Fórum fretka.kom.cz

Fórum fretky.cz

Fórum pro chovatele fretek - spuštěno 27.12.2007

Nové české Sdružení chovatelů fretek www.schf.cz.

Právě je 20.Zář.2024 - 2:57
Registrovat | Pravidla | FAQ


Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 37 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku: Re: MOJE PRVNÍ FRETKA
OdeslatNapsal: 15.Kvě.2009 - 21:06 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 17.Bře.2009 - 11:41
Příspěvky: 238
Bydliště: Praha
adina napsal:
Takže podľa mojich osobných skúseností,radšej nejakú dobu rukavice,než ďalšia odložená fretka.Samozrejme keď sa to inak nedá. Moja ´dalšia freťula tiež strašne kúsala/ a kúše doteraz/ ,ale nebolo to až také divoké a bolestivé ,jak u Fredíka.On kúsal proste inak :evil: :cry:



Pod to bych se mohla podepsat. Můj první freťák byl to samé, a kdybych neměla rukavice, nemohla bych si s ním hrát, chodit na procházky, nic, i kvůli tomu, že by mi to rodiče nedovolili, bylo mi tehdy 12 -13, a rodiče jsou dost citliví na to, když jejich dítěti něco zubatého visí z ruky a nejde to sundat jiným způsobem, než namočením do vody...

I jedna z mých dalších fretek, žížalka, dost kousala, ale jinak, vlastně tak "mile," na tu jsem rukavice nepotřebovala, sice občas hryzla, přítel se jí bál, ale mě přišla hodňoučká a miloučká, holt relativita :lol: A teď mám dvě úplně hodné a mazlicí fretky, které snad ani kousat neumí... :wink: (i když teda s Bobeškem jsem si docela užila, když měl pubertu, i rukavice se občas hodily).


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: MOJE PRVNÍ FRETKA
OdeslatNapsal: 15.Kvě.2009 - 21:32 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: 7.Dub.2009 - 13:07
Příspěvky: 320
Bydliště: Slovensko Kopčany ( kúsok od Hodonína)
Žabka napsal:

Pod to bych se mohla podepsat. Můj první freťák byl to samé, a kdybych neměla rukavice, nemohla bych si s ním hrát, chodit na procházky, nic, i kvůli tomu, že by mi to rodiče nedovolili, bylo mi tehdy 12 -13, a rodiče jsou dost citliví na to, když jejich dítěti něco zubatého visí z ruky a nejde to sundat jiným způsobem, než namočením do vody...

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Presne :!:

Inak musím samozrejme napísať,že teraz je z Ferdíka užasný mazlivý freťáčik, ktorý líže pastu z prsta stále a zaspáva mi najradšej na rukách :P :) To len, aby to nevyzeralo tak ,že sa z toho nedostal,a že je z neho stále krvilačná piraňa.
A tie rukavice má na hranie a schováva si ich stále do skrýše.

Takže by som to s tým freťáčkom nevzdávala a možno občas radšej použila aj tie rukavice,než aby ste ho museli dať preč :cry:

_________________
FERDÍK a KIKINKA & FREDÁNEK a JESSIENKA
http://adrianavalachovicova.rajce.idnes.cz/
http://fretihafi.estranky.cz/
http://www.youtube.com/user/adina936


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: MOJE PRVNÍ FRETKA
OdeslatNapsal: 16.Kvě.2009 - 18:36 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  ICQ  Profil

Registrován: 5.Led.2008 - 21:09
Příspěvky: 876
Bydliště: Přerov
Všechno chce čas, tresty nemají cenu, spíš uplácení mlskami, pastou a hodně kontaktu. Když se ho budete bát a nebudete ho otvírat, brát do ruky, ještě víc se odcizíte a on bude pořád divoký a kousavý. První půl roku jsem měl od "hraní" ruce jak feťák, samý šrám :wink: , Zhruba od roku dospělosti jsou moji kluci neuvěřitelní mazlíci a lajznu si i pusinky, Šelmák mi je dává sám od sebe :lol: Trpělivost, mazlit, mazlit a uplácet, trávit hodně času, když kouše moc, zavřít do klece a nevšímat si ho, už to, že si s ním nehrajete je pro něj trest.

_________________
http://pejan.rajce.idnes.cz/Nasi_fretaci/
http://pejan.rajce.idnes.cz/Nasi_fretaci_2009/
http://pejan.rajce.idnes.cz/Amalka/
http://pejan.rajce.idnes.cz/Mladata_2010/
http://old.stream.cz/?m=video&a=user_vi ... _id=164416


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: MOJE PRVNÍ FRETKA
OdeslatNapsal: 17.Kvě.2009 - 15:21 
Site Admin
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 13:58
Příspěvky: 1863
Bydliště: Prostějov
Citace:
že jsme úplní začátečníci, tak mi prodali kluka s nastupující říjí a navrhli kastraci.

Tak toto je opravdu velmi nevhodná kombinace zlváště pro začátečníka, který fretku nikdy neměl. Pravdou je, že je vhodné dospělé socializované zvíře, které je kastrované. To ano, ale nekastrovaný samec, který je očividně nesocializovaný, rozhodně není pravou volbou pro začátečníka, který se ještě navíc po prvním seznámení už bojí.

Citace:
Už tenkrát byl problém, že jsme si jí brala ve třech měsíchc a nesnášela mě jak byla navyklá na chovatelku, natož takto stará fretečka,

s tímto nesouhlasím. :( Není problém v tom, kolik to zvířátko má, ale v tom, jak je socializové nebo nesocializované. Navíc mláďata v tomto věku, si začínají zkoušet co si mohou dovolit, takže i vymzlené mláďátko začne zkoušet kam až může zajít třeba zrovna s kousáním. Nemám ráda názor, že čím mladší tím lepší, protože to pak dopadá tak, že lidé se snaží koupit miminko, které má 5 týdnů a myslí si, že jedině tím z něj bude mazel. Jenže to není pravda. Akorát mu ublíží. Takové miminko má být u maminky a sát mléko. :cry:

Citace:
tam to bude složitější. jediné, co opravdu pomůže je se obrnit, úplácet, hladit. trávit s ní co nejvíc času, aby si na vsá zvykla. Rozhodně, když se jí budete bát a ještě spíš bude jen v kleci, aby po vás nešla, to není dobré řešení.

s tímto už ale souhlasím. :wink:

Bude třeba hodně trpělivosti a nejspíš si budete muset něco vytrpět. Vymazlená fretka ale stojí za to. :wink:

Tresty určitě ne teď, když není na vás zvyklý a ani nevíte, co má za sebou. K trestům se dá přistoupit tehdy, když si jste skutečně jistí, že to dělá úmyslně a ze škodolibosti, což v jeho případě není. A samozřejmě tresty mají smysl pouze pokud jsou na druhé straně kompenzovány odměnami. Bez toho to nejde. Spíš mu dát najevo, že mu nehrozí nebezpečí. Že mu dáte jídlo, pití, pohrajete si s ním. :wink: :)

_________________
>>> Medový květ <<<


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: MOJE PRVNÍ FRETKA
OdeslatNapsal: 17.Kvě.2009 - 21:46 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: 5.Kvě.2009 - 15:29
Příspěvky: 532
Bydliště: Praha 4 - Modřany
My začátečníci jsme si koupili freťáka ve věku něco po třech měsících (tvrdili nám že 2 měsíce), taky kousal, nebyl zvyklej na lidi, nechodil na záchod. Nějakou dobu jsme se ho taky hodně báli, což bylo ještě horší protože si na nás tím víc troufal. přítel byl úplně zoufalej a chtěl ho vrátit, což jsem kategoricky odmítla. Postupně jsme si ho kupovali jídlem, unavovali dlouhýma procházkama a výběhem. Teď už taky kousne jen když je hodně rozjetej ze hry. Ale chtělo to hodně trpělivosti :D Tenkrát bych určitě neřekla, že mi někdy usne na klíně a bude mě láskyplně olizovat :D


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: MOJE PRVNÍ FRETKA
OdeslatNapsal: 17.Kvě.2009 - 23:50 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: 1.Črc.2008 - 22:06
Příspěvky: 154
Bydliště: Nýřany
Tak z naší zkušenosti Alex jsme si brali v 8 týdnech a já chodila z okousanýma a pošrábanýma rukama asi měsíc než holce došlo že to nemá cenu :wink: a Luky byl 6 týdění když jsme si ho přivezli, ze začátku v pohodě ale pak začal taky zkoušet co může a nemůže.........Chce to prostě trpělivost a přetrpět nějaký ten hryzanec ať jsou to prťata nebo dospělácí.Já mám teď na ruce 2x zakousnuto od Lukyho, který je v říji a nebylo to zrovna příjemný,ale říje je holt říje a pořád je to můj mazánek :cheesy:


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: MOJE PRVNÍ FRETKA
OdeslatNapsal: 18.Kvě.2009 - 11:08 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: 7.Dub.2009 - 13:07
Příspěvky: 320
Bydliště: Slovensko Kopčany ( kúsok od Hodonína)
Martin a Janina napsal:
Tak z naší zkušenosti Alex jsme si brali v 8 týdnech a já chodila z okousanýma a pošrábanýma rukama asi měsíc než holce došlo že to nemá cenu :wink: a Luky byl 6 týdění když jsme si ho přivezli, ze začátku v pohodě ale pak začal taky zkoušet co může a nemůže.........Chce to prostě trpělivost a přetrpět nějaký ten hryzanec ať jsou to prťata nebo dospělácí.Já mám teď na ruce 2x zakousnuto od Lukyho, který je v říji a nebylo to zrovna příjemný,ale říje je holt říje a pořád je to můj mazánek :cheesy:


Myslím,že kusanec od mláďatka (pred rokom sme mali miminka,takže nehovorím od veci)a od dospeláka je predsa len trochu rozdiel. Ten už má trochu silnejšiu čelusť a keď sa ťa nepustí pokial ho nenamočíš napr.do vody..........
A je iné ,keď už máš mazlíka a novú staršiu freťulu.My sme si brali zhruba 4-5 mesačného samca a ruky sme mali dokúsané niekolko mesiacov ,nie len jeden :wink: Nosila som len predĺžené rukávy,lebo mi všetci zírali na ruky.
Mala som z tých kúsancov ruky celé zapálené a ešte aj nejaké tie podliatiny :roll: Teraz je to tiež môj mazlíček ,ktorý mi večne spí na rukách a ráno ma príde zobudiť pusinkou do postele,ale tých niekolko mesiacov bolo krušných a všetci hovorili,že ho mám dať preč.
Samozrejme súhlasím s tebou ,že treba vydržať.ale niekedy je to ťažké a ako som už písala vyššie ,tak bez rukavíc by to občas nešlo:roll:

_________________
FERDÍK a KIKINKA & FREDÁNEK a JESSIENKA
http://adrianavalachovicova.rajce.idnes.cz/
http://fretihafi.estranky.cz/
http://www.youtube.com/user/adina936


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: MOJE PRVNÍ FRETKA
OdeslatNapsal: 18.Kvě.2009 - 14:06 
 E-mail  Profil

Registrován: 1.Srp.2008 - 21:37
Příspěvky: 39
jordi: Už tenkrát byl problém, že jsme si jí brala ve třech měsíchc a nesnášela mě jak byla navyklá na chovatelku, natož takto stará fretečka,

s tímto nesouhlasím. Není problém v tom, kolik to zvířátko má, ale v tom, jak je socializové nebo nesocializované. Navíc mláďata v tomto věku, si začínají zkoušet co si mohou dovolit, takže i vymzlené mláďátko začne zkoušet kam až může zajít třeba zrovna s kousáním. Nemám ráda názor, že čím mladší tím lepší, protože to pak dopadá tak, že lidé se snaží koupit miminko, které má 5 týdnů a myslí si, že jedině tím z něj bude mazel. Jenže to není pravda. Akorát mu ublíží. Takové miminko má být u maminky a sát mléko.

Já to nemyslela tak, že čím dříve půjde mládatko od mámy, tím bude ochočenější. To jsem jsem se vyjádřela špatně. Já sama to odsuzuju, když se mládata berou moc brzo, zvlášt mi to vadí v těch zwerimexech, když by ti malí drobečci měly být ještě u mámy. Já se jen orientuju tak, že chovatelka, když jsem si malou brala mi říkala, že je nevyšší čas, abych si jí vzala. Je jasné, že mě ze začátku mít ráda nemohla a ani nemohla být mazel, vždyt jsem pro ni byla cizý člověk ( aspon to si myslím já). Strašně mě připadne, že tad v té diskuzi se každý chytá každého slova, byt to ten člověk tak třeba nemínil. :( Ted je malá muj neposlušný mazel a jsem moc ráda, že ji mám. :oops: byt mě dohání k šílenství často, neměnila bych :P


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: MOJE PRVNÍ FRETKA
OdeslatNapsal: 18.Kvě.2009 - 16:36 
Site Admin
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 13:58
Příspěvky: 1863
Bydliště: Prostějov
Tak pak to je v pořádku. Já se právě hodně setkávám, vzhledem k tomu, že mám občas mimíšky, s tímto požadavkem od "budoucích" zájemců. Tak mě tento mylný názor už trochu vyhecuje, když ho slyším a čtu tak často :)

Svou první fretku - Froda - mám také, jak už hodně z nás, ze zverimexu - rovněž to s ním bylo krušné. Měl údajně 3 měsíce, později jsem došla k závěru, že měl spíš už tak 4. Kousal jak prevít, kadil kde se dalo, spal v záchodě. Druhou fretku jsem si brala v 6 týdnech od chovatelky. V té době to bylo všude omíláno, jako vhodný věk k odběru, dokonce i v chytré knížce se to uvádělo. Ze zkušenosti této, i mého prvního odchovu vím, že i toto je věk nízký na odběr. optimální je věk 8 týdnů. A proto, že vím, jak tato mimi byla v 6 týdnech ještě taková batolivá, tak mě dokáže pořádně vytočit, když někdo chce freťátko 4-5 týdenní.

udělala jsem si zajímavou statistiku mých fretek a zkušeností s povahou dle původu. :cheesy: :lol: :wink:

Rukama mě prošly fretky

1x ze zverimexu 4 měsíce - hajzlík
4x od chovatele - 6 týdnů - hodná, 7 týdnů - hodná, 8 týdnů - hodný hazjlík, 5 měsíců - hodná
2x vlastní odchov 1x zpočátku hajzlík, 1x celkem hodná

zverimex - 100% hazlík
od chovatele - 87,5% hodná a 12,5% hajzlík
vlastní odchov - 75% hodná a 25% hajzlík

_________________
>>> Medový květ <<<


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: MOJE PRVNÍ FRETKA
OdeslatNapsal: 18.Kvě.2009 - 18:23 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 17:40
Příspěvky: 2517
Bydliště: Praha
Ja spis nechapu, ajk nekdo muze napsat "nesnasela me". Neverim tomu, ze zvire je neceho takoveho schopne.. :(

Mam doma samicku, ktera se ke me dostala se sestrou az v roce (Wan a Tchien). Obe maji cas, kdy me kousou a kdy me toleruji - je to hlavne podle toho kdy maji falesku, riji a pod. Nejsou zvykle na lidi, prvni zivot byly v kralikarne, chovatele je braly v rukavicich a byly divoke. Ted jsou docela v pohode, ale jakmile musim na veterinu, tak jsou za to na me velmi nastvane. Kort ted Tchien po kastraci a operaci mocaku, kdy chodila na kontroly, cpala sem ji denne prasek, nechce abych na ni sahala, ohani se a schovava.. Chapu kolik si toho prozila, tak ji nechavam v klidu, ma na to pravo.

Ale neverim tomu, ze by 3mesicni fretka nekoho nesnasela :) Pokud si neco hrozneho neprozila, ale i tak po par dnech zjisti, ze ten ke komu se dostala ma dobre umysly a nechce ublizit.. Tri mesicni prckove jsou ratafaci, kteri si chteji jen hrat na kousanou a proste radi, takze kdyz prijdou k novemu cloveku, tak podle me ho nesnaset nebudou - pokud by ji mela predchozi majitelka vymazlenou, pak by byla takova i na tebe. Spis si myslim, ze ji mela nevychovanou a uz se ji nutne potrebovala zbavit nez zdivoci jeste vic..

_________________
ObrázekYasmin´s ferrets

Obrázek


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: MOJE PRVNÍ FRETKA
OdeslatNapsal: 18.Kvě.2009 - 19:11 
 E-mail  Profil

Registrován: 1.Srp.2008 - 21:37
Příspěvky: 39
Moje malá mě vážně nesnášela, nebo aspon mě neměla v oblibě, já to chápu, když přišla do nového prostředí, že neví, comůže čekat a bojí se. Takže můžu říct aspon za mou potvoru, že mě neměla ráda a dávala mi to jasně najevo, aspon tu neduveru vuci mě :lol: nechci se pokládat za nějakou ranařku, co má neskutečně moc zkušeností. Taky jsem si s malou u užila dost, když jsem se jí snažila vypiplat, aby neměla ze mě strach a byly jsme kamarádi. Dneska se na to dívám, že mám hodnou fretku. No jo za úplatky ty malé potvurky udělají skoro všechno :mrgreen: , když teda chteji.

Jinak chápu, že, kdo má fretečky rád a všechny živé tvory, musí ho štvát, když slyší názory brát si tak brzo mládatka a je to vcelku nepochopitelné. Přeci jen taková živá fretečka má do klidné panenky daleko:D


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: MOJE PRVNÍ FRETKA
OdeslatNapsal: 18.Kvě.2009 - 19:12 
 E-mail  Profil

Registrován: 1.Srp.2008 - 21:37
Příspěvky: 39
aby nikdo nemysle, ze myslim jejich fretky a neurazil se, protoze mám strach, tak aspon moje není jak klidná panenka:D


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: MOJE PRVNÍ FRETKA
OdeslatNapsal: 18.Kvě.2009 - 20:23 
Site Admin
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 13:58
Příspěvky: 1863
Bydliště: Prostějov
Ale aby to nevypadalo, že Frodík je stále hajzlík, tak není. Hajzlík byl tak do roka. Potom se zklidnil a je to celkem bezproblémový freťák. Až na pár zlomyslností, které spíš dělá ostatním fretkám. :)

Když se na to kouknu teď tak všechny fretky co mám, jsou, dle mého názoru, v pohodě. Moc si na ně ztěžovat nemůžu. Samozřejmě až na pár různých výstřelků, které občas vyvádějí.

_________________
>>> Medový květ <<<


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: MOJE PRVNÍ FRETKA
OdeslatNapsal: 19.Kvě.2009 - 9:49 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  ICQ  Profil

Registrován: 22.Srp.2008 - 21:43
Příspěvky: 225
Bydliště: Usti nad Labem
Ale neco asi na tom bude,ze treba nekoho ma rada a nekoho mene.Z vlastni zkusenosti....nase potvurka me a meho syna nekousne,nebo jen z hecu tak lehounce upozorni aby jsme uz ji nechali na pokoji,ze uz ji to nebavi a meho druheho syna a pritele kousne pokazde kdyz ma prilezitost a poradne si to vychutna. :D


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: MOJE PRVNÍ FRETKA
OdeslatNapsal: 21.Kvě.2009 - 12:42 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 15.Kvě.2009 - 16:20
Příspěvky: 17
Už si nevím rady. Zrovna mám zkouškové období,takže trávím hodně času doma. Celé dny u něj prosedím a nahlas mu čtu, aby si zvykl na můj hlas. Zkouším ho krmit i z ruky, ale mám opravdu strach. Přítelovi se zakousl do ruky a trhal až cítil šlachy v lokti. ruku má teď nateklou a vyjádřil se, že se ho už ani nedotkne. Tak je vše na mně. Chodím ho často venčit, ale jsem mu zřejmě dobrá jen na to krmení. Když se pokusím dotknout ohání se po mě s otevřenou tlamičkou. Původní majitelka ho chtěla na chov, ale najednou ho prodala, asi nechtěla mít doma takového hajzlíka.Určitě mě odsoudíte, ale asi na to nemám. Je mi to líto, ale radši teď než až se do něj opravdu zamiluju, už teď ho mám ráda. Nabízím ho někomu se zkušenostmi. Nikdy jsem fretku neměla a nevím, jak se k tomu postavit. Bude někdo ochotný se ho ujmout? Nechci ho ještě více zkazit... :cry:


Nahoru
 

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 37 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
cron

Pračky-ledničky.cz | ABC elektro | A-A elektro | Pro fretky

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits & Weto webdesign