Fórum fretka.kom.cz

Fórum fretky.cz

Fórum pro chovatele fretek - spuštěno 27.12.2007

Nové české Sdružení chovatelů fretek www.schf.cz.

Právě je 19.Zář.2024 - 3:34
Registrovat | Pravidla | FAQ


Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 302 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 17, 18, 19, 20, 21  Další
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kouše, kouše, kouše...
OdeslatNapsal: 13.Srp.2011 - 12:52 
Uživatelský avatar
 E-mail  YIM  Profil

Registrován: 13.Srp.2011 - 12:32
Příspěvky: 31
Bydliště: Praha 10
Taky sme si včera donesli holčičku ze zverimexu. Je pravda, že když spinká tak se nechá hladit, ale jakmile je probuzená je to ďábel co hryže a hryže :twisted: Necháváme jí pořádně rozkoukat, ať si na nás zvykne. Snad to zabere.

Překvapilo mě, že zprvu chodila pěkně na záchůdek, ale teď jakoby nevěděla k čemu ho má. Má v kleci dřevěné patro a bohužel se jednou vykadila tam a od té doby je to novej záchod. Bobky (kabely) poctivě uklízím a dala sem jí i jeden bobek do záchoda, ať ví kam má jít, ale nevím zda to zabere. Patro sem vydrhla a postavila tam misku s jídlem. Snad to zabere. Zdá se že to zabralo... už zase klade kabílky do záchodku :)

Chtěla sem se zeptat jestli by měla mít nějakou podelstýlku i na dně klece, četla sem že ne, ale někde tvrděj opak, tak nevím. A pokud přecijen ano, tak jaká postýlka je vhodná? Zatím tak má položenej ručník a ten jí baví, protožr se do ně může celá schovat a norovat si v něm.

Taky by mě zajímalo když nám kýchá, jestli je to z toho kočkolitu co sme koupili, nebo jestli třeba nemůže být nastydlá. Kychá jen občas a třeba 4x za sebou.
V pondělí se chystáme na veterinu, na očkování a na první kontrolu, tak snad nám poví i něco k tomu kýchání...


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Kousání
OdeslatNapsal: 13.Srp.2011 - 18:19 
 E-mail  Profil

Registrován: 17.Čer.2011 - 19:30
Příspěvky: 9
Ahojky, chci se zeptat. samička fretka - stáří 9 měsíců - mě často olizuje ruce a pak na ně zaútočí. někdy to bolí až moc. nevíte, proč to dělá? a jak ji toho mám zbavit?


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kousání
OdeslatNapsal: 13.Srp.2011 - 18:34 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 19:38
Příspěvky: 2171
Bydliště: Duchcov
po falešce jí to přejde samo.

_________________
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
*Na životě nejvíc miluju tu rozmanitost... Každej den mě nasere někdo jinej...*
*Moderní ženy se dnes nevdávají, protože pochopily, že nemá smysl kvůli kousku klobásy tahat domů celé prase...*


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kouše, kouše, kouše...
OdeslatNapsal: 13.Srp.2011 - 20:40 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 11.Srp.2010 - 18:09
Příspěvky: 152
Podestýlku na dno klece určitě ne..Jen tam nechte ten ručník :) nebo klidně nic, ale určitě ne nějakou podestýlku..fretka není králík...;-)
a pšíkání, jestli noruje v záchodku nebo šmejdí někde za skříněma apod, natahá prach do nosánku a pak pšíká..v tom problém nevidím...mi pšíkají oba samečci hlavně když vyčistím záchodky..:) to je radost v nich rýt čumíčkem...
pokud nepšíká fakt nějak moc, nekape z nosu atd, tak to bude tím prachem..:)


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kouše, kouše, kouše...
OdeslatNapsal: 13.Srp.2011 - 21:02 
Uživatelský avatar
 E-mail  YIM  Profil

Registrován: 13.Srp.2011 - 12:32
Příspěvky: 31
Bydliště: Praha 10
Děkuju za rady. :) Sice sem o fretečkách hodně načetla, ale člověk se pořád učí, hlavně když už je zvířátko doma. To pšikání bude asi z prachu, záchůdek je na norování hned po ručníku ta nejlepší věc na světě a ty skříňky, to platí taky. Doma uklízíme,ale za skříň každej tejden nelezu.. No teď možná začnu. Když může Špagetka můžu i já :)


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kouše, kouše, kouše...
OdeslatNapsal: 17.Srp.2011 - 0:13 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 16.Srp.2011 - 23:54
Příspěvky: 19
no jo přesně já mám svojí jessy asi 3 týdnem a na to že jsme jí před tím chtěla si už tak 5 let a až ted jí mám tak jsem pořád četla literaturu ale pořád se učím a všude říkají něco jiného to je taky docela chaos :cry: ale musím řící že moje jessy ze začátku pořád kousala ale ted je to pravej opak zvykly jsme si na sebe a jen teda kouše do nohou a to pořčád na ně utočí ale musím to vydržet a odnaučit jí to.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: kouše mi fretka do nohou
OdeslatNapsal: 17.Srp.2011 - 0:35 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 16.Srp.2011 - 23:54
Příspěvky: 19
no já sem usím přidat moje jessy úžasně kouše do nohou to její slast nebo co to je fakt šílená úchylka už jsem si říkala že doma budu chodit asi v gumákách :D ale první dny byly kruté ted už nekouše jen tak lehce do rukou ale nestiskne to jsem jí naučila jak moc může kousnout jsem ráda že i cizí lidi nekouše ale jak jsem doma tak moje nohy jsou její a musí se vždy zakosnout :D doufám jen že jí to po pubertě přejde


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kouše, kouše, kouše...
OdeslatNapsal: 17.Srp.2011 - 9:09 
Uživatelský avatar
 E-mail  YIM  Profil

Registrován: 13.Srp.2011 - 12:32
Příspěvky: 31
Bydliště: Praha 10
Jo jo, Špagetka už je taky co se týče rukou jemnější a dokonce mi ty ruce oblizuje :wink: ale ty nohy to je velká hračka a to jí baví. A možná víc než hryzání do nohou jí baví zalejzat do nohavic. a když pak hryzne do podkolení jamky, to je bolest :D Ale to se odnaučí.

S těma informacema je to fakt těžký, každej říká něco jiného, ikdyž je to určitě podle nejlepšího vědomí a svědomí a podle zkušeností, ale pak si má člověk vybrat to pravé. Holt jiná fretka, jiný mrav :)


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: kouše mi fretka do nohou
OdeslatNapsal: 17.Srp.2011 - 10:10 
 E-mail  Profil

Registrován: 26.Led.2011 - 20:36
Příspěvky: 244
já nosím doma takové ty gumové papuče - tuším že se jim říká crocks nebo tak nějak. Ferda mě tak do nohou nekouše a jsou určitě pohodlnější než gumáky :D jinak po 8mi měsících se už odnaučil mě kousat, teď už kousne jen tak jakože kamarádsky a nejraději do brady :cheesy:


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: kouše mi fretka do nohou
OdeslatNapsal: 17.Srp.2011 - 11:34 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 16.Srp.2011 - 23:54
Příspěvky: 19
no to je moc hezké to budu muset si na doma něco koupit protože já papuče doma nevedu :D ale musím začít já doufám že se to jessy odnaučí a přestane jí to bavit, protože na těch nohách to docela dost bolí


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: kouše mi fretka do nohou
OdeslatNapsal: 17.Srp.2011 - 22:29 
 E-mail  Profil

Registrován: 26.Led.2011 - 20:36
Příspěvky: 244
Přítel má jenom takové ty papuče co se dávají návštěvám a to se našemu Ferdovi velice líbí. Jinak když jsem bez bot, tak taky ihned útočí na prsty a když se zakousne do lytka, nebo achilovky, to je pro něj pošušňáníčko :cheesy: já pak jenom skáču, jak to štípe :D ale jsou to zlatíčka a nejde se na ně dlouho zlobit :cheesy:


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: kouše mi fretka do nohou
OdeslatNapsal: 23.Srp.2011 - 0:06 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 16.Srp.2011 - 23:54
Příspěvky: 19
jojo přesně to nejde se na ně nezlobit ikdyž někdy to chce silné nervy s těma zlatíčkama :D


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kouše, kouše, kouše...
OdeslatNapsal: 23.Srp.2011 - 0:10 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 16.Srp.2011 - 23:54
Příspěvky: 19
jojo přesně každá fretka je jiná přece jen každý jsem jiný, ale doufám že ta moje jessy bude zlatíčko :D snažím se o to aby nebyla agresivní a zatím ostatní lidí snáší dobře s každým se mazlí jen si ho ze začátku očuchá, mělaj sem obavy že ostatní bude kousat ale musím zaklepat že to se neděje a doufám že ani nebude :D


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: agresivita
OdeslatNapsal: 2.Zář.2011 - 13:09 
Uživatelský avatar
 E-mail  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 29.Srp.2011 - 11:56
Příspěvky: 2
Bydliště: Olomouc
Chci se zeptat, zda-li se někdo z vás setkal s agresivními sklony u svých tchořovitých, champagne atd. fretek vůči albínkům? Mám dvouletou tchořovitou samičku, ročního champagne samce a teď 4měsíční samičku albínku a setkávám se od prvopočátku s agresivitou těch starších vůči ní. Možná je to jen hájení teritoria proti novému spolubydlícímu, ale přece jenom by mě zajímalo jaké máte zkušenosti. Díky.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: agresivita
OdeslatNapsal: 2.Zář.2011 - 13:46 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 19:38
Příspěvky: 2171
Bydliště: Duchcov
pochybuju, že je to kvůli barvě, spíš prostě jen vetřelec na jejich území..

_________________
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
*Na životě nejvíc miluju tu rozmanitost... Každej den mě nasere někdo jinej...*
*Moderní ženy se dnes nevdávají, protože pochopily, že nemá smysl kvůli kousku klobásy tahat domů celé prase...*


Nahoru
 

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 302 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 17, 18, 19, 20, 21  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
cron

Pračky-ledničky.cz | ABC elektro | A-A elektro | Pro fretky

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits & Weto webdesign