Fórum fretka.kom.cz

Fórum fretky.cz

Fórum pro chovatele fretek - spuštěno 27.12.2007

Nové české Sdružení chovatelů fretek www.schf.cz.

Právě je 20.Zář.2024 - 6:14
Registrovat | Pravidla | FAQ


Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 37 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku: MOJE PRVNÍ FRETKA
OdeslatNapsal: 15.Kvě.2009 - 16:32 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 15.Kvě.2009 - 16:20
Příspěvky: 17
Ahoj,
s přítelem studujeme a do smutného bytu jsme se rozhodli pořídit fretku. Tak sme si přivedli asi ročního freťáka. Původním majitelům jsme řekli, že jsme úplní začátečníci, tak mi prodali kluka s nastupující říjí a navrhli kastraci. Jenže malej si nás asi nezamiloval. hned po první procházce se přítel vrátil celý pokousaný až do krve se slovy, že už na něj nikdy nešáhne. A večer, když sem ho šla krmit - bosa - se mi vrhl na nohu a odkulhala jsem od něj opět celá od krve. Teď se ho bojíme. Snažím se ho při krmení trochu dotýkat, ale on s tím moc sdílný není. Původní majitelka řekla, že se ho nemáme bát, ale ono to moc nejde, když máme oba obvázané končetiny. Pokusím se ještě o kastraci, ale opravdu si nevím rady. Prosím poraďte.
Terez


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: MOJE PRVNÍ FRETKA
OdeslatNapsal: 15.Kvě.2009 - 16:36 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 19:38
Příspěvky: 2171
Bydliště: Duchcov
jak ho máš dlouho? je jasný, že si fretka na vás nezvykne hned první den, já si kdysi brala 8mi měsíčního samce, říjnýho pubertáka a kousat přestal až po říji - na podzim, takže dokousaná jsem chodila cca 3/4 roku, než mu zkončila říje, kastrovat jsem ho nechtěla. od tý doby je z něho naprostej pohodář, kterej ještě nikoho nepokousal, krom mě..

_________________
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
*Na životě nejvíc miluju tu rozmanitost... Každej den mě nasere někdo jinej...*
*Moderní ženy se dnes nevdávají, protože pochopily, že nemá smysl kvůli kousku klobásy tahat domů celé prase...*


Naposledy upravil ŽoFiRo dne 15.Kvě.2009 - 16:45, celkově upraveno 1

Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: MOJE PRVNÍ FRETKA
OdeslatNapsal: 15.Kvě.2009 - 16:38 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 17:40
Příspěvky: 2517
Bydliště: Praha
V tomhle pripade podle me kastrace nepomuze. Je vubec zvykly na lidi? vi co to je lidska ruka? Prijde mi spis, ze ne.. Myslim, ze on neni pripad pro zacatecniky, zvlaste, kdyz uz se ho bojite. Nevim z jakych je podminek, ale asi toho mohl hodne prozit, nez se k vam dostal..
Nevim taky jak vas kouse, ale proste rijnej samec neudela to co popisujes. Leda v pritomnosti jineho rijneho samce, coz vas pripad neni..
Chce to cas a pomalu na nej..

_________________
ObrázekYasmin´s ferrets

Obrázek


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: MOJE PRVNÍ FRETKA
OdeslatNapsal: 15.Kvě.2009 - 16:51 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 17.Bře.2009 - 11:41
Příspěvky: 238
Bydliště: Praha
No, prodat nezkušenému člověku říjného neochočeného samce může opravdu asi jen "výborný" chovatel, zvlášť teď na jaře, když všude jsou vymazlená miminka :evil:

Přeju pevné nervy, bude to chtít čas a trpělivost, doporučuji pořídit si tlusté pletené ponožky a rukavice, dobré a levné jsou svářečské, jsou kožené, dlouhé a stojí něco přes 50 korun... Fretka je neprokousne.

A taky vitamínovou pastu, té neodolá žádná fretka, a zkoušejte ho ochočit s ní...


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: MOJE PRVNÍ FRETKA
OdeslatNapsal: 15.Kvě.2009 - 17:11 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Profil

Registrován: 13.Led.2009 - 13:25
Příspěvky: 501
Bydliště: Jihlava, Havířov, Mikulov
Já toho o samcích moc nevím... Na vašem místě bych ho zkusila svěřit někomu zkušenějšímu a začala bych znova s vymazlenější fretkou... Záleží na vás, jestli to s ním chcete zkusit. Možná mě tu ostatní ukamenujou za tuhle odpověď, ale mám zkušenost s tím jak to vypadá, když se fretky někdo bojí. Pozná to naprosto bezpečně a naděje, že přestane kousat jsou (podle mě) mizivé... Jiné by to bylo, kdyby jste se nebáli (a není to vůbec snadné!)

_________________
Katka, fretečka Myška, a Opiculka za duhou


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: MOJE PRVNÍ FRETKA
OdeslatNapsal: 15.Kvě.2009 - 17:40 
 E-mail  Profil

Registrován: 1.Srp.2008 - 21:37
Příspěvky: 39
To je problém, když se bere fretečka, freták a člověk moc nezná jeho minulost. Myslím si, že pro začátečníka je docela hodně náročné mít takto odsrostlé zvíře. Jak holky psali, je důležité na, co je zvykly, na jaké chování byl zvyklý od lidí atd.... dobrou výchovou a trpělivostí se dá zvíře zpřítulnit a ochočit. Určitě se ho nesmíte bát, ony to fretky vycítí, a pak ví, že mají na vrh. Já když jsem si přinesla moji malou jako mládě, nesnášela mě, kousala mě do krve a byla jsem taky hodně zoufalá. A to jsem měla od chovatele mírnou a hodnou fretečku. Už tenkrát byl problém, že jsme si jí brala ve třech měsíchc a nesnášela mě jak byla navyklá na chovatelku, natož takto stará fretečka, tam to bude složitější. jediné, co opravdu pomůže je se obrnit, úplácet, hladit. trávit s ní co nejvíc času, aby si na vsá zvykla. Rozhodně, když se jí budete bát a ještě spíš bude jen v kleci, aby po vás nešla, to není dobré řešení. Na začátek zkuste třeba dát do klece tričko nebo kus oblečení, kde je pach tebe a tvého přítele. Mě to tak radila chovatelka, aby si na můj pach zvykla. S tím kousáním to nepomůže, čím víc se budete bát, tím íc budete zoufalejší. Jde o to, že si musí zvyknout na váš pach, co máte na rukou, a tak. Takže rozhodně žádné rukavice. Určit bych se podíala po internetu na rady ohledně ochočení fretečky, mě se moc osvědčily. Prostě se zamyslet, proč se chová jak se chová. Držím pěstičky vydržte to kousání, pokud uděláte dorý start, zvykne si vás a bude vás mít ráda.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: MOJE PRVNÍ FRETKA
OdeslatNapsal: 15.Kvě.2009 - 17:50 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 17.Bře.2009 - 11:41
Příspěvky: 238
Bydliště: Praha
Ross? S kolika fretkami máš zkušenosti? Já chovám fretky dvanáct let... Z toho deset let jsem měla samce. Nebýt rukavic, žádné fretky nemám, prtože hned ten první samec by mi stačil jako špatná zkušenost na celý život. Na začátku to občas jinak než s rukavicemi nejde, pokud teda nejseš vyloženě masochista a nelibuješ si v prokousaných a zanícených rukách... jasně, není to řešení napořád, ale na začátek určitě není špatné.

A než budeš příště vynášet nějaké nezvratné pravdy, zkus si po sobě přečíst, co jsi napsala...


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: MOJE PRVNÍ FRETKA
OdeslatNapsal: 15.Kvě.2009 - 18:05 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 19:38
Příspěvky: 2171
Bydliště: Duchcov
já už teda asi pokročila k masochismu :D
moje první fretice byla a je bez problémů, mě nikdy nekousala, cizí kouše. samec ke mě přišel v 8mi měsících, kousal fest, hotový křeče, kdy mu nešla vypáčit tlama, i tak jsem to zvládla 3/4 roku bez rukavic, ted je z něho mazel, nekousne ani cizí, jen nesmí cítit jiného samce, to pak kousne i mě. další samičku jsem si pořídila ve 2,5 měsících, ta kousala taky pořádně, prostě se zahryzla, trhala a děsně ječela, stačilo jí jen nechat najíst dřív, než jsem jí vzala do ruky a mýt si ruce po tom, co jsem jí připravila jídlo, aby ho z rukou necítila. to je myslím problém většiny "hladových" mládat, tam o žádnou návist či nenávist nejde... dalšího samce (vnuka toho prvního samce) jsem si pořídila nedavno, brala jsem si ho jako téměř ročního od chovatele, u kterého se narodil - zbyl jim jako neudané mládě. držet v bytě 1+1 dva samce odděleně, každého v jedné místnosti, prostě nejde, ani jeden z nich není kastrovaný a i když má každý svou klec a pouštím je na střídačku, tak jeden druhého cítí a odnesu to opět já, takže kousance už neřešim :D

_________________
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
*Na životě nejvíc miluju tu rozmanitost... Každej den mě nasere někdo jinej...*
*Moderní ženy se dnes nevdávají, protože pochopily, že nemá smysl kvůli kousku klobásy tahat domů celé prase...*


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: MOJE PRVNÍ FRETKA
OdeslatNapsal: 15.Kvě.2009 - 18:08 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: 7.Dub.2009 - 13:07
Příspěvky: 320
Bydliště: Slovensko Kopčany ( kúsok od Hodonína)
Ja som pri mojom Ferdíkovi tiež používala rukavice,lebo sme si ho brali niekoľkomesačného a na cudzích ľudí nebol zvyknutý. Prííííííííšerne kúsal :twisted: :twisted: :twisted: .Ruky som mala samý krvavý šrám :cry: ,tak som si začala brať rukavice a ruky som mu dávala očuchávať tak,že som priložila celú dlaň na klietku ,aby ju cítil a zvykol si na môj pach . Bez tých rukavíc by som to asi nezvládla ...a to isté robil môj manžel a ten má na rukách hrošiu kožu :twisted: . Ferdík si postupne na ruky zvykal a rukavice sme používali menej a menej až mi krásne po čase zaspával na rukách.

_________________
FERDÍK a KIKINKA & FREDÁNEK a JESSIENKA
http://adrianavalachovicova.rajce.idnes.cz/
http://fretihafi.estranky.cz/
http://www.youtube.com/user/adina936


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: MOJE PRVNÍ FRETKA
OdeslatNapsal: 15.Kvě.2009 - 18:54 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 17.Bře.2009 - 11:41
Příspěvky: 238
Bydliště: Praha
adina: Mám hodně podobné zkušenosti :)


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: MOJE PRVNÍ FRETKA
OdeslatNapsal: 15.Kvě.2009 - 19:51 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 17:40
Příspěvky: 2517
Bydliště: Praha
ono s tema rukavicema fretka strati kontakt.. takze to je taky proto.. a kdyz clovek nejake ty prvni kousance pretrpi - hlavne necukne, pak fretka i zjisti, ze to je na nic..

Ja rukavice zacala pouzivat az u poslednich dvou - jenze ty jsou fakt fest divoke (mozna maji v sobe nejakeho tchore), a chovaji se uplne jinak nez jakekoli fretky. No od tech si ruku prosit nenecham :)

Kdyz jsem si jela pro Skodika jako 5ti mesicni mlade, tak se sam chovatel bal sahnout pro nej do klece, tak jsem tam za nej sahla ja - fretak ocividne v soku, co si to dovoluju.. Sice se me parkrat pokusil kousnout, ale prestal, ted je mazlik se zlozvykem okusovani nohou :) Mam dve hryzavy fretky, ktere ke me prisly z kralikarny, kdyz jim byl rok. Ty si tezko zvykaji. Jsou kousave a nekdy proste nemaji naladu :( Takze si obcas nejaka tafne dost bolestne, ale stejne proste ty rukavice brat nechci, to by se pak baly jeste vic :roll:

Takze je to asi vic o pristupu, nez masochysmu ;) Ale chapu, ze zacatecnik nevi jak na to.. ;) Taky jsem byla jednou u kamaradky, ktera mela 6ti tydenni frete, co neustale po nich tafalo.. Prisla jsem ja, fretacka capla, pomazlila a kamoska cucela jak puk :) Proste se ho bali..
Nechci tim ale rict, ze to je pripad Terez.. Kazdopadne mozna by stalo za to vzit ho ke zkusenejsimu cloveku, jestli se da ukazat jak na nej..

_________________
ObrázekYasmin´s ferrets

Obrázek


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: MOJE PRVNÍ FRETKA
OdeslatNapsal: 15.Kvě.2009 - 20:31 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 15.Kvě.2009 - 16:20
Příspěvky: 17
Na rady vás všech, jsem se obrnila, otevřela ho a kmila z ruky. Nekousl, ale asi jen proto,že měl plnou tlamičku žrádla. Klidně se přiznám, bojím se ho, a když vím,že to cítí,bojím se ho ještě víc. očividně si chtěl hrát, tak sem vzala chňapku:) a hrála si s ním. promiňte ten výraz, ale opravdu jsem připosraná strachy. dávala jsem si opravdu pozor a při čištění klece mě nestihl kousnout. Mám ko za kousnutí trestat? minule jsem ho plácla a přišlo mi,že se ještě víc rozlítil... tak jak trestat?
Zjistila jsem, že ani původní majitelka nebyla první, takže podle mého názoru se chtěla zbavit kousající potvory...
terez


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: MOJE PRVNÍ FRETKA
OdeslatNapsal: 15.Kvě.2009 - 20:37 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 19:38
Příspěvky: 2171
Bydliště: Duchcov
tělesný tresty rozhodně ne! docílíš tím akorát toho, že se bude bát ruky ještě víc a bude i víc útočit - někdy to plácnutí berou i jako výzvu ke hře a tak se ještě víc rozdovádí. pokud trest, tak třeba zavření do klece a nebo ignorace. ale nechala bych ho pořádně vyběhat, vyřádit - na různých pohyblivých hračkách¨a zkoušet to s tím krmením a hlazením, případně ho brát do rukou když je unavenej. zkus kouknout sem viewtopic.php?f=8&t=463 tu taky bojují začátečníci s podobným případem :wink:

_________________
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
*Na životě nejvíc miluju tu rozmanitost... Každej den mě nasere někdo jinej...*
*Moderní ženy se dnes nevdávají, protože pochopily, že nemá smysl kvůli kousku klobásy tahat domů celé prase...*


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: MOJE PRVNÍ FRETKA
OdeslatNapsal: 15.Kvě.2009 - 20:42 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: 7.Dub.2009 - 13:07
Příspěvky: 320
Bydliště: Slovensko Kopčany ( kúsok od Hodonína)
No ja ako úplný začiatočník,ktorý o fretkách nevedel ani "ň" som si u chovateľky tiež preňho čiahla sama do klietky ,ale v šoku som bola skôr ja ,keď mi freťák zostal visieť na ruke :evil: . Bolelo to jak čert :cry: ,ale kedže sa len tak nevzdávam a v tom čase som o inej fretke,ktorú som strašne chcela, nevedela ,tak som ho aj tak zobrala.
Zo začiatku som mu dávala bez rukavíc jesť aj som čistila bez nich klietku a dúfala som ,že ho to prejde ,ale vždy sa mi tak rýchlo zadrapil do ruky,že som už nestačila cuknúť. Antiseptikum som nestačila dokupovávať :twisted:
Všetci z rodiny ,čo videli moje ruky sa zhodli,vrátane môjho manžela,že by sme ho mali vrátiť,že je nezvládnuteľný. :twisted: :twisted: :twisted:
Tie kúsance sa mi nestačili hojiť.Tak som si zobrala na pomoc rukavice,ale ako som už písala po nejakej dobe som si ich prestala dávať. Prvýkrát som bola ohromne šťastná, keď mi zlízal z prsta pastu ,keď som ním zotrela pastu, ktorá spadla na stôl. Najprv som vtedy stuhla...myslela som ,že mi odkúsne aj kus prsta :wink:
Ale on to normálne zlízal a ostal mi aj prst :lol:
Potom ma už nekúsal,len občas pri hre. Len ostatných :lol: :lol: :lol:
Nehovorím,že je to úplne správne riešenie,ale niekedy to inak nejde. Myslím ,že keby som sa s ním nepokúšala skamarátiť pomocou rukavíc,tak už by bol naspäť u bývalej majiteľky.Ruky som mu dávala očuchávať bezpečnejším spôsobom,takže môj pach cítil často. Manžela pokúsal tak,že som myslela,že ho tresne o stenu a zabije ho,a to je manžel ako dlhoročný karatista na bolesť zvyknutý. Najradšej by ho dal preč ,ale keď sme začali používať rukavice,tak sa s ním dokázal strašne dlho hrať,a kúsavý krpec bol v siedmom nebi :twisted: :lol:
Takže podľa mojich osobných skúseností,radšej nejakú dobu rukavice,než ďalšia odložená fretka.Samozrejme keď sa to inak nedá. Moja ´dalšia freťula tiež strašne kúsala/ a kúše doteraz/ ,ale nebolo to až také divoké a bolestivé ,jak u Fredíka.On kúsal proste inak :evil: :cry:

Tiež jediná doba,keď som si ho trúfala zobrať bez rukaví,tak len keď spal v komatickom spánku.


Musím k tomu ešte podotknúť,že švagor,ktorý si bral freťáka vtedy keď v deň ako my/tiež tomu nerozumel a tiež mu chovateľka nakukala,že je to trojmesačné mláďa/,no a po roku ho dal preč,lebo ho proste nezvládali a švagrová aj syn sa ho báli. Keď prišli k nám s ním na návštevu tak nám povedali,že sa nedá chytiť ,ale ja som si ho zobrala na ruky bez problémov. Ale švagrovú stále kúsal...možno preto ,lebo sa ho bála a on to cítil,tak ju terorizoval

_________________
FERDÍK a KIKINKA & FREDÁNEK a JESSIENKA
http://adrianavalachovicova.rajce.idnes.cz/
http://fretihafi.estranky.cz/
http://www.youtube.com/user/adina936


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: MOJE PRVNÍ FRETKA
OdeslatNapsal: 15.Kvě.2009 - 20:59 
 E-mail  Profil

Registrován: 1.Srp.2008 - 21:37
Příspěvky: 39
Žabko: Ahoj nemusíš hnedka tak agresivně reagovat na mou radu. každá fretka je jiná a já říkám jen svou zkušenost. Tahle dizkuse je o tom snad, že každý říká jaké mám zkušenosti. Nemám fretky tak dlouho a nejsem tak velký odborník jako ty, ale ráda napíšu radu , co jsem zažila já at už si jí někdo vezme k srdci nebo ne. Moje fretka mě taky kousala do krve a netvrdím, že rukavice jsou špatný nápad, ale pak jsem zjistila, že to šlo, když jsem ukázala, že se nebojím, parkát jsem to tvrdě to odnesla a šlo to.

TO JE JEN MOJE ZKUŠENOST.
Doufám, že mě za ní neukamenuješ!!!


Nahoru
 

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 37 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
cron

Pračky-ledničky.cz | ABC elektro | A-A elektro | Pro fretky

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits & Weto webdesign