pak asi měsíc zpátky jsme byli u veta a tam přijeli se stejně starou freťulí,která na tom byla stejně, tak jsme to zkusili, očuchali se, ani kousanec a pak po sobě lezli a kamarádily se. Problém přišel teď v pátek, přivezli jsme si domů totiž bobánka Lukyho, chudáčka vyděšenýho a ukníkanýho. Napřed se ho bála, pak s námi vůbec nemluvila, ani dobroty nechtěla a pak ho potvora chtěla zakousnout :frown: tak jsme ji na chvíli odklidili,tak asi za půl hodiny ho olízala a teď si hraje na jeho mamču, nehne se od něj a chudáka pořád někam tahá a stěhuje, ale on už se nedá a začíná se bránit,škvrně malý :wink: Dokonce nám ho pak nechtěla ani půjčovat a když si ho chováme tak lítá nervóza a pořád ho hledá. Takže to nakonec dopadlo dobře, no on jí to kluk ukáže až trošku povyroste :twisted:
Příloha:
Luky.JPG
Luky.JPG [ 158.97 KIB | Zobrazeno 2055 krát ]
Příloha:
Luky.JPG
Luky.JPG [ 158.97 KIB | Zobrazeno 2055 krát ]


Přílohy:
Alex a Luky.JPG
Alex a Luky.JPG [ 70.54 KIB | Zobrazeno 2066 krát ]
Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: ako sa zoznamuju fretky???
OdeslatNapsal: 3.Črc.2008 - 8:18 
Uživatelský avatar
 E-mail  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 26.Úno.2008 - 15:30
Příspěvky: 380
Bydliště: Karviná
Božemůj, ten je sladkej!! Ježíš já bych ho sežrala!! To je zlatíčko...
Jj neboj, až bude velkej, tak jí dá...NHáš 4letej viky taky prohání ty dvě slepice roční doma, a to je u nás nejmladší (máme ho od února) a věkově nejstarší a holky ho nestíhaj. Viky řádí jak zamlada... no jak černá ruka! :-D


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: ako sa zoznamuju fretky???
OdeslatNapsal: 3.Črc.2008 - 9:57 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: 1.Črc.2008 - 22:06
Příspěvky: 154
Bydliště: Nýřany
Já jí to taky říkam, že jí to za chvíli ukáže a žádný tahání po bytě nebude :lol: Pořád ho stěhuje sem tam,ale on už se brání, aspoň pak bude mít potvora trošku pohyb,je straaašně líná :cheesy:


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: ako sa zoznamuju fretky???
OdeslatNapsal: 3.Črc.2008 - 12:14 
Uživatelský avatar
 E-mail  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 26.Úno.2008 - 15:30
Příspěvky: 380
Bydliště: Karviná
Jj tak jí třeba, trochu rozhejbat kosti :-)


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: ako sa zoznamuju fretky???
OdeslatNapsal: 3.Črc.2008 - 13:41 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Profil

Registrován: 27.Dub.2008 - 11:27
Příspěvky: 363
jeeeeej.. ten krpec je uzasny :-) hehe.. to je skvele, ze to tak dobre dopadlo... ved ona sa prekvapi, ked drobcek vyrastie :-) musite mat doma veselo :lol:

_________________
Adelka - navzdy v nasich srdieckach

http://picasaweb.google.sk/malajuha


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: ako sa zoznamuju fretky???
OdeslatNapsal: 24.Kvě.2009 - 11:41 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Profil

Registrován: 27.Dub.2008 - 11:27
Příspěvky: 363
aaaaaaaaaaaahojte, taaaaaaaaak som tu zas.. mám problém... Hm, ako som tu tak písala o snahe zoznamovať našu Labku s Mooďákom, dopadlo to tak, že k žiadnemu zoznamovaniu nakoniec nedošlo.. Prečo? No tak to sa ma nepýtajte, bo to sama neviem :( Bude to asi tým, že priateľ bol dlho preč, Mooďák sa dostal do puberty, prišla zima, došli problémy a v januári ruja a už sme sa k tomu akosi nedostali. Výsledkom je, že máme z Labky jednu krpatú ročnú kúsavú potvoru, čo od svojho bábätkovského veku žiadnu fretku ani len nevidela, nieto ešte aby si ju očuchala. Prečo to tu ale píšem - niektorí z vás už vedia, že sme si pred necelými 2 týždňami adoptovali freťulu - o tri mesiace mladšiu samičku v ruji. Labka je teraz už po kastrácii a má falošku, počas ktorej je dosť kúsavá. Musím uznať, že jej trvalo zopár dní, kým si zvykla na Chillinkin pach a kým ho začala akceptovať. Spočiatku ani nechcela vliezť do obľúbených pelechov, ktoré medzitým stihla navštíviť Chilli. Teraz jej to už problém nerobí, cíti ju a nesnaží sa teritórium nejako preznačkovať. Dokonca si (síce len na jeden deň) adoptovala loptičku potiahnutú plyšom, ktorá doma zapadala prachom, kým sa s ňou nepohrala Chilli. Keďže nás petule presvedčila, dnes ráno sme sa rozhodli skúsiť v tomto problematickom období ich zoznámiť. Labke z tej falošky asi fakt hrabe. Keďže sa o potvory prehnane bojím, naše pokusy veľmi rýchlo aj skončili. Najskôr som len vzala Chilli do kuchyne (to je momentálne naša "venčiaca" miestnosť) a Labka sa po mne okamžite začala šplhať ako splašená. Nechali sme ich teda vzájomne oňuchávať. Chilli som mala na rukách ja, tá mala všetko na háku. Labku mala mama a tá ostala úplne doškriabaná Labkiným pokusom zožrať Chilli. Zopárkrát ju takto rafla, najskôr do chrbta, potom do chvosta, papuľku mala samozrejme plnú chlpov. Potom jej už bolo jedno, kam kúše, takže rafla aj moje prsty. Je jasné, že som tiež urtŕžila zopár riadnych škriabancov od Chilliny pri jej pokusoch utiecť. Rozhodli sme sa, že ich dáme obe na zem. Labka dostala pastu a dúfali sme, že keď sa k nej Chilli priblíži, bude to viac menej OK. No nestihla som ani zaregistrovať a Labka sa na Chilli vrhla a dost nepríjemne sa jej zahryzla do krku. Chilli len kňučala ako šteniatko a Labka ju nechcela pustit. Bola úplne zúrivá! Viem, vraveli ste, že freťacie hry vyzerajú kruto, ale toto mi ako hra nepripadalo. Oddelili sme ich teda a ďaľší pokus si nechávame na večer. No ako ďalej??? Počkať, kým bude mať Labka po faloške? To už ale bude Chilli po kastrácii. Pri nej nás čaká zjavne tiež faloška. Čo s tým? Ako pri mojom strachu o ne postupovať????

_________________
Adelka - navzdy v nasich srdieckach

http://picasaweb.google.sk/malajuha


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: ako sa zoznamuju fretky???
OdeslatNapsal: 24.Kvě.2009 - 12:27 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Profil

Registrován: 27.Dub.2008 - 11:27
Příspěvky: 363
jaj, zabudla som napísať, že Labka má rok a dva mesiace a Chilli je o tri mesiace mladšia :)

_________________
Adelka - navzdy v nasich srdieckach

http://picasaweb.google.sk/malajuha


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: ako sa zoznamuju fretky???
OdeslatNapsal: 24.Kvě.2009 - 16:48 
Site Admin
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 13:58
Příspěvky: 1863
Bydliště: Prostějov
Myslím si, že lepší bude je seznamovat až budou obě mimo falešku. Nebo můžete zkusit počkat až bude ve falešce Chilli. Protože takhle je Labka jen vystresovaná strachem o imaginární miminka = hračky a proto tak na Chillinku útočí. Není ani divu, musí si přece dětičky bránit i když jsou imaginární.

_________________
>>> Medový květ <<<


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: ako sa zoznamuju fretky???
OdeslatNapsal: 24.Kvě.2009 - 17:19 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Profil

Registrován: 27.Dub.2008 - 11:27
Příspěvky: 363
ja to chapem Jordi, asi som len cakala, rsp som dufala, ze si Chillinu adoptuje za svoje babatko, to by bol ten lepsi pripad :-(

_________________
Adelka - navzdy v nasich srdieckach

http://picasaweb.google.sk/malajuha


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: ako sa zoznamuju fretky???
OdeslatNapsal: 26.Kvě.2009 - 10:49 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Profil

Registrován: 27.Dub.2008 - 11:27
Příspěvky: 363
Takze, Maja nam odporuca pockat, kym nam skoncia falosky a potom ich proste zavriet do miestnosti a odist. Naozaj si nemozu ublizit? Nieze najdem niektoru zakusnutu! :-(

_________________
Adelka - navzdy v nasich srdieckach

http://picasaweb.google.sk/malajuha


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: ako sa zoznamuju fretky???
OdeslatNapsal: 27.Kvě.2009 - 12:12 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  ICQ  Profil

Registrován: 17.Bře.2008 - 12:38
Příspěvky: 316
Bydliště: Cheb
8) Ahojky mi sice máme kluky...nevim zda to bylo vic horší. ale seznamovali jsme je skoro měsíc, jeden byl v říji a druhej po kastraci, tak že nás čekala kastrace i druhého...a pak když došlo na den D..tak jsem to dělali tím způsobem, že jsem jim vyměnovali pelechy aby jsi zvykli na pach toho druhého,,,tajně jsem jedno strkali do klece, když ten druhý spal,,at si ho trochu aspon onuchal :)
a na konec jsem je vzali ven,,to byla jediná možno neutrálního prostředí a tam se do sebe sice pustili, ale bylo to jen malinko...a pak když jsem přišli dom z procházky tak jsem je vypustili do bytu,,,chvilku se prali a kvyčeli, ale jak se říká ten slabší ustoupí, pak už jen hlídali jsem jak ten druhej vyhrál, aby mu nijak neubližoval..jinka rvačky byli na dením pořádku ale jak spolu zalezly a chrněli to byla kráásaa:)

Ale třeba jsem měli jen štestí, znám případy kdy seznamování nevyšlo a pod, Tak hodně štestí :)


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: ako sa zoznamuju fretky???
OdeslatNapsal: 28.Kvě.2009 - 17:16 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Profil

Registrován: 27.Dub.2008 - 11:27
Příspěvky: 363
jeeeeeeeej, to muselo byt zlate :-) to my takto s tym onuchavanim pocas spanku nemozeme urobit.. keby sme dali Chillinu k Labke, Labka by sa hned prebrala (ona vobec nema tvrdy spanok) a keby sme to urobili naopak, Labka by Chillinu v spanku zozrala :roll: no este uvidime, ako sa to pokusime zariadit.. dufam, ze nam to vyjde.. som rada, ze vam to vyslo :-) hoci bolo zoznamovanie mooooooooooooooc dlhe :-) tiez mame teraz take komplikovane obdobie.. dakujeme! :-)

_________________
Adelka - navzdy v nasich srdieckach

http://picasaweb.google.sk/malajuha


Nahoru
 

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 30 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
cron

Pračky-ledničky.cz | ABC elektro | A-A elektro | Pro fretky

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits & Weto webdesign