Fórum fretka.kom.cz

Fórum fretky.cz

Fórum pro chovatele fretek - spuštěno 27.12.2007

Nové české Sdružení chovatelů fretek www.schf.cz.

Právě je 29.Dub.2024 - 6:08
Registrovat | Pravidla | FAQ


Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 31 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Starsi samec a mlade...
OdeslatNapsal: 19.Črc.2008 - 11:24 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 1.Črc.2008 - 11:16
Příspěvky: 31
Bydliště: Praha 7
Tak mame kastraci starsiho fretaka za sebou. Jeli jsme na tu veterinu,kterou doporucila Yasmin k pani Chylikove. Byl to trosku zvlastni pristup privezt fretaka v 8 rano a nechat ho tam do odpoledne,nez pani doktorka prijede a mit ho doma pomalu az v 20hod...Jsem zvykla od psu,ze na veterinu prijede v danej termin,pes se odoperuje a pak si ho hned odvazim. Nevim proc to tady bylo takhle,ale mozna jen chteli,aby pred operaci vyhladovel a "vyziznil",aby se po narkoze neudusil zvratky (muze fretka zvracet?). No kazdopadne jsem jinak s pristupem moc spokojena. Pani doktorka byla moc mila. Rana je bez stehu. Jsou to dve male ranky,skoro nepatrne, sit pry neni treba. Vcera na veterine z toho jeste teklo krevni barvivo nebo jak se tomu rika. Stinky byl pod praskama na bolest a celkove jeste oblblej. Sice se mi snazil davat pusinky,ale celej vecer prospal a nebo se klepal. Pani doktorka rikala,ze mame ranu 2x denne kontrolovat a mackat,jestli z toho netece hnis. Rano bylo vse v poradku,ale ted jsem si vsimla,ze nad mistem kde puvodne byla varala ma neco tvrdeho a jen na jedne strane a nad a pod varlaty ma krevni podlitinu. Mate nekdo zkusenosti s kastraci samce? Nevim treba to takhle pracuje ta rana normalne,ale bojim se. Pani doktorka bude az ve 14hod.,tak se zatim snazim optat tady,aby jste me trosicku uklidnili. A jeste co bylo zajimave. Stinky behal po pokoji, ja si sla pro piti. Kdyz jsem se vratila,tak ke me radostne bezel a zacal mi lizat ruce (na nic sem nesahla) a pak se zakousl jako nikdy. Normalka nekouse a jen vyjimecne v riji me chyti a snazi se me vtahnout do pelechu a premluvit k nejakym nemravnostem :)...ale co me prekvapilo byla sila a razance jakou do toho kousance dal. Ze by to byla pomsta za kastraci? :lol: Vubec jsem ho nemohla vypacit...nebo si myslite,ze by to jeste mohl byt projev rije a on me proste chnapl trosku razantneji? Ja se jen bojim,aby ho to treba nejak moc nebolelo a on se mi to treba nesnazil dat takhle najevo :(...se o nej hrozne bojim :(


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Starsi samec a mlade...
OdeslatNapsal: 19.Črc.2008 - 12:12 
Site Admin
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 13:58
Příspěvky: 1863
Bydliště: Prostějov
Myslím si že podlitiny bývají po operaci dost časté a zmizí. zatvrdlé místo, by mě asi taky trochu dělalo obavy, ale modřiny jsou sice nehezké, ale zmizí tak do týdne. U kluka teda nevím, my ho taky dostali nešitého ale měl tam natřenou jakousi dezinfeci takže jsme nic jako modřiny neviděli. Holčina to měla úžasně pěkný a dokonce bez modřin. :wink:

_________________
>>> Medový květ <<<


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Starsi samec a mlade...
OdeslatNapsal: 19.Črc.2008 - 12:17 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 1.Črc.2008 - 11:16
Příspěvky: 31
Bydliště: Praha 7
Jordi napsal:
Myslím si že podlitiny bývají po operaci dost časté a zmizí. zatvrdlé místo, by mě asi taky trochu dělalo obavy, ale modřiny jsou sice nehezké, ale zmizí tak do týdne. U kluka teda nevím, my ho taky dostali nešitého ale měl tam natřenou jakousi dezinfeci takže jsme nic jako modřiny neviděli. Holčina to měla úžasně pěkný a dokonce bez modřin. :wink:


dekuju za odpoved...no otok se zvetsuje..nebo to zatvrdle misto a rozlejzal se i modriny..no jsem oblecena a cekam az bude jedna,abych tam mohla vyrazit. Nechci cekat do dvou abych tam mohla volat a pak hodinu cestu..rovnou tam pojedu a treba se mi (doufam) vysmejou,ze to nic neni...a treba taky ne :(...


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Starsi samec a mlade...
OdeslatNapsal: 19.Črc.2008 - 12:41 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 19.Led.2008 - 21:15
Příspěvky: 224
Bydliště: Ostrava nebo Stará ves u Bílovce
Držíme palečky aby bylo vše v pořádku. My máme kastraci Kuldy dva měsíce za sebou a proběhlo to naprosto haldce - večer po kastraci už běhal po pokoji jako by nic :lol: S kousnutím jsme měli podobnou zkušenost, ale udělal to několikrát (předtím nikdy nekousal ani nás netahal) a pak úplně přestal a jen nás líže. Měl dva vytahovací stehy, ale vůbec si jich nevšímal, ale přes zelenou desinfekci (nebo co to bylo) jsem neviděla jestli tam měl modřiny. Moc jsem mu to neprohmatávala, ale mám pocit, že to měl taky kapičku tužší.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Starsi samec a mlade...
OdeslatNapsal: 19.Črc.2008 - 14:13 
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 12.Úno.2008 - 22:21
Příspěvky: 1801
Bydliště: Česká Lípa
I my držíme pěsti, aby to nic nebylo...Kažopádně přikládám fotky našich holek, jak to vypadalo po kastraci, abych tě i tak, trošinku uklidnila...I když teď bys teorticky měla být už zpět od doktorky...


Přílohy:
kastrace.JPG
kastrace.JPG [ 98.77 KIB | Zobrazeno 2372 krát ]
Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Starsi samec a mlade...
OdeslatNapsal: 21.Črc.2008 - 8:59 
Uživatelský avatar
 E-mail  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 26.Úno.2008 - 15:30
Příspěvky: 380
Bydliště: Karviná
petulevrtule:teeeda ty modřinky jsou škaredé..to jsem u mých holek neměla... jen jennka byla trošku říznutá, jak ji holil, ale to byla fakt asi 5mm řezná malinká ranka...jinak nic takového...žádné modřinky, zatvrdlinky, nic...jejky...


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Starsi samec a mlade...
OdeslatNapsal: 21.Črc.2008 - 13:06 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 17:40
Příspěvky: 2517
Bydliště: Praha
Kamcu: i ja jsem se minule celkem lekla, kdyz jsem to videla..

_________________
ObrázekYasmin´s ferrets

Obrázek


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Starsi samec a mlade...
OdeslatNapsal: 21.Črc.2008 - 15:36 
Uživatelský avatar
 E-mail  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 26.Úno.2008 - 15:30
Příspěvky: 380
Bydliště: Karviná
yasmin: to je fakt ale brutus že? Taková řezničina mi to přijde, i když vet může být ok,..ale moje holky neměly nic, tak jsem se fakt lekla!! Představ si že Zuzka byla tak šikovná že si rny ani jednou nevšimla a dokonce jí zůstala i ta stříbrná barvička na té jizvičce, tak se vet divil, že to eště neviděl takšikovné zvíře které by si to neocumlalo :-D


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Starsi samec a mlade...
OdeslatNapsal: 25.Črc.2008 - 16:07 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 1.Črc.2008 - 11:16
Příspěvky: 31
Bydliště: Praha 7
Tak omlouvam se,ze pisu tak pozde, nechtela jsem nic zakriknout :)...Vse je v poradku!!! Kulky nebo teda to co z nich zustalo reagovali pry zcela bezne (otok a modriny) a krasne se nam to hoji :) Uz nam pred dvema dnema konecne uplne splaskli a zacina se ta kuze zatahovat :)...Mam fakt radost, jen teda pro Stinkyho to bylo asi trosku narocne...Tyden si nechtel hrat, s nikym nemluvil a skoro nechtel papat. Ztratil hodne na vaze,ale ted to dohani a dneska si poprve od operace hraje!!! Jinak uz kluci bydli asi dva dny spolu :). Stinky prcka toleroval,ale,kdyz byl moc vlezlej tak na nej zajecel a prcek sel o patro niz a byl klid. Dneska spolu dokonce spali v pelisku :) Mam radost :).

Jinak k tem modrinam, my jsme na to nemeli ani zelenej ani stribrnej tekutej obvaz jen oranzovou desinfekci,takze je mozne,ze pres ten tekutej obvaz ty modriny videt nejsou a nebo nevim. Pry takhle vetsinou mekka tkan po operaci reaguje i u lidi.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Starsi samec a mlade...
OdeslatNapsal: 25.Črc.2008 - 16:18 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 1.Črc.2008 - 11:16
Příspěvky: 31
Bydliště: Praha 7
Jinak mi nekdy prijde vic po lobotomii nez po kastraci. Je to normalni,ze ted toho nachrape vic a nema zatim takovou chut si hrat. Sice me dneska parkrat nafnul a s prckem tu behal,ale neni to co driv. Stalo se vam to nekomu? Doufam,ze az mi to odpusti bude zas takovej hravej jako driv...


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Starsi samec a mlade...
OdeslatNapsal: 25.Črc.2008 - 16:39 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 17:40
Příspěvky: 2517
Bydliště: Praha
Nuff napsal:
Tak omlouvam se,ze pisu tak pozde, nechtela jsem nic zakriknout :)...Vse je v poradku!!! Kulky nebo teda to co z nich zustalo reagovali pry zcela bezne (otok a modriny) a krasne se nam to hoji :) Uz nam pred dvema dnema konecne uplne splaskli a zacina se ta kuze zatahovat :)...Mam fakt radost, jen teda pro Stinkyho to bylo asi trosku narocne...Tyden si nechtel hrat, s nikym nemluvil a skoro nechtel papat. Ztratil hodne na vaze,ale ted to dohani a dneska si poprve od operace hraje!!! Jinak uz kluci bydli asi dva dny spolu :). Stinky prcka toleroval,ale,kdyz byl moc vlezlej tak na nej zajecel a prcek sel o patro niz a byl klid. Dneska spolu dokonce spali v pelisku :) Mam radost :).

Jinak k tem modrinam, my jsme na to nemeli ani zelenej ani stribrnej tekutej obvaz jen oranzovou desinfekci,takze je mozne,ze pres ten tekutej obvaz ty modriny videt nejsou a nebo nevim. Pry takhle vetsinou mekka tkan po operaci reaguje i u lidi.


Kdyby měli fretky pod stříbrným obvazem takovéhle modřiny, tak si toho člověk všimne nejpozději druhý den, kdy mizí obvaz, ale modřiny tak rychle nezmizí..
Mé fretky neměly ty modřiny ani po císaři, ani po kastraci a ani kluci a ani holky - a to už jsem pár kastrací zažila..

Jinak Stinky kupodivu reaguje zvláštně, většina samců si toho opravdu ani nevšimne..

_________________
ObrázekYasmin´s ferrets

Obrázek


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Starsi samec a mlade...
OdeslatNapsal: 25.Črc.2008 - 16:45 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 1.Črc.2008 - 11:16
Příspěvky: 31
Bydliště: Praha 7
yasmin napsal:
Nuff napsal:
Tak omlouvam se,ze pisu tak pozde, nechtela jsem nic zakriknout :)...Vse je v poradku!!! Kulky nebo teda to co z nich zustalo reagovali pry zcela bezne (otok a modriny) a krasne se nam to hoji :) Uz nam pred dvema dnema konecne uplne splaskli a zacina se ta kuze zatahovat :)...Mam fakt radost, jen teda pro Stinkyho to bylo asi trosku narocne...Tyden si nechtel hrat, s nikym nemluvil a skoro nechtel papat. Ztratil hodne na vaze,ale ted to dohani a dneska si poprve od operace hraje!!! Jinak uz kluci bydli asi dva dny spolu :). Stinky prcka toleroval,ale,kdyz byl moc vlezlej tak na nej zajecel a prcek sel o patro niz a byl klid. Dneska spolu dokonce spali v pelisku :) Mam radost :).

Jinak k tem modrinam, my jsme na to nemeli ani zelenej ani stribrnej tekutej obvaz jen oranzovou desinfekci,takze je mozne,ze pres ten tekutej obvaz ty modriny videt nejsou a nebo nevim. Pry takhle vetsinou mekka tkan po operaci reaguje i u lidi.


Kdyby měli fretky pod stříbrným obvazem takovéhle modřiny, tak si toho člověk všimne nejpozději druhý den, kdy mizí obvaz, ale modřiny tak rychle nezmizí..
Mé fretky neměly ty modřiny ani po císaři, ani po kastraci a ani kluci a ani holky - a to už jsem pár kastrací zažila..

Jinak Stinky kupodivu reaguje zvláštně, většina samců si toho opravdu ani nevšimne..


Aha ja jsem nevedela,ze ten obvaz tak rychle "odpadne"... No my uz tam ted nemame vubec nic. Ale spis nez ty modriny me zaskocila ta rapidni zmena v chovani :(


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Starsi samec a mlade...
OdeslatNapsal: 25.Črc.2008 - 16:52 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 1.Črc.2008 - 11:16
Příspěvky: 31
Bydliště: Praha 7
Prikladam jeste fotku kluku :), hlavne prcek umi fakt sikovne spinkat :D
Obrázek


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Starsi samec a mlade...
OdeslatNapsal: 25.Črc.2008 - 17:22 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Profil

Registrován: 30.Bře.2008 - 18:37
Příspěvky: 178
Bydliště: Valašské Meziříčí
:lol: :lol: :lol: to jsou fakt super pohody, taky se vždycky kochám pohledem a směju :P


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Starsi samec a mlade...
OdeslatNapsal: 25.Črc.2008 - 18:06 
Site Admin
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 13:58
Příspěvky: 1863
Bydliště: Prostějov
Kluci jsou opravdu hezouncí. :wink:

No on takhle po kastraci reagoval i náš Frodo, tak 10 dní jedl jak vrabec. Ale hned běhal to jo, ale modřiny jsme fakt neměli.

_________________
>>> Medový květ <<<


Nahoru
 

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 31 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Majestic-12 [Bot] a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  

Pračky-ledničky.cz | ABC elektro | A-A elektro | Pro fretky

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits & Weto webdesign