Fórum fretka.kom.cz

Fórum fretky.cz

Fórum pro chovatele fretek - spuštěno 27.12.2007

Nové české Sdružení chovatelů fretek www.schf.cz.

Právě je 28.Dub.2024 - 22:12
Registrovat | Pravidla | FAQ


Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 56 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku: Drbání
OdeslatNapsal: 16.Led.2008 - 16:41 
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: 16.Led.2008 - 16:36
Příspěvky: 59
Bydliště: Děčín
Máme tři fretečky a mamka další dvě a poslední dobou,asi tak měsíc se hrozně drbou a škrábaj. Už jsem změnila šampon a nepomohlo to, nevíte někdo čim to může být?blešky ani jiné viditelné parazity nemají, bydlí se mnou v bytě a ven teď moc také nechodí. :(


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 16.Led.2008 - 18:53 
Site Admin
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 13:58
Příspěvky: 1863
Bydliště: Prostějov
To může mít několik příčin. Například časté koupání vysušuje pokožku. Může jim taky vadit prací prášek, nebo můžou mít parazity, které nejsou tak snadno vidět, ani to nemusí být blechy, jako třeba kožní svrab. Zaléži jestli se škrábou po celém těle, nebo třeba jen kolem uší. To může také nastínit příčinu. Naše fretky se ale škrábou často jen tak.

_________________
>>> Medový květ <<<


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 17.Led.2008 - 11:41 
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: 16.Led.2008 - 16:36
Příspěvky: 59
Bydliště: Děčín
Drbou se všude, hlavně Vata, jsou to takové záchvaty :( když jí to popadne vyletí jako čert a drbe se třeba 10 minut vkuse. Myslim, že častým koupáním ani pracím práškem to nebude, takže je zlatíčka sbalim a odtáhnu k doktorovi, snad si bude vědět rady :idea:


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 17.Led.2008 - 11:52 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 17:40
Příspěvky: 2517
Bydliště: Praha
No tohle mi Tappi dela taky a porad - v jednu chvilku spi a najednou z niceho nic vylitne a drbe se.. Nic nema ani suchou pokozku, ani parazity, nic.. proste ona to tak dela normalne..

_________________
ObrázekYasmin´s ferrets

Obrázek


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 17.Led.2008 - 12:02 
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: 16.Led.2008 - 16:36
Příspěvky: 59
Bydliště: Děčín
Nj, ale dřív to nedělali ani jeden :( nejvíc mi na tom vadí, že vím, že je to obtěžuje...třeba spinkaj a vzbudí je šílený drbání :x taky jsem před 5 měsící byla na školní praxi v útulku a tamní kočičáci měli nějakou kožní plíseň, tak jsem se bála abych to nepřitáhla domu, ale už je to hrozně dlouho a nic neměli a to se ta plíseň šíří celkem rychle, takže bysme jí tak do týdne měli doma všichni. Hlavně se pozná podle rezavých, lysích fleků v kožíšku a to my taky nikdo nemáme :?takže bych jí vyloučila, ale stejně nad tím pořád přemýšlím.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 20.Led.2008 - 15:15 
 Profil

Registrován: 20.Led.2008 - 13:53
Příspěvky: 3
No, můj Zombík to dělá taky, viditelné parazity také nemá, ani ho příliš nekoupu, a prášek snad také nevadí. Také by mě zajímalo, zda je to normální, veta se chci také na to zeptat. Když Zombíka hladím, tak už najisto počítám s tím, že dřív či později vyletí, že zase má drbací záchvat... :( ...Tak dej kdyžtak vědět, co ti vet na to řekl :wink:


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 23.Led.2008 - 16:14 
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: 16.Led.2008 - 16:36
Příspěvky: 59
Bydliště: Děčín
Tak jsme se vrátili od pana doktora. Prohlídnul jí kožíšek a řekl, že žádný parazity nenašel, ale že jich je takové množství, že tam klidně něco být může a on to teď nepozná...takže Vata dostala injekci na svědění a prášečky na 5 dní a pak máme přijít na kontrolu a když svědění do té doby ustane tak se jedná o nějakou alergii a ta injekce to svědění utlumila, jestli se bude drbat i nadále pak je to nějaký roztoč a budeme dál užívat ty léky na roztočáky... :roll:


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 23.Led.2008 - 16:59 
Site Admin
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 13:58
Příspěvky: 1863
Bydliště: Prostějov
Držíme palečky, aby to dopadlo co nejlépe. Alergie by nebyla zrovna dobrá, ale kdyby to nebyli ani ti roztoči, tak by to bylo super. :wink: Pak určitě napiš jak jste dopadli, jistě to budou cenné zkušenosti :wink: Posílám podrbání malé lumpici :) :wink: Jinak to je zajímavé jméno a pěkné :)

_________________
>>> Medový květ <<<


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 23.Led.2008 - 19:36 
 Profil

Registrován: 20.Led.2008 - 13:53
Příspěvky: 3
Jujky, že by měl Zombík taky nějaké roztoče, to doufám že ne :( ...Budu se muset veta také co nejdřív zeptat, i když se obávám, že mi toho stejně asi moc neřekne...s fretkama asi příliš zkušeností nemá:(....Jinak díky za info:-)


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 25.Led.2008 - 10:50 
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: 16.Led.2008 - 16:36
Příspěvky: 59
Bydliště: Děčín
na tohle nemusí mít s fretkama zkušenosti, roztoče mají kočky, psi a třeba i morčata, takže by je měl poznat :? snad teda...


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 26.Úno.2008 - 16:44 
Uživatelský avatar
 E-mail  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 26.Úno.2008 - 15:30
Příspěvky: 380
Bydliště: Karviná
Ahojte, jen mě napadlo, že to nemusí být nic z toho. Jenny se drbe a má lupy nejen proto, že je v říji, ale taky mi fretky mění kožich! Viky mi líná, Jenny začíná taky, Zuzka už to má za sebou, ustaly i lupy i drbání. Nemůže to být jen línáním???


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 28.Úno.2008 - 0:00 
 E-mail   Moje galerie  Profil

Registrován: 13.Úno.2008 - 22:25
Příspěvky: 13
Tak jsem svůj dotaz napsala do špatného fóra, takže ještě jednou. Naše Adélka se také drbe, chtěla bych jí od toho nějak pomoci. Vzhledem k tomu, že je ještě "kousavá", nemohu pořádně zjistit, jestli má blechu nebo ne. Napadlo mě, jestli bych jí mohla aplikovat tu pipetu (tedy jen část obsahu), co se dává kočkám proti blechám a klíšťatům? Máme Adélku teprve 11 dní, ještě jsme nekoupali :( Děkuji


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 28.Úno.2008 - 11:36 
Site Admin
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 13:58
Příspěvky: 1863
Bydliště: Prostějov
Pokud jde o Stronghold nebo Frontline pak ano, ale je dobré se poradit kolik asi tak toho aplikovat, mám za to, že to je podle váhy a na fretku se to blbě odměřuje. Ale někdo podává to, co se dává koťatům, že ta dávka je menší. Vím, že teď jsou i jiné preparáty, ale s těmi u fretkařů asi zatím moc zkušeností není, nevím, třeba poradí někdo, kdo je má. :wink:

_________________
>>> Medový květ <<<


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 28.Úno.2008 - 12:00 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 17:40
Příspěvky: 2517
Bydliště: Praha
Advocate je uz taky overeny, ze funguje - pry je setrnejsi nez stronghold (to nevim jiste) a je levnejsi..

_________________
ObrázekYasmin´s ferrets

Obrázek


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 29.Úno.2008 - 16:22 
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: 16.Led.2008 - 16:36
Příspěvky: 59
Bydliště: Děčín
tak naše pani Vata je s konečnou platností alergická, teď jsme přišli od doktora...takže už asi pořád bude jíst tlumící léky :shock:


Nahoru
 

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 56 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  

Pračky-ledničky.cz | ABC elektro | A-A elektro | Pro fretky

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits & Weto webdesign