Fórum fretka.kom.cz

Fórum fretky.cz

Fórum pro chovatele fretek - spuštěno 27.12.2007

Nové české Sdružení chovatelů fretek www.schf.cz.

Právě je 19.Dub.2024 - 7:06
Registrovat | Pravidla | FAQ


Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 29 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku: Hledám šťastný konec pro svůj příběh
OdeslatNapsal: 24.Led.2011 - 13:36 
 Profil

Registrován: 4.Bře.2008 - 21:56
Příspěvky: 28
Daruji naši Agátku, prosím pomozte. Přiznám se, připadám si hodně nezodpovědná. Kdysi jsem si říkala, že tahle situace nikdy nenastane, ale osud se mě nikdy nezeptal co chci.
Agátka se narodila naší první fretečce Žofince, kterou jsme si pořídili před 4 lety z druhé ruky, od paní, která ji očividně nezvládala. Byla jsem nezkušený chovatel, ale úspěšně jsem nasávala na internetu vše okolo fretek, až se nám nakonec podařilo vychovat 6 krásných malých zlobidýlek. Jedno jsme si nechali a měli tak fretky dvě. Pak jsem ale otěhotněla a abychom měli kde bydlet, začli jsme přestavovat barák. Po narození syna jsem se odstěhovala na čas k rodičům, protože se na stavbě s miminkem nedalo bydlet. Fretečky jsem darovala kamarádce, která se jich ráda ujala. Bohužel Žofinka, maminka Agátky nedávno umřela. Podle zvěrolékaře na selhání ledvin. Hrozně mě to mrzelo a vyčítala jsem si to.
Nicméně Agátčin azyl u mojí kamarádky končí. Kamarádka se stěhuje do Čech a nemá možnost si fretku vzít s sebou. Naše situace doma však dosud neodpovídá požadovanému stavu. Stavba dosud nedokončená, bydlíme v pokoji po zesnulé babičce a ještě hodně práce zbývá do nového bydlení. Planovaná fretčí voliéra na nově postavené verandě je bohužel v nedohlednu a tak teď tápu, co s Aginkou? Moc ráda bych si jí nechala, a proto tohle píšu skoro se slzami v očích, ale přála bych jí lepší život neš s majitelem (mnou), který bohužel ztratil všechny iluze o rčení, že když se chce všechno jde.

Proto vás pokorně prosím o pomoc. Nenašel by se někdo, kdo by se Agátky ujal. Nebo poraďte, jak se mám v takové situaci zachovat, kam nebo na koho se obrátit.
Jsem z Frýdecko-místecka.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Hledám šťastný konec pro svůj příběh
OdeslatNapsal: 24.Led.2011 - 13:54 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 17:40
Příspěvky: 2517
Bydliště: Praha
A nemuzete ji zatim postavit venkovni volieru na pozemku, nez dostavite dum a bude i ta veranda?

_________________
ObrázekYasmin´s ferrets

Obrázek


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Hledám šťastný konec pro svůj příběh
OdeslatNapsal: 25.Led.2011 - 16:16 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  ICQ  Profil

Registrován: 5.Led.2008 - 21:09
Příspěvky: 876
Bydliště: Přerov
Já si taky myslím, dvě měsíce vydržte, potom bude už pohoda, může být venku ve voliéře, až do zimy a to snad už ten barák dostavíte, ne?

_________________
http://pejan.rajce.idnes.cz/Nasi_fretaci/
http://pejan.rajce.idnes.cz/Nasi_fretaci_2009/
http://pejan.rajce.idnes.cz/Amalka/
http://pejan.rajce.idnes.cz/Mladata_2010/
http://old.stream.cz/?m=video&a=user_vi ... _id=164416


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Hledám šťastný konec pro svůj příběh
OdeslatNapsal: 25.Led.2011 - 22:24 
 Profil

Registrován: 4.Bře.2008 - 21:56
Příspěvky: 28
yasmin napsal:
A nemuzete ji zatim postavit venkovni volieru na pozemku, nez dostavite dum a bude i ta veranda?


Nemám zkušenosti s chovem ve venkovní voliéře a taky si dost dobře nedovedu představit, že bych fretku, která je chovaná celou dobu v bytě dala v prostřed zimy do venkovní voliéry.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Hledám šťastný konec pro svůj příběh
OdeslatNapsal: 25.Led.2011 - 22:28 
 Profil

Registrován: 4.Bře.2008 - 21:56
Příspěvky: 28
pejan napsal:
Já si taky myslím, dvě měsíce vydržte, potom bude už pohoda, může být venku ve voliéře, až do zimy a to snad už ten barák dostavíte, ne?


To dost dobře není jisté, za jak dlouho bydlení dostavíme. Je to na dlouho. Děláme to sami, resp. manžel s mým bratrem a co se týče rychlosti, tak si nedělám naději, že ještě letos budeme v novém. Voliéra není špatný nápad, ale momentálně (v zimě) dost nerealizovatelné. A na jaro si taky ještě myslím počkáme. Kamarádka odjíždí koncem února, takže ještě chvíli čas mám něco vymyslet. Ale fakt si nevím rady. :(


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Hledám šťastný konec pro svůj příběh
OdeslatNapsal: 25.Led.2011 - 22:30 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 19:38
Příspěvky: 2171
Bydliště: Duchcov
určitě je potřeba na venkovní chov fretku přivykat postupně, nejlíp od teplejších jarních dnů a potom není problém, aby tam byla celoročně, tedy za předpokladu, že tam má zateplenou boudičku, není v průvanu a vlhku, ale vyhodit jí z bytu uprostřed zimy, to určitě ne.

_________________
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
*Na životě nejvíc miluju tu rozmanitost... Každej den mě nasere někdo jinej...*
*Moderní ženy se dnes nevdávají, protože pochopily, že nemá smysl kvůli kousku klobásy tahat domů celé prase...*


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Hledám šťastný konec pro svůj příběh
OdeslatNapsal: 26.Led.2011 - 0:58 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 17:40
Příspěvky: 2517
Bydliště: Praha
Do unora muzete peknou volieru se zateplenou boudou vyrobit a zacatkem brezna uz muze fretecka bydlet, to uz bude teplo..
Je jedno jestli mate dostaveny domecek, nebo ne, fretecku to neovlivni, voliera je stejne dobra, jako veranda :) A pokud bude mit i kamosku(kamose), pak ji tam nebude ani tolik smutno :wink:

_________________
ObrázekYasmin´s ferrets

Obrázek


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Hledám šťastný konec pro svůj příběh
OdeslatNapsal: 26.Led.2011 - 10:17 
Uživatelský avatar
 E-mail  ICQ  Profil

Registrován: 4.Říj.2010 - 21:08
Příspěvky: 130
Bydliště: Tábor
taky bych to tak nejak videl zacal bych s ni chodit ven aby se asklimatyzovala a pak sup s ni do voliery. A bude se mit jako prase v zite.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Hledám šťastný konec pro svůj příběh
OdeslatNapsal: 26.Led.2011 - 10:32 
 Profil

Registrován: 4.Bře.2008 - 21:56
Příspěvky: 28
Něco stlučem s manželem, když nic jiného, snad nám venku nezmrzne, bobek malej. Ale už to nebude takový domácí živočich, spíš divočák. Je to škoda no.
Kdyby jste přece jen věděli o někom, kdo by si ji vzal, tak bych jí klidně darovala se vším vybavením. Je mi ji líto, že to tak s ní dopadlo. Holt kdysi to byly naše děti a jedinná náplň volného času tráveného doma. Teď máme jiné starosti, spíš fůru, které předtím nebyly a nemusely se řešit. Je toho moc a na fretečku už čas nezbývá. Proto bych byla ráda kdyby se jí někdo ujal. Vím že vy taky máte své starosti a ještě se stíháte starat a věnovat plně o své fretky, ale můj střed vesmíru se posunul někam jinam a ještě teď, když ji nemám nějakou dobu u sebe, tak se bojím, že to nezvládnu a přeju si hodnějšího a starostlivějšího majitele, než jsem já.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Hledám šťastný konec pro svůj příběh
OdeslatNapsal: 26.Led.2011 - 13:01 
 E-mail  Profil

Registrován: 10.Led.2011 - 17:54
Příspěvky: 37
Bydliště: Bratislava
mohol by som požiadať o nejaké súhrnné info o agátke? farba, čipovanie, očkovania, vek, zdravotný stav, kastrácia ... kamarát v Karviné sa nevyjadril, že by si ju vzal, ale zároveň spomenul, že jeho 19ročný syn o nejakom zvieratku uvažuje. psa ale nechce (toho majú na dome), kočku nééé (tiež na dome), potkana mal kopec rokov, burunduk možno ...
takže by som mu zaslal komplet info. navyše ak je agátka mazlík, mal by začiatky o dosť ulahčené. a ja zas viem, že je to dobrý chalan, vždy mali doma niečo živé a napr na zahrade založil jezírko, alebo skôr rybníček a plával tam s koi-kaprami, tešil sa z užovky a každej žaby. takže asi zlý chalan nebude. nebál by som sa mu malú zveriť, navyše ak to v podstate nemáte tuším daleko.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Hledám šťastný konec pro svůj příběh
OdeslatNapsal: 26.Led.2011 - 14:19 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 19:38
Příspěvky: 2171
Bydliště: Duchcov
...pokud je to z časových důvodů, pak pro fretku bude určitě lepší, pokud se jí najde nový domov, než si jí za každou cenu nechávat a potom jí chodit na zahradu jen nakrmit..

_________________
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
*Na životě nejvíc miluju tu rozmanitost... Každej den mě nasere někdo jinej...*
*Moderní ženy se dnes nevdávají, protože pochopily, že nemá smysl kvůli kousku klobásy tahat domů celé prase...*


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Hledám šťastný konec pro svůj příběh
OdeslatNapsal: 26.Led.2011 - 14:55 
 Profil

Registrován: 4.Bře.2008 - 21:56
Příspěvky: 28
Romanius napsal:
mohol by som požiadať o nejaké súhrnné info o agátke? farba, čipovanie, očkovania, vek, zdravotný stav, kastrácia ... kamarát v Karviné sa nevyjadril, že by si ju vzal, ale zároveň spomenul, že jeho 19ročný syn o nejakom zvieratku uvažuje. psa ale nechce (toho majú na dome), kočku nééé (tiež na dome), potkana mal kopec rokov, burunduk možno ...
takže by som mu zaslal komplet info. navyše ak je agátka mazlík, mal by začiatky o dosť ulahčené. a ja zas viem, že je to dobrý chalan, vždy mali doma niečo živé a napr na zahrade založil jezírko, alebo skôr rybníček a plával tam s koi-kaprami, tešil sa z užovky a každej žaby. takže asi zlý chalan nebude. nebál by som sa mu malú zveriť, navyše ak to v podstate nemáte tuším daleko.


Narodila se v červenci 2008. Je pravidelně očkovaná, krmená fretčími nebo kotěcími granulemi (teda nevím jak teď). Kastrovaná není. Mazlík to je, alespoň co můžu říct já. Kamarádka má s ní problém, že jí kouše do palců u noh a párkrát jí pořádně rafla do prstu, když si nedala pozor. Podle mě jí ale moc dává najevo, že se jí bojí a tak toho využívá a dovoluje si. My jsme s ní neměli problém, nikdy nás nekousala. Koupání má docela ráda, neprotestuje a ochotně drží. Je čistotná, chodí na svoje místečko. Kdysi ještě uměla, když jsme jí měli my, válet sudy. Teda lépe řečeno se přetočit, za granulku nebo kokino. Myslím, že je hodně živá a zbožňuje když se může prohánět po pokoji, nebo škádlit páníčka. Není to takový typický mazlík, třeba jako byla její maminka Žofka, která zbožňovala drbkání a klidně si hověla ve fretčím batůžku na procházce. Ale člověk si s ní užije aspoň kopec srandy.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Hledám šťastný konec pro svůj příběh
OdeslatNapsal: 26.Led.2011 - 15:09 
 Profil

Registrován: 4.Bře.2008 - 21:56
Příspěvky: 28
přikládám nějaké fotky. čipovaná není


Přílohy:
P1000083.jpg
P1000083.jpg [ 247.97 KIB | Zobrazeno 2387 krát ]
P1000082.jpg
P1000082.jpg [ 247.12 KIB | Zobrazeno 2386 krát ]
P1000080.jpg
P1000080.jpg [ 229.51 KIB | Zobrazeno 2376 krát ]
Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Hledám šťastný konec pro svůj příběh
OdeslatNapsal: 26.Led.2011 - 15:12 
 Profil

Registrován: 4.Bře.2008 - 21:56
Příspěvky: 28
ještě jedna i s maminkou


Přílohy:
P1000095,1.jpg
P1000095,1.jpg [ 248.89 KIB | Zobrazeno 2379 krát ]
Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Hledám šťastný konec pro svůj příběh
OdeslatNapsal: 26.Led.2011 - 18:38 
 E-mail  Profil

Registrován: 10.Led.2011 - 17:54
Příspěvky: 37
Bydliště: Bratislava
dakujem, posielam info aj s fotkami dalej. a už len tajne dúfam, že sa chlapec, teda mladý muž rozhodne! budem informovať, prípadne pošlem kontakt do SZ.


Nahoru
 

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 29 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
cron

Pračky-ledničky.cz | ABC elektro | A-A elektro | Pro fretky

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits & Weto webdesign