Fórum fretka.kom.cz

Fórum fretky.cz

Fórum pro chovatele fretek - spuštěno 27.12.2007

Nové české Sdružení chovatelů fretek www.schf.cz.

Právě je 29.Dub.2024 - 4:46
Registrovat | Pravidla | FAQ


Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 56 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Drbání
OdeslatNapsal: 10.Bře.2008 - 22:24 
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: 27.Úno.2008 - 16:56
Příspěvky: 79
Bydliště: Česká Kamenice
Takže, norkový olej je skutečně z tuku norka, chjo.. používá se i v kosmetice pro lidi, dokonce i do ošetřujících laků na nechty :shock: , tak si děvčata prostudujte co máte doma, a krom jineho i do ošetřujících přípravků na kůži(např. boty). Tátže ještě jednou se omlouvám :oops:


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Drbání
OdeslatNapsal: 10.Bře.2008 - 23:45 
Uživatelský avatar
  Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 21:03
Příspěvky: 160
Bydliště: Fiľakovo,Slovensko
:shock: :shock: :shock: :cry: :cry: :cry:

A ja som asi rok kupovala šampon s norkovým olejom pre fretky,lebo z neho mali krásnu srst.... :cry: to ako keby som si spravila mydlo zo sesterky :(

Odteraz pozorne študujem.... aj ked z ich tuku sa budú veci vyrábat pokial bude dopyt po ich kožúškoch :x

_________________
Obrázek


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Drbání
OdeslatNapsal: 11.Bře.2008 - 0:48 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 26.Pro.2007 - 23:45
Příspěvky: 521
http://www.google.cz/search?q=norkov%C3%BD+olej+se+vyr%C3%A1b%C3%AD&num=20&hl=cs&lr=lang_cs&rlz=1T4GGLJ_enCZ207CZ208

Norkový olej - získává se z norků.

Norkový olej - získává se z norků. Použití v kosmetice, krémech... Alternativa: rostlinný olej a změkčovadla typy avokádový olej, mandlový olej a olej z jojoby. Další modifikace: Mink Oil, Minkamidopropyl Diethylamine

_________________
Barvajz Trpitel - nejlepší fretka je plyšová a ryšavá.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Drbání
OdeslatNapsal: 11.Bře.2008 - 13:48 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 17:40
Příspěvky: 2517
Bydliště: Praha
Barvajz, jo presne to jsem se bala udelat - zadat norkovy olej v google :?

_________________
ObrázekYasmin´s ferrets

Obrázek


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Drbání
OdeslatNapsal: 20.Dub.2008 - 19:25 
 Profil

Registrován: 4.Bře.2008 - 21:56
Příspěvky: 28
S tím drbáním se chci taky popta. Mysleli jsme si, že se naše fretka drbe, protože má blechu, ale ona se drbe pořád, i když ji nemá! Myslím, že častým koupáním a suchou pokožkou by to nemělo být, používáme šampon pro fretky a koupeme ji tak co týden, 14 dní a víc, podle toho jak je zašmudlaná. Taky často vystřelí z pelechu a začne se drbat jak strhaná. A hlavně kolem uší, kde se jí už tak půl centimetru vypelichala i srst a pokožku tam má takovou naoranžovělou. Mám tedy zkusit ten olejíček nebo vyměnit šampon, nebo to může být něco jiného? Všimla jsem si toho teprve dneska, tak se radši zeptám... :|


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Drbání
OdeslatNapsal: 21.Dub.2008 - 0:55 
Site Admin
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 13:58
Příspěvky: 1863
Bydliště: Prostějov
Jestli se víc drbe až teď, může to být i línámím. To je také svědí. Nebo i šampónem, nemusí ji zrovna tenhle sednout. A co týden nebo i 14 dní je docela často. Já teď už koupu za delší dobu. A mám je v bytě :) Ale nepočítam to přesně, akorát to bývá teď v poslední době víc jak za 4 týdny. A někdy se drbou prostě jen tak.

_________________
>>> Medový květ <<<


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Drbání
OdeslatNapsal: 21.Dub.2008 - 9:14 
 Profil

Registrován: 4.Bře.2008 - 21:56
Příspěvky: 28
Možná je to tím línáním, ale proč se drbe nejvíce za těmi oušky?
Vždycky záleží na tom, jak často třeba s ní chodím ven. Teď bylo škaredě, tak se moc nedalo, ale když je pěkně, tak chodíme na procházky, proto mívá srst špinavější, než když je jenom v bytě. Koupání jí nevadí, má potom hroznou radost, když může prošmejdit a prolítat celý pokoj.
Nemám sice velké zkušenosti s fretkami, ale podle toho, co jsem viděla u Žofinčiy předchozí majitelce, tak ta jí snad nikdy nekoupala a to myslím taky není dobře... Když jsem si jí od ní brala, myslela jsem že je zanedbaná. A pro toho, kdo nikdy fretku neviděl na vlastní oči to byl vážně SMRAD. A taky ten její špinavý pelíšek... :roll: Hrůza!
Po dvou dnech co jsem jí měla doma jsem jí vykoupala a od té doby mi voní. :)


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Drbání
OdeslatNapsal: 1.Kvě.2008 - 14:56 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 23.Bře.2008 - 16:10
Příspěvky: 599
Bydliště: Ostrava
Tak to my jsme špiňďouři :oops: Máme Káču rok a koupala jsem jí zatím jen dvakrát, drbat se nám drbala, když měnila kožíšek, a po říjí , to měla lupy :roll: . teď už je v poho :cheesy:

_________________
http://Fretka-doma.blog.cz/
http://Nonano.mondozoo.com
http://ferretmarafiki.wz.cz/


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Drbání
OdeslatNapsal: 1.Kvě.2008 - 23:43 
 E-mail  ICQ  Profil

Registrován: 21.Led.2008 - 16:39
Příspěvky: 4
rkanova: Myslim, ze duvodem castejsiho drbani vasi fretule muze byt prave caste koupani...koupani co tyden je dost prehnane a kuze je nejspis dost vysusena...


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Drbání
OdeslatNapsal: 2.Kvě.2008 - 9:59 
 Profil

Registrován: 4.Bře.2008 - 21:56
Příspěvky: 28
Já jsem tím nemyslela že jí koupeme každý týden přesně v pátek šup s ní do vody a vydrbat! Psala jsem že to závisí na tom, jak se ušpiní. To znamená, že někdy je rozestup větší někdy menší (ten týden byl ten menší rozestup) a za dobu co ji máme by se její koupání dalo spočítat hravě na prstech jedné ruky, takže si opravdu nemyslím, že je to často. Spíš se tedy přikláním k tomu, že se líná a svědí jí to, protože těch chlupů je teď všude plno. :lol:


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Drbání
OdeslatNapsal: 2.Kvě.2008 - 10:09 
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 12.Úno.2008 - 22:21
Příspěvky: 1801
Bydliště: Česká Lípa
Určitě to je možné, naše holky línají a taky se drbají jak o život, ale teď už pomalu končí, takže to ustupuje, jen pro jistotu ještě doporučím po spláchnutí šamponu ještě delší dobu sprchovat vodou...Jelikož i když se to nám nezdá, zbytky šamponu na těle zůstávají...Já oplachuji cca 5 - 10 minut, od té doby se tolik nedrbají...


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Drbání
OdeslatNapsal: 2.Kvě.2008 - 13:38 
Uživatelský avatar
 E-mail  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 26.Úno.2008 - 15:30
Příspěvky: 380
Bydliště: Karviná
rkanova: no nám se freŤule taky hodně drbaly a bylo to možná šamponem, že jim vysušil kůži. Ale zakoupili jsme v obchodě Nivea baby oil (dětský olejíček) má jen tři složky (žádná chemie!) je tam parafin, olej ze pšeničných klíčků a ještě nějaký olej z nějaké kytky. No a zázrak... přestalo to..jemně vetřít a je to... :-)


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Drbání
OdeslatNapsal: 2.Kvě.2008 - 19:45 
 Profil

Registrován: 4.Bře.2008 - 21:56
Příspěvky: 28
super, díky za rady, vyzkouším. i když teď už se tolik nedrbe, teda už nevystřeluje z pelíšku jak potrefená :D


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Drbání
OdeslatNapsal: 14.Kvě.2008 - 10:40 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  ICQ  Profil

Registrován: 17.Bře.2008 - 12:38
Příspěvky: 316
Bydliště: Cheb
8) Ahojky zdravím všechny,,chtěla jsem se pozeptat kdy línají fretulky jestli mají taky nějaký termín , kdy mají línat, bo je to jen začátkem jara a začátkem zimi, kdy mění srst na letní a zimní, jelikož náš Kubíček má porád zimní srst a línat se mu moc nechce asi :roll: ...
Když jdeme ven, tak kubík moc dlouho nevydží funí je mu prostě horko v tom kožíšku :wink:
Zuzík už srst vyměnil tak v poho...tak se ptám zda není nějaká možnost jak línání urychlit :mrgreen: 8)


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Drbání
OdeslatNapsal: 14.Kvě.2008 - 13:38 
  Moje galerie  ICQ  Profil

Registrován: 7.Led.2008 - 15:27
Příspěvky: 54
Bydliště: Brno
To by mě taky zajímalo, náš Fredy má taky pořád zimní srst a každý rok líná až o prázdninách :?
Nechápu, proč nezačne línat, protože horko mu musí být strašný.


Nahoru
 

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 56 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Majestic-12 [Bot] a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  

Pračky-ledničky.cz | ABC elektro | A-A elektro | Pro fretky

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits & Weto webdesign