Fórum fretka.kom.cz

Fórum fretky.cz

Fórum pro chovatele fretek - spuštěno 27.12.2007

Nové české Sdružení chovatelů fretek www.schf.cz.

Právě je 19.Zář.2024 - 18:38
Registrovat | Pravidla | FAQ


Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 302 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21  Další
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku: Re: kouše mi fretka do nohou
OdeslatNapsal: 25.Čer.2011 - 22:42 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 11.Srp.2010 - 18:09
Příspěvky: 152
Mi teď starší sameček, který byl vždycky taky miláček, ulízaný umazlený.. začal mi skákat jak blázen, lítat po pokoji jak fretka a nekonečně si dokáže hrát s míčkem co má v sobě rolničku..začal při hře i kousat..:)) jako mi to nevadí, dokud nekouše do krve ale fakt jen v zápalu hry..:D ale za celý rok co ho mám jsem u něj tohle nepoznala...když nepočítám pubertu..:D vypadá to že je po kastraci v druhé pubertě...


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: kouše mi fretka do nohou
OdeslatNapsal: 26.Čer.2011 - 20:19 
 E-mail  Profil

Registrován: 26.Led.2011 - 20:36
Příspěvky: 244
Ja jsem Ferdu koupila za 1200Kc, byl neockovany, je bez papiru. Po prijezdu domu jsme za tyden leteli k vetovi s tezkym prujmem, myslela jsem, ze to ma ze zmeny stravy, ale nebylo tomu tak. Po dotazu na co byl fretak zvykly na stravu mi nedokazala chovatelka odpovedet. Lecba nebyla nakladna - 100kc - bylo v tom zahrnuto 3x ATB po dvou dnech, odcerveni a injekce proti koksidioze nebo jak se to pise :-) od te doby jsme v poradku. Je to maly divocak co miluje susteni igelitek a sacku, krade nam papuce a kdyz jdeme bez papuci, tak ihned utoci na nohy. Verim, ze ho to po kastraci prejde. Nerada ho necham dojit o "muzstvi" :-) ale kouse a pekne to boli. Taky jsme byli prvni, kdo si prijel pro fretika :cheesy:


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: kouše mi fretka do nohou
OdeslatNapsal: 26.Čer.2011 - 20:45 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 11.Srp.2010 - 18:09
Příspěvky: 152
noo tak na to pozor..:D můj freťák začal naopak po kastraci šílet..:D začal být mnohem více akční, hravý, začal mnohem víc skákat jak šídlo s otevřenou tlamičkou a kousat...:D předtím sice taky skákal ale ne až tak šíleně jako ted..:) do toho ted líná tak vypadá trošku jak postižený..:D tak se mu smějeme, je srandovní...akorát teda sem tam to štípnutí není moc příjemné...:)


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: kouše mi fretka do nohou
OdeslatNapsal: 26.Čer.2011 - 21:02 
 E-mail  Profil

Registrován: 26.Led.2011 - 20:36
Příspěvky: 244
On jak se rozdivoci tak je jak nerizena strela :cheesy: skace po posteli, schovava se do povlaku na duchnu a ceka, az pujdem kolem, aby na nas mohl vyskocit :D koupila jsem mu takove mysky, co maji na ocasku pírka, no z toho je uneseny :) a miluje takovy oranzovy balonek, je gumovy a ma gumove ostny. nechci ho nechat šmiknout, ale pokud se neuklidni do jednoho roku, tak asi bude muset, ted mu bude 8 mesicu, coz bude nejspis v puberte. Navic jak jsem si ho vezla od chovatelky, tak byl na pilynach a krmeny psima konzervama :(


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: kouše mi fretka do nohou
OdeslatNapsal: 26.Čer.2011 - 21:26 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 19:38
Příspěvky: 2171
Bydliště: Duchcov
Beruška... napsal:
On jak se rozdivoci tak je jak nerizena strela :cheesy: skace po posteli, schovava se do povlaku na duchnu a ceka, az pujdem kolem, aby na nas mohl vyskocit :D koupila jsem mu takove mysky, co maji na ocasku pírka, no z toho je uneseny :) a miluje takovy oranzovy balonek, je gumovy a ma gumove ostny. nechci ho nechat šmiknout, ale pokud se neuklidni do jednoho roku, tak asi bude muset, ted mu bude 8 mesicu, coz bude nejspis v puberte. Navic jak jsem si ho vezla od chovatelky, tak byl na pilynach a krmeny psima konzervama :(


tohle ale kastrací nijak neovlivníš! fretky jsou prostě hravé a hravé často zůstanou až do vysokého věku, mám 7mi letou fretici a i přes to, že je nemocná, je pořád hravá a akční. kastrací ovlivníš maximálně to, že samec nebude značkovat a zklidní se akorát hormony, takže nebude mít potřebu nikoho tahat a znásilnovat, ale naopak jsou většinou potom ještě hravější.

_________________
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
*Na životě nejvíc miluju tu rozmanitost... Každej den mě nasere někdo jinej...*
*Moderní ženy se dnes nevdávají, protože pochopily, že nemá smysl kvůli kousku klobásy tahat domů celé prase...*


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: kouše mi fretka do nohou
OdeslatNapsal: 26.Čer.2011 - 21:38 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 11.Srp.2010 - 18:09
Příspěvky: 152
Tak tak, souhlasím s žofiro...
Aron mi přestal během pár dní značkovat, změnil pach a naopak začal řádit...;-) pokud ho nechceš nechávat někde připouštět tak je pro člověka asi příjemnější mít freťáka vykastrovaného..teda je to můj názor, ale freťák mi opravdu občůrával všechno o co se otřel, dokud znásilnoval plyšáky tak to šlo..ale pak začal tahat i mě a to už taky trochu bolí jak se zakousne a nepustí a táhne si mě pryč..:) takže pro mě a myslím si že i pro jeho klid v duši je to lepší...


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: kouše mi fretka do nohou
OdeslatNapsal: 26.Čer.2011 - 22:24 
 E-mail  Profil

Registrován: 26.Led.2011 - 20:36
Příspěvky: 244
Takze ho odnaucim kousat tak, ze kdyz kousne, tak ho dat do klece. Bude to tezky vycvik, to tam bude kazdych 5 minut. Nechtela bych ho davat vykastrovat. Ze by znackoval to nepozoruji, akorat ma problem s tim kousanim, ale to vetsina fretek.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: kouše mi fretka do nohou
OdeslatNapsal: 26.Čer.2011 - 22:28 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 19:38
Příspěvky: 2171
Bydliště: Duchcov
fretka je šelma a kousat prostě bude, je to jejich způsob hry i komunikace, nikdy kousat nepřestane, dá se ovlivnit jen síla stisku, ale s tím jste měli začít už od mala, ne ted, u skoro dospělý fretky. :roll:

_________________
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
*Na životě nejvíc miluju tu rozmanitost... Každej den mě nasere někdo jinej...*
*Moderní ženy se dnes nevdávají, protože pochopily, že nemá smysl kvůli kousku klobásy tahat domů celé prase...*


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: kouše mi fretka do nohou
OdeslatNapsal: 26.Čer.2011 - 23:25 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 11.Srp.2010 - 18:09
Příspěvky: 152
Já fretky oba od malinka učila nekousat do mě ale pokaždé si hrát s nějakým plyšákem nebo míčkem at se naučí že hra není kousat do mě ale do hraček..:) Aron to pochopil ale ted si sem tam vezme i můj prst do tlamičky ... :)) ale jenom tak jemně...nikdy mě nekousl do krve..ani v říji, ani z agrese, ani při hře...ale taky myslím že je to trošku o povaze...nějaká fretka prostě při hře kouše, nějaká zase vůbec...a omezit kousání při hře tím že ho budeš zavírat, ho vlastně budeš trestat za to že si hraje..to si myslím že není zas dobrý přístup...:( spíš bych zkoušela hrát si s ním s nějakýma hračkama at kouše do nich...


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: kouše mi fretka do nohou
OdeslatNapsal: 27.Čer.2011 - 10:27 
 E-mail  Profil

Registrován: 26.Led.2011 - 20:36
Příspěvky: 244
Vesmes hodne kouse kdyz je poradne rozdivoceny, ale ze by me nekdy kousl do krve se nestalo. Cetla jsem na foru, ze kdyz fretka kousne, ze se ma zavrit do klece, sama jsem si to nevymyslela. Jak pisu byl by tam kazdych 5 minut, kdyz ho poradne rozdivocim. Kdyz jsme spolu v mistnosti, tak si hraje spokojene sam, je to samostatne fungujici jednotka :D dojde se pomazlit, olizat me a pak pokracuje v hrani. Pripoustet k samicce ho nebudeme.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kouše, kouše, kouše...
OdeslatNapsal: 8.Srp.2011 - 22:36 
 E-mail  Profil

Registrován: 8.Srp.2011 - 22:22
Příspěvky: 14
Ahoj,
tak podle pročítání jsem zjistil že každá fretka je jiná ale to mi došlo i bez toho :-D Každopádně v červnu jsem si pořídil fretčí holčičku... ze začátku to byl boj ale paní od které jsem ji měl se jí věnovala takže po pár dnech bylo po kousání a teď se jen olizuje a je vážně zlatíčko... sice se nenechaá dlouho chovat ale je to ženská a je zvědavá takže vše prošmejdit... no offense... Minuzlý týden jsem jí pořídil parťáka krásného šampaňáka o měsíc mladšího než je ona a tady je problém ... k sobě se mají skvěle v kleci spí spolu ona ho sice mírně šikanuje takže on brečí ale i to se sklidnilo... problém je v něm bohužel asi málo všímání malá socializace ale je vážně satan nemám jedinej neprokousnutej prst a to nezveličuju... mam prokousnute i lokty a několik šrámu n kloubech atd... na ní krásně zabíralo strkaní prstu do tlamičky nikdy moc nekousla, zavírání do klece a samozřejmě chytání za kůži... věnuju se mu několik hodin denně kdy ona je bohužel bez věnování protože nechci u něj nic zanedbat, ale žádná změna, pryč ho dávat nehodlám přijde mi to dost divné když jsem za něj přijal zodpovědnost ale spíš čekám na radu asi nějakou zázračnou ode dneška zkouším jesli není problém v tom že ona ho šikanuje takže jsem ho dal do jiné klece ale zároveň se bojím aby si od sebe neodvykli... takže uvítám jakýkoliv názor nebo radu v tomto ohledu... a ano ona byla po týdnu jak milius... a byla pozorovatelna změna od té doby mne nekousla už nikdy do krve ikdyž kousání do lokte a do zad si neodpusti všude jinde olizuje nos, pusa, ucho prsty, bosé nohy... přes ponožku kouše. Sameček byl od mala krmen masem... to nemá dle mého názoru vliv byl v blízkosti jiných zvířat kočky psi... ale mám prostě tvrdě prokousané prsty strhanou kůži atd... kousne a nepustí začne trhat pořípadě na napomenutí zesílí stisk při pokusu o páčení čelistí zesílí ještě více, buď to neumím nebo je prostě problém jinde... takže proím o nějaký neotřelý způsob na tohodle zlobila abych nepropásl dobu kdy se s tím dá něco pořádně dělat...

OT.: nemá někdo problém s napáječkami zn. Trixie zdá se mi že mají pořád žízeň a snaží se z nich pořád pít a po vyndání si stejně dají jesště z misky nebo lezou do vany či umyvadla aby tam slízali vodu....


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kouše, kouše, kouše...
OdeslatNapsal: 8.Srp.2011 - 23:01 
 E-mail  Profil

Registrován: 26.Led.2011 - 20:36
Příspěvky: 244
OT.: nemá někdo problém s napáječkami zn. Trixie zdá se mi že mají pořád žízeň a snaží se z nich pořád pít a po vyndání si stejně dají jesště z misky nebo lezou do vany či umyvadla aby tam slízali vodu....[/quote]

Já jsem ji měla pro našeho Ferdu a zdálo se mi, že má taky pořád žízeň, pak napáječka začala kapat a letěla do koše. Koupila jsem nerezovou mističku s držáčkem, který se dá uchytit mezi mříže a nemůžu si ji vynachválit. Mám 8mi měsíčního samce, je to malý dˇábel a vodu mi vůbec nevyhazuje. Když běhá po domě, tak má u klece nerez stojánek na dvě nerezové mističky, v jedné má vodu, v druhé jídlo.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kouše, kouše, kouše...
OdeslatNapsal: 10.Srp.2011 - 21:59 
 E-mail   Moje galerie  Profil

Registrován: 10.Srp.2011 - 21:43
Příspěvky: 66
Ahoj potřebovala bych poradit,přivezla jsem si ze zverimexu 2 měsíční samicku ale je strasne agresivná kouše a často az do krve zahryzne se a nechce pustit.Kámoška me poradila že ji mám vždy když kousne víc dát přes tlamicku,ale ona potom po mě vyjede jeste a nekolikrát za sebou nechce se ani mazlit a nechce být v ruce kdyz ji pustím akorát běhá schováve se před nám a bud nám jde po nohách nebo po rukách casto se nenechá ani pohladit.mam ji doma tyden.ale když spí tak ji hladit muzu to me pak u líže když se vzbudí ale jak se rozkouká tak je agresivní:(...nevíte nekdo jak ji mám vychovat aby aspon nekousala do krve ?předem moc dekuju N. :( prostě si nevíme rady :cry:


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kouše, kouše, kouše...
OdeslatNapsal: 10.Srp.2011 - 22:36 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 19:38
Příspěvky: 2171
Bydliště: Duchcov
byla pěkná blbost si koupit fretku ve zverimexu, kde jsou hlavně problémový zvířata nezvyklý na kontakt. týden je dost krátká doba, fretka si musí zvyknout na chod domácnosti, protože to ve zverimexu a nejspíš ani u "chovatele" (většina zverimexáků je z velkochovů a farem) nepoznala. kousání do nohou a všeho co se pohne je zábava každý fretky, tím spíš mláděte. určitě bych jí netrestala nějakými tělesnými tresty, protože ona si potřebuje hlavně na kontakt zvyknout, ne si spojit ruku s bitím a jiným trestáním. takže jí zkus brát do rukou hlavně po probuzení, nebo když je po vyběhání už hodně unavená, uplácet jí pamlskama, hrát si spolu s nějakýma hračkama,které bude moct nahánět a kousat.. častý je taky kousání z hladu, takže krmení jí nijak neomezovat

_________________
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
*Na životě nejvíc miluju tu rozmanitost... Každej den mě nasere někdo jinej...*
*Moderní ženy se dnes nevdávají, protože pochopily, že nemá smysl kvůli kousku klobásy tahat domů celé prase...*


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kouše, kouše, kouše...
OdeslatNapsal: 11.Srp.2011 - 11:06 
 E-mail  Profil

Registrován: 26.Led.2011 - 20:36
Příspěvky: 244
Někde jsem tady četla, že pokud fretka chce začít kousat do rukou, tak je dobré jí předhodit nějakou hračku na hraní, třeba plyšáka, ať ví, že do něj kousat může a do ruky ne. U našeho Fífy to funguje, obvykle si najde plyšového sněhuláka, začne s ním běhat po domě, rozváže mu šálu co má sněhulák kolem krku a až je vyřáděný, tak se pak jdem hrát spolu :D


Nahoru
 

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 302 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
cron

Pračky-ledničky.cz | ABC elektro | A-A elektro | Pro fretky

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits & Weto webdesign