Fórum fretka.kom.cz

Fórum fretky.cz

Fórum pro chovatele fretek - spuštěno 27.12.2007

Nové české Sdružení chovatelů fretek www.schf.cz.

Právě je 20.Zář.2024 - 2:05
Registrovat | Pravidla | FAQ


Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 302 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21  Další
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kouše, kouše, kouše...
OdeslatNapsal: 21.Čer.2011 - 21:41 
Uživatelský avatar
 E-mail  Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: 17.Úno.2010 - 13:14
Příspěvky: 155
My jsme s kousáním bojovali skoro rok, ale nakonec jsme to zvládli :). Stálo nás to sice strašnou vytrvalost a rozkousaný prsty do krve, ale teď už je z Aikinky mazlivá princezna. Chce to vydržet :wink:

_________________
http://ferret.offlajn.net - Stránky našeho Teddyho


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: kouše mi fretka do nohou
OdeslatNapsal: 21.Čer.2011 - 21:45 
Uživatelský avatar
 E-mail  Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: 17.Úno.2010 - 13:14
Příspěvky: 155
Kutscherka napsal:
Do mě se můj sameček zakousne a nepustí...naopak si mě táhne někam do svého doupátka...u něj poznám kousnutí z vášně, protože kouše do měkkých částí těla, takže na dlani mezi palcem a ukazováčkem a podloketní jamky, prostě tam kde se dá dobře chytit kůže..:) musím ho vždycky chytit a počkat až pustí, nebo když to fakt bolí tak holt stisknu lehce tlamičku ze stran a on pustí..pomáhají plyšáci...můj zabírá jedině na ikeovské potkany..:D velikostně jsou jako samička, vždycky chňapne za ucho a skáká s ním po celém pokoji a spokojeně trtká...:D



U nás měl potkan z ikei taky největší úspěchy :lol:

_________________
http://ferret.offlajn.net - Stránky našeho Teddyho


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Fretka kuse do krvy
OdeslatNapsal: 22.Čer.2011 - 16:46 
 E-mail  Profil

Registrován: 22.Čer.2011 - 15:54
Příspěvky: 6
Týždeň do zadu som si kúpil malého fretaka originál z obchodu.Ked som si ho kupoval predavačka mi silou mocou núkala prepravku ze je zlacnená a bla bla bla.Stále som ju nechcel až mi povedala ze fretak kuse odpovedal som jej ze je to normálne ale bo nie? že áno ale tento nadmerne myslel som si ze je to nejaký jej trik aby som si kúpil tu prepravku.Ale keď som prišiel domov sa ukázalo ze mala pravdu hneď ako som ho vytiahol z tej krabice do ktorej ho vložili prve co bolo zakusol mi do palca a nechcel pustit musel som mu papuľu stlačiť druhou rukou aby ma pustil.Bral som to tak ze je z tej cesty v krabici v aute zmateny.Dal som ho do klietky zožral všetky granule prekotil misku s vodou a išiel spat.S tým kusanim som rátal ale nerátal som ze až tak moc.Kamarát mi poradil ze mu mam dat frčku ale ani to nepomáha vsetkych rad radom kuse a skorovždy do krvy.Za ten týžťden co ho mam sú moje aj ruky iných sama chrasta.Vždy keď sa ho niekto pokúsi chitit zakusne do ruky a nepusti.Poslednú dobu sa ma snazi odtiahnut do svojej skryse.

Pls co mam spraviť aby nekusal?
Dakujem!


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Fretka kuse do krvy
OdeslatNapsal: 22.Čer.2011 - 19:19 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 30.Kvě.2010 - 17:05
Příspěvky: 124
Ohľadom hryzenia je tu viac príspevkov,skús si to prebehnúť.Frčky do nosa a podobné tresty nepomáhajú,bude to ešte horšie,chce to hlavne trpezlivosť a hlavne veľa maznať,hladkať,pusinkovať,ak sa dá,ale nikdy netrestať.Skús pasty,za tie by sa fretky zapredali a keď hryzie ruky,tak hračky,nechaj ho pobehať si v kľude po byte,aby si zvykol,ale na vodítku vonku,aby sa unavil,na každú fretku platí niečo iné,len treba veľa trpezlivosti a skúšať,aký je starý?Nie je náhodou v puberte?O to je potom horšie.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Fretka kuse do krvy
OdeslatNapsal: 22.Čer.2011 - 22:06 
 E-mail  Profil

Registrován: 22.Čer.2011 - 15:54
Příspěvky: 6
No moze mat asi 8 az 9 tyzdnov neviem presne.
A tam je ten problem ze ked sa ho dotknem zakusne sa mi tak ze vidim vsetkych svätych ked sa ho dotknem druhou rukou zakusne sa mi zasa do nej v tom lebsom pripade inokedy ostane zakusnuty a cim dalej tym viacej stlaca pokial mu neotvorim papulu sam.
Vychadzky napadli aj mna ale ked mu idem dat postroj zasa tu je ten isty problem s kusanim.
"Skús pasty,za tie by sa fretky zapredali a keď hryzie ruky,tak hračky..."ake hracky?A ako mam odputat jeho pozornost s tou hrackou od mojej ruky na ktorej si pochutnava?


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Fretka kuse do krvy
OdeslatNapsal: 22.Čer.2011 - 23:33 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 30.Kvě.2010 - 17:05
Příspěvky: 124
To je ešte len mláďa,ale nepocítilo ľudskú ruku...mimo tému,čudujem sa,že ti predavačka neporadila rukavice a nie prepravku.najprv si musí zvyknúť a pokiaľ sa dá,nedaj najavo,že sa ho bojíš,to bude hrýzť ešte viac.Tiež to poznám,že sa ani nechcel pustiť ruky,tak si viem živo predstaviť tú bolesť.Hračku,každá fretka je iná,prvá mi vraždila malé plyšáky,stačí pokývať,alebo niečo na prútiku,v kik to majú za 1eur a u môjho hryzavca zabrali gumené pískacie hračky,alebo tie loptičky s roľničkou,len aby to vydávalo zvuk,hrýzol ich ako divý,akurát pozor na rozhryzené,tie som vyhodila a kúpila druhé.Teraz ma napadlo,že keď bolprvý v puberte a poriadne hrýzol,tak som brala na ruku také lyžiarske rukavice a tie hrýzol jedna radosť a je to dosť hrubé.A nemá hlad?Je sýta?


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Fretka kuse do krvy
OdeslatNapsal: 23.Čer.2011 - 14:15 
 E-mail  Profil

Registrován: 22.Čer.2011 - 15:54
Příspěvky: 6
S tyma rukavicama som to skusal aj ja ale niekde som cital ze bude kusat este viac.
O hracky ktore vydavaju zvuk(piskacie) nejavi zaujem nas pes ma taku piskajucu sliepku s tym sa hral ale ked na nu skocil a on zistil ze to piska kasle na nu.Ani o plysakov nejavy zaujem iba sem tam. Najviac ho lakaju skakacie lopticky.Hlad by nemal mat granule dostava rano a vecer ked ho zatvaram v podstate do klietky vlezie sam ja iba zavrem dvierka.A cez den ked je vypusteny bud vlazie psovy do mysky alebo dostane nieco z ruky. A rozmyslal som ze ho zoberiem von je to dobry napad v tomto veku?


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Fretka kuse do krvy
OdeslatNapsal: 23.Čer.2011 - 14:59 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 19:38
Příspěvky: 2171
Bydliště: Duchcov
pokud dostává najíst 2x za den, pak hlad má! fretka má hodně rychlý trávení a jí přibližně každé 4 hodny, mimina potřebují jíst ještě častěji, takže by se jim přístup k jídlu neměl nijak omezovat. psí granule jsou pro fretky absolutně nevhodný. ven bych ho v 8-9ti týdnech v žádnym případě nebrala, je to mimčo a z venku bude akorát ještě víc vystrašený, ted si hlavně potřebuje zvyknout na nový prostředí a ne se stresovat vláčením někde po venku.
v první řadě teda hlavně NAKRMIT a až po jídle ho brát do ruky.

_________________
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
*Na životě nejvíc miluju tu rozmanitost... Každej den mě nasere někdo jinej...*
*Moderní ženy se dnes nevdávají, protože pochopily, že nemá smysl kvůli kousku klobásy tahat domů celé prase...*


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Fretka kuse do krvy
OdeslatNapsal: 23.Čer.2011 - 15:32 
 E-mail  Profil

Registrován: 22.Čer.2011 - 15:54
Příspěvky: 6
Pes v miske granule vecinou nema dostava tie pasteky a taketo veci a granule vyhradne pre fretky alebo mozu byt aj pre macky?


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Fretka kuse do krvy
OdeslatNapsal: 23.Čer.2011 - 15:53 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 19:38
Příspěvky: 2171
Bydliště: Duchcov
psí krmení, at už granule, konzervy, paštitky a podobný věci jsou pro fretky nevhodný a nedostačující, fretka je narozdíl od psa výhradně masožravec, v psím žrádle většinou převažuje obilí (ano, i masové konzervy jsou ve valné většině soja se 4%masa), mají nedostačující obsah tuků a bílkovin, neobsahují taurin.
fretka potřebuje maso - granule s vysokým podílem masa, živočišných bílkovin (kolem 40%) a tuků (kolem 22%). jestli fretčí nebo kotěcí (ne kočičí) je na tobě, ale zas je potřeba ohlídat složení - na prvím místě maso, vysoký obsah bílkovin a tuků. žel ani u fretčích granulí neplatí, že všechny složením odpovídají potřebám fretek.

_________________
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
*Na životě nejvíc miluju tu rozmanitost... Každej den mě nasere někdo jinej...*
*Moderní ženy se dnes nevdávají, protože pochopily, že nemá smysl kvůli kousku klobásy tahat domů celé prase...*


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Fretka kuse do krvy
OdeslatNapsal: 23.Čer.2011 - 19:29 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 30.Kvě.2010 - 17:05
Příspěvky: 124
Ja mám už dospelých a ku granulkám majú prístup celý deň,preto ma napadlo,či nemá hlad.Môžeš skúsiť okrem granuliek aj na drobno pokrájané kuracie,alebo hovädzie.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Fretka kuse do krvy
OdeslatNapsal: 23.Čer.2011 - 20:23 
 E-mail  Profil

Registrován: 22.Čer.2011 - 15:54
Příspěvky: 6
Surove alebo uvarene?
a granule ktoryma ju teraz krmim -Proteiny 34%
Tuk 21%
Vlaknina 3%
Popel 7%
Su vlastne vhodne?


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Fretka kuse do krvy
OdeslatNapsal: 23.Čer.2011 - 20:42 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 19:38
Příspěvky: 2171
Bydliště: Duchcov
maso můžeš dát syrový i vařený, ale vařením se z něj vytrácí vitamíny, takže pak to nemá až takový smysl jim ho dávat.
v % by to bylo tak nějak vyhovující, ale záleží hlavně na složení, ono to sice v % vyhovovat může, ale pokud tam bude převažovat obilí, je to k ničemu.

_________________
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
*Na životě nejvíc miluju tu rozmanitost... Každej den mě nasere někdo jinej...*
*Moderní ženy se dnes nevdávají, protože pochopily, že nemá smysl kvůli kousku klobásy tahat domů celé prase...*


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Fretka kuse do krvy
OdeslatNapsal: 23.Čer.2011 - 21:30 
 E-mail  Profil

Registrován: 22.Čer.2011 - 15:54
Příspěvky: 6
Obylne produkty -65%
Zivocisne produkty - 35%

cize k nicemu


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Fretka kuse do krvy
OdeslatNapsal: 23.Čer.2011 - 22:52 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 30.Kvě.2010 - 17:05
Příspěvky: 124
Pozri si túto stránku a máš na nej podrobne rozpísané granulky,je tam viac odstavcov http://www.pudicka.estranky.cz pre mačiatka aj pre fretky


Nahoru
 

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 302 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 29 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
cron

Pračky-ledničky.cz | ABC elektro | A-A elektro | Pro fretky

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits & Weto webdesign