Fórum fretka.kom.cz

Fórum fretky.cz

Fórum pro chovatele fretek - spuštěno 27.12.2007

Nové české Sdružení chovatelů fretek www.schf.cz.

Právě je 5.Říj.2024 - 17:17
Registrovat | Pravidla | FAQ


Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 302 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 21  Další
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kouše, kouše, kouše...
OdeslatNapsal: 18.Pro.2010 - 3:46 
 E-mail  Profil

Registrován: 13.Pro.2010 - 1:20
Příspěvky: 16
Bydliště: Znojmo
no to právě nevím kdo :|


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kouše, kouše, kouše...
OdeslatNapsal: 18.Dub.2011 - 22:14 
 E-mail  Profil

Registrován: 12.Úno.2011 - 1:33
Příspěvky: 13
no, já mám teď kastrovaného freťáka doma skoro týden, když ho vypustím, tak kvoká a hraje si se sebou, ale útočí mi na nohy i ruce, když je k němu dám, dost to bolí, hryže vždycky do krve a nechce pustit, nevím co s ním, poplácání po zadku nepomáhá, foukat mu do obličeje nemůžu, když ho mám na noze a když ho chci vzít za kůži na krku, chňape mi po ní a potom znovu skočí na nohu, tak nevím co s ním :( chce to čas, já vím, ale potřebuju vědět, jak se k němu mám chovat, pohladit se nenechá


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kouše, kouše, kouše...
OdeslatNapsal: 19.Dub.2011 - 0:46 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 17:40
Příspěvky: 2517
Bydliště: Praha
čerstvě kastrovaného freťáka jeho pudy hned nepřejdou.. Navíc já se fakt v tomhle případě moc kousavosti zvířete nedivím.. Jak jsem psala v jiném vlákně. Přivést ho domů a hned udělat bolestivý zákrok.. Potom se může zvíře samozdřejmě bránit a nebude člověku důvěřovat..
Takže může to sice být vlivem říje, ale může to být také obrana a když ho za to kousání budeš pohlavkovat, tahat za kůži a ohánět se po něm, nepřejde ho to ani omylem. Bude se bránit o to víc..
Nejlepší je teď pro něj hlavně klid a získat zpět stracenou důvěru.. Takže klid, žádné mlácení, žádné tahání, ale hlavně hlazení, pasty a odměny. A pokud moc kousne, pak ho zavři do klece, on si uvědomí, že když kouše, je to špatně.

_________________
ObrázekYasmin´s ferrets

Obrázek


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: kouše mi fretka do nohou
OdeslatNapsal: 12.Kvě.2011 - 13:46 
 E-mail  Profil

Registrován: 12.Kvě.2011 - 13:43
Příspěvky: 2
mám takový problém tak před mesícem a půl sem si pořídila fretáka ted v kvetnu mu už bude rok... a strašně mě kouše do nohou ale nikoho jinýho ne a nebo když si ho hladím ale bolí to stiskne mi velkou silou a neche se pustit nebo když ho chci dát na postroj tak to nejde jednine když jí tak si ho mužu v klidu pohladit a nebo ostříhat drápky. co mam udělat pro to aby mě pořád nekousel a nebo at kousel ale ne tak masivně. doufám že mi někdo poradí....


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: kouše mi fretka do nohou
OdeslatNapsal: 12.Kvě.2011 - 14:02 
 E-mail  Profil

Registrován: 10.Úno.2011 - 22:47
Příspěvky: 14
To kousání do nohou je nějaká fretčí úchylka :) Já mám fretečku ochočenou, mazlivou, ale jakmile zmerčí, že mám holé nohy nebo jen ponožky, už mi krouží kolem noh a snaží se mě kousnout! Nedej bože, že mám nohy spocené, to po mě jede jak fretka :D U nás to řeší jedině papuče s plnou špičkou.. :)


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: kouše mi fretka do nohou
OdeslatNapsal: 12.Kvě.2011 - 14:15 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 1.Úno.2011 - 16:07
Příspěvky: 46
Kousni ho taky nebo ho nehtama štípni, pokud se ti nechce ho kousat zubama. Nám to pomohlo.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: kouše mi fretka do nohou
OdeslatNapsal: 12.Kvě.2011 - 14:28 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 19:38
Příspěvky: 2171
Bydliště: Duchcov
pokud je to nekastrovaný samec v říji, pak žádný tresty nepomůžou, on se chce prostě jen pářit a čím víc budeš vzdorovat, tím budou jeho projevy lásky brutálnější.. pomůže jediné - kastrace.

_________________
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
*Na životě nejvíc miluju tu rozmanitost... Každej den mě nasere někdo jinej...*
*Moderní ženy se dnes nevdávají, protože pochopily, že nemá smysl kvůli kousku klobásy tahat domů celé prase...*


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: kouše mi fretka do nohou
OdeslatNapsal: 12.Kvě.2011 - 16:31 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: 5.Kvě.2009 - 15:29
Příspěvky: 532
Bydliště: Praha 4 - Modřany
ŽoFiRo napsal:
pokud je to nekastrovaný samec v říji, pak žádný tresty nepomůžou, on se chce prostě jen pářit a čím víc budeš vzdorovat, tím budou jeho projevy lásky brutálnější.. pomůže jediné - kastrace.


Souhlas :lol:


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: kouše mi fretka do nohou
OdeslatNapsal: 12.Kvě.2011 - 16:44 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 1.Úno.2011 - 16:07
Příspěvky: 46
Já mám také nekastrovaného samce v říji...


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: kouše mi fretka do nohou
OdeslatNapsal: 12.Kvě.2011 - 19:42 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  ICQ  Profil

Registrován: 22.Srp.2008 - 21:43
Příspěvky: 225
Bydliště: Usti nad Labem
JJ ten muj taky miluje nozicky :mrgreen: .Hlavne ty navstev :D i kdyz kastrovany je a samicka ta aby se nereklo tak si sem tam taky jen tak ze srandy zakousne i kdyz ne tak casto.


Přílohy:
P1010450.JPG
P1010450.JPG [ 139.56 KIB | Zobrazeno 1588 krát ]
Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: kouše mi fretka do nohou
OdeslatNapsal: 12.Kvě.2011 - 20:52 
 E-mail  Profil

Registrován: 12.Kvě.2011 - 13:43
Příspěvky: 2
a taky vás to tak bolí kdyý vás kousne?


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: kouše mi fretka do nohou
OdeslatNapsal: 13.Kvě.2011 - 20:57 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 11.Srp.2010 - 18:09
Příspěvky: 152
Do mě se můj sameček zakousne a nepustí...naopak si mě táhne někam do svého doupátka...u něj poznám kousnutí z vášně, protože kouše do měkkých částí těla, takže na dlani mezi palcem a ukazováčkem a podloketní jamky, prostě tam kde se dá dobře chytit kůže..:) musím ho vždycky chytit a počkat až pustí, nebo když to fakt bolí tak holt stisknu lehce tlamičku ze stran a on pustí..pomáhají plyšáci...můj zabírá jedině na ikeovské potkany..:D velikostně jsou jako samička, vždycky chňapne za ucho a skáká s ním po celém pokoji a spokojeně trtká...:D


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: kouše mi fretka do nohou
OdeslatNapsal: 15.Kvě.2011 - 17:10 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Profil

Registrován: 15.Kvě.2011 - 16:46
Příspěvky: 30
Bydliště: kousek od Benešova u Prahy
Nám pomáhá znehybnění fretky a v nejhorším kousacím případě, jak už bylo řečeno, otevření tlamičky ze stran. Kastraci bych mu neudělala, pak by to nebyl chlap, jak má být! Musí přeci pořádně zlobit a taky smrdět! :D


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: kouše mi fretka do nohou
OdeslatNapsal: 19.Čer.2011 - 23:35 
 E-mail  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 19.Čer.2011 - 23:02
Příspěvky: 17
No jéje před 4 dnama sem si domu přistěhovala fretˇuláka albínka Rexíka.Tomu je jedno jestli to sou pantofle ponožky nebo holý nohy startuje pokaždý když se dotknou podlahy. :D a co teprv když čistím klec a klečím na zemi to se dokonce odrazí a skočí mi na záda a kouše mě do zad :D ruce už mam rozkousaný do krve :x ale je pravda že dneska když sem ho porvý vzala ven tak byl hodnej nechal se nosit jako miminko na ruce a pokvokával dokonce mě i lízal a už nekousal tak hodně moc vždycky jenom štípnul abych věděla že žije :)První den se ohnal pokaždý když sem se ho chtěla dotknuot ale ted se dokonce i mazlí,samosebou že ho sem tam chytne bojová nálada a to pak abych levitovala po místnosti aby na mě nedošáhl :D:)

_________________
"cítit tu lásku kterou nám oni dávají"
http://www.fretti.estranky.cz/


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kouše, kouše, kouše...
OdeslatNapsal: 20.Čer.2011 - 11:35 
 E-mail  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 19.Čer.2011 - 23:02
Příspěvky: 17
Před 5 dni jsme si přinesla Rexe je ještě mladej a zřejmě v pubertě první den mě taky neustále kousal ruce mam taky rozkousaný do krve ale vzhledem k tomu že sním mohu být 24 hodin denně :D...tak už se nechá i mazlit dokonce když sem ho brala ven kde se vyřádil zpátky domů už se nechal nýst jako miminko a tulil se dokonce mě i lízal furt se přetáčel na záda abych ho druhou rukou hladila na bříšku...ale jakmile na něj příjde ta jeho bojová nálada..toje teprv něco...ale jak všichni píšou jde jen o zvyk zkus mu nabídnout nějaký fretčí dobrůtky:)..věřím tomu že se to dá dopořádku:)

_________________
"cítit tu lásku kterou nám oni dávají"
http://www.fretti.estranky.cz/


Nahoru
 

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 302 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 21  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  

Pračky-ledničky.cz | ABC elektro | A-A elektro | Pro fretky

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits & Weto webdesign