Fórum fretka.kom.cz

Fórum fretky.cz

Fórum pro chovatele fretek - spuštěno 27.12.2007

Nové české Sdružení chovatelů fretek www.schf.cz.

Právě je 29.Dub.2024 - 6:20
Registrovat | Pravidla | FAQ


Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 31 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku: Starsi samec a mlade...
OdeslatNapsal: 1.Črc.2008 - 11:27 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 1.Črc.2008 - 11:16
Příspěvky: 31
Bydliště: Praha 7
Dobry den,mam dotaz :)...Mame doma starsiho samecka pres 3 roky. Porad jsem statecne odolavala kastraci,ale kdyz vidim jak se vzdy na riji trapi a nechce si hrat a hleda samicku :(...zvazuji cim dal vic nad kastraci. A co me konkretne zajima: Je to pro fretaka v tomto veku jeste mozne? Nebude mit problem s narkozou? Budu mit 14dni dovolene,takze ho budu moci hlidat...ale je momentalne v riji,ma to smysl ho kastrovat v riji nebo az nabere na zimu? Kdyz bude vykastrovany,tak uz bude porad jen tlusta kulicka nebo bude i presto na jaro schazovat co v zime nabral :)? Dostane fretka po operaci limec nebo jak zamezit vyndavni stehu a za jak dlouho se vyndavaji? A take me zajima,ujali jsme se pred par dny jednoho maleho chudatka a tak me zajima jaka je sance,ze by fretak po kastraci prijal maleho samecka? Mohli by spolu byt pokud by ten mladsi mel riji a starsi byl jiz vykastrovany? Nebo bych musela pockat rok,vykastrovat i druheho fretaka a pak to teprve zkusit? Meli jsme starsiho samce,ktery na vanoce umrel a s tim se nas ted starsi samecek mimo riji snasel,ale i tak bydlel kazdy sam. Predem moc dekuji za odpovedi


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Starsi samec a mlade...
OdeslatNapsal: 1.Črc.2008 - 14:46 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 17:40
Příspěvky: 2517
Bydliště: Praha
Kastrovat muzes i ve trech letech..
Co se tyce maleho - rijny samec by mu ublizovat nemel, pokud je to mlade. Spis ho bude podle me chtit nekam zatahnout a znasilnit :) Takze podle me dobrym napadem je kastrace a pak je zacit sblizovat.. Rok bych necekala.. A az ten maly prijde do rije, tak uvidite jak se bude chovat, podle toho bud kastrace jo, nebo ne..
Pokud je ten maly uz strarsi - tak pul roku, tak by mohlo hrozit, ze ten starsi ho bude brat jako konkurenci a bude se s nim rvat.. Pokud jo, pak zase kastrace a pak pomalu sblizovat - rekla bych tak mesic po..
Co se tyce stehu. Fretka nema hlavu jako pes, takze limec si sunda ;) Vetsina si tech stehu ani nevsima, ale samo jsou i vyjimky. Hlavne samci, ti ani nereaguji na to, ze maji neco fuc.. Nas samec si sundal obvaz behem deseti minuc, co se probudil a chtel si jit hrat..
U samcu se vetsinou ani nedavaji stehy (jen vnistrni)
Takze o tomhle by vam spis asi poradil vet - jakym zpusobem to dela..

_________________
ObrázekYasmin´s ferrets

Obrázek


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Starsi samec a mlade...
OdeslatNapsal: 1.Črc.2008 - 14:54 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 1.Črc.2008 - 11:16
Příspěvky: 31
Bydliště: Praha 7
Dekuji moc za vycerpavajici odpovedi :)...sla bych na veterinarni kliniku Kolma k panu Knakalovi. Takze mohu fretaka kastrovat ve trech letech behem rije? A malicky ma ted 8 tydnu cca...ma uz dve rady zoubku..ujali jsme ho z nejakeho velkochovu. Odlozili ho do zverimexu,nebyl tam ani den a uz je nas :)...je hubeny a hrozne kouse - urcite hlady,takze ho ted hodne krmime a pri papani ho hladime a utesujeme,aby se nemusel bat,ze mu to chceme snist...on vzdycky hrozne hlta :)...po jidle uz si pak hraje nezne :)... Za jak dlouho po operaci je mam zkusit seznamit? Aby nahodou nebyl starsi nejak podrazdeny nebo mu malej nevytahal stehy (teda doufam,ze budeme mit ty vnitrni :) )...


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Starsi samec a mlade...
OdeslatNapsal: 1.Črc.2008 - 15:01 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 17:40
Příspěvky: 2517
Bydliště: Praha
Tak pokud je ze zverace, tak bych ho i tak ke starsimu nepoustela - napred poradne vysetrit svraby a trus a pak bych ho k nemu pustila..
Toho starsiho muzes kastrovat i ted v riji, to problem neni..
V kolme to snad bude ok - ja z toho mam husi kuzi, ja tam mela spatne zkusenosti (umrela mi kvuli nim fretulka) takze ja bych tam nesla, ale nadruhou stranu jsou i lide, kteri tam chodi..

_________________
ObrázekYasmin´s ferrets

Obrázek


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Starsi samec a mlade...
OdeslatNapsal: 1.Črc.2008 - 15:03 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 1.Črc.2008 - 11:16
Příspěvky: 31
Bydliště: Praha 7
A s kym mate dobre zkusenosti? Dam na vas...na vasich strankach jsem jako doma :)))...On je momentalne v karantene uplne v jine mistnosti a az s tim pujdu na veterinu tak ho planuji nechat vysetrit...


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Starsi samec a mlade...
OdeslatNapsal: 1.Črc.2008 - 15:10 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 17:40
Příspěvky: 2517
Bydliště: Praha
Jen teda pro "zacatek" myslim ze si muzeme tykat 8) proste jsme na foru a fretkari ;)

Co se tyce me, tak nedam dopustit na Bilou Horu - Chylikova a Hnizdo. Myslim, ze budou i jini zkuseni veterinari. Me samce kastroval znamy v Dobrisi - ta kastrace samce neni az tak hrozna.
Dobre doktorky jsou i v Madarske (Dejvicka).
Na klinikach je dulezite si vybirat hlavne veterinare kteri o fretkach neco vi - vedet za kym jit a neprijmout jineho, ktery nema zkusenosti..

_________________
ObrázekYasmin´s ferrets

Obrázek


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Starsi samec a mlade...
OdeslatNapsal: 1.Črc.2008 - 15:13 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 1.Črc.2008 - 11:16
Příspěvky: 31
Bydliště: Praha 7
yasmin napsal:
Jen teda pro "zacatek" myslim ze si muzeme tykat 8) proste jsme na foru a fretkari ;)

Co se tyce me, tak nedam dopustit na Bilou Horu - Chylikova a Hnizdo. Myslim, ze budou i jini zkuseni veterinari. Me samce kastroval znamy v Dobrisi - ta kastrace samce neni az tak hrozna.
Dobre doktorky jsou i v Madarske (Dejvicka).
Na klinikach je dulezite si vybirat hlavne veterinare kteri o fretkach neco vi - vedet za kym jit a neprijmout jineho, ktery nema zkusenosti..



Ok tesi me :).. Ok tak si zajedem na Bilou horu..delaji tam vnitrni steh? Nebo to je na domluve? A kolik takova kastrace stoji? A u samce to asi netrva dlouho,co?:)))


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Starsi samec a mlade...
OdeslatNapsal: 1.Črc.2008 - 15:19 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 1.Črc.2008 - 11:16
Příspěvky: 31
Bydliště: Praha 7
tak tohle je to nase mimo...asi je to skorice,ze?

Obrázek


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Starsi samec a mlade...
OdeslatNapsal: 1.Črc.2008 - 15:28 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 17:40
Příspěvky: 2517
Bydliště: Praha
Boze to je sladoucky!! :) Tomuhle ja rikam malej Kroupa (jsem proste postizena jednim fretackem - ktereho jsem v tehle barve videla jako prvniho - a jeho deti jsou proste Kroupata :) )
Co se tyce barvy, tak ano nejspis skoricova - alespon tak rikame vsem takto zbarvenym - jenze ja si tim obcas ani nejsem jista :D takze pro me jsou hnedy :D :cheesy: sampan to neni a cokolada podle me taky ne - ale treba polaci by tomu rekli cokolada :)

Jo nase hnedulky jsou tohle:
Krupicka:
Obrázek
Vanilka:
Obrázek

Jinak neni ten prcek z Hostivic? nebo nepochazi odtud? Pokud ano tak jeste jedna "blba" otazka - nema vic prstu na nohach? :oops: :oops:

_________________
ObrázekYasmin´s ferrets

Obrázek


Naposledy upravil yasmin dne 1.Črc.2008 - 15:32, celkově upraveno 1

Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Starsi samec a mlade...
OdeslatNapsal: 1.Črc.2008 - 15:31 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 1.Črc.2008 - 11:16
Příspěvky: 31
Bydliště: Praha 7
Jezisi nestras..tam delaj mutanty?:D..Nebo je tam nejakej vyzkuman pro viceprstost? Ja myslim ze snad nema,ale az budu doma tak to pomerim s druhym fretakem a spocitam :D...Nevim odkud pochazi :(,privezl ho dodavatel az z mostu...ale jak se dostal tam nevim...

tady ma pet prstiku...ma mit pet?::D...ja myslim ze jo... ted nevim..aaa :shock: :cheesy:
Obrázek


Naposledy upravil Nuff dne 1.Črc.2008 - 15:34, celkově upraveno 1

Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Starsi samec a mlade...
OdeslatNapsal: 1.Črc.2008 - 15:34 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 17:40
Příspěvky: 2517
Bydliště: Praha
Aha, tak to snad nebude z Hostivic..
J j bohuzel v Hostivicich je chov odkud pochazi takto hnede fretky a zjistila jsem u nich mnohoprstost.. Znam uz nekolik lidi a prave unich se to objevilo..
Takze proto to u nas vypada na kastraci, tech nasich dvou holek - jejich otec odtud pochazi a jedno jeho mlade to uz melo (mozna i vic, ale to uz nevim)

_________________
ObrázekYasmin´s ferrets

Obrázek


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Starsi samec a mlade...
OdeslatNapsal: 1.Črc.2008 - 15:35 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 1.Črc.2008 - 11:16
Příspěvky: 31
Bydliště: Praha 7
A jeje...ja vim ze nekde na Smichove nebo kde je vyzkumak kde zkoumaji viceprstost u deti a maji tam prave potkany s ploutvema misto nohou...


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Starsi samec a mlade...
OdeslatNapsal: 1.Črc.2008 - 15:40 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 17:40
Příspěvky: 2517
Bydliště: Praha
jj pet mit ma :)
jinak se to vetsinou tyka zadnich nohou, co jsem slysela :)

jezis, fakt? to zni naprosto silene :shock: :shock: az se mi udelalo blbe..

Jinak mnohoprstost je proste geneticka vada, ktera se prenasi dal.. A tak nejak koukam, ze bud je to tomu chovateli jedno, nebo to nevi - malo kdo si toho vsimne.. :| navic on tam ma zverimex a fretky na chov a prodej do zverimexu - pripadne i zajemcum.. :(

_________________
ObrázekYasmin´s ferrets

Obrázek


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Starsi samec a mlade...
OdeslatNapsal: 1.Črc.2008 - 15:42 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 1.Črc.2008 - 11:16
Příspěvky: 31
Bydliště: Praha 7
Vecer provedeme scitani prstu :D


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Starsi samec a mlade...
OdeslatNapsal: 1.Črc.2008 - 17:25 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 17:40
Příspěvky: 2517
Bydliště: Praha
:) to spis kdyz by opravdu pochazel z hostivic, tak bych pocitala..

_________________
ObrázekYasmin´s ferrets

Obrázek


Nahoru
 

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 31 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Majestic-12 [Bot] a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  

Pračky-ledničky.cz | ABC elektro | A-A elektro | Pro fretky

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits & Weto webdesign