Fórum fretka.kom.cz

Fórum fretky.cz

Fórum pro chovatele fretek - spuštěno 27.12.2007

Nové české Sdružení chovatelů fretek www.schf.cz.

Právě je 7.Črc.2024 - 6:51
Registrovat | Pravidla | FAQ


Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 302 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 21  Další
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku: Re: kousání
OdeslatNapsal: 10.Říj.2010 - 13:51 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 30.Kvě.2010 - 17:05
Příspěvky: 124
Ani moji nehryzú do tváre,Elvis mi občas akože rafne nos,ale to skôr šteklí,ako bolí a musí ma pooblizovať a dokonca aj Ozzýk,čo sa k nemu nedala priblížiť ruka mi oblizuje očko,alebo líce,keď ho vezmem na ruky,mesiac a trochu mám nový prírastok a aj ten ma pusinkuje. :oops:


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: kousání
OdeslatNapsal: 11.Říj.2010 - 16:02 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 17:40
Příspěvky: 2517
Bydliště: Praha
Ja mam sice fretky, ktere jsou hodne a ani do tvare nekousnou, ale jsou mezi nimy i vyjimky, potvrzujici pravidlo 8)
Nos uz jsem od SVYCH fretek mela prokousnuty tolikrat, ze se to spocitat neda :mrgreen: ale stejne k cizim ho nestrkam :) A k tem o kterych to vim, radeji taky ne :)
Moje Modjo, je velmi hodna samicka, do ruky by me nikdy nehryzla, ale proste do nosu ano - me rafla brutalne 2x a nejsem jedina - viz video http://www.stream.cz/mazlove/437840-fre ... -public-tv
Takze k nekterym fretkam neni radno nos strkat. Mozna se to casem odnauci, mozna ne, ale kazdopadne tohle neni duvod, proc se ho napriklad zbavit, nebo ho dat pryc ;)

_________________
ObrázekYasmin´s ferrets

Obrázek


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: poradí mi někdo jak na fretku?
OdeslatNapsal: 26.Říj.2010 - 13:06 
 E-mail  Profil

Registrován: 26.Říj.2010 - 11:09
Příspěvky: 15
Ahoj, pořídila jsem si fretčího kluka jménem Čip, je mu asi 10 týdnů, je zlatíčko, chci se zeptat teď řeším problém s kousáním, chci to podchytit hned,protoze z rad vim ze v puberte to bude jeste horsi.
ze nas kouse do nohou a do prstu to mi nejak nevadi, neni to nijak bolestne spise mam pocit ze mi ukazuje ze v pokoji beha s nami a je spise lechtive a neprijemne, nez nejake bolestne. Jde spise o to ze kdyz ho chci chytit a vratit do klece, tak v te chvili zacne kousat. Nechavam ho behat tak dve hodiny rano a dve vecer, o vikendu klidne cely den a do klece ho ukladam az ve chvili kdy uz spi nekde v koute.kdyz ke me prijde podrbu ho dam mu nejakou hracku nebo pamlsek ale necham ho zase bezet,aby nemel pocit ze ve chvili kdy se ho dotknu je konec zabavy,ale kdyz uz ho potom musim dat do klece, tak ho jemne vezmu do naruci a to vetsinou konci, krasnou dirou na ruce,pritom kdyz ho vyndavam z klece,mazleni si ocividne uziva. nevim jestli rict durazne NE,nebo by bylo lepsi tuknuti pres cumacek. a potom se chci zeptat,kdyz spi je dobre ho budit a poustet ven nebo mam pockat az se rozhodne ze chce byt vzhuru, do teto doby jsem ho budila, protoze by se jinak vubec nevybehal...
Moc dekuji za radu doufam ze se tu nekdo najde kdo poradi.
Sarka


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: kousání
OdeslatNapsal: 27.Říj.2010 - 13:34 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 17:40
Příspěvky: 2517
Bydliště: Praha
Doporucuju ho hlavne mazlit - i kdyz nechce, zvykne si :)
Kousani, pokud je moc silne, pak bych ho trestala, ale pokud je to "ozuzlavani", pak bych ho nestrestala :) Chyt ho tak, aby te nekousal a pak ho treba jeste pred zavrenim poradne pomazli :wink: on si zvykne :)

_________________
ObrázekYasmin´s ferrets

Obrázek


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: kousání
OdeslatNapsal: 27.Říj.2010 - 13:46 
 E-mail  Profil

Registrován: 26.Říj.2010 - 11:09
Příspěvky: 15
Zatim se nam dari to ze mu nabidnu nejaky pamlsek a jak ho drzi v zlamicce tak se ho nechce vzdat na ukor pokousani, krasne si ho drzi, ja ho pochvalim podrbu a pustim aby si dobrotu mohl sníst, nevím jestli ho tím neučím k nějakému zlozvyku.
a chytit tak aby nemel sanci me kousnout? :shock: to taky jde, mam povit,ze ten by se dokazal zlomit, kdyz chce, tak ze to snad ani neni mozne! :lol:


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: kousání
OdeslatNapsal: 27.Říj.2010 - 15:38 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 17:40
Příspěvky: 2517
Bydliště: Praha
Jj jde to :)

_________________
ObrázekYasmin´s ferrets

Obrázek


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: kousání
OdeslatNapsal: 27.Říj.2010 - 23:57 
 E-mail  Profil

Registrován: 26.Říj.2010 - 11:09
Příspěvky: 15
Tak mi porad jak :? :oops:


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: kousání
OdeslatNapsal: 28.Říj.2010 - 18:20 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 17:40
Příspěvky: 2517
Bydliště: Praha
Clovek na to musi prijit ;) zajdi si na vystavu a sleduj rozhodci B-)

_________________
ObrázekYasmin´s ferrets

Obrázek


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: kousání
OdeslatNapsal: 29.Říj.2010 - 11:56 
 E-mail  Profil

Registrován: 26.Říj.2010 - 11:09
Příspěvky: 15
Moc děkuji tam se půjdu podívat už jenom ze zvědacosti, ale myslím,že už jsem na to přišla celý den jsem nedělala nic jiného než mu vymýšlela zábavu a už se chodí mazlit a ke mně i spát, takže opravdu stačit být jen trpělivý, zatím to vypadá že mám doma zlatíčko:-)


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: kousání
OdeslatNapsal: 2.Lis.2010 - 21:18 
Uživatelský avatar
 E-mail  ICQ  Profil

Registrován: 4.Říj.2010 - 21:08
Příspěvky: 130
Bydliště: Tábor
chtel bych se zeptat nekde se tady psalo ze nekomu fretule prijde kdyz slisi piskani hracky tak jsem to vyzkousel a vysledek? No vysledek nebyl nic moc fretule sice prisla ale prvni co bylo tak se mi zakousla do ruky. Tak jsem to druhej den zkusil znovu a pro zmenu se mi zakousla do prstu.
Tak otazka proc to dela? Diky moc.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: kousání
OdeslatNapsal: 2.Lis.2010 - 21:41 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 19:38
Příspěvky: 2171
Bydliště: Duchcov
protože to fretkám připomíná zvuky, které vydávají mládata, proto za tím zvukem i jdou.

_________________
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
*Na životě nejvíc miluju tu rozmanitost... Každej den mě nasere někdo jinej...*
*Moderní ženy se dnes nevdávají, protože pochopily, že nemá smysl kvůli kousku klobásy tahat domů celé prase...*


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: kousání
OdeslatNapsal: 2.Lis.2010 - 22:02 
Uživatelský avatar
 E-mail  ICQ  Profil

Registrován: 4.Říj.2010 - 21:08
Příspěvky: 130
Bydliště: Tábor
aha tak to me nenapadlo.
No ale proc teda kousne protoze chce jako to “mlade“?


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: kousání
OdeslatNapsal: 3.Lis.2010 - 9:37 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  ICQ  Profil

Registrován: 22.Srp.2008 - 21:43
Příspěvky: 225
Bydliště: Usti nad Labem
Moje fretule pro piskaci hracku udela cokoliv a vyleze kamkoliv.Parkrat mi uz skoncila na hlave :lol: tedy samicka.Ma za skrini hnizdo kde ma schovane mimnka/piskaci hracky/a nosi jim tam granule :mrgreen: .Samecek na piskani sice prijde,ale ten spis jen tak ze zvedavosti,co to dela takovy kraval...


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: kousání
OdeslatNapsal: 3.Lis.2010 - 20:16 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  ICQ  Profil

Registrován: 5.Led.2008 - 21:09
Příspěvky: 876
Bydliště: Přerov
Ano samičky pískání hračky berou jako pískání mláďat, takže starostlivě přiběhnou a "mláďata" brání, takže i začnou kousat, pokud hračku pustíte,obyčejně ji vezme a běží někam schovat.
Zbytečně je tím neprovokuju, ale například, když mi Amála zalezla za skříň a zůstala ta,, takto jsem jí přivolal, což funguje spolehlivě :wink:

_________________
http://pejan.rajce.idnes.cz/Nasi_fretaci/
http://pejan.rajce.idnes.cz/Nasi_fretaci_2009/
http://pejan.rajce.idnes.cz/Amalka/
http://pejan.rajce.idnes.cz/Mladata_2010/
http://old.stream.cz/?m=video&a=user_vi ... _id=164416


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Potřebuju poradit...
OdeslatNapsal: 13.Pro.2010 - 1:25 
 E-mail  Profil

Registrován: 13.Pro.2010 - 1:20
Příspěvky: 16
Bydliště: Znojmo
ahojte, potřebovala bych menší pomoc od někoho zkušenějšího, moje sestra si pořídila fretku bez sebemenší známky zkušenosti a protože ji několikrát pokousala, chtěla ji dát pryč. Bylo mi jí líto tak jsem se jí ujala a doufám že se dá nějak převychovat. koupila ji ve zverimexu podle mě už docela velkou. samozřejmně mě h..ned taky pokousala, totálně mi prokousla malíček, ale já pořád doufám že se to dá odnaučit. mohl by mi někdo poradit jak na tu malou potvůrku?? :-) budu ráda za každou radu. nevzdám se bez boje :D


Nahoru
 

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 302 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 21  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  

Pračky-ledničky.cz | ABC elektro | A-A elektro | Pro fretky

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits & Weto webdesign