Fórum fretka.kom.cz

Fórum fretky.cz

Fórum pro chovatele fretek - spuštěno 27.12.2007

Nové české Sdružení chovatelů fretek www.schf.cz.

Právě je 20.Zář.2024 - 2:55
Registrovat | Pravidla | FAQ


Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 30 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku: ako sa zoznamuju fretky???
OdeslatNapsal: 29.Čer.2008 - 20:31 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Profil

Registrován: 27.Dub.2008 - 11:27
Příspěvky: 363
Ahojte, chcela by som sa spytat nasledovne. Nasa Labka ma uz za sebou komplet ockovanie proti psinke a priatelov fretak tiez. Ako ich zoznamit bez toho, aby sa navzajom dohryzli? Bojim sa toho, ze ked Labku k nim privediem na navstevu, hned si vojdu "do kozuskov" a zacnu sa bit hlava, nehlava. Moody je totiz trochu kusavy, aj ked sa teraz pred pubertou troska upokojil, no celuste ma velmi silne. Labka je tiez kusava, ale je to este iba mladatko. Moody videl naposledy inu fretku tak mozno pred troma mesiacmi a Labka pred 6 tyzdnami... Ako ste zoznamovali svoje fretky vy??? Nepoklbcili sa niekedy? Co mam robit, ak si nesadnu a zacnu a bit? Dakujem

_________________
Adelka - navzdy v nasich srdieckach

http://picasaweb.google.sk/malajuha


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: ako sa zoznamuju fretky???
OdeslatNapsal: 29.Čer.2008 - 21:01 
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 12.Úno.2008 - 22:21
Příspěvky: 1801
Bydliště: Česká Lípa
Adelko, teoreticky je těžké to popsat... :lol: Ale věř, že se prý fretky nikdy nepokousaly do krve (pokud to nebyli dva říjní samci...) Jak je straý sameček? S holkou by se měl snést úplně v pohodě...


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: ako sa zoznamuju fretky???
OdeslatNapsal: 29.Čer.2008 - 21:35 
Uživatelský avatar
  Moje galerie  Profil

Registrován: 16.Led.2008 - 0:50
Příspěvky: 43
Bydliště: Nitra
adelka skúste ich najprv niekde na neutrálnom mieste dať pri seba, trebárs vonku.
ak sa začnú biť dajte ich predsa od seba.
inak ich hry vyzerajú všeliako moje sa navzájom zahryznú do krku a ťahajú sa po izbe, alebo behajú ako splašené, skáču si na chrbty a stále pri tom hryzú...
ked sa majú už plné zuby zasyčia po sebe občas zasmradia a dajú si pokoj. :wink:
ked som freťu so šerynou zoznamovala, freťa bola z toho taká vykúlená že sa hned pocikala aj pokadila.
leona prijali najprv syčaním teraz sú s freťou naj kámoši. len šeryne hrabluje z falošnej gravidity tak je od nich oddelená dočasne.

_________________
http://picasaweb.google.cz/amberanr


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: ako sa zoznamuju fretky???
OdeslatNapsal: 30.Čer.2008 - 9:52 
Uživatelský avatar
 E-mail  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 26.Úno.2008 - 15:30
Příspěvky: 380
Bydliště: Karviná
My už seznamovali vícekrát, tak máme praxi :-D
Ne je to v pohodě, oni se požerou, pokoušou, ale do krve nikdy ne...musejí se spolu seznámit a jinak to nepůjde. Holky byly na Vikyho dvě a bylo to všechno v pořádku... dvakrát se rafli a šli spolu lítat jak urvaní :)


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: ako sa zoznamuju fretky???
OdeslatNapsal: 30.Čer.2008 - 11:35 
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 12.Úno.2008 - 22:21
Příspěvky: 1801
Bydliště: Česká Lípa
Adélko, jinak venku moc nedoporučuji...Záleží na tom, zda máte možnost je vypustit někde, kde nemají šanci utéct...Jelikož pokud bude fretka chtít, vždy je možnost se z kšírek vyvléknout, tak pozor na to...Jinak my jsme holky k sobě pouštěli v teritoriu Kiminky, ale ta koza přijmula i morče za fretku, takže u ní problém není...Záleží na věku fretek a pohlaví. Samice se samcem by se snést měla snad kdykoliv...A samička se samicí myslím také. Nejhorší je to u kluků...Každopádně my to děláme tak, že fretky pustíme na opačném konci místnosti...Aby si obě mohly čuchat kde se jim zachce a pak se někde potkaly...Většinou je mírné očuhávání a pak sem tam nějaký mírný kousanec a pak hra...Dnes zrovna jedu za Milagros vypustit konečně její fretky k sobě...A dirigovat to :lol: Tak dáme vědět, jak to dopadlo :mrgreen:


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: ako sa zoznamuju fretky???
OdeslatNapsal: 30.Čer.2008 - 18:49 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 17:40
Příspěvky: 2517
Bydliště: Praha
A navic ona nekdy hra fretuli vypada dost drasticky, pritom je to bavi a dorazi na sebe :)
Takze proste to zkuste :) neutralni uzemi je opravdu idealni :) Kdyz bude mala jecet a sycet, tak je proste oddelite :)

_________________
ObrázekYasmin´s ferrets

Obrázek


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: ako sa zoznamuju fretky???
OdeslatNapsal: 30.Čer.2008 - 19:42 
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 12.Úno.2008 - 22:21
Příspěvky: 1801
Bydliště: Česká Lípa
Tak jsem zpět...A nevím, zda vůbec mám něco psát.... :shock: Abych nevyděsila další potenionální "smakaráďovače" fretek - ty, kteří by si chtěli další fretku pořídit...Barča, domácí je vztekloun rozmazlenej a vypadá to, že očividně další fretku, kterou po čichu i vidu velice dobře zná, nehodlá přijmout. Holky jsme vypustili v kuchyni - místnost, kde se mohou obě volně normálně pohybovat...První co bylo, tak Barča se okamžitě vrhla na záda Nessinky a začala jí neskutečně hryzat. Nessča chudák nechápala co se děje, chtěla si jí očuchat...Tak jsem Barču odtrhla a dala jsem jí od ní dál, ale tentokrát po ní vypálila ještě hůř a Nessča vykvikala, vypustila pachovky a snažila se z jejího sevření utéct, což nešlo, jelikož jí byla zahryznutá v zádech. Tudíž jsem jí vysvobodila, tak utekla do předsíně, kde zalezla a třásla se tam chudák jak osika...Barču jsem okamžitě chytila, aby nemohla za ní...Hubu měla plnou chlupů...A ta ropucha se mi zakousla do ruky, tam kde to tak krásně bolí a začala mě trhat ruku, včetně krásného drtivého stisku na ukazováku :lol: :lol: :lol: Tudíž jsem domů odjela s roztrhlou a procvaklou rukou ( no bolí to, ale hrozné to nejní :lol: :lol: ) Ale začínám přemýšlet, zda vůbec budem k té Milagros jezdit... :lol: :lol: :lol: Jednou pokouše Nessinka mého Davida, podruhé Barča mě :cheesy: :cheesy: :cheesy: Mám já tohle za potřebí??? :cheesy: :lol: :lol: Tak nevím, co vyzkoušíme příště...Má to vůbec ještě cenu zkoušet? Jelikož Nessinka z toho měla opravdu velký šok...


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: ako sa zoznamuju fretky???
OdeslatNapsal: 1.Črc.2008 - 0:43 
Site Admin
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 13:58
Příspěvky: 1863
Bydliště: Prostějov
Pokud tam mají obě přístup, tak si myslím, že to Logicky Barča považovala za své teritorium. Já bych to opravdu zkusila na neutrální půdě kde ani jedna nebyla.

A co pelíšky? Zkoušely se měnit? aby jedna měla pelíšek té druhé?

_________________
>>> Medový květ <<<


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: ako sa zoznamuju fretky???
OdeslatNapsal: 1.Črc.2008 - 10:18 
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 12.Úno.2008 - 22:21
Příspěvky: 1801
Bydliště: Česká Lípa
jj PELÍŠKY SE ZKOUŠELY, KONTAKT PŘES KLEC :-) A i při tom Barča po Nessince nehorázně šla...Jetště to zkusíme asi u nás na zahradě a vypustíme k Baruš i naše holky, aby viděla, že není jen jediná...čůza jedna vzteklounská :cheesy:


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: ako sa zoznamuju fretky???
OdeslatNapsal: 1.Črc.2008 - 11:50 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Profil

Registrován: 27.Dub.2008 - 11:27
Příspěvky: 363
petulevrtule napsal:
Adelko, teoreticky je těžké to popsat... :lol: Ale věř, že se prý fretky nikdy nepokousaly do krve (pokud to nebyli dva říjní samci...) Jak je straý sameček? S holkou by se měl snést úplně v pohodě...



Ja som to fakt nenapisala??? hehe.. no Labka ma 13 tyzdnov a Moody, to je take - skor odhadom.. on je zo zverimexu.. Ma tak 5 a pol mesiaca

_________________
Adelka - navzdy v nasich srdieckach

http://picasaweb.google.sk/malajuha


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: ako sa zoznamuju fretky???
OdeslatNapsal: 1.Črc.2008 - 11:59 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Profil

Registrován: 27.Dub.2008 - 11:27
Příspěvky: 363
no ludia.. vy tu popisujete poriadne zazitky!!! petulka, mna by to zoznamovanie riadne vydesilo vidiet to nazivo!!! Ja som chcela odniest Labku k Moodymu, lebo nasa rodinka ho uz videla, ale jeho rodinka Labku este nie.. Hm, dufam, ze to nedopadne takto drasticky, lebo asi umriem od strachu :? no som zvedava... Inak Labka ma za sebou komplet ockovanie proti psinke a Moody aj proti besnote. Nevadi, ze Labka este besnotu ockovanu nema??? Navyse nam nasli usny svrabik :( Acho jo.. To bude lepsie asi az po prelieceni, ze???

_________________
Adelka - navzdy v nasich srdieckach

http://picasaweb.google.sk/malajuha


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: ako sa zoznamuju fretky???
OdeslatNapsal: 1.Črc.2008 - 15:52 
Uživatelský avatar
 E-mail  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 26.Úno.2008 - 15:30
Příspěvky: 380
Bydliště: Karviná
Adelka: samozřejmě až po vyléčení svrabu, tři tchoři jsou taky spolu a Míša chudáček sám v oddělené kleci.. jak mi h oje líto když se kouká jak ti tři řádí a on sedí v kleci..nuda... bobek malej... ale je to opravdu o zdraví... :) počkat, zabít svrab, a pak se na to zvrhni 8-)


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: ako sa zoznamuju fretky???
OdeslatNapsal: 1.Črc.2008 - 19:09 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 23.Dub.2008 - 21:03
Příspěvky: 200
Bydliště: Štětí
Ahojky, tak já přidám něco ze seznamování mých kluků.
V době seznamování to byl cca 10ti týdení klučík a cca 5ti měsíční klučík už v říji.
Nejdív si očuchali zadky a malej ho hned přijal za bráchu (nebo možná za mamču), takže byl v pohodě...no a ten starší ho zase hned přijal za tahací hračku, takže se mu hned zakousnul do krku a tahal ho všude možně... a malej kníkal, ale nebylo to do krve... vždycky jsem je odtrhla a dál je zase nechala běhat... chvíli se tvářili nenápadně... malej ale provokoval a velkej ho chňapnul a ukázal mu co a jak....
Když se šlo spát, každej zvlášť, tak malej plakal a stýskalo se mu, tak jsem je nechala už společně... po dvou dnech už se malej naučil vysmeknout a teď už jsou váhově dost podobně (i velikostí) a jen si tak spolu hrajou a jsou celkem vyrovnaní :)
Je legrace je pozorovat... hezky si spolu hrajou, pak chvíli řáděj a pak spolu usnou v pelíšku :)
Je lepší je teda nechat běhat někde mimo klece a mimo označkovaný území.. :)
Kamilka, Kamil a Chubby :)

_________________
Chubbík a Kamílek - oba to jsou bílí ďáblíci, které miluju nade vše!!! Jsem do nich bláááázen!


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: ako sa zoznamuju fretky???
OdeslatNapsal: 1.Črc.2008 - 21:14 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Profil

Registrován: 27.Dub.2008 - 11:27
Příspěvky: 363
kamculenka: no tak my pockame teda este na vysledky :-) dakujeme

kamilka: skvele zoznamovanie.. hehe.. mam pocit, ze kym sa my dostaneme k Moodymu, uz sa dostane do ruje.. nemoze to byt potom troska problem??? ja dufam, ze nie... ked sa ale konecne pokusime ich zoznamit, napisem sem, ako to dopadlo.. no trosku sa aj tak obavam :-)

_________________
Adelka - navzdy v nasich srdieckach

http://picasaweb.google.sk/malajuha


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: ako sa zoznamuju fretky???
OdeslatNapsal: 2.Črc.2008 - 8:51 
Uživatelský avatar
 E-mail  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 26.Úno.2008 - 15:30
Příspěvky: 380
Bydliště: Karviná
Adelka: pokud je jeden samec v říji, vždy to může být problém, ale předem ti to nikdy nikdo neřekne...moji kluci se chtěli sežrat, teď jsou oddělení a míša už kastrát, takže je budu seznamovat "zpětně" znovu, už snad bez následků :-) ale jo kluci jsou hraví :D


Nahoru
 

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 30 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
cron

Pračky-ledničky.cz | ABC elektro | A-A elektro | Pro fretky

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits & Weto webdesign