Fórum fretka.kom.cz

Fórum fretky.cz

Fórum pro chovatele fretek - spuštěno 27.12.2007

Nové české Sdružení chovatelů fretek www.schf.cz.

Právě je 29.Dub.2024 - 4:15
Registrovat | Pravidla | FAQ


Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 33 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 1.Úno.2008 - 13:14 
Uživatelský avatar
 ICQ  Profil

Registrován: 9.Led.2008 - 16:49
Příspěvky: 40
Bydliště: Prha 10
Yasmin-No to jo! Bohužel jsou tu ale i tací, kteří si myslí, že jim ty vědomosti spadnou do klína, nebo nedej bože, že všechno ví!!

_________________
Dáda, Fitch, Šefi a Hagi


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 1.Úno.2008 - 14:51 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 17:40
Příspěvky: 2517
Bydliště: Praha
A nebo taci - jako prave ten pan (i kdyz vybuch, treba se zlepsi :) ), ze kdyz budou mit tu jednu, tak se o to tak moc nezajimaji - taky spatny postup.. :(

_________________
ObrázekYasmin´s ferrets

Obrázek


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 5.Úno.2008 - 9:16 
 Profil

Registrován: 5.Úno.2008 - 9:05
Příspěvky: 2
Bydliště: Praha
Ahoj.
Jeden známí říkal že se fretka hodně fixuje na své majitele. Když ji prý nechaly u své dcery a jeli na dovolenou, museli se po třech dnech vrátit protože byla fretka smutná a nechtěla jíst. chtěl bych se tedy zeptat jestli tomu tak opravdu je, nebo jestli to je opravdu velká vyjímka.
Díky za odpovědi.....


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 5.Úno.2008 - 9:54 
Uživatelský avatar
 Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 9:01
Příspěvky: 194
Bydliště: Praha
Tak to je asi spíš výjimka... hlídala jsem parkrát nějaký fretky a nikdy netruchlily.... ani rozmazlenej jedináček kamarádky :)) svoje fretky jsem dala na hlídání na víc než dva tejdny a zatimco já to obrečela, fretky byly nadšený, že jsou zas v jinym prostředí... a to jsem třeba víceméně jediná, koho nekoušou :) ale užívali si to, jak dovolenou....

_________________
http://www.fretici.websnadno.cz


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 5.Úno.2008 - 13:47 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 17:40
Příspěvky: 2517
Bydliště: Praha
Obcas jsou spis takove, ktere proste pak kdyz se panicek vrati, pekne trucuji a daji najevo, ze jako tohle teda ne.. :) Ale vetsinou je jim to sumak :) Akorat pak straaaasne vitaji panecka :)
Ale muze byt i vyjimka natolik fixovana - proste jako u psu, nekterym je to jedno, jini smutni a jini sili..

_________________
ObrázekYasmin´s ferrets

Obrázek


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 5.Úno.2008 - 14:20 
Site Admin
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 13:58
Příspěvky: 1863
Bydliště: Prostějov
Tak tak. hlídali jsme také a fretky byly vpohodě. prošmejdily si byt a pozděj si začaly i hrát. Takže většinou vpohodě. :wink:

_________________
>>> Medový květ <<<


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 5.Úno.2008 - 15:20 
 Profil

Registrován: 5.Úno.2008 - 9:05
Příspěvky: 2
Bydliště: Praha
Děkuju moc za reakce......
Ještě jeden dotaz, jak to bere Fretka když se v rodině narodí dítě?
Občas je vidět inzerát že někdo daruje fretku protože čekají dítě.
Je v tom tedy nějaký problém?


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 5.Úno.2008 - 15:54 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 17:40
Příspěvky: 2517
Bydliště: Praha
Co se tyce tech inzeratu, je problem akorat v lidech :evil: protoze oni si to poradne nerozmysleli. Poridili si fretku, pak najednou oops cekame dite a fretka musi z domu, prestoze neni duvod :( :roll: to je proste na cloveku jak se k tomu postavi..
Clanek Fretka a deti (kliknout na napis)

_________________
ObrázekYasmin´s ferrets

Obrázek


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 5.Úno.2008 - 15:55 
Site Admin
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 13:58
Příspěvky: 1863
Bydliště: Prostějov
Já zatím nemám vlastní zkušenost, ale podle mě to je úplně stejné jako se psem nebo kočkou. Prostě někdo hysterčí, někdo si myslí, že to nezvládne, strarat se o víc bytostí, a někdo má skutečně problém, jenže to se težko posuzuje. Můj osobní názor je, že pokud někdo dává pryč zvíře kvůli dítěti a nemá pro to žádný závažný důvod (například zdravotní a podložený), tak je prostě nezodpovědnej. A úplně nejhorší jsou ti, co věděli že budou mít třeba za rok miminko, plánovali to, a přes to si zvířátko pořidíli a pak jej dávaj pryč jen tak, protože prostě se jim to nehodí. :roll: Znám ale pár lidí, kteří mají fretky s dětmi normálně. A nehledají v tom větší problémy. Všechno to je hlavně o přístupu. :wink:

_________________
>>> Medový květ <<<


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 5.Úno.2008 - 16:10 
Uživatelský avatar
 Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 9:01
Příspěvky: 194
Bydliště: Praha
Já spíš pochopim těch pár výjimek, co fretku nebo jiný zvíře daj pryč z důvodu alergie dítěte.... když se dítě dusí a tak... a nevim, jestli se to dá zvládnout, když je víc místností a držej se odděleně, nevim, jak se tyhle alergeny "přenášej"... nejsem na zvířátka alergická. Ale důvod, že čeká někdo mimino, já osobně prostě neberu... plno lidí to zvládá i s mimčem, tak proč ne i tihle? Spíš chtěj dát fretku pryč i tak a tohle je zastírací manévr... :-/
Jinak já když si vyzvedávala tchoře z hlídání, tak jsem jim slzela do kožíšků, jak mi chyběli, oni se na mě koukli jak na blbce a chtěli na zem, aby si mohli dál hrát.... ale pak už vypadali, že jsou rádi, že jsou doma.... :)

_________________
http://www.fretici.websnadno.cz


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 5.Úno.2008 - 16:19 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 17:40
Příspěvky: 2517
Bydliště: Praha
Taky to proste nepochopim a je pravda, ze nekdo proste muze mit opravdu zavazny duvod.. Ale zvladnout se da vse..
Nekolikrat jsem i zazila dite a alergie a se zviretem to taky napred chteli "skoncovat" ale nakonec se to proste upravilo potrebam ditete a zvire i tak zustalo.. Ale ano existuji i zavazne duvody, urco vsichni nepatri do jednoho pytle, ale kdyz vidim, ze nekdo dava pryc 9ti mesicni fretku protoze se narodilo dite, tak se mi stejne prevazne zatmi pred ocima :evil: Ono to neni proto, ze by to nemohli zvladnout, ale ze proste nechtej - zvire = vec - ktere se lehce da zbavit - nepristupuji k tomu jako, ze k tomu maji zodpovednost..

_________________
ObrázekYasmin´s ferrets

Obrázek


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 5.Úno.2008 - 17:58 
Uživatelský avatar
 Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 9:01
Příspěvky: 194
Bydliště: Praha
Jojo, přesně.... vždyť kolik je fretkařů, pejskařů, kočičářů..., co se jim narodilo dítě v době, co to zvíře už měli??? Vždyť to prostě zvládnout jde, řikám, pokud se dítě nedusí (promodralý mimčo asi ten důvod bude, no....), nebo tak něco... nebo když pes to dítě potrhá.... jenže to je zas chyba majitelů- jak to zvíře vychovali.... ach jo... je mi z toho fakt špatně :-/

_________________
http://www.fretici.websnadno.cz


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: :-)
OdeslatNapsal: 5.Úno.2008 - 21:19 
 E-mail  Profil

Registrován: 3.Led.2008 - 18:12
Příspěvky: 61
Výmluva : čekám dítě, to beru spíše jako příležitost, na co se vymluvit, protože jim fretka stejně nějak nesedla a nevyhovovala. Majitelé Bacardi z mého chovu si ji brali když měli asi 2 letou holčinu a důsledně dbají na to, aby jeden druhému neubližoval...a v průběhu roku se jim narodilo další mimino, mají rádi všechna děcka a fretku mezi ně počítají taky.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 6.Úno.2008 - 14:27 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 17:40
Příspěvky: 2517
Bydliště: Praha
Je nadhera mit takoveto zajemce - v podstate i u me je takovych dost - kamaradka prave ceka.. Buba sla k Maje, ktera ma malou Elu (2), kamaradka uz ma druhe dite behem toho co ma odemne fretku, minuly rok jsem davala samce k lidem s malym prckem, ted uz maji fretky 4 a pod. je hodne prikladu, ze to jde a hodne ruznych moznosti, jak to jde :)

_________________
ObrázekYasmin´s ferrets

Obrázek


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 19.Úno.2008 - 10:55 
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 12.Úno.2008 - 22:21
Příspěvky: 1801
Bydliště: Česká Lípa
Zdeněk napsal:
Děkuju moc za reakce......
Ještě jeden dotaz, jak to bere Fretka když se v rodině narodí dítě?
Občas je vidět inzerát že někdo daruje fretku protože čekají dítě.
Je v tom tedy nějaký problém?


Ahoj Zděňku, je to přesně, jak je to psané výše...Problém v tom není, to jen lidé jsou tací, že se potom zvířete zbavují...Stejně tak, jako se zbavují i psů a koček, když čekají potomka...Což přeci s něčím takovým musejí počítat...To nechápu, pořídějí ať už fretku, psa nebo kočku, u všech těchto zvířat je jasné, že žijí delší dobu...A potom čekají dítě a šup, zvíře musí pryč...Pokud se dodrží základní hygiena, dítěti to vůbec neuškodí...Takže nechápu, co v tom vidí za problém (ptala jsem se na to mojí mámy, protože když jsem byla malá, měli jsme psa, potom se narodil brácha a pes musel z domu... - prý kvůli špíně...) Podle mě to je pěkná hloupost...Já bych zvíře pryč nedala...A hlavně fretka do postýlky dítěti jen tak nevleze, když je v kleci...Když jí člověk pustí, tak si dítě přeci ohlídám...Je to prostě totální hloupost...


Nahoru
 

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 33 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  

Pračky-ledničky.cz | ABC elektro | A-A elektro | Pro fretky

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits & Weto webdesign