Fórum fretka.kom.cz

Fórum fretky.cz

Fórum pro chovatele fretek - spuštěno 27.12.2007

Nové české Sdružení chovatelů fretek www.schf.cz.

Právě je 28.Dub.2024 - 21:08
Registrovat | Pravidla | FAQ


Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 33 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 19.Úno.2008 - 11:01 
Uživatelský avatar
 Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 9:01
Příspěvky: 194
Bydliště: Praha
A hlavně, čim víc je dítě v kontaktu se zvířaty, tim líp s nima bude vycházet i pozdějc. Mít dítě, tak ho nechám, ať se hezky válí s tchořem nebo třeba se psem na zemi, samozřejmě pod dozorem (do nějakýho věku určitě), ale nevim, proč by třeba půl roční dítě muselo bejt držený v naprostý čistotě? Dyť se mu musí vytvořit nějaká imunita, což se asi nestane, kdžy bude držený v naprosto sterilním prostředí :)

_________________
http://www.fretici.websnadno.cz


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 20.Úno.2008 - 12:16 
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 12.Úno.2008 - 22:21
Příspěvky: 1801
Bydliště: Česká Lípa
Rynn napsal:
A hlavně, čim víc je dítě v kontaktu se zvířaty, tim líp s nima bude vycházet i pozdějc. Mít dítě, tak ho nechám, ať se hezky válí s tchořem nebo třeba se psem na zemi, samozřejmě pod dozorem (do nějakýho věku určitě), ale nevim, proč by třeba půl roční dítě muselo bejt držený v naprostý čistotě? Dyť se mu musí vytvořit nějaká imunita, což se asi nestane, kdžy bude držený v naprosto sterilním prostředí :)


Rynn přesně tak, s tím souhlasím...Vem si, že moje máma doma všechno desinfikovala 2 krát denně, když se narodila moje ségra. Je sice pravda, že byla nedonošená, ale neměli jsme doma ani jedno zvíře...Byla schopná třikrát denně vytírat...Utírat vypínače...No fakt legrace...Takže tady máte hnedka jeden takový případ.Blázna, který uklízí jak blázen ;-))A pochybuju, že je jediná, kdo takhle blázní :-) :shock:


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 21.Úno.2008 - 14:28 
Uživatelský avatar
 Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: 4.Úno.2008 - 17:09
Příspěvky: 16
Bydliště: Praha
Uvedu příklad ze života:
Jako malou mě netrápila žádná alergie, pak jsem dostala cca v 11 kočku a všecko v pohodě. Když jsme měli kočku asi 8-9 let, tak jsem začala mít akorát alergickou rýmu. Časem se mi ale zhoršovala a tak jsem musela na alergologii - výsledek - vy máte silnou alergii na kočku zbavte se jí! Je to jakobyste tomu alergologovi přímo nahrávali tím, že řeknete, že máte zvíře a on 100% ví, že je to alergie právě např. na tu kočku.
Tenkrát jsem z toho byla na prášky, protože proč bych se měla zbavovat zvířete, které se mnou žije tolik let, když mám jen silnou stálou rýmu??!!! Kočka zůstala doma, já dostala prášky a bylo to.
Když kočička umřela (otrávili ji), tak jsem stejně chtěla další zvíře. V tu dobu jsem se i stěhovala z domova a tak jsem samozřejmě pokukovala po jiném zvířátku. Tím, že pracuji, tak jsem si říkala, že mít psa by nebylo dobré, protože by byl 10h zavřenej doma a to bych nechtěla. Nakonec jsem si s přítelem pořídila zcela náhodou první fretku (nic jsme o nich nevěděli) a co si budeme říkat, láska na první pohled. Potíže s alergií se ale zhoršili, nová alergoložka udělala nové testy, řekla že alergie na kočku 9z10 je kravina, ale že mám al. 9z10 na oba tipy roztočů a že je na mě, co udělám se zvířaty, co mám doma.
Samozřejmě milovaného Maxíka bysme nikomu nikdy nedali, tak jsem dostala už pořádné prášky na alergii a kapky do nosu a z jedné fretky jsou nyní dvě.
Tudíž výmluva "mám alergii, musím se zbavit fretky" je někdy taky zavádějící, pokud se člověk nenechá odborně vyšetřit. Ale bohužel pro většinu lidí je to pohodlnější, když nezvládají fretku a neumí si to přiznat.

_________________
Leyla


Nahoru
 

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 33 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  

Pračky-ledničky.cz | ABC elektro | A-A elektro | Pro fretky

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits & Weto webdesign